» »

Linksys WRT160NL

Linksys WRT160NL

«
1
2

racunalnicar ::

Lep pozdrav!

Namen imam kupiti tale router: Linksys WRT160NL:
http://www.mimovrste.com/artikel/247002...

Zanima me, če imate kakšne izkušnje z njim in kakšne so?
Predvsem me zanima, če USB port deluje vredu, saj bi ponoči vlekel torrente na zunanji disk.

Rad bi izvedel tudi, kdaj pride DD-WRT programska oprema za ta router, saj bi jo rad namestil nanj, ker ga drugače sploh ne bo mogoče povezati v moje omrežje.

Hvala že v naprej in lep pozdrav.

zzitop ::

misek ::

Nihče ne bere teme spletna trgovina solo.si?

grex ::

Preberi predno kupiš!
USB port večinoma ne deluje zadovoljivo.

racunalnicar ::

Hvala usem. Verjetn ga nem kupu. ;)

srus ::

Še vedno velja vse kar sem napisal na http://slo-tech.com/forum/t377114/p2526...

Tudi jaz ti odsvetujem nakup tega ruterja, mi je žal, da sem ga kupil. Pa se niti z torenti niti z p2p ne ukvarjam. Že običajen wireline IP TV streaming preko tega ruterja je zanj preveč.

eGreat ::

Jaz sem s svojim neverjetno zadovoljen! Zakaj? Nanj so priklopljeni 4 računalniki, od tega 1 žično, ostali pa wireless in pa 2 multimedijska predvajalnika. Preko vseh računalnikov je možno uporaba p2p-ja na polno, saj se ne sesuva in zmrzuje, poleg tega se da pa v minutki odpreti porte, da vse deluje brez težav. Brezžično z lahkoto predvaja 1080p vsebine, brez zatikanja!
Skratka nimam pripomb in sem zelo zadovoljen z njim!

grex ::

Čaki,.. iz eksternega diska preko USBja priklopljenega na router ti predvaja 1080p vsebine? In to med tem, ko na 4ih računalnikih torrenti laufajo?

eGreat ::

Ne, HD mi predvaja iz zašeranega diska, ki je v kompu in povezan z routerjem preko kabla. ;)

cobrastar ::

Živjo,

Sam sem želel kupiti tale ruter vendar, ko sem brskal po internetu in prišel do te teme me je to popolnoma odvrnilo od nakupa.

Zanima me če so do sedaj prišli kakšni novi firmweri ki popravijo probleme.

Če ne pa me zanima kateri ruter mi priporočato do max 100eu, ki ima velik domet, zaželjeno je tudi, da ima usb port ni pa nujno.

dc10 ::

Na strani dd-wrt kaže, da je ta ruter že tudi podprt. Ima kdo kakšne izkušnje z nameščenim DD-WRT firmwarom??

lp

EvilDare ::

Tudi sam gledam za novi router z možnostjo N povezave. In prav tega mi je nekdo predlagal. Zanima me če so z najnovejšim firmware-jem ali pa dd-wrt odpravljene napake z nezanesljivostjo. Prevsem me zanima p2p promet na 4/1 povezavi in pa za gledanje hd videa iz NAS-a. Wireless bi moral delovati na mixed mode.

srus ::

Poglejte si moj odgovor na http://slo-tech.com/forum/t423311/p2795...

Najnovejšega fw, ki je za ta ruter sedaj razpoložljiv na linksisovih straneh nisem testiral, sem pa pogledal njegov relese notes in v njem so omenjene trivialne zadeve, ki nimajo blage veze s stabilnostjo in ostalimi problemi o katerih že mesece pišejo uporabniki na linksisovem forumu. Predlagam, da nihče, ki kupi ta model ruterja ne izgublja niti dneva časa z originalnim firmwerom, ampak naj takoj preklopi na dd-wrt.

Hitrosti, ki jih dosegam z USB flash ključkom so read cca 7 MBs in write cca 4 MBs, torej verjetno ne potrebuješ NAS, ampak bi bil že zunanji usb disk dovolj.

EvilDare ::

srus je izjavil:

Poglejte si moj odgovor na http://slo-tech.com/forum/t423311/p2795...

Najnovejšega fw, ki je za ta ruter sedaj razpoložljiv na linksisovih straneh nisem testiral, sem pa pogledal njegov relese notes in v njem so omenjene trivialne zadeve, ki nimajo blage veze s stabilnostjo in ostalimi problemi o katerih že mesece pišejo uporabniki na linksisovem forumu. Predlagam, da nihče, ki kupi ta model ruterja ne izgublja niti dneva časa z originalnim firmwerom, ampak naj takoj preklopi na dd-wrt.

Hitrosti, ki jih dosegam z USB flash ključkom so read cca 7 MBs in write cca 4 MBs, torej verjetno ne potrebuješ NAS, ampak bi bil že zunanji usb disk dovolj.


Potem, če razumem tvojo drugo objavo sedaj deluje brezhibno brez resetiranja? Drugače pa že imam NAS in 2x popcorna. Zanima me tudi, nisem si podrobno prebral tvoje strani ali lahko v wan priključek priklopiš kabel, ki bo prišel iz VDSL modema, ker potrebujem vse 4 porte oz., če ga lahko nastavim, da deluje kot lan?

P.S. To sem našel: WAN->LAN. Ali deluje tudi na tem routerju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

srus ::

Da sedaj deluje brezhibno, zelo stabilno, brez potrebe po resetiranju. Sprašuješ, če "lahko v wan priključek priklopiš kabel, ki bo prišel iz VDSL modema". A ni to običajna priključitev ruterja na modem?

Glede uporabe WAN porta kot LAN port t.j. da efektivno iz ruterja dobiš stikalo s petimi porti nimam izkušenj.

EvilDare ::

Aha moja napaka. Nisem še čisto 100% odločen ampak se vedno bolj nagibam k wrt54gl, ker ta novejši ima le dodano podporo wlan N in pa izgleda bolj sodobno. Bolj bi bil pomemben gigabiten lan ampak so z dd-wrt same težave na wrt320n tako da tudi ta odpade, edino če je originalen firmware dovolj dober.

PaJo ::

Sicer ne vem od kod tebi informacije da so z dd-wrt na wrt320n same težave, jaz namreč ta router laufam že ene 8 mesecev komot in imel že več kakor 90 dni uptima, brez kakih težav v glavnem. Tako da ne glih širit neresnic, da stvari ne daljo, osebno bi pa raje vzel 160nl, ker je malo novejši in bo zanj tudi dlje časa podpora kakor za že dokaj star 54gl.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

EvilDare ::

Ja no rekel sem da so težave, ki so opisane na dd-wrt wiki-ju, ne pa da ne dela. Bom premislil verjetno bo ali wrt54gl ali pa ta novejši wrt160nl, samo se nič ne mudi, ker sem komaj naročil pogodbo na t2. Če pa v naslednjih letih prispe kakšna optika pa se mi zdi, da več kot 10/10 povezava ni smiselna, vsaj zame.

tx-z ::

1) Hmm, a kdo ve kako bi nastavu da bi na tem routerju odpru port 443? Edini način k ga vidm je da bi enostavno preusmeru port 443 na isto stvar, ampak mi jav da tega ne morm You can't use the Router's IP, network or broadcast address.. Problem je kr do routerja lahko potem dostopam samo preko tistih stvari k so dejansko konektani na router. Sam router je pa vezan na switch (torej internet dobi preko switcha na kerga je pa strežnik povezan...

Problem je pri tem da če hočm dostopat do USB diska, morm bit povezan na router, kar pa seveda nism. Torej bi mogu dovolit dostop "Internetu" da dostopa do tega diska...Kako to naredit?

2) Zakaj če spremenim IP od routerja, stvar več ne dela?

edit: aha, dostop do routerja se da narest, tm v nastavitvah nastavš pač da dovoliš remote access...Kako pa do diska? Mogoče bi mogl met iste ipje? Namreč v lokalni mreži mam 10.0.0.x, na routerju je pa 192.168.1.x ..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Maxl ::

Tudi jaz sem danes nadgradil svojega 160NL na DD-WRT FW in moram rečt, da sem trenutno zelo zadovoljen, saj ima WLAN daljši doseg :). Edino kar me moti je, da mi sedaj neprestano sveti oranžna lučka, ki je na sredini ostalih lučk oziroma routerja. Se jo da izklopiti?

luky ::

Maxl je izjavil:

Tudi jaz sem danes nadgradil svojega 160NL na DD-WRT FW in moram rečt, da sem trenutno zelo zadovoljen, saj ima WLAN daljši doseg :). Edino kar me moti je, da mi sedaj neprestano sveti oranžna lučka, ki je na sredini ostalih lučk oziroma routerja. Se jo da izklopiti?


Tudi mene moti ta runema lučka, pa ne vem ali mora goreti, ali se da izklopiti. Če ima kdo izkušnje s tem prosim naj napiše kaj in kako.

lp.
luky!

Nextor ::

Oranžno lučko spremenite v modro tako, da se prijavite preko telneta (cmd -> telnet 192.168.1.1 -> username: root -> geslo: vaše geslo) v rounter in vnesete naslednje ukaze:

    nvram set connblue=1
    nvram commit
    reboot


Mene zanima, če je komu uspelo naštimat torrent odjemalec? Namestil sem ga uspešno, ampak mi nikakor ni hotel sejat in prejemat... ve kdo zakaj? :|

luky ::

Ne uspe mi prijava preko cmd....
luky!

Nextor ::

Kako ne uspe? Kateri OS pa imaš? Če maš win7 še moraš namestit telnet odjemalec (start -> računalnik -> Odstranitev ali spreminjanje programa -> Vlop ali izklop funkcij sistema Windows -> Obkljukaj "odjemalec telnet" in v redu)

Lahko narediš tudi preko DD-WRT nadzorne plošče (Administration -> Commands -> skopiraš not zgodnje tri ukaze in daš "Run Commands")

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

rdecaluc ::

Pozdravljani.

Mene pa samo zanima ali je mogoče ta router (wrt160nl) ponucat namesto tega, ki ga imamo od siola.. bolj me zanima glede siol ip tv.

Ker ta od siola je za brezžični internet popolnoma neuporaben.. plus zelo malo možnosti :(
Est modus in rebus. ,typos

luky ::

Nextor je izjavil:

Kako ne uspe? Kateri OS pa imaš? Če maš win7 še moraš namestit telnet odjemalec (start -> računalnik -> Odstranitev ali spreminjanje programa -> Vlop ali izklop funkcij sistema Windows -> Obkljukaj "odjemalec telnet" in v redu)

Lahko narediš tudi preko DD-WRT nadzorne plošče (Administration -> Commands -> skopiraš not zgodnje tri ukaze in daš "Run Commands")


Hvala ti, uspelo preko DD-WRT ... in že sveti modra lučka...
luky!

Nextor ::

Me veseli! ;)

Je komu uspelo naštimat transmission daemon oz. torrent client na wrt160nl? Dovolj bo zgolj odgovor z DA ali NE, da vidim, če še se je sploh vredno trudit, ker se že zafrkavam 4 tedne brez uspeha...

@rdecaluc: žal nimam IPTV-ja, da bi lahko preizkusil zadevo, od ostalih pa boš bolj težko dobil kakšen odgovor razen, če ponudiš kakšno visoko denarno nagrado! Pač slo-tech je postal bolj politični forum, kot pa tehnološki! Poskusi odprtet novo temo pa zraven napiši Janez Janša ali pa Borut Pahor, bo verjetno več sreče z odgovori :))

Maxl ::

Nextor, +1 glede ST foruma, ki postaja vedno bolj politični forum in ne geekovski... A je potrebno WRT FW nadgraditi na najnovejšo verzijo, da oranžna lučka neha svetiti, ker mi kljub vnosu v Commands še vedno sveti :/?

Nextor ::

Huh, za starejše firmware ne bi vedel, namreč tale router imam komaj mesec dni in takoj ko sem ga dobil sem naložil nanj BrainSlayer DD-WRT v24-sp2 std (build 15962)

luky ::

Si naložil obe datoteke ali samo tisto večjo? Jaz sem namreč na svojem imeč že DD-WRT FW samo starejšega kot je ta in danes sem naredil samo update z tisto datoteko FW 7,5MB. Lučka tudi gori sedaj modra in ne več oranžna.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

para! ::

In kaj pomeni, če gori oranžna ali modra lučka? :>

lp
Death before dishonor!

srus ::

para! je izjavil:

In kaj pomeni, če gori oranžna ali modra lučka? :>

lp


Z originalnim Linksisovom firmwerom je oranžna lučka gorela oz. utripala le takrat, ko so se WiFi naprave med seboj spoznavale avtomatsko in je pri tem prišlo do napake. - t.i. WiFi protected setup.

Ko smo si instalirali DDWRT je oranžna lučka začela goreti neprestano. To nas je strašno motilo, še posebej zaradi barvne neusklajenosti - vse ostale lučke so namreč modre.

blze ::

Pozdravljeni.

Imam ruter WRT160NL in gor sem dal od DD-wrt firmwire. V nastavitah sem dobil možnost vzpostavitve hot spota.

Zanima me kako deluje ta hot spot? Kaj potem je folk lahko gor priklopljen neomejeno? Lahko jaz omejim recimo na eno uro?

No prosim, da mal poveste kako deluje to tisti, ti bo spremljate.

Hvala
uživejte
blze

Nextor ::

Pozdravljen!

Zdaj, če nočeš nekaj dosti komplicirat, je bolje, da samo nastaviš wireless brez kluča (DD-WRT -> Wireless -> Wireless Security -> Security Mode na "Disabled") in pod "Access Restrictions" narediš novi "Access Policy" in mu določiš dan oz. dneve in uro od in do kolkih, naj bo blokiran dostop (za primer glej drugo sliko!) in seveda ne pozabit še na QoS, ki bo preprečil zabijanje povezave z torrenti in ostalimi sharing programi! (glej prvo sliko za nastavitev prioritet servisov v QoS-u)!

Še mogoče nasvet kako izračunat Uplink in Downlink za QoS...
Če maš linijo npr. 10 / 1 vpiši v Google:
10 Mbit to kb
in dobiš rezultat:
10 megabits = 10 240 kilobits
nato še enkrat v Google vpiši:
95 percent of 10 240
in dobiš rezultat:
95 percent of 10 240 = 9728
Ta rezultat, potem vpišeš pod Downlink!

Popolnoma enako za Uplink! Samo, da na začetku spremeni tistih 10 Mbit v 1 Mbit oz. kolko pač maš uploada in namesto 95% uporabi 90%! Aja, če nimaš več kot 1 Mbit uploada, se pravi, da imaš 256 ali 512 kbps, spusti prvi korak in samo izračunaj koliko je to 90% od vsega uploada in ga vpiši v Uplink!

Priporočam, da QoS nastavite tudi domači uporabniki! Hitro reši marsi kateri spor zaradi mule in torrentov ;)

 QoS nastavitve

QoS nastavitve


 Access Policy

Access Policy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

blze ::

Živjo.

Najlepša hvala za odgovor. Jaz imam sedaj naštimano zaščito in filtriranje MAC adressa.

Bolj me je zanimalo za tole na spodnji sliki


Namreč vem kako je, ko potrebuješ internet pa ga ne dobiš. Zato sem mislil, da bi to omogoču vendar ne brez zaščite. Se pravi jaz bi rad še zmeri zaščiteno omrežje ob tem pa bi še dovolil drugim uporabnikom za ogled interneta (ne pa downloadanja) recimo za eno uro. Se pravi ti se konektaš gor in si lahko online eno uro sz omejeno hitrostjo za surfanje po netu in gledanje pošte....

Hvala za pomoč!
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

Nevro^ ::

 stable transmission on dd-wrt

stable transmission on dd-wrt



Brez skript. Deluje popolna stabilno in kar je glavno, da zna upoštevat qos ;)

Ne priporočam skripte, ki jo dobite na wrt160nl.org, ker je big security hole!!!

alyˇ ::

Dobri namigi tule zgoraj.
Torej, po krajši kolobociji sem si tudi jaz omislil omenjeni router.
DD-WRT gor že lepo deluje.
Zanima me, v čem je razlika med "originalom" in v sosednji temi omenjeno "BrainSlayer"-jevo verzijo.
Pa še eno vprašanje, za poznavalce DD-WRTja.
Po navodilih iz wrt160nl.org se ga da usposobiti tudi kot tiskalniški strežnik. Printer mi lepo spozna (HP LJ 1000).
Vendar pa ostalih korakov v navodilih (išči "Setting up the Printer") ne gre izvesti.
Po mojem je potreben dodatni flash disk, na katerem je "ipkg" in še kaj.
Se da zadevo urediti, da bi imel printer sharing brez dodatnega USB huba in flash diska zraven?
Hvala za nasvete :)

p.s. Od kar sem prčkal v linuxu je že dolgo, ampak ob malce pomoči bi se že znašel.

ColdCat ::

Kaj je treba natediti na tem routerju (Linksys WRT160NL), ko nanj priklopim usb printer v tisti edini usb vhod?
Nikjer se ne vidi, da je router priklopljen printer vidi.
Ali moram kako funkcijo na routerju manuelno enableat ali kaj tretjega?
Seveda je problem ker mi printer ne deluje.

Hvala za vsakršen nasvet

jmlina5 ::

zdravo!
pred kratkim sem kupo routher linksys wrt160nl, pa mam težave z nastavljanjem IP Adressa, saj me ne spusti not (192.168.1.1, uporabnik pustim prazno, geslo admin), je pa zvezan z siolovim modemom iskratel preko enthernet kabla (vse je pravilno nameščen).

ManDriver ::

A komu deluje 3g modem na tem routerju?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

OmegaBlue ::

Ja. Daj prosim poišči teme, ki se ukvarjajo s tem vprašanjem, so vsaj 3.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

perovice ::

alyˇ je izjavil:

Dobri namigi tule zgoraj.
Torej, po krajši kolobociji sem si tudi jaz omislil omenjeni router.
DD-WRT gor že lepo deluje.
Zanima me, v čem je razlika med "originalom" in v sosednji temi omenjeno "BrainSlayer"-jevo verzijo.
Pa še eno vprašanje, za poznavalce DD-WRTja.
Po navodilih iz wrt160nl.org se ga da usposobiti tudi kot tiskalniški strežnik. Printer mi lepo spozna (HP LJ 1000).
Vendar pa ostalih korakov v navodilih (išči "Setting up the Printer") ne gre izvesti.
Po mojem je potreben dodatni flash disk, na katerem je "ipkg" in še kaj.
Se da zadevo urediti, da bi imel printer sharing brez dodatnega USB huba in flash diska zraven?
Hvala za nasvete :)

p.s. Od kar sem prčkal v linuxu je že dolgo, ampak ob malce pomoči bi se že znašel.


In kakšne so tvoje izkušnje po skoraj enem letu uporabe? tiskalnik ti je uspelo vzpostaviti? zanima me če je kaj važno kakšne imaš tiskalnik ali to ne igra vloge?

aja pa zanima me še če mogoče gdo ve če skener potem tudi normalno deluje.. imam namreč multifunkcijsko napravo...

mg515 ::

Še eno vprašanje glede routerja wrt160nl in DD-WRT firmwarea. Ima me da bi se lotil postavljat torrent sistem za download/upload čez noč, pa sm mal na hitro preletu tist vodič z uradne strani in sm nekako dobu občutek da je disk na katerem bi te stvari rad izvajal najprej treba sformatirat v FAT32, ki pa ni najbolj priročen sploh za karkoli večjega delat (vemo zakaj). Razen če potem s pomočjo portable linuxa spremeniš disk v ext3 (sploh nisem siguren kaj je to ubistvu.. ponosni windows user).
Mi lahko kdo da kak nasvet glede torrenta na tem routerju, preden se ravno lotim delat backup 1TB diska in ga sformatiram v FAT32 za potrebe vodiča.

lp

mg515 ::

Pa še dodaten problem: odkar mam gor dd-wrt fw bittorrent sistem ne deluje tko ko bi moral. Linija je 20Mbps dol, speedtest in lovdanje prek browserja gre normalno do 2.2MB/s, medtem ko torrent stalno niha med 200KB/s in 1MB/s. Ni problem manjek seederjev al kej podobnega v glavnem, na katere nastavitve na routerju bi moral bit pozoren?

mtosev ::

opazil sn, da stran www.wrt160nl.org več ne deluje jaz bi rabil še PDF kje so bla vsa navodila in modi za ta ruter, ampak nič ne najdem. sn že googlal in nisem uspel nič najti(nobenega mirrora al karkoli podobnega) Help
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Evil mind ::

Trenutno imam na ruterji navaden dd-wrt build 21061, ruter pa bi rad nadgradil na brainslayer r21286. Zanima me, če je postopek nadgradnje isti, kot če bi ruter nadgradil na novo verzijo ali je postopek drugačen? Sam domnevam da je moram naredit isto kot, če bi nadgradil verzijo. Ampak glede brainslayerja nisem zasledil da bi veljale kakšne posebnosti. Vseeno pa bi bil rad siguren, preden bi se česa lotil :)

cordoba ::

Lp. Imam ta rutar in t2 optiko 100\10. Preko modema sem testiral direkt na komp in dl je 100, preko rutarja wireless pa je dl 20. Zakaj mi ne spusti več čez?

dukedl ::

zato ker ti mogoče wifi kartica ne spusti več skozi, lohk pa da maš neoptimalno skonfigurirane wifi nastavitve na routerju
lp dukedl

cordoba ::

Ja uporabljam android tablico tf300t. Če dam na rutarju npr samo N omrežje, se mi nobena naprava ne poveže....
Ne razumem zakaj, ker naj bi N podpirale vse moje naprave. Lahko poveš kakšne so te nastavitve, oz na kaj naj bom pozoren? Sam sem gledal, pa nisem nič takšnega našel.

dukedl ::

začni najbolj splošno:
brez enkripcije..
potem wpa2 aes..
dej na b, g...

torej najprej ugotovi s katerimi nastavitvami dela/če sploh...nato nastavljaj dalje
lp dukedl
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156201 (3469) toncek1
»

dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
254293 (2624) mtosev
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102542 (2208) blze
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234835 (4072) Spajky
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102147 (1956) srus

Več podobnih tem