» »

Linksys WRT160NL

Linksys WRT160NL

1
2
»

staher ::

Pozdravljeni!
kupil sem wrt160nl-ee pa me zanima kakobi lako dal gor ta http://www.dd-wrt.com/site/support/rout... upam da je pravi?
prosim za opis in kratek nasvet?
hvala!
staher

staher ::

A se da kaj naredit iz tega wtr160nl-ee lepo prosim!

oyoy69 ::

če je router verzija 1, bo šlo ...
dolpotegni oba fw-ja in ju naložiš po tem postopku (sicer je spisano za tomato, ampak je ista figa za dd-wrt);

http://www.oyoy.si/tomato.html

najprej moraš naložit linksys-to-ddwrt-firmware.bin za tem pa wrt160nl-firmware.bin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oyoy69 ()

staher ::

kako ugotovim katera verzija?
upam tukaj sta dva fajla vrstni red sem opazil, ka pa tomato tega verjetno ni za ta model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

oyoy69 ::

na linksysovih routerjih je praviloma na spodnjem delu ohišja nalepka, kjer piše tudi model in verzija. wiki sicer pravi, da obstaja samo verzija 1;

Linksys routers @ Wikipedia

podpore za tomato pa ni, ker ima router atheros cpu.

staher ::

Hvala
Sedaj mi je uspelo, samo eno uprašanje kako bi izklopil brežično komunikacijo ki jo včasih e rabim.

hvala za nasvet
staher

oyoy69 ::

če me spomin ne vara;

wireless => basic settings => wireless mode => disabled

staher ::

Mislim da ni možnosti mora biti kako drugače

oyoy69 ::

kaj pa v wireless network mode? (ne uporabljam dd-wrt-ja, zato ne morem preveriti, tisti, ki ta fw uporabljajo, pa očitno ne berejo te teme)

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ad...

staher ::

no pa pevi problemi!
mislim da se bom moral vrniti na originalni sw seveda če se sploh da, ker ta se kr neki zatika. Comp isklopim in vklopim pa mi gori rumeni klicaj, ugasnem ruter in spet postavi beda imam pa t2 ima kdo kašno idejo?

hvala

zvitorepec ::

Imel isti problem in sem si kar nekaj časa razbijal glavo, preden sem ugotovil kaj ne deluje.
DD-WRT namreč samodejno določi routerju neko generično WAN MAC adreso 00:11:22:...
V nastavitvah: Setup -> MAC address clone odkljukaj enable in vpiši pravo adreso, ki jo najdeš na nalepki na routerju oz. na škatli.
Odkar sem to spremenil, rumenega trikotnika s klicajem ni več. :)
HOWGH!

staher ::

Bom poskusil po nekaj časa mi prekine in samo reset ga reŠi

Zgodovina sprememb…

staher ::

zvitorepec
eno prašanje a veš kje se isklopi wireless?

hvala
staher

Nikonja ::

@staher
Ne me narobe razumet ampak če ne znaš poštimat take osnovne stvari res ne vidim kakšno korist boš imel od ddwrt na ruterju. DDwrt ne bo od tvog ruterja naredil boljšega, pač samo ponudi dodatne opcije od katerih ti res nimaš veliko koristi če ne znaš wireless izklopit.

Pa še nasvet - uporabljaj google
http://www.google.si/#bav=on.2,or.r_qf....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

staher ::

Nikonja
Veš kaj ti bom povedaln, da se nimam časa z vsemi stvarmi ubadat predolgo ker imam svoj čas za kaj boljšega kot sedet za kompom.
Smo različni ne!

l.p.
staher

staher ::

No s vašo pomočji sedaj dela že dva dni BP
hvala
staher

clio24v ::

oyoy69 je izjavil:

če je router verzija 1, bo šlo ...
dolpotegni oba fw-ja in ju naložiš po tem postopku (sicer je spisano za tomato, ampak je ista figa za dd-wrt);

http://www.oyoy.si/tomato.html

najprej moraš naložit linksys-to-ddwrt-firmware.bin za tem pa wrt160nl-firmware.bin.



Zanima me če je treba narediti isto 1 in 2 korak pri upgradu čeprav imam že inštaliran dd-wrt firmware.Trenutno imam gor v24 preSP2 Build 14896 nadgradil bi ga pa v v24 preSP build 21061.Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clio24v ()

oyoy69 ::

ne. korak 1 se naredi samo, ko flešaš iz originala v dd-wrt.

MaterVola ::

spelllaaa ::

Živjo. Imam eno vprašanje, mogoče bo izpadlo neumno, vendar se na te stvari čisto nič ne spoznam. Imam omenjeni router, ki pa mi ne deluje po celi hiši. Sicer je to že od začetka, vendar se mi do nedavnega s tem ni dalo ukvarjati. Ko sem brala komentarje na mimovrste, jih je veliko omenilo, da jim kljub stari hiši (debele stene ipd.) vse normalno lovi tudi na vrtu, meni pa že v hiši sploh ne deluje povsod. Kaj se da narediti? Hvala in lp :)

staher ::

i
Imam omenjeni router wrt160nl ta mi wireless prekinja je kakšna rešitev ali kanta za smeti?

srus ::

staher je izjavil:

i
Imam omenjeni router wrt160nl ta mi wireless prekinja je kakšna rešitev ali kanta za smeti?


Da, če pustiš originalni firmware je zadeva za v smeti. Če pa inštaliraš dd-wrt bodo težave z wirelesom izginile.

betko007 ::

A se je kdo s tem ukvarjal glede DD-WRT z v6? Ne najdem katere datoteke so prave za WRT160NL v6?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156201 (3469) toncek1
»

dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
254294 (2625) mtosev
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102542 (2208) blze
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234836 (4073) Spajky
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102151 (1960) srus

Več podobnih tem