» »

Pomoč okoli WIFI USB mrežne kartice

Pomoč okoli WIFI USB mrežne kartice

bhocevar2000 ::

Stvar je taka.

Rad bi si nabavil še eno wifi USB mrežno kartico ( eno TP linkovo WN722N kartico z eno antenco) že imam. Ta deluje super, BP.
V mislih imam tole___.:

Vendar pa me je ob branju opisa ( ki je na omenjenem linku) nekaj zmotilo: Namreč pod točko 5 v opisu piše naslednje: "Podpira Ad-Hoc (brez Access pointa) in Infrastructure (z Access pointom) vrsto omrežja "

Doma imam Amisov Telsey Wifi modem (optika). Vem, da imam ( po defaultu )naštimano na "infrastructure". Povezujem se s 4-imi napravami direktno na modem, brez kakega routerja .
Zanima me, ali bo kartica delovala brez, da bi moral zraven nabaviti tudi kak router oziroma acces point?

Ne bi rad kupil nekaj in potem doma videl da je bil nakup brez veze.

Se oproščam ampak o omrežjih ( kot v vseh ostalih komputerskih rečeh) sem precej blond.

d4vid ::

V oklepajih je samo obrazloženo kako omrežje deluje. Ad-hoc omrežje je omrežje, ki ga "oddaja" računalnik drugemu računalniku in med njima ni Access pointa (ruterja), medtem ko pri infrastrukturi je AP (ruter) in se ti priklopiš nanj. Tako, da bi moralo delovati.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bhocevar2000 ::

Kupil zadevo,deluje.

Dodatno sem kupil in instaliral še router TP-Link TL-WR842ND
Kupil sem ga zato, ker mi gre na živce, ker imam pri Amisu XXL paket 100/25 MB, pa mi telsey modem ne da wifi več kot 20/20.

Hitrosti so zdaj več kot enkrat višje ( prej pri wifi povezavi na telsey modem DL/UL = 20/20 MB/s), zdaj preko routerja DL/UL = ~70/50 MB/s- merjeno na speedtest.net.

Moti me edino ena stvar. Včasih , če dlje časa nič ne delam na PC - ju in preide le ta v mirovanje, se potem povezava "ne zbudi" takoj, ko zopet pričnem brskati po internetu.Traja tudi do pol minute, da začne povezava delovati. To se dogaja zdaj, ko imam povezano preko routerja, prej ko je wifi povezava šla direktno na modem temu ni bilo tako.

Morda kdo ve zakaj? Kje bi bila težava ?? To se dogaja na vseh PC - jih v hiši, ne glede na oddaljenost od routerja in od operacijeskega sistema na PC jih.

Bogdan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564262 (1091) c23po
»

Kakšna hitrost na optiki za 3x TV in 3x internet hkrati?

Oddelek: Omrežja in internet
164142 (3876) ...:TOMI:...
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545231 (4292) Brane22
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623070 (21986) MTB
»

Kako narediti 2 ločeni povezavi?

Oddelek: Omrežja in internet
212158 (1837) rzidar1

Več podobnih tem