» »

Računalnik odzunaj

Računalnik odzunaj

thetripper ::

Pozdravljeni!
Zanima me ali bi se računalnik pregreval če ga postavim na balkon čez poletje (na zahodni strani in v senci) . Namreč imam podstrešno stanovanje in je že tako svinsko vroče potem pa računalnik doda še svoje. Sem pa tudi razmišljal da bi ga dal na vodno hlajenje in postavil hladilni blok ven. Kakšno je mnenje vas stručkotou? :)
LP

BorutK-73 ::

Dokler ni direktno na soncu bo ok, pa ko bo dež, takoj noter. Pa imaš dovolj dolge kable za periferijo?

PS
Raje si nabavi klimo kot pa vodno hlajenje za računalnik, vsaj prenosno za prvo silo.

Zgodovina sprememb…

thetripper ::

Bi naredil kakšno prezračevano kišto, da bi vse skupaj prekril pa že tako bolj malo dežja pride zraven. Kabli bi bili pa dovolj dolgi ker bi se stvar premaknila samo čez steno se pravi za debelino stene :)

Nikonja ::

po meni še najbolj enostavno da potegneš eno cev od računalnika do balkona, okna....in naštimaš da ventilator vleče zrak iz računalnika skozi cev na balkon. Zimi pa narediš obratno in ko je od zuni -5 naviješ računalnik do konca ker imaš dbest hlajenje. :)

korenje3 ::

kupi klimatsko napravo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

thetripper ::

Če bi hotel klimatsko napravo bi vprašal po ceni klime, ne pa če bi znale biti kakšne posledice če postavim računalnik ven ;)

_commandos_ ::

pazi na jutranjo roso

d4vid ::

Nebi ravno priporočal met PCja zunaj... Razen če boš vsak dan postavljal PC ven, čez noč ga jaz nebi mel zunaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

thetripper ::

Hmm.. Kjer bi računalnik stal je pod streho tako da ni ravno veliko rose. Bi pa naredil bol prostorno škatlo iz pleksi stekla tako da bi bila samo ena stranica odprta za dovod zraka.

ST-777 ::

@thetripper, boljša varianta se mi zdi, da je računalnik v stanovanju, vendar drugem prostoru (recimo v predsobi). Prednosti: računalnik ne ogreva sobe, kjer delaš, ni hrupa. Pomanjkljivosti: nakup daljšega kabla za monitor, in enega USB kabla za tipkovnico in miško.

hojnikb ::

Zamenjaj pasto in spihaj hladilnik. Pomaga v večini primerov.
#brezpodpisa

vorantz ::

hojnikb je izjavil:

Zamenjaj pasto in spihaj hladilnik. Pomaga v večini primerov.


moti ga, ker segreva sobo ne ker se pregreva računalnik

hojnikb ::

Hmm, da bi računalnik opazno vplival na temparaturo v sobi ?
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Odvisno od sestave, pisarniški komp z integrirano grafo bo bolj malo segreval, gamer komp sploh kakšnih par let star s požrešnim cpu in gpu pa precej, ob intenzivni uporabi bo naredil savno v sobi, sploh pa kakšen navit buldozer z dvojederno grafično, je pozimi uporaben za dodatno ogrevanje, sedanje najnovejše komponente so varčnejše in ni tako velike sile. Da ne pozabim monitor, še dobro da ni več starih katodnikov 20+ inch kateri so prav tako pečice, tudi stari navadni lcd 24+ prav tako solidno ogrevajo, le najnoveljši led so bolj prijazni kar se tega tiče. Torej če imaš neko starino sestavljeno iz ravno "pravih" komponent s porabo 500W+, je že vse skupaj kalorifer na 1. stopnji ogrevanja.

Tako da , če je možno, postavitev takšnega računalnika v sosednji prostor s kabli preko zida ni tako neumna ideja, izogneš se segrevanju sobe in še na tišini pridobiš. Če pa ni možno, pa je edina varianta prodaja starine in nakup komplet novega računalnika skupaj z monitorjem s skrbno izbranimi varčnimi komponentami. Drugače tudi postavitev vodnega hlajenja izven sobe je ok, nek uporabnik je celo postal postavitev hlajenja na vrt svoje hiše in vse lepo poslikal in opisal, se je zelo potrudil pri celotnem projektu, saj ga je lepo in učinkovito izvedel.

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

Hmm, da bi računalnik opazno vplival na temparaturo v sobi ?

100+W toplote ki jo odvedejo hladilniki pač ne zgine kar nekam...Če je manjši prostor se še toliko bolj pozna...

hojnikb ::

100W toplote ni nevem kaj, če ni ravno prostor 1x1m
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

thetripper ::

Imam 2 leti star računalnik z spodobno močnimi komponentami in ne tako majhen prostor, ampak bi bili presenečeni kakšna je razlika med poletjem če računalnik ugasnem za en dan :) Drugače pa hvala za nasvete in mislim da bom ubral kar tistega z vodnim hlajenjem odzunaj. Tako ali tako mi to predstavlja izziv.

Mavrik ::

Khm. Držite se topica in odgovorov.
The truth is rarely pure and never simple.

s6c-gEL ::

Za 100W toplote oddaja sam človek v prostoru.

Kolikšno imaš prostornino sobe ?

Okna so strešna ali frčada ? Imaš gor zunanja senčila ?


Drugače pa hvala za nasvete in mislim da bom ubral kar tistega z vodnim hlajenjem odzunaj.

S tem boš pridobil natanko 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322542 (21134) Glugy
»

Kje dobiti big-ass satje za vodno hlajenje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566929 (6032) gorjanc
»

Nov način hlajenja :D

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141571 (778) Galaxy
»

IBM z vodno hlajenimi superračunalniki

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
124797 (4161) Vlady
»

Gretje sobe z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91439 (1109) Azrael

Več podobnih tem