» »

ABS lučka v avtu

ABS lučka v avtu

LikeABoss ::

Lep pozdrav!
V zadnjih 24 urah sem opazil, da se mi ABS lučka v avtu sploh ne ugasne.
Zanima me, če bi kdo mogoče vedel kaj je razlog za to in kako naj to rešim?

Hvala,
Janez.

hojnikb ::

če zavore še delajo, potem bi znau bit slab senzor..
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

95 % je senzor. Naroči ga iz ebaya, okoli 20-30 € so, odvisno od avta. Moraš pa seveda ugotoviti kateri je zanič, avto je treba priklopiti na računalnik... Lahko pa je kak slab stik.
Tomi

eric_cartman ::

To se je meni zgodilo, ko sem imel še Roverja. (nič čudnega).

Po forumih sem pobrskal in našel temo v kateri je bil ta problem opisan. Izkazalo se je, da ima Rover pod voznikovim in sovoznikovim sedežem senzorje, ki včasih malo zatorkirajo (sploh pri starih avtih). In omenili so razlog, da je lahko sedež v takem položaju, da moti senzor. Vse skupej se mi je zdelo smešno.. Tako da na začetku tega niti nisem sprobal. Potem pa, ko so mi povedali da je priklop na računalnik na uradnem Rover servisu 70 € sem reku pa da grem vseen to probat kar piše v forumu.. Na koncu sem premaknil zic mal naprej pa nazaj.. In glej ga no.. Ob naslednjem vžigu mi lučka ni več gorela. :D Ampak to je možn sam pri Roverjih.. Zato sm se jih začel močno izogibat.. :D

Robi :P ::

odklopiš lučko ;) najceneje :D

...:TOMI:... ::

Robi :P je izjavil:

odklopiš lučko ;) najceneje :D


Še ceneje je, da ignoriraš vse skupaj. Vendar ABS ti ne dela. Zaradi 30 € se ne splača tvegati, mogoče ti pa ABS reši življenje ali vsaj pločevino.
Tomi

trololo2 ::

Nekam ga pelji da ti ga priklopijo na tester. Če ima ODBII konektor (VAG, Fiat, PSA? ...) imajo ustrezen kabel že pri vsaki drugi hiši tako da malo povprašaj... Potem pa dalje.

STU-III ::

Ja, kdo pa pravi, da mu ABS ne dela? Naj malo preizkusi najprej in poroča, če deluje ali ne.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

LikeABoss ::

Hvala vsem :)
Bom probal z premikom sedeža, javim vse.
Lp

bobby ::

bi bilo fino, ce bi vsaj model avta povedal a ne?

alfa ima isto ko rover, pod zicom so neki konektorji,... :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Robi :P ::

trololo2 je izjavil:

Nekam ga pelji da ti ga priklopijo na tester. Če ima ODBII konektor (VAG, Fiat, PSA? ...) imajo ustrezen kabel že pri vsaki drugi hiši tako da malo povprašaj... Potem pa dalje.

točno to nek prazn park plac :D zaturiraj pa šus po bremzi :D pa na javno razsvetljavo ahti ker je drag nov drog...

Mavrik ::

Večina avtov preventivno ugasne ABS ob napaki (torej ko se prižge lučka), tako da se ne zajebavati s svojo varnostjo no. Pejt tisti drobiž za nov senzor plačaj namesto da te bodo z avta vlekli v dežju/snegu ko ne boš mogel obvozit koga.
The truth is rarely pure and never simple.

gorazdkop ::

senzor dobit za drobiž ni ravno nujno. zelo odvisno od posameznega modela avtomobila. sem ga prekleto dolgo iskal za mojega nissana, da sem dobil rabljenega za "pošten" denar. Novi pa od 400 ojrov gor.
nekateri avti imajo tudi samodiagnozo oz. ti z utripanjem abs lučke pove, kaj ga žuli

Invictus ::

Lahko da ti je crknil samo kabel ki pelje podatke od ABS do računalnika.

Sam sem že imel precvikanega ... Kako, niti mehanik ni vedel povedat. Ampak je bil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

balocom ::

eric_cartman je izjavil:


Po forumih sem pobrskal in našel temo v kateri je bil ta problem opisan. Izkazalo se je, da ima Rover pod voznikovim in sovoznikovim sedežem senzorje, ki včasih malo zatorkirajo (sploh pri starih avtih). In omenili so razlog, da je lahko sedež v takem položaju, da moti senzor. Vse skupej se mi je zdelo smešno.. Tako da na začetku tega niti nisem sprobal. :D


1. Za tole ni bil kriv senzor, ampak konektor ki povezuje zategovalnik pasu z ostalo inštalacijo za air-bage.
2. Taka napaka se pojavi na dokaj veliko avtih.
3. Ta napaka, ki si jo opisal pride v zvezi z AIR-BAGI in ne ABS-om:D

OP-ju pa svetujem obisk testerja.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

eric_cartman ::

@balocom

Opala :))

Se močno opravičujem OP-ju.. Se vidi da med službo hodim še na Slotech, potem pa kakšno stvar spregledam. Imaš prav, to je za AIR-BAG. :) Spregledal pri OPju za katero stvar se gre :D. No upam, da nisem koga preveč zavedel... hehe

WarpedGone ::

V zadnjih 24 urah sem opazil, da se mi ABS lučka v avtu sploh ne ugasne.
Zanima me, če bi kdo mogoče vedel kaj je razlog za to in kako naj to rešim?

Lučka gori, ker ABS ne dela. Rešiš tako, da pelješ popravit.

Glede na to, da morš to vprašat, bo najbolje zate in vse ki se najdejo v tvoji okolici, da zadeve NE poskusiš popravit sam.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka za ABS se občasno prižge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123958 (2272) PrimozR
»

15let+ star rabljen avto

Oddelek: Na cesti
453302 (2145) zobnik
»

Priklop na tester in oderuštvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5315180 (12983) krneki0001
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511063 (10010) hojnikb
»

Izguba na rabljenih oz. novih avtih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24654999 (46370) Steinkauz

Več podobnih tem