» »

Katero klimo mi priporočate?

Katero klimo mi priporočate?

bubanstix ::

lp

Katero klimo mi priporočate? Kaj moram paziti pri nakupu klime? Kupujem jo za stanovanje 61m2 bivalnega prostora.

hvala za odgovore

Brias ::

@bubanstix

odvisno od financ,...

hrup + visok racun + extremno mrzlo pihanje do zeljene temperature / izklop ( kot AVTI samo knof )
potem on/off

ali pa inverter ,,,, mozno tudi gretje, dobre regulacije izpuha, tisina, nizek racun, ...



61m2 .... kok star blok, kako imate sonce, kaksna je razporeditev, koliko ljudi, kaksna so okna ...

to je nekako pomembno ....

Opkow ::

Tole temo si preberi.
In vprasaj tam, ce ti kaj se vedno ni jasno.

RookY ::

To kar je Brias povedal o klimah je samo mit, ki ga najraje širijo prodajalci klim...
Juhu juhu spet bom bruhu

Brias ::

RookY je izjavil:

To kar je Brias povedal o klimah je samo mit, ki ga najraje širijo prodajalci klim...


verjetno ...


sirijo ga pa tudi ljudje ki si sami kupijo klimo, sami placujejo strom, in so pred letom menjali fasado ...

Seljak ::

Imam podstrešno stanovanje in po 12.h sonce pripeka ravno na moja okna,tako,da bi bilo brez klime ;((.Imam pa LG-jevo inverter klimatsko napravo.Svoje delo opravlja čudovito.na pilotu lahko nastavljam praktično vse(čas gretja/hlajenja,jakost,časovni zamik za cel teden in še bi lahko našteval.Pozimi pa se z njo ogrevamo.Ampak glede kvadrature,ki jo misliš ti(bubanstix ) ogrevati oz ohlajevati pa sem malo skeptičen,kajti z tem je pogojeno kako so prostori razporejeni,če je več predelnih sten se stopnja ohlajevanja oz.ogrevanja zmanjšuje kar je logično.Sicer pa nabaviš dve klimatski napravi,ki pa bi sigurno morali obroditi sadove,če ne druga v denarnici napraviti velik minus :D Vedi,da tisti znak ECO in A+++++ ne pomenita kaj dosti,je le marketinški nateg ;) To lahko tudi dokažem z položnico.

Hayabusa ::

Imam podstrešno stanovanje in po 12.h sonce pripeka ravno na moja okna,tako,da bi bilo brez klime

Montiraj zunanje senčnike na okna.

t-zonaz ::

Kupi kvalitetno klimo Npr. Toshiba DAISEKAI, in boš dobil vse kar rabiš. Nizek nivo hrupa, dober faktor halenja/gretja, posledično manjšo porabo elektrike, odlično filtracijo zraka, posebej razvlaževanje, vse na daljincu,..
Je malo dražja, ampak se splača, jaz jo imam in sem zadovoljen. Tu jaz ne bi šparal.
t-zonaz

Seljak ::

Hayabusa je izjavil:

Imam podstrešno stanovanje in po 12.h sonce pripeka ravno na moja okna,tako,da bi bilo brez klime

Montiraj zunanje senčnike na okna.


Tudi to bom naredil,ampak še prej moram menjati okna,ker so že dotrajana :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5323529 (22121) Glugy
»

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

Oddelek: Kaj kupiti
113427 (2914) spawns
»

Računalnik odzunaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
182083 (1332) s6c-gEL
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145959 (31688) kobilica
»

Vročina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16215180 (11012) nekdo_02

Več podobnih tem