» »

Vročina!

Vročina!

1
2
3 4

Tear_DR0P ::

kdo je reku da nej si bzen zgradi - pizda ste nepismeni.

Sej obstajajo tudi napihljivi bazeni - za 5 čukov je že 2 metra širok.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

sid911 ::

ker mam enake probleme z vročino kot avtor teme sem preizkusil arabsko klimo:D ne vem sicer kake izkušnje mate vi z njo, če seveda je kdo probal ampak meni stvar DELUJE:D in to kljub temu, da ni čez celo okno, ker nisem takega kosa rjuhe našel.. bom poskusil še čez celo okno met:D
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Jan987 ::

Kolk pa so padle temperature?

Fly.MaCh!nE ::

kaka je pa arbska klima???dj mal to opiš>:D jst bom probu, že zdj mam folijo čez okn pa kr pomaga8-O ene 3°C

nodrim ::

tra-la-la-la .. poglej nazaj po topicu :P

Fly.MaCh!nE ::

ufff... voda mi pa ni glih všeč, jst sedim pr oknu, pa se s stolu vozim mal okol pa bum noter v vodo pa voda steče po compu pa je panika;( (sm 1x ceu iz radijatorja popomoti odtrgu pa se mi je voda po compu polila pa ni blo najlepš, sam dela pa še vseen bp)
ALU folija+zaprto okno čez dan(ponoči odprto) še najbl pomaga

sid911 ::

Kolk pa so padle temperature?

nevem ker nimam termometra se pa občuti, da je prav prijetno hladneje. sicer pa sem napravil malo prepiha, tako da fajn piha skos okno...jutri bom najverjetneje dal na celo okno kako rjuho...da vidimo kak se to obnese
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Fly.MaCh!nE ::

jst za temperaturo nemorm direkt rečt, sam ni tolk vroč, zuni je toplej:\ :D

Jan987 ::

No jest mam trenutno v sobi tud kr fejst težave z vročino, saj ob prižganem računalniku temperatura naraste tudi preko 35 stopinj, saj sonca ves čas neposredno sije skozi okno.
Zdej en ukrep, k mi je ratov za kakšno uro podaljšat hladnost, je bil ta da sm mel zgodi zjutri pa do ene osmihokno na stežaj odprto, potem ko se je van uprlo sonce pa sem ga zapru oz. pustil odprtega tko na V, pa dal želozijo dol, ampak se steklo na oknu segreje, in je spet isto, le segrevanje se prestavi za kako uro in imam sedajle spet v sobi 34 stopinj. Rešitev bi bila še bi imel zunanje želozije ali pa rulete, vendar tega žal nimam.

sedaj me zanima, ali bi ventilator ki se ga dobi recimo v merkurju za 5k kaj pripomogel k hladnosti in kako naj bi ga postavil da bi?

Ali je še kakšna druga rešitev razen klimatske naprave, katera bo verjetno prišla šele drugo poletje?

Skratka na dan z nasveti, kaj mi predlagate da si ohladim sobo?

stromar ::

Jaz imam pravkar 30 stopinj v sobi. Ker imam izpite ne gre drugače, kot da sem zamenjal noč za dan. Že cel teden delam tako, da spim do od 9.00 do 17.00, učim pa se ponoči, ko se shladi

Ventilator ne koristi kaj preveč. Sem pa razmišljal, da bi šel na avtoodpad in odšravfal komplet klimo od avta in jo zmodificiral za v bajto :D

sverde21 ::

Heh vidm da nism edin k crkuje v podstrešnih prostorih :) , jst bi probu to arabsko klimo ampak fora je, da mam strešni okn :| , pod njim pa ekran in 2 compa 8-O , tak da nebi raj kej ekspirimentiru z vodo :8)
<?php echo `w`; ?>

miko 55 ::

ja tole berem pa sem se spomnu na film most na reki kwai, ko so ujetnike v podobno sranje tlačil. oglejta si z očetom v podstrešni sobici, da bo videl kako je to.

drgač pa izoalcija direkt pod streho, pa folijo prej, na oken pa nalep folijo za živila katero dobiš v mamini kuhinji oz v štacuni. pa glej da jo boš tko us

Jan987 ::

pr nas izolacija ni problema prav tako to ni podstrešje ampak je prvo nadstroje. Edino kar je problem je to da je sonce skoz oprto v okno, tako da bom jutri probal z alu folijo pa povem kako bo.

Sicer pa imam prenutno 34,5 stopinj v sobi, sam bo šlo kmal dol. Drgač pa je oken od večera do jutra odprt mam sm mel že to noč pa ni učinka nevem kakšnega ker ko je okn odprt se hitr shladi tko da saj spim lahko nekak normalno na okol 25.

miko 55 ::

glej da boš imel med foilijo in oknom nekaj lufta. zakaj? folija odbije 95 sončne radiacije, a tistih 5 % ti bo grelo šipo, zato vmes zrak.

Jan987 ::

OK! Bom mal testirov:D

zdejle sm probov mal temperaturo šipe, in je tolk vroča da ne moreš gor držat prsta 5s.
Zdej bomo kmal tko začel kot če senzor za temperaturo dela na procu (oz. na plati - senzor pa proc da mi nav kšn pravnik kej najedov:8) ) :D :D :D

mtosev ::

Kurčeva vročina. Kak je vroče. 28.5C v hiši imamo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hamax ::

kje naj js najdm dost dolgo posodo za arabsko klimo :|

mavec ::

Jaz imam v sobi skoraj 31°C. Pa še za glavna izpita se učim, no za 1 glavnega. Drugače grem septembra.
Kuham se kot rak, še huje. Na dan grem vsaj 2x pod tuš, da ne govorim, da si z mrzlo vodo zmočim tudi majco, ki jo potem ožmem ter si jo oblečem. Okno pa odprek preko noči.
Samo čakam, da pridem na Jesenice v Podmežaklo, kjer je sonca bolj malo čez dan, pa še gorsko podnebje. Upam da bo bolj prijetno kot pa tu v LJ. Mislim totalen kotel... ;(( :(

mtosev ::

Povejte kaj po tej vročini delate?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

R33D3M33R ::

Ja učimo se kaj pa drugega?
Obenem uživamo ob prizadetih kr***nih, ki se na vso moč furajo s skuterji pred blokom in egoisti, ki na ves glas nabijajo glasbo ali/in veselo kričijo, da se jih sliši kilometre daleč. Da o peklenski vročini, ki seka skozi okno kot gozdar skozi les z motorko ne govorim.
A ti si mislil, da je enostavno biti študent? Think again.

Mah, sem slabe volje zdaj pa sem se moral malo izpovedat :8)

Da ne bom čisto offtopic: s cimrom sma danes na eno okno nalepila alufolijo, o uporabnosti te iznajdbe se bova lahko prepričala jutri, ako bo sonce veselo pripekalo, v primeru slabega vremena zadeve seveda ne bova mogla stestirati... :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

hamax ::

ucimo se za predmete, ki so nm cez let spodletel :D

ps. sm naredu to arabsko klimo, sam dau prazne posode od sladoleda uspodi.

elasto_mania ::

kaj nobenemu ni padlo na pamet kupit majhne kontejnere za tekoči dušik in jih rasporedit po sobi.

@mtosev
smo na slo-techu al pa igramo comp ker na sonce ne bom šel sem imel že opekline nočem imet še enkrat.
Nebom kupoval zdaj zaščitni faktor 1000.

Razerzone ::

hah:) tinkec ja podmezaklo bi pa res mogl bit mal bl hladno, samo gorskega podnebja ni, je pošteno vroče tudi na jesenicah:D

Zgodovina sprememb…

stromar ::

Obenem uživamo ob prizadetih kr***nih, ki se na vso moč furajo s skuterji pred blokom in egoisti, ki na ves glas nabijajo glasbo ali/in veselo kričijo, da se jih sliši kilometre daleč.


Jaz doživljem nekaj podobnega.

Približno na vsakih 10 minut se mimo mene pelje kak star BMW ali Mercedes z na ves glas muziko v stilu Pink TV ;((

Včasih tudi kakšen avtomatik brez izpuha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

mtosev ::

V sobi kje mam PC je 30.5C. 8-O 8-O

Tak da tam sploh nisem, ker je prevroče.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mavec ::

Amir, pa ne da res :(?
Koliko je kaj tam temperatura zunaj, pa koliko je kaj pri tebi v stanovanju?

Edit: Prilepim slikco, koliko imam temperaturo v sobi v LJ, pri učenju =o).

aljazh ::

Še en razlog več, da si najdeš poletno delo - seveda takšno, ki ga opravljaš v klimatiziranem prostoru :P

Razerzone ::

Tinkec ja čez dan je peklensko vroče, sicer nisem podmežaklo tam bi moralo biti malo bolj "hladno". Trenutno mam pa tak prepih v sobi da me bo ravnokar vrgl s stola dol, ker je bla vročina neznosna!:D

mavec ::

Potem je isti šmorn kot pa tukaj v LJ :(. No še malo da se telefon napolni pa prilepim temperaturno stanje v moji sobi =o).

;-) ::

tud jaz mam mansardno sobo (najvišji del je 220, najnižji pa 160cm-rahel padec, je pa tik pod streho)...izolacije na tem delu hiše ni nevem kaj-le 10cm steklene volje...pod njo folija, spodaj ladijski pod, pod njim pa na novo narejen laminat.

pomoje ti večina vročine pride skozi okno.. Jaz zjutraj ob 6/7 zaprem 2okna, in spustim rulete dol da je tema in sonce ne vdarja not, pravtako so vrate zmeraj zaprte in dobro izolirane, zvečer je temperatura komaj za kako stopinjo višje kot zvečer. Ventilator mi skoz laufa- sam ventilator ne HLADI zraka ampak ga le meša- to je isto ko da drek mešaš (vedno isto smrdi- rezultatov pa ni)...

žalozije so sicer bolj uporabne kot rulete, vendar ne opravlajo svoje naloge kot bi jo morale! žalozija je na notranji strani okna oz. v njem, to pa je 10cm prehitro! rulete te ščitijo pred vročine,če nimaš klime.

drgač pa dobiš kako poceni prenosno klimo že za 60k (baumax)

bond007 ::

Mogoče bo pa ta vročina kakšnemu študentu dala misliti, da se splača čez leto učit!

Upam, da tudi meni :P :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

mavec ::

bond007, večina izpitov je v poletnih mesecih. In četudi se učiš čez leto se je treba tudi polet. Kar pa v vročini ne znese kaj preveč...

Evo temperature v moji sobi, ki sploh ni obrnjena proti soncu pa zele ob 9 zvečer je slikano...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mavec ()

DominusSLO ::

ventilator ne pomaga dosti... klima je edina rešitev. Pa ne bit taki idioti, kot nekateri na tem forumu, ki laufajo klimo na full:\

nastyboy ::

He he .... očitno nas je več takih... js mam tut 30 T v sobi...


Po mojih "taborniških izkušnjah" postane šotor dosti dosti bolj hladen če nad njim (lahk že 5 cm od platna) potegneš eno baumax plahto.. plahta se segreje, vetr pa tisto T lepo sroti odnaša.. tako se ti streha ne bi mogla greti, odvisno pa je a se ti bo dalo kaj tazga delat, pa če maš sploh možnost/dostop do strehe, bi pa ideja definitivno pomagala...tk ko da bi mel celo bajto v senci....


LP Makro

whatever ::

Jaz sem se odločil, da si bom za prvo plačo (če bom sploh kdaj šel delat:D ) nabavil eno orenk klimo za mojo sobo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Jan987 ::

Jest upam da mi do prve plače nebo ztreba čakat, ker bo to še kr nekej let, tako da upam da se bo načrt klimatizacije bajte za naslednje leto uresničil!

whatever ::

Hja jst prepričujem doma naj nabavijo klimo, pa pravjo, da je že itak preveč elektrike za plačat. Pa tudi če bi jo mel, ko mi ne bi nič koristila, ker ne bi bila inštalirana v moji sobi, vrata moje sobe pa so stalno zaprta, ker kadim v sobi, da se ne voha dim po stanovanju.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Monster ::

sploh nevem kje je panika .. js mam vsako leto prek 33 stopinj v sobi pa se lahko(...no moram :D ) normalno ucim pa bivam ..
Ka zaboga...

whatever ::

Ma ja, sej se da prežvet. Ampak ko enkrat vidiš kaka milina je biti v klimatiziranem prostoru s stalno temperaturo 20 stopinj, četudi je zunaj 35+, pol si res zaželiš met klimo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Microsoft ::

Jst mam pa zdele ene 20, ker mam okno ves cas odprto, tko da je cisto kul. In hvala mrezi, ki jo mam na oknu, tko da mi ne tezijo kaki komarji ali pa vese.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

francka45 ::

Razerzone ::

kva je to?8-O

DominusSLO ::

to je wannabe klima :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

nokia6310 ::

Evo pri meni nasrečo ni takih težav mam okrog 20 stopinj in to je to.
Je pa razlika če grem v spodnje prostore živim namreč v podstrešnem stanovanju in če nebi mel klime bi bil pravi pekel tukaj.
Ko sem jo kupil je bla 200000 sit pa mi nikoli ne bo žal tega denarja in če bi bilo treba bi kupil takoj še eno!
Je pa razllika med spodnjimi prostori ki niso klimatizirani in med vročino zunaj ko sem šel včeraj malo na sonce sem mislil da sem v savni!
Nočem delat nobene reklame samo klime se prodajajo že za 50000 sit naprej + montaža pa po nekod se da še dogovorit, da ti jo dajo na obroke to velja predvsem za tiste, ki si je ne morete privoščiti tako da so se nasrečo tudi na tem področju spremenile stvari, pa predlagam, da vzamete tako klimo ki ima tudi gretje za prehodna obdobja, da ni uporabna samo 3 mesece letno.
Je pa hudič ker pride samo montaža 50000 sit tako da za dobrih 100000 se res da dobiti spodobno klimo.

Eru ::

Jaz imam pa malo starejšo hišo, tako da če ponoči odprem okna, tempertaura ne naraste čez 26. Sem pa iz Lj.

elasto_mania ::

mi pri nas doma imamo podnevi škura zaprte in ponoči okna odprte tako da je temp tam od 23-26

klemen22 ::

V sobi kje mam PC je 30.5C.
Tak da tam sploh nisem, ker je prevroče.

Mtosev: kako potem sodeluješ na forumu če nisi tam kjer maš PC?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mavec ::

Klemen22, verjetno ima kak laptop :D.

Jan987 ::

Ja ej glih to je pomoje hotu povedat s tem, da bomo vsi vedli da ga ima.

Drgač pa sem našel resitev in sicer komp sem preselil v sobo ki je na severni streani hiše, tako da imam zdaj lepo 23 tukaj notri in je prav prijetno

klemen22 ::

Ja ej glih to je pomoje hotu povedat s tem, da bomo vsi vedli da ga ima.

In to, da bomo vsi vedli, da ga ne zna produktivno uporabiti.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7835290 (29452) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
2510308 (9049) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44462558 (42507) Riff
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15746151 (38199) energetik
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518815 (16203) Wasted

Več podobnih tem