» »

nakup vozila ...

nakup vozila ...

Alessio983 ::

Pozdrav,


So morda kje kakšni vredu testi kakšen avto kupiti. Predvsem me zanima zanesljivost in servisi. Pri Fordu je Ketna, torej ni servisov do 250 tisoč km, le olje in filtri.

Odločam se med:
Mazda 6 Sport CD140 GT 2.0 140 km
Opel Insignia 2.0 CDTI 131/161 km
Seat Exeo 2.0 TDI 2.0 143 km
Volkswagen Passat 2.0 TDI DPF Highline 140 km
Ford Mondeo Titanium S 2.2 TDI 176 Km (trenutno najljubši in najlepši)

Avti so vsi letnik 2010. Prevozenih do 100 tisoč KM.

Fizikalko ::

Škoda Superb FTW!

RejZoR ::

Osebno bi not vrgu še kakšnega Hyundai i40... Od omenjenih pa bi vzel Passat-a ali pa Mondeo-ta. Oz tanova Octavia izgleda fenomenalno, skor lepše od Passata...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alessio983 ::

Vem ja, problemi so EUR . I40 sem vozil super avto vendar trenutno še predrag(nov). Octavio sem že tudi vozil novo, a je predraga. Gledam letnike 2010 kot sem napisal. Gledm avte do 15 tisoč.

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

Kakšno Octavio RS TDI al pa Superba še poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

pegasus ::

Zanesljivost? Subaru.

GrimReaper ::

140KM je dost za Golfa/Octavio, za Passata/Superba bi pa včasih prav prišel kak konj več. Ampak vseeno dobr potegne že iz 2000 obratov, potem od 3500-4500 pa spet nič posebnega, vprašanje če kej boljše kot 1.6 bencinar.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Meizu ::

Fiat Bravo JTD 2.0 165KM. Mora bit raketca :)

Zheegec ::

Price/performance je Insignia kar dosti nad ostalimi, kar se tiče cene in udobja. Prvi modeli so menda imeli nekaj težav s podvozjem in menjalniki, motorji so super, sploh 2.0 dizel. Ni pa najbolj odziven za dinamično vožnjo, samo tudi ostali ravno niso.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Uf, sem spregeldal da iščeš letnik 2010. V tem primeru pa bi gledal tud Mazdo 6. Jo ima en sorodnik in je v beli barvi res lepa. Tud Mazda od nekdaj slovi kot zanesljiv proizvajalec, tko da kej dost ne moreš zgrešit imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shovty ::

Poglej še Hondo Accord 2.2 CDTI. Ne bo ti žal :)

black ice ::

shovty je izjavil:

Poglej še Hondo Accord 2.2 CDTI. Ne bo ti žal :)

I second that. Super avtič.
Samo CDTI so do '08 (7th gen), potem pa so DTEC mašine (8th gen).

Alessio983 ::

no uzel sem

Ford mondeo Titanium X karavan, 2.0 163 Km, letnik 2011. Super avto, a nima ketne. Očitno ti novejši jih več nimajo.

WarpedGone ::

Lahko kdo jasno razloži prednosti jermena pred ketno oz. zakaj se proizvajalci odločajo it v to smer? Drugi pa spet nazaj ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Alessio983 ::

Jermen se menja na vsakih 90-100 tisoč Km, Ketna pa 250 tisoč oz. gre neomejeno,vendar se včasih kakšna raztegne . Tak v grobem. Zakaj so zamenjali pa pojma nimam. Mogoče se ni odnesla, ali pa so bili kakšni problemi, vendar nisem kje zasledil.

SLO_Matej ::

Alessio983 je izjavil:

Zakaj so zamenjali pa pojma nimam. Mogoče se ni odnesla, ali pa so bili kakšni problemi, vendar nisem kje zasledil.

Pri VW-ju so bili veliki problemi s TSI-ji: http://www.autobild.de/artikel/vw-tsi-m...

Klemzz ::

Če ketna ni iz kvalitetnga materjala ti en k*urc korist. Drgač je pa lažje na 100kkm oz. 4 leta zaslužt z jermenom :)

LeQuack ::

Nemci komentirajo korejce:
Quack !

vorantz ::

Stari mi je razlagal, da je dolga leta nazaj jermen zamenjal ketne, ker so bile te enostavno v falusu in so pokale kot petarde za novo leto.
Dandanes imamo boljše materiale ampak proizvajalci še zmeri vtikajo not cheap zanič ketne(*cough* TSI *cough*), ki potem pokajo in evo nas nazaj na jermenih.

Hayabusa ::

Njega dni je na ladi samari 1.5 benz počil jermen, ga zamenjam in peljem dalje (se ventili in bati niso srečali) :D.

Klemzz ::

Stari MBji in nekateri Fordi majo ketne k se zagre. TSI mašina ma večji problem ker se raztegne ketna in pol jo premetava naokol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119864 (5263) jest10
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15318463 (13436) Timurlenk
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40993851 (66256) jero_no1
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14438522 (34304) Mufasa
»

Avensis / Insignia / Mondeo / Passat

Oddelek: Na cesti
3411358 (10230) Dejan_007

Več podobnih tem