» »

V tujini je lepše, boljše

V tujini je lepše, boljše

«
1
2 3 4

Gandalfar ::

jype ::

Double_J> Drgače pa je treba izbirat med takimi zadevami, me prav zanima če bom še kdaj imel voljo... mogoče analiza kakšnega omrežja, kar je bolj rutinirana zadeva.;)

WTF? Polovica teh tem obravnava koncepte ki so ravno zdaj sredi eksplozivnega globalnega razvoja. Nad čem se v resnici sploh pritožuješ?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pa če samo eno od teh advanced tem (analitika, mining, marketing intelligence) zares dobro obvladaš, ti zrihtam job za $200k v US.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Bolj se splača razvijat umetno inteligenco. Zdaj so inteligentni superračunalniki IN.

Watson, anyone? Čemu bi delali analizo in data mining, če to lahko naredi kognitivna umetna inteligenca - in to brez napake? Tu je prihodnost.

Ne pa v nekih dinozavrih, ki so sveto prepričani, da so njihovi postopki 100% brezhibni, potem pa se delajo francoze, ko se le najde napaka.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

WTF? Polovica teh tem obravnava koncepte ki so ravno zdaj sredi eksplozivnega globalnega razvoja. Nad čem se v resnici sploh pritožuješ?


jype sej veš, jaz bistvo povem samo v par odstavkih. Matthai mi je dal samo 6-ko.


Pa če samo eno od teh advanced tem (analitika, mining, marketing intelligence) zares dobro obvladaš, ti zrihtam job za $200k v US.


To je pa čudno, da ti ne greš tja. Drgač bi bi jaz zadovoljen tudi z $20k. Žal ne bom dobro obvladal, če napišem diplomo, bi mogu FRI dat skozi.:P
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> To je pa čudno, da ti ne greš tja.

Niti ne. Nekateri nismo tako obupani, da bi morali hodit na delo v države tretjega sveta.

Double_J> Drgač bi bi jaz zadovoljen tudi z $20k.

Pod $160k se v ZDA ne da normalno preživet. $200k je približno toliko vredno kot pri nas okoli 2.5k neto na mesec (pri njih se pogajaš o letni plači, plačujejo pa praviloma tedensko).

Double_J> Žal ne bom dobro obvladal, če napišem diplomo, bi mogu FRI dat skozi.

Niti ne, za dobro obvladat te mora zgolj zanimat.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Niti ne. Nekateri nismo tako obupani, da bi morali hodit na delo v države tretjega sveta.


Ne bi vedel, zakaj bi kdo prostovoljno ostajal v naši dolgočasni državi.

Pod $160k se v ZDA ne da normalno preživet. $200k je približno toliko vredno kot pri nas okoli 2.5k neto na mesec (pri njih se pogajaš o letni plači, plačujejo pa praviloma tedensko).


The overall median personal income for all individuals over the age of 18 was $24,062[6]

Personal income in the United States @ Wikipedia

Tudi tisti polno zaposleni imajo povprečno 40k.


Niti ne, za dobro obvladat te mora zgolj zanimat.


Te mora kar dolgo časa močno zanimat. Me zlo zanima, kako bi me ena stvar par let močno zanimala.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

No zdaj pa teh 40k$ pretvori v evre, odštej delež za pokojnino, zdravstvo, šolanje otrok in boš dobil nič dosti boljšo povprečno sliko, kot pri nas...
Magic

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne bi vedel, zakaj bi kdo prostovoljno ostajal v naši dolgočasni državi.
Hmmm, sem bil prepričan, da so časi, ko kdo ni mogel dobiti potnega lista, minili pred 20+ leti.

O.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Hmmm, sem bil prepričan, da so časi, ko kdo ni mogel dobiti potnega lista, minili pred 20+ leti.


Takrat si vsaj lahko rekel, da si zbežal pred komunističnim nasiljem. Pa so te za en čas nastanili, dokler nisi najdel kakšnega joba. Zdej je pa večji problem, na železniški postaji preko meje torej izstopiš... in kaj potem?

Drugače pa Slovenija je dolgočasna država, tle jaz niti ne rabim kakega posebnega denarja, ker tko nimaš kaj z njim za počet. Sej podobno je pa FDV diploma, verjetno bi jo že naredil, če bi bila kakorkoli uporabna.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Zdej je pa večji problem, na železniški postaji preko meje torej izstopiš... in kaj potem?

Ustanoviš podjetje in delaš naprej?

Al kako si si to predstavljal?

Double_J> Drugače pa Slovenija je dolgočasna država, tle jaz niti ne rabim kakega posebnega denarja, ker tko nimaš kaj z njim za počet.

Zanimivo, jaz pa ogromno počnem, je pa res, da je zelo poceni in dovolj majhna, da vse lahko počneš s kolesom.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Ustanoviš podjetje in delaš naprej?

Al kako si si to predstavljal?


Na železniški postaji torej napišeš na karton klošar d.o.o. ?

Zanimivo, jaz pa ogromno počnem, je pa res, da je zelo poceni in dovolj majhna, da vse lahko počneš s kolesom.


To se tud jaz prevažam s kolesom. Drugače pa v kakšni Španiji ali pa ZDA bi me precej motilo, če bi bil brez denarja. V Sloveniji pa tko ničesar ni... da bi zdej kupil BMW, pa se za eno uro odpeljal v Portorož na kavo, al kaj že počnejo.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

na železniški postaji preko meje torej izstopiš... in kaj potem?
Če si neiznajdljiv, ne smeš države kriviti, da ti sili ostati doma.

O.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Če si neiznajdljiv, ne smeš države kriviti, da ti sili ostati doma.


Važno da sta vidva z jypom tko iznajdljiva, ampak vama je tko všeč tu doma. Kdor vama verjame seveda...;)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Double_J je izjavil:

Če si neiznajdljiv, ne smeš države kriviti, da ti sili ostati doma.


Važno da sta vidva z jypom tko iznajdljiva, ampak vama je tko všeč tu doma. Kdor vama verjame seveda...;)


Dajte no komentirat o kvaliteti življenja v Sloveniji po tistem ko premaknete rit vsaj za nekaj časa (turistični teden pač ni dovolj) nekam drugam.

Drugače pa če ti ne uspe narediti nekaj tako preprostega kot je diploma, potem boš imel resen problem - a znaš kaj drugega pokazati delodajalcu kot opravičilo za plačo?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Važno da sta vidva z jypom tko iznajdljiva, ampak vama je tko všeč tu doma. Kdor vama verjame seveda...;)

Meni je bilo na Danskem bolj všeč, pa v Kanadi tudi - ampak ne dovolj, da bi se selil, dokler imam tu na voljo tako dobre ekipe, s katerimi lahko delam. Z vsaj 8 podjetji se poznam in sem z njimi v stikih, kjer bi jim znal pomagat, se odlično počutil, imel za naše razmere zelo udobno plačo in hkrati tudi dovolj svobode, da počnem še vse tisto, kar sem do zdaj.

Če se bom selil, se bom zaradi delovnega mesta partnerke.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

jype, sej na slo-tech lahko pišeš tud iz tujine, tko da ne vem kaj bi ti pogrešal tle.

Drugače pa če ti ne uspe narediti nekaj tako preprostega kot je diploma, potem boš imel resen problem - a znaš kaj drugega pokazati delodajalcu kot opravičilo za plačo?


To je dost relativno, kakor vzameš. Je in ni preprosto.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Eni tule na slo-techu so par tem posvetili temu, kako je na FDV-ju to skrajno preprosto.;)

O.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Dajte no komentirat o kvaliteti življenja v Sloveniji po tistem ko premaknete rit vsaj za nekaj časa (turistični teden pač ni dovolj) nekam drugam.

Drugače pa če ti ne uspe narediti nekaj tako preprostega kot je diploma, potem boš imel resen problem - a znaš kaj drugega pokazati delodajalcu kot opravičilo za plačo?

Saj smo ga. In v Sloveniji je preveč ljudem še vedno preveč lepo da bi se začeli zavedati svoje lastne odgovornosti in ne vedno čakali na državo.

Življenje v tujini ni praznik, vendar je pa lahko plača precejkrat višja. Če si seveda dober.

Še dobro da znajo Slovenci vsaj svoje otroke narediti sami. Da zato ne pokličejo kakega uradnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> jype, sej na slo-tech lahko pišeš tud iz tujine, tko da ne vem kaj bi ti pogrešal tle.

Predvsem so redke države s kombinacijami kakršne ima Slovenija: Zelo hiter internet, dve uri pa pol do spodobnega smučišča, šest ur do petzvezdic morja, sedem ur do petzvezdic toplic, vse s kolesom, jasno.

NZ in Avstralija imata prepočasen internet (in hitrejšega ne moreta imeti), Kanada ima razdalje za popenit, če hočeš v ZDA si po defaultu terorist, ki mu je treba pobrat prstne odtise, poslikat mrežnico in ga spremljat brez sodnega nadzora, v EU pa itak že sem, hvalabogu, tako da se lahko brez skrbi selim sem in tja, kadar se pojavi potreba.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Življenje v tujini ni praznik, vendar je pa lahko plača precejkrat višja. Če si seveda dober.
Če si dober, je lahko tudi plača pri nas precejkrat višja.

O.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Okapi je izjavil:

Eni tule na slo-techu so par tem posvetili temu, kako je na FDV-ju to skrajno preprosto.;)

O.


Maš prav.:D

http://www.primorske.si/Priloge/7--Val/...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Če si dober, je lahko tudi plača pri nas precejkrat višja.


Preejkrat višja od česa, naše minimalne plače? Vseeno precejkrat nižja od tiste v tujini.

Drugače pa, glede diplome... tole se sliši kar scary. Od 6mesecev do 3leta...>:D

http://www.fdvinfo.net/index.php?fl=2&l...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

ma te diplomske na fdv so varianta.... sedeš za komp in tipkaš ali je treba kej ustvarit mislim, kje bolj težkega naredit kot samo neki natipkat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

ma te diplomske na fdv so varianta.... sedeš za komp in tipkaš ali je treba kej ustvarit mislim, kje bolj težkega naredit kot samo neki natipkat?


To je še težje če moraš samo nekej tipkat. Ne morš več kot par strani.:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Preejkrat višja od česa, naše minimalne plače? Vseeno precejkrat nižja od tiste v tujini.

Drži, če bi se preselil v Boulder, bi zaslužil osemkrat toliko kot zaslužim zdaj, bi pa znaten del tega zaslužka odplaknili stroški, ki jih tukaj nimam, pa družina bi se morala preseliti v ZDA, kar je zopet združeno z znatnimi stroški.

Po drugi strani se imam z desetkratnikom minimalne neto plače v Sloveniji več kot odlično, pa v primerjavi z drugimi državami imam tu znatno manjše stroške - edina razlika je, da mi tu stroške država povsem avtomatizirano pobere, tam bi jih moral pa plačat sam.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

jype je izjavil:

Double_J> Preejkrat višja od česa, naše minimalne plače? Vseeno precejkrat nižja od tiste v tujini.

Drži, če bi se preselil v Boulder, bi zaslužil osemkrat toliko kot zaslužim zdaj, bi pa znaten del tega zaslužka odplaknili stroški, ki jih tukaj nimam, pa družina bi se morala preseliti v ZDA, kar je zopet združeno z znatnimi stroški.

Po drugi strani se imam z desetkratnikom minimalne neto plače v Sloveniji več kot odlično, pa v primerjavi z drugimi državami imam tu znatno manjše stroške - edina razlika je, da mi tu stroške država povsem avtomatizirano pobere, tam bi jih moral pa plačat sam.


Samo saj sem že prej rekel, kaj pa počneš s tem denarjem v Sloveniji? 6000€ na mesec... to potem pomeni, da imaš 200€ na razpolago vsak dan. Za določene tuje države jz vem kaj bi počel s tem denarjem, tukaj pač ne...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Za določene tuje države jz vem kaj bi počel s tem denarjem, tukaj pač ne...

Ah, ljudje so brez domišljije...

Veliko večino denarja investiram - enako bi storil tudi kjerkoli drugje na svetu. Popoln nesmisel se mi zdi lastiti si osebno vozilo ali pa živeti v prevelikem stanovanju, medtem ko si ljudje okoli mene še kurjavo težko privoščijo. Srečen sem že zato, ker sem plačan za tisto, kar zelo rad počnem. Baje je v splošnem tako vzdušje tudi v tistih parih informacijsko usmerjenih enklavah v ZDA in to je vsekakor glavni razlog, zakaj bi si želel preseliti se tja - da se mi ni treba, se pa lahko zahvalim vsem tistim, ki ostanejo in delajo tukaj in mi omogočajo delati skupaj z najboljšimi na svetu, ne da bi se selil (in če se mi kdaj prihodki izdatno povečajo, bom zagotovo tudi jaz z veseljem pomagal graditi startup sceno v Ljubljani, ker je potenciala in izjemnih ljudi še vedno ogromno).

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

jype je izjavil:

Double_J> Za določene tuje države jz vem kaj bi počel s tem denarjem, tukaj pač ne...

Ah, ljudje so brez domišljije...

Veliko večino denarja investiram - enako bi storil tudi kjerkoli drugje na svetu. Popoln nesmisel se mi zdi lastiti si osebno vozilo ali pa živeti v prevelikem stanovanju, medtem ko si ljudje okoli mene še kurjavo težko privoščijo. Srečen sem že zato, ker sem plačan za tisto, kar zelo rad počnem. Baje je v splošnem tako vzdušje tudi v tistih parih informacijsko usmerjenih enklavah v ZDA in to je vsekakor glavni razlog, zakaj bi si želel preseliti se tja - da se mi ni treba, se pa lahko zahvalim vsem tistim, ki ostanejo in delajo tukaj in mi omogočajo delati skupaj z najboljšimi na svetu, ne da bi se selil (in če se mi kdaj prihodki izdatno povečajo, bom zagotovo tudi jaz z veseljem pomagal graditi startup sceno v Ljubljani, ker je potenciala in izjemnih ljudi še vedno ogromno).


Ja no dobro... investiraš. Samo v kakšni Španiji, bi se jaz zelo dobro zabaval za tak denar... v Sloveniji bolj težko. Skratka, ti imaš tukaj lahko 10x več prihodkov od mene, pa ne živiš nič bistveno drugače kot pa jaz. Torej vidiš, da ni neke posebne motivacije, da bi nekdo, ki želi živeti v Sloveniji, bil bogat.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Skratka, ti imaš tukaj lahko 10x več prihodkov od mene, pa ne živiš nič bistveno drugače kot pa jaz.

O, meni se zdi, da živim zelo bistveno drugače kot ti.

Double_J> Torej vidiš, da ni neke posebne motivacije, da bi nekdo, ki želi živeti v Sloveniji, bil bogat.

Nisi razumel, pa saj ti oprostim: Najbogatejši prebivalci silicijeve doline (in planeta nasploh) živijo skromna življenja, denar pa investirajo. Njihova največja strast je reševati težke probleme.

Pojma nimam, kaj imaš v Španiji, tukaj ti pa manjka - po moje samo ne veš, da praktično popolnoma vse dobi tudi pri nas.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

O, meni se zdi, da živim zelo bistveno drugače kot ti.


Mogoče res, ampak ne zaradi denarja, to tudi sam priznaš.

Pojma nimam, kaj imaš v Španiji, tukaj ti pa manjka - po moje samo ne veš, da praktično popolnoma vse dobi tudi pri nas.


Geek.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Double_J je izjavil:


Ja no dobro... investiraš. Samo v kakšni Španiji, bi se jaz zelo dobro zabaval za tak denar... v Sloveniji bolj težko. Skratka, ti imaš tukaj lahko 10x več prihodkov od mene, pa ne živiš nič bistveno drugače kot pa jaz. Torej vidiš, da ni neke posebne motivacije, da bi nekdo, ki želi živeti v Sloveniji, bil bogat.


True that, true that. Hisa z vrtom in teden dopusta na Hrvaskem so povsem uresnicljivi cilji za veliko vecino Slovencev. Tudi bogati se s tem zadovoljijo, kaj vec pa v Sloveniji tezko pocnes. In gotovo je bolj zanimivo ziveti v Madridu, Barceloni s primerljivo placo, kot pa v Prekmurju ali Ljubljani. Mogoce pa je dobro, da se tega vecina ne zaveda.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Double_J> Geek.

No, naštej nekaj reči, ki so ti nedosegljive.

Karaya 52> True that, true that. Hisa z vrtom in teden dopusta na Hrvaskem so povsem uresnicljivi cilji za veliko vecino Slovencev. Tudi bogati se s tem zadovoljijo, kaj vec pa v Sloveniji tezko pocnes. In gotovo je bolj zanimivo ziveti v Madridu, Barceloni s primerljivo placo, kot pa v Prekmurju ali Ljubljani. Mogoce pa je dobro, da se tega vecina ne zaveda.

Tudi od tebe bi rad slišal, kaj naj bi si človek lahko privoščil v Madridu, česar si v Ljubljani ne more.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ja kamot. Muzejev je parkrat vec in vsi so polni. V Sloveniji je teden muzej, ko so zastonj, pa so prazni. Tapas, i love that shit. 2EUR, 5 minut, pa si sit in gres naprej. Klubov kolikor hoces, v LJ so se zadnjega normalnega K4 zaprli. V radiju 5 minut (pes) dobis VSE za kar potrebujes , v LJ moras z avtom iti na obrobje mesta. Ob dveh zjutraj so ulice polne. Dogodkov toliko da lahko izbiras. Danes je sobota in Ljubljana je gotovo prazna, Madrid pa poln. Pol ure imas do letalisca, ki je povezan s celim svetom. Ce ti je tam dolgcas, moras bit bogi.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

No, naštej nekaj reči, ki so ti nedosegljive.




Mal drgačna scena... a zdej bomo pa naštevali?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Tudi sluzbe... koliko razlicnih sluzb je v metropolah, stoj pa glej.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Karaya 52 je izjavil:

Tudi sluzbe... koliko razlicnih sluzb je v metropolah, stoj pa glej.


Samo v Španiji je pa sedaj velika brezposelnost, malo težko greš sedaj tja. Lažje v Nemčijo... samo mi tam tudi ni preveč všeč.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karaya 52> Muzejev je parkrat vec in vsi so polni.
Karaya 52> Klubov kolikor hoces, v LJ so se zadnjega normalnega K4 zaprli.
Karaya 52> V radiju 5 minut (pes) dobis VSE za kar potrebujes , v LJ moras z avtom iti na obrobje mesta.
Karaya 52> Ob dveh zjutraj so ulice polne. Dogodkov toliko da lahko izbiras. Danes je sobota in Ljubljana je gotovo prazna, Madrid pa poln.

Ah, lepote življenja v velemestu, ane. No, v Ljubljani imaš na izbiro precej, ampak očitno zgolj reči, ki tebe strahotno dolgočasijo.

Karaya 52> Pol ure imas do letalisca, ki je povezan s celim svetom.

Podobno kot v Ljubljani, skratka.

Karaya 52> Tapas, i love that shit. 2EUR, 5 minut, pa si sit in gres naprej.

Zanimivo, meni ga pa v Ljubljani nadomeščata falafel al pa pakora sendvič, za približno isto ceno in čas.

Karaya 52> Ce ti je tam dolgcas, moras bit bogi.

V Ljubljani trg očitno dobro poskrbi za ponudbo - če imaš rad kulturo, ki ni dolgočasen mainstream (in ti ni nerodno govoriti angleško, ker je tam praktično več kot polovica tujcev), ti ni dolgčas. Če bi rad sodobno disko sceno, ti vedno ostane ljubljanska žalost ali pa dolgočasni klubi v Avstriji.

Karaya 52> Tudi sluzbe... koliko razlicnih sluzb je v metropolah, stoj pa glej.

Nič kaj bistveno več kot jih je tukaj - če si izbirčen. Saj spremljam (za Kobenhavn, Frankfurt in Berlin, ne za Madrid - sovražim Španijo).

Double_J> Mal drgačna scena... a zdej bomo pa naštevali?

Isto sceno dobiš tudi v Ljubljani, le malce nerodno je, ker te vsi poznajo, pa so potem taki klubi posledično prazni.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

če živiš v Ljubljani in si nisi sposoben najt dost zanimivega življenja, si ubog v glavi. morda sama LJ ne ponuja vsega. ampak v 5 urah prideš do Benetk, Minhna, Salzburga, Dunaja, Bratislave, Budimpešte, Zagreba, Verone ... do kopice naravnih znamenitosti, kulturnih ustanov, party placov ... sam mal morš pogledat okrog sebe, pa ne bit prepričan, da smo FDVjevci tvoj največji problem
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

jype ::

Tear_DR0P> ampak v 5 urah prideš do Benetk, Minhna, Salzburga, Dunaja, Bratislave, Budimpešte, Zagreba, Verone

To je preveč, Karaya hoče 5 minut.

Ljubljana je premajhno mesto za kaj podobnega. Tudi Roskilde nima, pa bi jaz z veseljem živel tam - on pa pač ne.

(Ima pa recimo Beograd, ki mu pa najbrž ni tako zelo všeč.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Double_J ::

Saj spremljam (za Kobenhavn, Frankfurt in Berlin, ne za Madrid - sovražim Španijo).


Vidim, da veš kakšnega je razlika, zato pa tudi sovražiš.:))
Dve šivanki...

GGGGG ::

Nekateri ste res brez vsake domišljije in komplicirate tam, kjer res ni potrebe.

V Sloveniji ni nič pametnega za počet? Vsedi se na avion pa pojdi v London, na Ibizo, v Miami... Ali pa se zjutraj vsedi v avto in lahko večerjo naročiš v restavraciji na azurni obali.

Veliko večja verjetnost je, da ste pač brez idej. Če v Sloveniji ždiš 24/7 za računalnikom boš verjetno isto počel v Španiji ali kjerkoli drugje.

jype ::

Double_J> Vidim, da veš kakšnega je razlika, zato pa tudi sovražiš.:))

Ja, nisem ravno pristaš bikoborb, packanja s paradižniki in masovne kulture zlorabe psihoaktivnih substanc, jebiga.

Sicer se tudi v Španiji najde ogromno zanimivega, ampak ker je treba nestrinjanje pokazat z dejanji, tja zelo nerad zahajam. Enako velja tudi za ZDA.

GGGGG ::

Btw, Barcelona je Katalonija. Oni se nimajo za Španijo. Med drugim so proti bikoborbam. Tko da, Barca je zakon.

Ampak, očitno ne morš it tja na dopust ali na malo daljše bivanje, ker si doma v Sloveniji.

Double_J ::

Ja, nisem ravno pristaš bikoborb, packanja s paradižniki in masovne kulture zlorabe psihoaktivnih substanc, jebiga.

Sicer se tudi v Španiji najde ogromno zanimivega, ampak ker je treba nestrinjanje pokazat z dejanji, tja zelo nerad zahajam. Enako velja tudi za ZDA.
:P

Introventiran si, zato ti je tudi všeč v Sloveniji. Vendar ne prepričuj ostalih...

V Sloveniji ni nič pametnega za počet? Vsedi se na avion pa pojdi v London, na Ibizo, v Miami... Ali pa se zjutraj vsedi v avto in lahko večerjo naročiš v restavraciji na azurni obali.

Veliko večja verjetnost je, da ste pač brez idej. Če v Sloveniji ždiš 24/7 za računalnikom boš verjetno isto počel v Španiji ali kjerkoli drugje.


Ni denarja. Iz tega vidika se strinjam, da se splača imeti tudi denar v Sloveniji, da si lahko po mili volji izven države. Čeprav bi se tudi naveličal stalno potovati nekam.
Dve šivanki...

jype ::

iKst> Veliko večja verjetnost je, da ste pač brez idej. Če v Sloveniji ždiš 24/7 za računalnikom boš verjetno isto počel v Španiji ali kjerkoli drugje.

To drži, vseeno pa so kraji, ki ponujajo takšne reči kot jih Slovenija, redki. Če si v Madridu se pač ne moreš v enem dnevu pripeljat na dvatisočaka, ali pa na obalo.

iKst> Btw, Barcelona je Katalonija. Oni se nimajo za Španijo. Med drugim so proti bikoborbam. Tko da, Barca je zakon.

Pa so vseen overturnal ban.

iKst> Ampak, očitno ne morš it tja na dopust ali na malo daljše bivanje, ker si doma v Sloveniji.

Ma, na dopust grem veliko raje v Skandinavijo. Je dražje, ampak majo precej več razumevanja za eko hipi turiste na biciklih.

Karaya 52 ::

V Sloveniji je toliko zanimivih stvari za pocet, da se mora vecina ukvarjati s sportom, ker se nimajo nikamor drugam za dat. Tecejo pa plarinarijo ker drugega ni. Pa ne me posiljat na Dunaj, ker to ni to. Moras tam ziveti. Da gres na poti s sihta na dom v trendy gintonic bare, ki so trenutno hit v Madridu in vsaka pot domov je posebna, ker so velika mesta vsak dan drugacna. V Sloveniji pa se iz Ljubljane peljes v Grosuplje, da hitro travo pokosis, dokler je se svetlo. Kako vse to razlozit nekomu, ki tega ni dozivel... tezko. Izpadem domisljavo, ampak hebat ga, tako pac je.

jype ::

Double_J> Introventiran si, zato ti je tudi všeč v Sloveniji. Vendar ne prepričuj ostalih...

Svašta. Da nisi ti malce pomešal reči? V Sloveniji ni milijonskih mest, zato tudi ni ponudbe milijonskih mest. Z mojo introvertiranostjo to nima nobene zveze - popolnoma dobro se počutim v Nemčiji, pa tam ni nekega hudega pomanjkanja mainstream kulture.

Karaya 52 ::

Mogoce si introveniran po zaslugi okolja. Js sm v Sloveniji to vsekakor bil in to mi ni bilo vsec!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Svašta. Da nisi ti malce pomešal reči? V Sloveniji ni milijonskih mest, zato tudi ni ponudbe milijonskih mest. Z mojo introvertiranostjo to nima nobene zveze - popolnoma dobro se počutim v Nemčiji, pa tam ni nekega hudega pomanjkanja mainstream kulture.


Nemci so tudi introventirani. Ne maraš pa Španije, ZDA, Brazilije itd...
Dve šivanki...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Poslanci dekriminalizirali prostitucijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22425162 (18719) bluefish
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25328399 (23135) Brane22
»

Glasovanje o zaupnici

Oddelek: Problemi človeštva
484334 (2871) Zeberdee

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327085 (24982) kuglvinkl

Več podobnih tem