» »

Vročina!

Vročina!

«
1
2 3 4

The B ::

Mam en velik problem:
Preselil sem se v podstrešno sobo in je vroče za znort. Zdele k to pišem je... 32,3°C in raste. Učer k sm pršu domov ob treh zjutri je blo pri na stežaj odprtem oknu 26°C. Ker tkole ne morem več rabim kšn nasvet za ohladitev. Soba je velika približno 20 m2. Strop pa je v najvišjem delu visok samo mal več k 2m. Okno je samo eno, dvokrilno ene 2 m2 (al pa še manj) in to na prisojni strani, tko da celo popoldne sije sonce direkt not. Žaluzije še niso narejene tko da mam zdej kr papir čez naliman. Steha je pločevinasta in med njo in sobo je najprej mal zraka, pol pa stiropor in opaž. Notr mam računalnik (navit), monitor in zvočnike. Zakaj si ne kupim klime? Ker nimam denarja. Zdele bo treba na morje in še kam, pa bo denarja že tko premal. Tko da iščem kakršno "kul" idejo. Razmišljal sem o kšnem ventilatorju. Sam ne vem kašnem (na stropu al stoječ). Tud ne vem kok se to kej obnese. A kej pomaga al je to sam mešanje zraka? Aja, pa temo o klimah sem si prebral.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

@ljash ::

Odvij računalnik.

:)
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

Goodspeed ::

Pa privi zvočnike ! :D

The B ::

Odvij računalnik.

A si ti čist znoru?!?!

Pa privi zvočnike !

Se že tko vsi pritožujejo.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

gzibret ::

Še boljša ideja - ugasni računalnik.
Vse je za neki dobr!

hunter01 ::

Predlagam ti da si namesto papirja na okno prilepis ALU-folijo. Pusti si le toliko da bos imel malo svetlobe (po zelji tudi tega ne). Ce imas poleg kaksno sobo ali kaj podobnega potem lahko postavis en ventilator da ti hladnjesi zrak piha iz tiste sobe v podstresje.

PS: sam se zmeraj ti bo vroce, upaj pa do bo znosnejse. 8-)

Brane2 ::

Domnevam, da ni variante, da bi povečal debelino izolacije...

A obstaja kaka varianta, da bi pod rebrasto pločevino vpihoval okolišnji zrak ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

The B ::

Ok še eno pojasnilo:
To si morte predstavljat eno podstrešje kjer je na trame na stropu pritrjena pločevinasta streha, ki ma ene centimeter izolacije. (Ta izolacija je by the way totalno vroča zdele). Pol je pa na tej podstrehi (ne pri vhodu na podstreho ampak na koncu) zgrajena lesena škatla, ki ma za izolacijo stiropor, neki pa je tud steklene volne. In kle not se jst kuham. 32,8°C...

B

Še to:
Izolacija je stisnjena med les in je je ene 10 cm. Se prav les, izolacija, les.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Brane2 ::

Se pravi, ni variante tudi za najmanjše spremembe na znanji strani strehe ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

mkonci ::

Res da se sliši zlobno>:D , a danes imaš vse sorte ljudi, ko praviš da nimaš dnarja, postavi v sobo enga gašperčka še mal prikuri, na njega kamne (take lepe okrogle) in polivaj z vodo. Kaj boš imel od tega se sprašuješ ja SAVNO :D . No pol pa kakšn čuden folk najdeš in sobo ko si našiht ali u šol odajaš za savno in s tem služiš!:)) .
Ko se bo nabralo kej denarja pa si lahko nabaviš klimo ali se preseliš!

No sedaj pa še resna stvar, tudi jaz imam podstrešno sobo, in je poleti, ko je zunaj 30" ali več tudi notri okoli 28". Res da to ni ravno tako kot pri tebi, vendar vseeno, na šipo si res poskusi namesto papirja dati alu folijo (odbija žarke), ne odpiraj okna podnevi, vendar pozno zvečer do jutra. In lahko si kupis kaksen ventilator 30cm premera v Obi ali kje drugje... (cena okol 5k sit). Res da je to le začasna rešitev, a pomagala ti bo preživeti vroče pasje dni.:))


Aja še to: pa ne pozabi na kakšno hladno pijačo!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

Tilen ::

lej js ti predlagam da si kupis tiste vrecke za led pa en sok za mesat(npr) pa en vlki oni 1L kozarec za pivo. Not namesas sok tk da je mal vec kot polovica pa do vrrha led nasujes in uzivas :)

PA sploh ni drago... :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

The B ::

Zdele sm nalepu folijo. Bomo vidl ča bo kej boljš. Vodo itak skoz pijem. Jutr pa po ventilator. Ker pa mislte da bi bil boljši? Pa iz kje kam pihat?

@Brane2: Kaj točno maš v mislih? Mogoče se pa da kej narest...

B

Aja:
33.3°C
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

bond007 ::

Probi dat neki vode pred ventilator... da v tebe vlažn zrak piha... Če maš pa res orng krizo, pa se mal osvež z vodo in naj ventilator v tebe piha ... to garantirano suuper deluje!

turok ::

Sam pismo The B.A mislš da se neb dal nardit ene majhne klimce no???Pismo no...Al pa z ventilatorji da bi nekak naredu ne vem kaj:\ :D

Jest mam tut kr vroče u sob..Ne tko k ti sam, je pa neki no...pa bi vseen neki naredu...

Sam Kaj???????????'
Life is life .... na na na na na

Myth ::

Pod tuš pa mrzla voda! :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jurre ::

da ne bo potem enkrat skp padu:D al pa zmrznu>:D

Myth ::

Al pa druga zgodba. Ponoči ob 3 ali 4h idi na sprehod ven. Pa ne obleči se preveč gor. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Scorpia ::

Kup en star zamrzovalnik, noter nalij vodo v plastičnih posodah pa ventilator dej tak, da iz zamrzovalnika piha ven. Sam takrat maš izklopjen zamrzovalnik, čez noč pa uklopiš. No tko sem jaz nekoč počel in je kr precej pomagal ohladit 6x6m sobo.

turok ::

Ej mario, a maš kako sliko?Dej ti to mal opiš mal bl no:D:D :D
Life is life .... na na na na na

Scorpia ::

Žal je od tega dolgo nazaj, ker je ta hladilnik šel v smeti, pa sem vspel ga obdržat v sobi čez poletje.

der_Alte ::

Odgovor si si sam napisal. Pojdi na morje za tri mesece pa bo.>:D
Ali pa se odpovej morju in si kupi klima napravo. Tako je pač življenje.:\ Sicer pa bi lahko že za 100 jurjev prišel do spodobne klimatske naprave.

turok ::

Kaj pa štroma je dosk kuril...A pol je dejansko skos delal zmrzovalnik?...je vse lepo delal?Kam si reku da naliješ vodo????V plastenke al kam???In sam še ventilator daš noter in to je to??
Hmmm amislš da bi jest to probu:D :D :D
Life is life .... na na na na na

The B ::

Mam dobre novice!
Jem sladoled.
Blo je 33.7°C zdej je pa 33.5°C.
Mal sm se s fotrom menu in je reku, da najprej ventilator, pol pa če ne bo boljš, bomo skupi financiral eno klimo.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

The B: socustvujem s tabo. jest uzivam v nizkih temp od lani, prej je biu pa tut kle pravi pekel.
nobenmu doma ni zal tistih 200k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nevone ::

Če je tista soba kakšno stalno bivališče za dalj časa, potem se ti najbolj splača klima. Če zelo trpiš v vročini je to daleč najboljša rešitev. Če pa te vročina ne moti tako zelo, potem pa raje izberi kakšno drugo rešitev in se tistih nekaj vročih mesecev malo prepusti vročini. Ko bodo pa kakšni viški v financah pa kar po klimo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Keyser Soze ::

Ne, ne. To ti samo pove, da je izolacija totalno v kur... in da bi bilo vlaganje v klimo metanje denarja stran. ČEz leto boš toliko zmetal za štrom, da bi si naredil že novo sobo. Poleg tega, da bo klima obremenjena nonstop 100%.

Jaz predlagam, da pokličete strokovnjaka in naj vam pove, kaj spremenit in kje spremenit. Pol bodo razmere znosnejše. Nisi namreč edini ki živi v takšnem prostoru, pa nimajo vsi takpnih težav.

hunter01 ::

Vglavnem Ventilator postavi tam (kak prehod) kjer je zrak hladnejsi kot v tvoji sobi.

BTW: ALU folija bo pokazala rezultate sele jutri ko bo (recimo da bo) preprecila da se soba tako zelo segreje.

ferdo ::

The B, iz tebe se delajo norca:D
Pejdi sem, tukaj te spoštujejo!
Tukaj so strokovnjaki, ki ti bodo prisluhnili!

Lej, če ti je vroče, pomeni da boš mogel povečat izolacijo, ti si sedaj dobesedno kot manirinan piščanec, ki je v pečici in se peče.

kupi stekleno volno ali kameno volno še prej pa z parno zaporo - folija ki prepušča ven in ne noter... oblepi strop "od vrha navzdol" te sobe in z ladijskim podom obij strop tako da bo med leseno oblogo "ladijski pod" in folijo steklena ali kamena volna.
Da boš to izvedel prej pritrdi "nekako" neke profile "nosilce" kamor boš lahko privijačil ali pribil ladijski popd ali gips plošče.....
Pazi, da bo izolacija debela min. več kot 10cm .

PS: druge rešitve ni, poleti ti bo svinjsko vroče, če ne boš izoliral strešnega dela "strop", okna so še najmanjši problem, koliko svetlobe pa pride skozi okno??? alu folija na oknih ima funkcijo ampak nimaš svetlobe!?...
Idealno bi blo, če bi celo streho oblepil z alu folijo:D , ampak, to ni poceni, pa veter ti jo lahko uniči toča razbije in imaš rascefrano streho....:|
ponavadi to tako izvedejo, da je par centimetrov zračnosti med streho in izolacijo, in ti zračni tok zagotavlja hlajenje strehe v tej meri, da ti izolacija opravi svojo funkcijo, potem ti zadostuje 10cm izolacije in si frajer..
Sam svoj mojster in vročina takoj pade, do te mere, da lahko klima deluje v ekonomičnem intervalu, brez klime se p atudi da preživet, samo tvoj procesor bo na idle za par stopinj na višji delovni temp. . Ker bo temp. okolice višja zaradi podstrešnega bivanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

bf4ed ::

Jaz mam 19,8°C v sobi.:D Pa je računalnik prižgan.

Goodspeed ::

Rešitev : Prodaj računalnik pa si kupi klimo! :D

Myth ::

Meni je pa zdaj vroče. Verjetno bom šel na sprehod. :)
Ventilatorja nočem. Klime ne potrebujem. Pod tušem sem že bil. A je kakšna ideja brez da grem ven? Pa ne mi o mrzlem pivu govorit. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Goodspeed ::

Morda klet? :)

Myth ::

Nimamo kleti.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Goodspeed ::

Dobijo se neki tableti... poglej malo po googli :D
Če ne pa vzemi kaj takega da ti bo fseeno al bo vroče al ne 8-O

frenk ::

če bi biu jest na tvojem mestu bi naredu tko kot je malecky naredu za hlajenje računalnika...ob bajti skopleš luknjo, not vržeš sod, al pa kšn radiator, napeleš cevi do podstrešja in tja namontiraš recimo kakšen hladilnik od avta, pol pa rabš sam še eno pumpo in to je to...pobere ti manj štroma pa še cenej je :)

Spajky ::

The B, imaš skoraj idealne pogoje /predlani v Sečovljah na Nestu je blo 36°C v telovadnici!/ za testiranje stabilnosti proca ... :D :D :D ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gavran ::

Poskusi "arabsko" klimo. Čez celo okno (odprto!) pritrdiš kos stare rjuhe (bombažne), da bo kot mreža proti komarjem. Spodaj, na okensko polico postaviš kakšno dolgo posodo in jo napolniš z vodo, spodnji rob rjuhe mora biti v vodi po celi dolžini (širini) okna. Rjuha bo vlekla vodo iz posode zaradi kapilarnega efekta, skozi okno vedno vsaj malo pihlja, zato bo voda izhlapevala, pri tem pa porabljala toploto.
Javi rezultat.

matjash ::

ja pa tud kaka slikca bi bla priporočljiva , ker bi rad vidu to arabsko varianto:))
... bolje pozno kot nikoli.

Dr_M ::

sej je cist jasno povedu kako zgleda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nokia6310 ::

Jst sm se pa že prehladu!
V stanovanju mam 17 stopinj tolk kolkr gre klima prva soba mi je ko skrinja druga pa ko hladilnik pa tut bolš se počutim v drugi ko pa grem ven me pa začne glava bolet na 33 stopinj joj kolk časa bo to poletje še trajal?
Razumem pa tut vse tiste ker se mi res smilte.
Mam pa eno vprašanje kako klima izloča konedns?
Vem da ma eno cev samo kako to naredi da se vlaga ki nastaja ob spreminjanju temperature ne nabira po prostoru?
Vglavnem res vam naj nebo žal tistih 200 k ker je to malenkost v primerjavi z dolgotrajnim trpljenjem.

gofra ::

To se ti hecaš? 17 stopinj? Še enkrat nižja temperatura kot je zunaj?
Ne vem, kolikor jaz vem je zelo nezdravo, če so temperaturne razlike večje od 5 stopinj...Norc! :P

Kondenz se izloča po ponavadi temu namenjeni cevki, ki je speljana bodisi vidno, po zunanji steni ali pa je vzidana (in najbrž pri tebi mora biti tako, če je ne vidiš). Verjemi, da bi se tebi nabral kar par krepkih litrov kondenza dnevno in bi to zagotovo opazil (glede na to, koliko dela si dal svoji "pihohladki" vsaj :D:D)

Tear_DR0P ::

The B. Jst ti pa svetujem da si kupiš bazen - pol pa pivo in povabiš frende - kaj je lepšga kot namakat se v bazenu sprijetno vodo in met ob seb en kup prijetnih punc ob seb (ja te punce morjo bit tvoji "frendi")- če pa tvoja postla ni daleč stran je to še bolje >:D

Če bi jst mel tko vročo sobo, bi mel not definitivno bazen
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tr0n ::

Sure, bazen si bo sel gradit. Nima denarja za klimo, a za bazen pa bo.

:\

nokia6310 ::

Jaja bazen ta je prava pa še vodne postelje mu nebo treba kupovat sepravi bo ubil tri muhe na en mah:
Hladil se bo, mel bo bazen dobre frende hladno pivo in kar je najvažnejše spal bo lahko na vodni postelji in prihranil kakih 500 600 k to pa bo že za dve klimi pa še za žurko zvečer.

OZZY ::

podstraha je vedno problem in skoraj vsi, ki jih poznam in ki imajo sobo na podstrešju imajo notri tudi klimo. Sam sem v bloku in imamo stanovanje na vrhu. Vmes med streho in plato je sevda prazno a poleti če grem poleti gor je prava savna in temperatura za popizdi*. Še veliko višja kot na soncu. In če maš poleg tega v sobi še kaj prižgan (2 compa pa tv) grej iz vseh strani in je v sobi od 29-30 stopinj.

Sem pa prejšnji teden vidu eno zanivivo stvar v bauhausu. gre za vlažilec, hladilec in ionizator zraka za 20 jurjev. Sicer ni klima a vsaj malo ohladi zrak. V kombinaciji z dodatnim ventilatorjem bi bilo lahko kr uporabno zate.

Sicer pa dobiš prenosne klime za 60-65 jurjev. In drugače bolje to kot nič...Mogoče pa tud kako rabljeno poglej.

http://www.bolha.com/oglas1171509
http://www.bolha.com/oglas1183310

ITD....

poglej mal bolho al pa salamonca....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

markko ::

Jes vas vse povabim k men u juliju... Mam po 40 in več stopinj v sobi, pa bomo vidl kdo se bo še pr 30ih pritožval!!!>:D
Hasta La Victoria Siempre !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markko ()

Tribal ::

Jest bi pa savno odpru polet. Bi še neki zaslužu

nokia6310 ::

markko jaz pridem.
Kako pa ti uspe doseči tako temperaturo?
A maš 10 kompov pržganih?

Myth ::

Ne, blizu Sahare je doma. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SkIDiver ::

Jeba. Pr nas doma sem pa skor mogu dolge hlače oblečt, ko sem bil v hiši. Zunaj po 26°C v hiši pa lih da tistih 20°C. Majka za učenje. Če se premaknem pa v spodnji štuk pa še odštejem 2°C in pridem na 18°C. Tist je pa že amerika in dolge hlače zraven vključene.
Na mojo srečo nimamo težav s tem v času poletja. Ponoči okna odprta, podnevi zaprta in zastrta s zunanje strani, da se šipe ne segrevajo in to je to. Pa dobra izolacija hiše seveda.

Ideja: Odpri okno in nanj butn hladilnik. Vrata hladilnika naj gledajo v sobo ostalo pa vn. Odpri vrata, obrni na max in pred njega postavi ventilator. To bi že blo malo boljše za živet.

V skrajnem primeru pa razkoplji hladilnik in si sam naredi home made klimo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830480 (24642) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259994 (8735) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460443 (40392) Riff
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15744203 (36251) energetik
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518252 (15640) Wasted

Več podobnih tem