» »

Kakšna hitrost na optiki za 3x TV in 3x internet hkrati?

Kakšna hitrost na optiki za 3x TV in 3x internet hkrati?

messmano ::

Zdravo,

v kratkem bomo imeli doma napeljano optično povezavo in odločam se za nakup trojčka (internet, tv, telefon). Sploh v popoldanskih urah je povsem možno, da bodo 3eh različnih nadstropjih prižgani 3je televizorji (na vsakem nadstropju eden), hkrati pa bodo internet uporabljali 3je uporabniki.

Kakšno povezavo bi potreboval, da bi zadeva delovala brezhibno? Je dovolj že 20 Mbps ali je bolje vzeti 100 Mbps?

V kolikor bi bili prižgani 3je TV sprejemniki hkrati, kako močno bi to vplivalo na hitrost interneta? So že v naprej določene vrednosti/hitrosti, ki jih uporabljajo TVji in internet, ali je vse odvisno od števila naprav, ki v določenem trenuku delujejo?

Hvala
  • spremenilo: messmano ()

PacificBlue ::

Pri optiki število priklopljenih tvjev ne vpliva na hitrost interneta. Večja hitrost je vedno dobrodošla, sam imam optiko 20 Mbps( 2 računalnika priključena) pa mi je včasih prepočasi. Ali sem pa se razvadil:).

fosil ::

Če imaš siol optiko, bi jaz vzel kar njihovo kabelsko na optiki.
Tako je!

messmano ::

Hvala za pomoč. Vseeno bi še malo dopolnil svoje vprašanje, ker nisem siguren da razumem pravilno.

Recimo, da ne vzamem trojčka ampak vzamem samo internet do 20 Mbps/20 Mbps. Koliko bi bila ta povezava hitrejša, ker ne bi bilo zraven vključenega še TV paketa in telefona. Ali sploh hitrost interneta na optiki trpi v sklopu trojčka, ali je ista ne glede na to ali imaš internet samostojno ali v sklopu trojčka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: messmano ()

broken/link ::

nič ne bi bila hitrejša. Optika omogoča tako visoke hitrosti, da imaš internet ločeno, TV pa spet ločeno. Torej če imaš naročeno 20/20 boš imel to hitrost ne glede na to, ali imaš TV priključen ali ga nimaš.

...:TOMI:... ::

Telekomova Siol kabelska TV je preteklost. Na splošno CATV je preteklost. Časovni zamik je zakon na IPTV.
Tomi

Daniel ::

Na optiki nimaš sinhronizacije kot na ADSL. Internet ti bo delaoval kakršnega boš naročil, TV-jev pa lahko ob tem tudi gledaš kolikor želiš.

BorutK-73 ::

Zdaj ne vem kako je na optiki ampak preko kabelske sta internet in TV na ločenih frekvencah in se ne motita med sabo - ni važno koliko uporabnikov uporablja TV/internet, hitrost in kvaliteta slike bo vedno ista.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

...:TOMI:... je izjavil:

Telekomova Siol kabelska TV je preteklost. Na splošno CATV je preteklost. Časovni zamik je zakon na IPTV.



Siolova kabelska je zakon, sam sem jo imel pred amis-em in moram povedat, da je kvaliteta slike na siol kabelski res vrhunska, drugo pa je da je na IPTV več funkcij (časovni zamik, snemanje, net radio), kar je treba vzeti v zakup kvaliteti slike.

Glede hitrosti vzemi največ kar imajo, razlike v ceni so majhne, sicer pa na optiki ne boš imel problemov in tako je vseeno kateri paket vzameš, odvisno za kaj ga boš uporabljal.

Sam imam 100/25, amis.

messmano ::

Hvala vsem za odgovore!

@anney
tudi sam razmišljam o Amisovem 100/25 paketu. Zanima me ali je router, ki ga dobiš zraven sploh sposoben pošiljat hitrost do 100 Mbps? So kakšni problemi s tem?

bhocevar2000 ::

Naj še jaz opišem mojo izkušnjo z amis optiko internet + IPTV+ telefon ( trojček).

Konec aprila, ko so me priključili na AMIS optiko so bile kar takoj težave s TV. Le ta sploh ni delala. Slika je stala, zvok prav tako. No po cca dveh tednih so Amisevi tehniki to usposobili. Pa sem po treh dneh ko je TV končno delala opazil novo težavo. Če sem med gledanjem jaz sam ali kdo drug v hiši na netu pričel s kakšnim downloadom sta slika in zvok pričela zmrzovati. Recimo, čisto navaden test na www.speedtest.net je sliko in zvok popolnoma ustavil.Ko se je download izmeril, je TV spet normalno stekla. Pri merjenju uploada je TV delala normalno.To je trajalo spet kake tri tedne in nešteto klicev na amis podporo je bilo zaman. Fantje niso nič pogruntali. Stalno je bil njihov odgovor, "tu z naše strani je vse OK". Ja super, ampak men se je TV zatikala ob malo večji obremenitvi Telseyjevega WIFI modema. Rešitev s štekanjem slike med downloadom je bila odpravljena, šele, ko sem nabavil TP linkov WIFI router in ga s kablom povezal na modem, na router pa se povezujem wifi.

Pa tudi sedaj opažam neke težave. Namreč kadar gledam TV v HD tehniki ( ja Amis omogoča 3 kanale v HD - free) mi download na PC ju pade na nekje max 300 kb/s. Če pa gledam SD kanale pa je download normalen, nekje okoli 7-8 mb/s. Vem, da to ne bi smelo tako delati, a se mi ne da več težit na AMIS, sem se naveličal godrnanja.
Pa še nekaj, če se boš na telseyev modem priključeval wifi, potem boš imel max. povezavo 20/20 MB/s, pa čeprav imaš zakupljeno 100/25 , tako kot jaz. Šele dodaten router kupljen na mimovrste.com mi omogoča povezavo cca. 70/50 MB/s.

Aja, paket je kot sem že omenil AMIS XXL - 100/25 + TV 130 programov+ free telefonija. Modem je telsey wifi ( tega bojda dobi vsak,ki ima AMIS optiko. 2 televiziji se pa na modem povezujeta preko ruckusev.

Skratka jaz sem kar malo razočaran.

Aha, še nekaj, jaz nisem dobil nobenega routerja zraven. Samo telsey wifi modem.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

...:TOMI:... je izjavil:

Telekomova Siol kabelska TV je preteklost. Na splošno CATV je preteklost. Časovni zamik je zakon na IPTV.

Nimaš pojma kaj govoriš.
Siol kabelska stane 5 eur na mesec. Imaš več kot 100 programov od tega jih je več kot 10 HD.
Slika je vrhunska.
Ob tem ne rabiš nobenih boxov ali komunikatorjev in lahko brez stroškov priklapljaš dodatne televizorje.
Tako je!

Anney ::

messmano je izjavil:

Hvala vsem za odgovore!

@anney
tudi sam razmišljam o Amisovem 100/25 paketu. Zanima me ali je router, ki ga dobiš zraven sploh sposoben pošiljat hitrost do 100 Mbps? So kakšni problemi s tem?


Tale telsey, kot ga je omenil pisec posta za tabo, meni dela normalno, kot imam zakupljeno, dl (torrent) idealni pogoji 11MB/s tudi čez, up konstanta 2,8-3.0 MB/s, povprečje dl 9MB/s, up enak prejšnjemu.

Nanj je priklopjen media comp, 2 tel in tablica preko wifi, vse dela normalno tudi če je kdo na obisku, delajo vse stvari hkrati čisto normalno, poleg TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Sicer ne vem zakaj kaže toliko uploada tukaj, venda zadeva ne gre čez 3 MB/s

 net

net



Na arnesu ne morem sprobati ker nimam jave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

messmano ::

Hvala za zelo koristne informacije bhocevar2000 in anney!

Aha, v bistvu sploh ne dobiš zraven routerja ampak wi-fi modem. Zelo verjetno bom sam tudi potreboval dodaten router, ker bi se preko njega povezovala 2 laptopa. Sedaj ga sicer imam, vendar mislim da ta omogoča le hitrosti do 54 Mbps.

@bhocevar2000
kako močan router uporabljaš? Če ti ni pretežko, bi lahko prosim dodal link do tega routerja na mimovrste.com?

bhocevar2000 ::

@anney: Saj tudi meni dela telsey modem normalno, ampak samo s povezavo 20/20 ( wifi- drugo je povezava s kablom). Ampak če imam zakupljen paket 100/25 MB/s se mi pa malo butasto zdi, da imam lahko samo 20% zmogljivosti izkoriščene. Kar se pa težav s televizijo tiče, pa je dejstvo , da si TV in internetno omrežje drug drugemu odžirata pasovno širino. Zakaj je temu tako, pa ne jaz, ne tehniki na amisu ne vemo.

Router sem kupil pa na mimovrste.com. TP-Link TL-WR842ND .

...:TOMI:... ::

Jaz ne vzamem kabelske, četudi je slika res dobra in polno programov, tudi, če je samo 5€/mesec. Raje imam IPTV s časovnim zamikom, ker drugače sploh ne gledam več TV. Če pa ukinejo ČZ, bom pa odjavil TV, ker ga nimam kaj rabit.

Mene so te prednosti priklenile na IPTV. Sicer pa moraš tudi pri CATV imeti DVB-C sprejemnik, lahko vgrajen v TV, lahko pa posebej škatla. Tudi na CATV boste imeli v prihodnosti DVB-C2, pa boste spet morali menjati TV ali pa dokupiti zunanji sprejemnik. Jaz v vgrajenem sprejemniku ne vidim prednosti.

bhocevar, reklamiraj račun! Naj ti povrnejo sorazmerni znesek, sklicuj se na priporočila apeka, napiši reklamacijo in pošlji na njihov mail. Ne biti pasiven, ker potem te bodo na vsakem koraku molzli. Ne odnehaj, za tvoj denar se gre!
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883565615 (1099) Netrunner
»

Amis televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7617323 (8500) Bakunin
»

Flex paket od Amisa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8018029 (12166) berlusconi
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713032 (10798) jurehaup
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349411 (7389) Mare2

Več podobnih tem