» »

Avensis / Insignia / Mondeo / Passat

Avensis / Insignia / Mondeo / Passat

DeeJay ::

Pozdravljeni!

Sem zadovoljen lastnik Toyote Avensis karavan 2006 2.2 150KM dizel, kupljene leta 2009 za 13.000€ (takrat prevoženih 93.000km).
Danes ima skoraj 220.000 km. Od kar jo imam sem obnavljal samo štarter ter alternator, vse ostalo so bili samo redni servisi.
No sedaj pa je zaradi števila prevoženih kilometrov, starosti in finančne inekcije počasi napočil čas, da avto zamenjam.

Spet bi rad kupil karavana, letnik 2011/2012 do 100.000 prevoženih km, dizel, 140KM ali več.
Budget je 16.000€

Še eno leto nazaj sem bil prepričan, da bom kupil nov model Toyote, ker sem s trenutno zelo zadovoljen, vendar ko sem malo prebrskal avto.net, sem v tem rangu našel tudi druge znamke.
Poleg tega pa mi je pri novi Toyoti notranjost totalno grda..... Baje da za Avensisa ne rabiš zavarovanja proti kraji, ker je tako grd, da ga noben noče ukrast :)

Torej sedaj izbiram med temi štirimi:

Toyota Avensis - 2.2 150KM/170KM
Opel Insignia - 2.0 161KM
Ford Mondeo - 2.0 164KM
VW Passat - 2.0 140KM/170KM

Francozov in Italjanov ne maram.... čeprov vem, da ima Insignia FIAT-ov motor.

Prosil bi lastnike oz. poznavalce letnikov 2011/2012, da pripišejo svoja mnenja in izkušnje glede teh modelov.

Hvala v naprej.

mtech7 ::

dam + za mondeota, ker je res prostoren, ker malo porabi in se ne kvari preveč. Takrat ko smo kupovali se je za najmanj denarja dobilo največ.

Unknown_001 ::

Glasujem za VW passata.

Koneckoncev to je le moje osebno mnenje. Raje sprobaj vozilo če ti odgovarja in vzemi tisto kar ti najbolj ustreza in ti je najbolj všeč. Na koncu se boš moral še vedno ti odločiti. In ni vseeno kako se ti počutiš v avtomobilu. Četudi boš vozil nek avto ki je bil po mnenju množice najboljša izbira bo v najslabšem primeru postal avto ki ga boš trpel do naslednje zamenjave. Resno raje presodi sam kaj ti odgovarja. Praktično gledano vsi našteti imajo zagotovo več kot zadovoljive vozne lastnosti, so prostorni in tudi kvalitetno narejeni v vseh vidikih. Koneckoncev danes slabih avtomobilov skoraj več ni in je zadeva že bolj stvar osebnega okusa kakšna zasnova ti ergonomsko in funkcionalno odgovarja.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Vozil vse - par različnih modelov, razen Insignio samo eno. Insignia bo kar najboljši izbor, kar se tiče cene, udobja in motorja.
Mondeo je tudi OK. Passat je pač precenjen kot vedno, notri ni ravno najboljši, udobje tudi ni ravno hudo (kolikor je lahko pri temu razredu). So pa vsi malo manj odzivni pa dobri v ovinke, ampak za to je treba gledati kaj drugega :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Unknown_001 ::

Zheegec je izjavil:

Vozil vse - par različnih modelov, razen Insignio samo eno. Insignia bo kar najboljši izbor, kar se tiče cene, udobja in motorja.
Mondeo je tudi OK. Passat je pač precenjen kot vedno, notri ni ravno najboljši, udobje tudi ni ravno hudo (kolikor je lahko pri temu razredu). So pa vsi malo manj odzivni pa dobri v ovinke, ampak za to je treba gledati kaj drugega :)


Volkswagnu veliko ljudi očita da so trdi. Je to razlog? Po svoje je to za daljše ture celo boljše. Meni na primer to odgovarja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Amdforce ::

Vozil vse razen toyote.
Mondeo: kot so ti rekli veliko avta za ne prevec denarja, 2.0 dizel je zanesljiv, karavan extra prostoren, so pa deli tudi zelo dragi, sem imel 2 forda... Osebno mi je notri bolj tako tako.
Insignia: ce bo dizel vzemi mocnejso razlicico, ta svoh so imele neke probleme, notri je meni vsec je pa zelo nepregleden v rikverc.
Pasat: verjetno najdrazji, je pa izbor opreme tolk vecji. Meni osebno najbolj vsecen od zvoraj nastetih. Opcijsko imajo eni tudi nastavljivo podvozje.... Servisi so cenejsi kot opel/ford, za toyo ne vem. Zanesljivost 2.0 tdi je tudi poznana, 1.6 tdi pa ni tako ok.
Tok iz glave, jaz tudi kupujem l2011 avto....

Unknown_001 ::

Amdforce je izjavil:

1.6 tdi pa ni tako ok.


Je čisto vredu za lažja vozila. Zanesljiv je pa tudi. Z njim so legendarni 1.9TDI zamenjal sam da je tisto CR varianta. Drugače pa dober motor, ni pa presežek.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lengas ::

Mehanik mi je razlagal, da se baje Insignije zelo kvarijo. Jaz dam glas Mondeu. Prostorni in zelo kvalitetni.

Zheegec ::

Volkswagnu veliko ljudi očita da so trdi. Je to razlog? Po svoje je to za daljše ture celo boljše. Meni na primer to odgovarja.

Jah, je neudoben pa nešporten hkrati :) Za daljše ture je bolje, da so amortizerji bolj mehki pa da nimaš predemenzioniranih gum gori.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

V tvoj izbor sede tudi, npr.:
Mercedes-Benz C

DeeJay ::

Hvala za mnenja.

Sm pa pozabil dodat, da 1x letno greva z ženo na mesečno potovanje po Evropi in ponavad nardiva okol 8000km. Dve leti nazaj cela Škotska, lansko leto Islandija, letos Irska, drugo leto Norveška, ... :)
Potujeva s strešnim šotorom Maggiolina Airlander.
http://imgur.com/SHBoCtm

Lih zato je fino, da je avto udoben za daljše razdalje in pa seveda zanesljiv.
Mercedes zgleda zanimiv, sam kaj ko tolk spominja na mrliški avto :)

Olórin ::

Zheegec je izjavil:

Volkswagnu veliko ljudi očita da so trdi. Je to razlog? Po svoje je to za daljše ture celo boljše. Meni na primer to odgovarja.

Jah, je neudoben pa nešporten hkrati :) Za daljše ture je bolje, da so amortizerji bolj mehki pa da nimaš predemenzioniranih gum gori.


se ne strinjam. Za daljše ture mora biti vzmetenje trše, gume pa ne smejo bit nizkopresečne. Če avto plava po cesti, začne slej ko prej boleti hrbtenica...enako kot na mehki vzmetnici.

Passat se je na poti od Slovenije do Milana in nazaj obnesel perfektno. Odličen avto. Težko bi si predstavljal da bi nekdo lahko rekel, da je Insignia boljša.
Ampak naši okusi so različni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

mirancar ::

glej da ma usnjene sedeže, vsaj zame nebi hotel slišat o avtu za 16.000 brez fotelj sedežev, če se gremo udobje 8000km

jnovak ::

DeeJay je izjavil:

Francozov in Italjanov ne maram.... čeprov vem, da ima Insignia FIAT-ov motor.
Ja saj če boš šel dovolj daleč nazaj v zgodovino, boš prišel do 19. stoletja in g. Rudolf Diesel ... tako da imajo vsi "njegov" motor =)
Firme sodelujejo (da si znižajo stroške) in tako sta tudi Fiat & GM nekaj časa sodelovala; takrat se je delalo na Fiatovih 1.9 JTD motorjih, ampak to ne pomeni, da imajo Alfe, Fiati, Jeepi, Opli, Suzukiji, itd. enake motorje. Še manj pa ima predsodek veze s kvaliteto. Vsak proizvajalec kdaj naredi boljše, kdaj pa tudi slabše izdelke. Tale dizlov motor sigurno spada med prve.

Lengas je izjavil:

Mehanik mi je razlagal, da se baje Insignije zelo kvarijo. Jaz dam glas Mondeu. Prostorni in zelo kvalitetni.
Glede na to, da OP išče 3-4 leta star avto, poročilo iz leta 2012: Insignia (2011) ... izjemen dosežek, saj je z indeksom kvarljivosti 96,0, najbolje ocenjen avtomobil v srednjem razredu.

Poznam 4 lastnike Insigni: 2 prvih modelov l. 2009/2010; en zadovoljen, brez kakršnihkoli problemov, drugi z več težavami in kajpak nezadovoljen. 2 po faceliftu l. 2014 & oba navdušena. Lani je bil price-performance (in izgled) top izbira v tem razredu.
- - - - - - - - - -
Mondeo je top za voziti, mogoče res še bolj kot Insignia, ampak stari Mondeo mi deluje out-dated (personal preferences). Avensis je ok, ampak je v primerjavi z ostalimi naštetimi kot da bi primerjal 3 mladce z upokojencem. Naredi vse kar od avta pričakuješ, ampak je pa dolgočasen za voziti (OP pravi, da trenutno ima Avensisa, tako da on nima takega mnenja oz. mu to ustreza). Passata nisem vozil, tako da ne morem primerjati (cenovno pa vsaj pri novih že skoraj Golf prej pade v ta cenovni krog & Passat malo izstopa navzgor).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jnovak ()

Dejan_007 ::

Oče je imel Insignijo 2.0 letnik 2009 (kupil novo) in se v njej sedi daleč najbolje od vseh naštetih. Avto na splošno dober z nekaj bug-i. Je imel probleme z zavorami, ker so mu neustrezne (original) ploščice zjebale diske. Počila mu je neka cev za servo volan. Notranje ročke za odpiranje vrat so se olupile (so mu zamenjali pod reklamacijo). Ena od prednjih luči mu je začela zamakat (Hella Slovenija :) ), pa še nekatere stvari pa se ne spomnim. Avto je prodal leta 2014 ter nabavil MB ML 3.2. Pa pravi da opla ne bo več kupil :)

Invictus ::

Dodaj Škodo octavio. Za ta denar lahko dobiš dobro ohranjenega Superba ...

Sicer pa, če z avtom nimaš problemov, zakaj bi menjal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

windigo ::

še Ford S-Max, ki je uradno menda sicer enoprostorec, ima enake motorje in še več prostora kot Mondeo, pelje se pa enako dobro kot vsak karavan.

Bellzmet ::

Definitvno pogleš še Škodo Superb, mogoče tudi Octavio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

GTX970 ::

Dejan_007
Avto je prodal leta 2014 ter nabavil MB ML 3.2. Pa pravi da opla ne bo več kupil :)

Insignia vs ML ?
Še dobro da znaš ustrezno primerjati.
NOT

http://avtonasveti.com/opel-insignia-20...

http://avtonasveti.com/mercedes-benz-ml...

malini ::

Malo si o insigniji preberi v drugih forumih in te bo sigurno minilo da bi jo kupil, vsaj mene je :)

Buggy ::

malini je izjavil:

Malo si o insigniji preberi v drugih forumih in te bo sigurno minilo da bi jo kupil, vsaj mene je :)



...anede, verjetno se sam mal hecajo?

Insignia leads middle-class segment in terms of used car quality
First place in vehicle age categories one to three years and four to five years


Best used car to buy: Vauxhall Insignia

...ker za (vstavi poljubno znamko)/Passata tega na specializiranih forumih, kjer ljudje sprasujejo v primeru tezav nicesar ni ;((

na pa se malo si preberi o passatu, ki predvidevam da je po splosni slovenski miselnosti favorit v perfekcionizmu, takoj za golfom :))


ce zelis iskati probleme, jih bos nasel povsod. Dobro da nisi vzel Insignie...smem povprasat za kaj si se potem odlocil?

Utk ::

Seveda da se splača kupit rabljeno, leto ali pa dve staro, za 60 procentov cene (le zakaj je tako poceni). Za ta denar dobiš kakšnih 7 let starega passata.
Čisto brez razloga pa to ni. In seveda, da so ljudje po faceliftu zadovoljni s kvaliteto...če po dveh letih ne bi bli, bi blo pa res za zjokat, v tem času se še marsikater yugo ni pokvaril (kaj dost).

negot ::

1. Golf karavan
2. Passat karavan
3. Honda accord karavan
to so top shit, priporočam diesel 2.0 tdi oz. 2.2 pri Hondi

izogibaj se Forda in Opla, lp :)

Buggy ::

negot je izjavil:

1. Golf karavan
2. Passat karavan
3. Honda accord karavan
to so top shit, priporočam diesel 2.0 tdi oz. 2.2 pri Hondi

izogibaj se Forda in Opla, lp :)



ewo o tem sem govoril, na soncni strani alp je golfomanija vpecena v firmware...se mladini plasnice nadene gor ze v rajni mladosti :|

Amdforce ::

Pozabil sem povedat,da so pri rentacar ju zgorele dve čisto nove insignie....nič nevarnega, ampak avtomobila sta bila uničena. bil pa je diesel motor pri obeh.

Pozabil dodati, bili sta prvi model insignie....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

Buggy ::

tole me pa cist iz firbca matra, ce lahko poves kaj vec... ker tole je pa tako neverjetno nakljucje (da ne gre za kaksen zavarovalniski biznis).

Je pa dejstvo, da tako kot pri Oplu je tudi pri ostalih firmah v prvih edicijah novega modela vedno polno bugov, zato topel nasvet vsem, ce ze imate denar za cisto nov model, ki pride na sceno in ce ne zelite biti beta testerji, ki boste sicer v garancijskem roku odpravljali tezave po servisih, pocakajte vsaj kaksno leto...se bolje pa na facelift.

Dejan_007 ::

Buggy je izjavil:

tole me pa cist iz firbca matra, ce lahko poves kaj vec... ker tole je pa tako neverjetno nakljucje (da ne gre za kaksen zavarovalniski biznis).

Je pa dejstvo, da tako kot pri Oplu je tudi pri ostalih firmah v prvih edicijah novega modela vedno polno bugov, zato topel nasvet vsem, ce ze imate denar za cisto nov model, ki pride na sceno in ce ne zelite biti beta testerji, ki boste sicer v garancijskem roku odpravljali tezave po servisih, pocakajte vsaj kaksno leto...se bolje pa na facelift.


Toćno tako.



Ampak v Insigniji sem se počutil dosti bolje kot pa v Passatu, kjer sem se počutil utesnjenega.

Unknown_001 ::

Buggy je izjavil:


ewo o tem sem govoril, na soncni strani alp je golfomanija vpecena v firmware...se mladini plasnice nadene gor ze v rajni mladosti :|


In nekaterim je v strašno veselje, da plujejo po nečem kar je za njih mainstream da potrdijo svoj nečredni nagon. Get over it and move on. Boli te K* za druge, itak je na koncu važno da je človek s svojim zadovoljen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

njyngs ::

Če ti kaj pomaga: 1 teden nazaj sem kupil Mondea (2.0 140 titanium), testiral pred tem tudi insignie, passate. Hands down najboljša izbira. Passat je bil dolgocajten za vozit in gledat. Insignia je nepregledna in precej jim škripajo centralne konzole. Mondeo je kar se mene tiče s pravim paketom opreme zunaj naravnost fantastičen, vozne lastnosti pa je itak znano, da so daleč nad omenjenima dvema. V notranjosti je pa kvaliteten (sam mam opremo Titanium), nevem kako so materiali v nižjih (trend itd) - kar se tiče zunanjosti/notranjosti je samo osebna preferenca človeka in tukaj nima smisla debatirati in podajat mnenj.

Če boš vzel Mondeota (kateremu dam jaz glas) vzemi če se le da 2.0 140KM različico (izogibaj pa se problematičnemu 163KM). Če boš vzel Insignio vzami 130 ali 160 2.0. Če pa Passata pa priporočam 140 2.0 CR motor.

Edit: Katerega koli boš kupil boš po moje zadovoljen. Večina mnenj je sam fanboyism. Pomembno je samo, da avto ne bo zgonjen, bo znan zgodovina in da ne bo uvožen z magičnim številom KM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mravlek ::

Da če smo ze dodelali vojne med apple in samsungom in med črnim in belim pač tudi ne gre med VW, Fordom in Oplom.
Osebno si lastim S-Maxa, sem zadovoljen pač KOT VSI OSTALI ima tudi on majhne hibe in buge, ampak nestrpno čakam novega.... slin slin
Imamo tudi Mondeota in C-Maxa in da ne bo kdo rekel Ford freaki, sem imel tudi VW Passata, Audi, Renault, Citroen in Mazdo.
Pač trenutno ostajam in kot izgleda bom še naprej ostal na Fordovem enoprostorcu.

Pe ena zanimivost glede Passata, ko je tast kupoval avto. Star je 60 let in prvo se sploh ni mogel vsest v avto, ker je rekel da ima premala vrata ;) in notri izgleda pusto. ??? Torej nazaj na Mondeota....

Opla osebno ne bom hvalil in ne grajal, ker ga še nisem imel (želja je bila Calibra) edino eno insignijo imamo v rodbini pa še ta ga zajebava tu pa tam(prva generacija).

Glej jaz pravim tako kupi kar ti je všeč, saj s temi vprašanji samo dviguješ prah, kot pri vseh forumaših in tudi pri meni, saj se bo ziher nekdo spotaknil na moje izjave in da je VW oh in oh (kot recimo Apple) ampak to pa je že druga zgodba....
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

njyngs ::

Mravlek je izjavil:

Glej jaz pravim tako kupi kar ti je všeč, saj s temi vprašanji samo dviguješ prah, kot pri vseh forumaših in tudi pri meni, saj se bo ziher nekdo spotaknil na moje izjave in da je VW oh in oh (kot recimo Apple) ampak to pa je že druga zgodba....


Točno to. Razlike so minimalne med omenjenimi tremi. Važno je na koncu samo kak je avto v tvojih očeh.

Dober dan ::

Tudi jaz dam glas za Mondea. Ga vozim sam in zaenkrat brez kritik. Mal poraba, udoben, konzola je estetska (vsaj moj Titanium), dosti opreme za solidno ceno, prostora je dovolj tako na zadnjih sedežih kot tudi v prtljažniku, pa imam limuzino. Motor je poskočen, navora je dosti. Ceste se drži kot klop, edina pomanjkljivost pa je to, da je na avtocesti nad 140 oz. 150km/h v kabini precej glasno. Končna hitrost 210km/h. Nek beden limit, bmw-ji gredo do 250 mislim da.

Olórin ::

kakšen pa je build quality novih mondeotov?
Pred letom 2010 so imeli zanimive komplekse s črički v armaturni plošči in motorji niso bili ravno najzanesljivejši. Se je to kaj izboljšalo?

Prijatelj vem da ga je imel nonstop na popravilu, nisem pa prepričan ali je bilo to zato ker ga on ni znal vozit ali pa je naletel na slab model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

xda develope ::

Pri hiši imamo:
Ford Mondeo (karavan):
Letnik 2006
2.0 97kw motor 131KM,TDCI
Ni bilo posebnih problemov.Samo redni servisi.

Ford Mondeo (karavan):
Letnik 2015
2.0 110KW (150KM),TDCI
Oprema je titanium paket in je nov model.
Nimam besed,enkraten je ima dober oprijem pospeški ok itd.

Brat ima insignio
Letnik 2010
2.0 96KW (131KM),cdti
Notranjost kar ok samo se mu veliko kvari vanj je vložil že čez 2k samo za servise.Nazadnje mu ESP in ASR sploh nista delovala.

Naslednji bo sped mondeo ali pa passat.Samo mondeo me bolj pritegne.

Dejan_007 ::

Aja, kolega ima avensis-ko in nima nobenih problemov. Avto narejen kvalitetno pa še majhno porabo ima. Res pa je da ni lep, je pa kvaliteten z majhno porabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15523238 (18741) matobeli
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15318430 (13403) Timurlenk
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17336530 (29596) Superboyy
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14438486 (34268) Mufasa
»

nakup vozila ...

Oddelek: Na cesti
202657 (1826) Klemzz

Več podobnih tem