» »

TV - prehitri podnapisi

TV - prehitri podnapisi

skidoo600 ::

Torej imam LG TV in bi rad gledal film. Probal sem preko DLNA in pa USBja. Oboje deluje brez problema, tudi podnapisi so, ampak popolnoma zgrešeni. Tako preko usbja kot preko DLNA. Tako je pri vsakem filmu. Na računalniku jih pa prikazuje tako kot mora. Ima kdo kako idejo kako to popravit? Film je pač navadn divx s podnapisi posebej.

MadMicka ::

Kaj to pomeni, popolnoma zgrešeni? A kakor neke kitajske krace al samo prehitevajo? Če gre za prvo, spremeni format črk oz. podnapisov, npr. na Times New Roman.

skidoo600 ::

Pardon če sem nerazumljivo napisal. Podnapisi so super, prikazuje vse pravilno, tudi šumnike, vendar so okrog 15sek prehitri. :/

MadMicka ::

Ma sej si v naslovu napisal, pa sm spregledal.
Software na TV imaš verjetno updejtan. Edino, kar mi pade na pamet, probi z videoconverterjem združit video in podnapise v nov npr. mp4 file, pa poglej, če bo še zmeri problem.

skidoo600 ::

torej da bojo integrirani v film? no za 130 delov serije tega glih nebi delal :D

Barbarian ::

ti prehiteva pri vseh filmih ali samo nekaterih?


Meni je dvd predvajalnik občasno tako delal če sem kakšne divx predvajal s podnapisi, rešitve nisem uspel najti. Včasih je delalo ok, včasih ne.
Če ne bo delalo tako bo najboljša rešitev da potegneš kabel od računalnika do tv in gledaš iz računalnika

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

hja sem že hotel potegniti kabel od računalnika do TVja, ampak je problem da more it čez 2 štuka, torej cca. 30m hdmi kabla. XD

Barbarian ::

pol se ti že skoraj bolj splača kupit kak mini laptop in ga postavit zraven tvja.

Ali pa slovar v roke in se naučit angleško :D

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

mja...res žalostno da leta 2013 ni druge rešitve. To sem delal že leta 2005. Sedaj bi pa lahk TV sama predvajala film s podnapisi, usaj iz usbja ali prenosnega diska, če že ne preko mreže. :/

Barbarian ::

preko mreže znajo, samo so pač nekoliko dražji televizorji:D

Znajo tudi iz usbja, prenosnega diska predvajat samo je problem isti kot pri dvd predvajalnikih..včasih se zgodi da kak ne zna pravilno prikazat podnapisov. zdej ali je problem v predvajalniku ali nekompatibilno narejenih podnapisih pa nevem.


Imaš morda siol tv? Vprašam zato, ker Siol box (ta veliki, za manjšega nevem) zna predvajat datoteke preko mreže. Podnapisov nisem testiral saj jih imam večino časa rajši izklopljene, razen če liki besede izgovarjajo res abnormalno nerazločno.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

žal nimam siol tv. Imam telemach (kartico v TV). A za 1500EUR ni dost drag tv da bi to znal? pa saj predvaja preko mreže in tudi podnapise kaže ampak čist narobe timing.

Zgodovina sprememb…

Barbarian ::

potem je nekaj narobe s podnapisi, ne tvojimi napravami. verjetno. Lahko pa da je krivo to, da si kupil LG.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

hja na kompu jih pa prav kaže

Barbarian ::

v vseh predvajalnikih?

bs player, vlc, powerDVD, media player?

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

vlc uporablam ponavad. druge pa res nism probu.

Zgodovina sprememb…

Barbarian ::

testiraj v bsplayerju in gomplayerju... vlc ponavadi vse dobro predvaja, če bodo težave bodo v teh dveh predvajalnikih. (nekateri ju hvalijo, meni sta bedna). VLC all the way.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

bom probu. pa drgač ko si reku da LG ni ok glede tega. Philips je še slabš baje. Ka pol potem samo samsung je ok ?

Barbarian ::

Pri philipsovi televiziji še nikoli nisem testiral usb vhodov, saj imamo v lasti le nekaj let staro tv, ki tega pač nima. Imamo tudi nekaj novih Samsung televizij, pri katerih je tako da podnapise predvaja ali pa jih enostavno ne.

LG pa nevem kak je, baje da ni slab. Naj strokovno oceno poda nekdo, ki ga dejansko uporablja, saj ga sam enostavno nočem kupiti.

ps.: ne, niso vse TV v isti hiši, da ne boš mislil da smo usekani na TV.

Zgodovina sprememb…

tomko0300 ::

@ skidoo600,
TV mora imeti v nastavitvah časovnik, s katerim premikaš oz. zamikaš podnapise, če gledaš preko USB-ja. Če gledaš preko DLNA, pa sprobaj več programov, ki podpirajo DLNA. Možnost je tudi, da TV podpira samo določene vrste formatov podnapisov, ostale pa ne prebavlja dobro.

skidoo600 ::

jap...ima časovnik...in sem tudi popravil da so se prikazali pravilno, ampak po 1min so spet začel prehitevat.

Y0sh1 ::

skidoo600 je izjavil:

jap...ima časovnik...in sem tudi popravil da so se prikazali pravilno, ampak po 1min so spet začel prehitevat.


A pa si časovnik nastavil na nulo, ali si ga prilagodil na glede na to koliko so podnapisi prehitevali oz. zaostajal? Kot zgleda imaš problem s fps (frames per second), ker podnapisi so lahko kodirani v različnih formatih in z različnim fps in lahko da ti ta format pc player pravilno bere, TV pa ne.

Daj povej kaj maš za ene podnapise...srt, txt, sub? Meni na samsungu z srt vsi podnapisi delajo OK.

skidoo600 ::

sub so. to ja more brat? no sej jih bere, sam ne prikazuje pravilno. Aja časovnik je bil najprej na nuli, potem pa sem ga dal na minus 16 sek in je kazal jih pravilno, ampak samo kako minuto, potem so pa spet začel prehitevat.

Zgodovina sprememb…

Y0sh1 ::

Zgleda kot tipična napaka za neustrezen fps. Končnica za .sub je lahko za več več različnih formatov. Najbolje da pretvoriš v .srt z kakšnim programčkom in preveriš v sami datoteki če čas zadnjega podnapisa približno enak koncu filma ali pa precej odstopa.

Najlažje da sprobaš z enim filmom ki ima podnapise z .srt ali .txt končnico in preveri če dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

skidoo600 ::

bom probal. hvala vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
4212437 (1095) KiNgKoNgX
»

Kako najbolj elegantno predvajati v filme s podnapisi na TVju?

Oddelek: Zvok in slika
125348 (4924) smacker
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511523 (5976) kitl76
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529326 (8120) ttommy
»

Dodajanje podnapisov v film

Oddelek: Pomoč in nasveti
94042 (3928) kunigunda

Več podobnih tem