» »

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

DFujs ::

Pozdravljeni,

nameravam kupit zgoraj omenjeno klimatsko napravo. Hladiti mislim cca 50-70m2 zanima me, če se mi splača kupit to klimo? bojim se da mi nebi zadosti hladilo, ker mam podstrešno stanovanje in je poleti kar precej vroče. Prosim za nasvete,

povezava: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Lp, Dejan

Hayabusa ::

Celotnega stanovanja z eno enoto ponavadi ne moreš ohladiti.
Drugače je dovolj močna.

Nariši tloris stanovanja.
Situacija je odvisna tudi od lege in izolacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

diNero ::

50-70m2, po možnosti s kakšnim hodnikom v L ni šans da ohladi ena klima. govorim iz prve roke. najhuje pa je bilo, ko je pri takem prostoru se vse skupaj nekako "porazdelilo" in ni ohladilo na koncu čisto nič.
Prestavil notranjo enoto v sobo kjer se največ zadržujem in zapiram vrata. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

DFujs ::

Klimo nameravam zmontirat na hodniku, ki je v obliki 6kotnika in je središče vseh prostorov. Ne bom hladil recimo kopalnice ipd. Hladil bom 2 sobi + dnevna malo bolj vecja. Kuhinje še zgoraj zaenkrat nimam.

Jst ::

Imaš strešna okna v mansardi? Poglej za zunanje senčnike, ki odbijejo 80% (reklamirano) svetlobe in odkar sem jih kupil, mi klima poleti dosti bolje deluje. Prej, preden sem imel senčnike in klimo, je bilo v tej sobi poleti tudi do 36C. Z klimo sem jo zbil na 28C, kar je več, je klima sporočala, da bo morala delvati "na višjih obratih" in takrat je bila tudi DOSTI bolj glasna. Potem, ko sem pa kupil senčnike, je v tej sobi 25C, pri približno enaki obremenjenosti klime.

PS: pri klimi NE ŠPARAJ. Poceni klime so glasne, niso "pametne" - s tem mislim, da ne sporočajo optimalnih nastavitev - potem nimajo raznih filtrov, pa še pozanimaj se, če imaš opcijo, da ti nekaj let enkrat letno zastonj pride serviser, da ti jo pregleda. K meni hodi 4 leta, letos je zadnjič. Meni je tudi zastonj dvakrat zamenjal neke stvari. (Ni me bilo doma, ko sem pa prišel, pa nisem vedel kaj je tisto, kar je pustil in sem takoj vrgel v smeti.)

Drugače pa, če želiš klimatizirati več kot en prostor, raje poglej za stropne klime (daš to na strop, ne steno), ki imajo več notranjih enot in eno zunanjo. Res da stanejo več, vendar preštudiraj če se ti splača na dolgi rok. Pa če je sploh možno montiranje, seveda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

diNero ::

iz izkušenj ti povem, da ni važno kakšen je hodnik in da je najslabša varianta montiranti klimo na hodnik in potem upati da bo hladilo 3, 4 sobe skozi vrata. ni šans...in potem še kot je uporabnik zgoraj rekel neka cheap klima in bo v hodniku ledeno (za poletne razmere), v sobah pa 35+ stopinj (v sobi se kuhaš, greš na wc mimo klime in te skoraj kap zadane).. :)
od 50m2 dalje, da se ne gre za en prostor, rabiš definitivno več notranjih enot za hlajenje celotnega prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

DFujs ::

Hvala za odgovore. :)

Hayabusa ::

Tisti črni velux senčniki so blažen žegen, predrago (60-70 eur kos) za svojo ceno.
Nalepiš na okno (zunanja stran) karton, nanj narediš par luknjic da ni čista tema, bo boljši efekt...

Klimo nameravam zmontirat na hodniku, ki je v obliki 6kotnika in je središče vseh prostorov.

Tako imajo "genialci" na Elesu, hodniki ledenica, pisarne savna.


Nabavi potem 2 stenski klimi in ju postavi tam, kjer se največ zadržuješ in je najbolj vroče (exclude hodnik) (stropne klime so drag špas).
Zakaj misliš sem spraševal za tloris stanovanja ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Jst ::

>Tisti črni velux senčniki so blažen žegen

Mogoče. Jaz imam poleg teh senčnikov (tiste za 120+ EUR, ne 60+), še neko folijo, ki se jo nalima na notranjo stran strešnih oken, ki zagotovo nekaj pripomore, vsaj po mojih izkušnjah.

Ta kombinacija je bila dovolj za minus 3-4C. Blažev žegen, če imaš 36C. Če imaš pa še klimo, postane soba tudi v največji vročini vseeno dovolj hladna. Prej tam niti ponoči ni bilo za živeti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Hayabusa ::

Cena je odvisna od velikosti okna...
http://www.merkur.si/gradnja/stavbno-po...

Na notranji strani imaš verjetno roleto.
http://www.veluxtrgovina.si/pregled-izd...

Jst ::

Nimam tega, kar si linkal. Na notranji strani nimam rolete. Na strehi se montira tiste senčnike, folijo pa nalimaš na notranjo stran stekla.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

spawns ::

Tvoja klima bo pomojem kar malo prešvoh, pri podstrešnih stanovanjih se sigurno pozna. Na tvojem mestu bi kupil malo močnejšo, klime panasonic recimo http://www.tersus.si/klimatske-naprave/... tle maš hladine moči razvrščene glede na temperaturo, če vzameš uno, ki hladi do 70m2 bo kar kul. Po mojih izkušnjah je panasonic veliko tišji kot lg.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59771159762 (814) edi123
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322550 (21142) Glugy
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518214 (15602) Wasted
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145480 (31209) kobilica

Več podobnih tem