» »

V tujini je lepše, boljše

V tujini je lepše, boljše

1
2
3 4

jype ::

Karaya 52> V Sloveniji je toliko zanimivih stvari za pocet, da se mora vecina ukvarjati s sportom, ker se nimajo nikamor drugam za dat.

Mhm, v New Yorku se pa večina ukvarja s športom, ker je to moderno. Takle mamo.

Karaya 52> Da gres na poti s sihta na dom v trendy gintonic bare, ki so trenutno hit v Madridu in vsaka pot domov je posebna, ker so velika mesta vsak dan drugacna.

Marsikdo iz velikega mesta pa gleda fotke moje poti iz službe domov in jamra, kako bi on(a) tudi živel(a) v Ljubljani.

Karaya 52> Mogoce si introveniran po zaslugi okolja. Js sm v Sloveniji to vsekakor bil.

Jaz imam rad mir in samoto, nimam pa nobenih težav bit ekstrovertiran - niti v Ljubljani (kjer si komot najdeš tak plac, če nisi res zagrenjen človek), niti kje drugje.

Double_J> Nemci so tudi introventirani.

Očitno še nisi živel v Nemčiji.

GGGGG ::

To drži, vseeno pa so kraji, ki ponujajo takšne reči kot jih Slovenija, redki. Če si v Madridu se pač ne moreš v enem dnevu pripeljat na dvatisočaka, ali pa na obalo.


Se strinjam. Zato pa živim v Sloveniji z občasnimi daljšimi potovanji po svetu. Veliko stvari je pri nas narobe, ampak kdor pravi, da je v tujini povsem drugače očitno še ni bil nikjer drugje.

Ni denarja. Iz tega vidika se strinjam, da se splača imeti tudi denar v Sloveniji, da si lahko po mili volji izven države. Čeprav bi se tudi naveličal stalno potovati nekam.


Očitno ne veš kaj bi sam s sabo. Drugje je boljše, ampak potovati po teh krajih pa spet ni kul?

Če si pa našel državo, ki tebi osebno 100% ustreza te pa tudi nihče ne sili ostati v Sloveniji. V čem točno je problem?

Jaz sem preživel večji del leta 2013 (do zdaj) v državah, ki jih omenjaš. Je bilo super, ampak niti malo me ne vleče, da bi se za stalno preselil tja.

Karaya 52 ::

V velikih mestih si lazje anonimen in lazje najdes samoto. Pa tudi druzbo je lazje najti. Tistim, ki se tozi po majhnih krajih... ja, zdrzijo kaksen mesec, potem pa jim postane dolgcas. Velika mesta je fajn zapustiti se bolje pa se je vrniti.

Double_J ::

Jaz sem preživel večji del leta 2013 (do zdaj) v državah, ki jih omenjaš. Je bilo super, ampak niti malo me ne vleče, da bi se za stalno preselil tja.


Ja in imaš denar da plačaš celo leto potovanj, pa ni ti treba hoditi v službo vmes?
Dve šivanki...

GGGGG ::

Ja in imaš denar da plačaš celo leto potovanj, pa ni ti treba hoditi v službo vmes?


Ja, hecno ne. Pa v Sloveniji sem doma.

jype ::

Double_J> Ja in imaš denar da plačaš celo leto potovanj, pa ni ti treba hoditi v službo vmes?

Imam, ampak - čemu ne bi hodil v službo, če v njej uživam?

Karaya 52> V velikih mestih si lazje anonimen in lazje najdes samoto. Pa tudi druzbo je lazje najti. Tistim, ki se tozi po majhnih krajih... ja, zdrzijo kaksen mesec, potem pa jim postane dolgcas. Velika mesta je fajn zapustiti se bolje pa se je vrniti.

To drži, ampak skala je zelo raztegljiva in ni toliko odvisna od velikosti mesta, kot od velikosti skupnosti, ki jih pripadaš. Izgubiš se komot tudi v Ljubljani, ne moreš se pa v kraju, ki ima eno samo trgovino.

Double_J ::

Ja, hecno ne. Pa v Sloveniji sem doma.


Sej to je fajn... jaz sem že prej rekel, da če imaš denar, nima smisla da čepiš doma. Samo bi se jaz kar odselil, pa kdaj pripotoval malo na obisk v SLO.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Samo bi se jaz kar odselil, pa kdaj pripotoval malo na obisk v SLO.

Glede na tvoje hedonistične potrebe je to edino smiselno - je pa videti, da smo ravno tisti, ki imamo sredstva za hedonistično preseravanje, brez takih potreb.

Kakšna škoda.

(No, sej vsaj kst si sm pa tja kupi kakšen drag avto.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GGGGG ::

Samo bi se jaz kar odselil, pa kdaj pripotoval malo na obisk v SLO.


Slovenija ponuja toliko možnosti in ugodnosti da se nima smisla seliti, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb.

To, da se v tujini cedita med in mleko je pač neumnost. Obstajajo ljudje, ki bodo v tujini lažje uspeli, to je pa tudi vse.

jype ::

iKst> Slovenija ponuja toliko možnosti in ugodnosti da se nima smisla seliti, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb.

Jah, sej vidš da rab bordel čez cesto pa eno veliko halo za rave partyje na koncu ulice.

GGGGG ::

Če se ne motm je točno tak setup v Celju :) Verjetno tudi kje v LJ.

Parkrat na leto greš pa res na avion ali se vsedeš v avto pa greš nekam na party, če ti je to kul. Ne vem zakaj si ljudje predstavljajo, da morš bit milionar, da greš z avionom v London ali za en teden na kak otok v sredozemlju.

jype ::

iKst> Če se ne motm je točno tak setup v Celju :)

Verjamem ja, ampak v Celju je preveč Slovencev. (Jaz razumem, da je to velik problem, brez skrbi.)

Karaya 52 ::

GGGGG je izjavil:

Samo bi se jaz kar odselil, pa kdaj pripotoval malo na obisk v SLO.


Slovenija ponuja toliko možnosti in ugodnosti da se nima smisla seliti, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb.


Hja, ce ne znas ceniti kvalitete zivljenja v velikih mestih, potem je bolje, da ostanes v podalpskem raju. Niso pa to nujno specificne potrebe. So cisto majhni detajli. Pariske pekarne so boljse od slovenskih in so gotovo manj kot minuto od stanovanja. Vstanes ob osmih, kot vecina Parizanov, gres k peku po toplo baguette in jo pojes ob kavi. Zvecer, pa vzames na poti iz sluzbe se vrhunsko vino za 2EUR80 ali enega izmed 30 razlicnih vrst pirov, pa naredis festo, ker ves, da sosedje ne bodo tezili. Drobtinica, ki ze veliko spremeni.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Glede na tvoje hedonistične potrebe je to edino smiselno - je pa videti, da smo ravno tisti, ki imamo sredstva za hedonistično preseravanje, brez takih potreb.

Kakšna škoda.


Vidiš pa smo na istem.

Jah, sej vidš da rab bordel čez cesto pa eno veliko halo za rave partyje na koncu ulice.


Sorry k mi jit v foculusa na pico, pol pa v inbox na rave party, nekako ne dogaja. Lahko tud kupim liter merlota in sendvič pa grem v park Tivoli. Meni približno enako dogaja. Je pa le mal drugače nočno življenje v recimo Španiji.
Dve šivanki...

jype ::

Karaya 52> Pariske pekarne so boljse od slovenskih

Ne vse in ne od vseh. Ja, mnoge so, ampak trditi, da v Ljubljani ni nobene odlične pekarne je bedasto.

Double_J> Sorry k mi jit v foculusa na pico, pol pa v inbox na rave party, nekako ne dogaja.

Ja, sej men tut ne.

Double_J> Lahko tud kupim liter merlota in sendvič pa grem v park Tivoli. Meni približno enako dogaja. Je pa le mal drugače nočno življenje v recimo Španiji.

Ja, fino, ampak moje dnevno in nočno življenje je razpeto med, hm...

Nekaj takšnega, nekaj takšnega in nekaj takšnega.

murmur ::

jype je izjavil:

Double_J> Preejkrat višja od česa, naše minimalne plače? Vseeno precejkrat nižja od tiste v tujini.

Drži, če bi se preselil v Boulder, bi zaslužil osemkrat toliko kot zaslužim zdaj, bi pa znaten del tega zaslužka odplaknili stroški, ki jih tukaj nimam, pa družina bi se morala preseliti v ZDA, kar je zopet združeno z znatnimi stroški.

Po drugi strani se imam z desetkratnikom minimalne neto plače v Sloveniji več kot odlično, pa v primerjavi z drugimi državami imam tu znatno manjše stroške - edina razlika je, da mi tu stroške država povsem avtomatizirano pobere, tam bi jih moral pa plačat sam.



Ni slabo. 15k bruto si nakazujes mesecno? Ce te prav razumem, je tvoje znanje v stejtsih vredno +- $1.5M before taxes. Res ni slabo. Cestitam in dvomim da ima na slotechu kdo daljsega.

jype ::

murmur> 15k bruto si nakazujes mesecno?

Ne. Nakazujem si del profitov enkrat na leto, kolikor se mi zdi, da bom tisto leto potreboval.

murmur> Ce te prav razumem, je tvoje znanje v stejtsih vredno +- $1.5M before taxes.

Ne, najboljša ponudba je bila 290 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GGGGG ::

Hja, ce ne znas ceniti kvalitete zivljenja v velikih mestih, potem je bolje, da ostanes v podalpskem raju. Niso pa to nujno specificne potrebe. So cisto majhni detajli. Pariske pekarne so boljse od slovenskih in so gotovo manj kot minuto od stanovanja. Vstanes ob osmih, kot vecina Parizanov, gres k peku po toplo baguette in jo pojes ob kavi. Zvecer, pa vzames na poti iz sluzbe se vrhunsko vino za 2EUR80 ali enega izmed 30 razlicnih vrst pirov, pa naredis festo, ker ves, da sosedje ne bodo tezili. Drobtinica, ki ze veliko spremeni.


Pozabil si napisati, da boš moral delati 10, 12 ur, če boš hotel vsako približno sprejemljivo stanovanje, po naših standardih. Veliko bolj verjetno je, da boš stanoval v precej zanič, umazani soseski in plačeval velik del dohodkov za zastarelo stanovanje z okni, ki se niti odpret ne dajo dobro (oz. še slabše, zapret).

Pozabil si povedati, da boš od 8h, ko greš v službo pa do 10h nekje sredi gužve na cesti, kjer ti bodo z vsaj 3 strani trobili ostali živčni ljudje, ki se jim mudi v službo. Tudi tiste bagete ni spekel pekarski mojster Jean-pierre ampak Ntombo, imigrant iz Mozambika, ki zna 3 francoske besede in nima pojma kaj je zamešal v testo.

Zvečer, ko se boš po 12 urah vračal iz službe boš končno poklical kolege na žurko, ampak en ne bo prišel, ker so mu ravno ukradli ali zažgali skuter. Med tem se bodo tisti tvoji prijazni sosedi spremenili v največje nergače in poklicali policijo...


Bottom line. Vse kar si napisal lahko počneš tudi pri nas. Imamo OK pekarne, 100 vrst vina in piva najdeš v vsakem večjem trgovskem centru, sosedi so tudi pri nas lahko čisto OK oz. živiš v hiši z velikim vrtom (za pol cene garsonjere v Parizu) in ti za sosede sploh ni treba skrbeti...

Če se ti pa kdaj zahoče stereotipičnega francoskega življenja pa raje pičiš za 14 dni na azurno v kakšno vasico okoli Nice. Ti garantiram, da bo izkušnja bolj podobna tvoji francoski idili.

murmur ::

GGGGG je izjavil:



Pozabil si napisati, da boš moral delati 10, 12 ur,


Jap, al pa se par ur vec. Ostalega se pa navadis, ker ti prav dosti casa za ostale kozlarije niti ne ostane.

Karaya 52 ::

iKst;

Pac ne, ker turizem je nekaj povsem drugega kot preostalo zivljenje. Ce je tvoj cilj imeti hiso z vrtom, kar je cilj 95% Slovencev, tudi prav. Dodaj se teden dopusta na Hrvaskem, pa je zivljenje popolno. Verjamem, ce ni oseba se nicesar drugega dozivela. Pa ne pravim, da je s tem kaj narobe.

To je zivljenje mojih starsev, js sm del generacije prekariata s Hemingwayskim odtenkom. Nekaj po prisli, drugo po izbiri. Ne pa pisat, da je zivljenje isto, ker so tam tudi pekarne. Pac ne. Znotraj pariskega obroca, ki je iste velikosti kot ljubljanski, zivi 2,5 milijona ljudi. To naredi zivljenje precej drugacno. Stisni vso Slovenijo na tako majhen prostor, pa bos vse spremenil.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Bottom line. Vse kar si napisal lahko počneš tudi pri nas. Imamo OK pekarne, 100 vrst vina in piva najdeš v vsakem večjem trgovskem centru, sosedi so tudi pri nas lahko čisto OK oz. živiš v hiši z velikim vrtom (za pol cene garsonjere v Parizu) in ti za sosede sploh ni treba skrbeti...


Nepremičnine so v Španiji cenejše od Slovenije. Za 100kEUR sem videl že lepe vile.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Nepremičnine so v Španiji cenejše od Slovenije. Za 100kEUR sem videl že lepe vile.:)

V kitajski industrijski krajini za tak dnar dobiš že celo mesto!

Karaya 52> Pac ne, ker turizem je nekaj povsem drugega kot preostalo zivljenje. Ce je tvoj cilj imeti hiso z vrtom, kar je cilj 95% Slovencev, tudi prav. Dodaj se teden dopusta na Hrvaskem, pa je zivljenje popolno. Verjamem, ce ni oseba se nicesar drugega dozivela. Pa ne pravim, da je s tem kaj narobe.

Praviš pa, da zagotovo nismo doživeli še ničesar drugega. Čemu tako prepričanje?

Jaz sicer zelo rad obiskujem hrvaško obalo, pa sem videl že precej različnih obalnih pasov po celem svetu. Ja, nekateri kraji imajo več plaž, ki so primerne za majhne otroke, bolj razgibane obale pa so redke (obala Britanske Kolumbije, na primer, je primerljiva s Hrvaško).

GGGGG ::

Nepremičnine so v Španiji cenejše od Slovenije. Za 100kEUR sem videl že lepe vile.:)


Ja, res je. Jaz plačujem za hišo z bazenom na jugu Španije okoli 500 eur na mesec. Ampak tam je nočno življenje verjetno slabše razvito kot v LJ. V Barceloni, Valenciji, Madridu ali podobnem mestu so pa nepremičnine drage, kot v vsakem mestu.

Pac ne, ker turizem je nekaj povsem drugega kot preostalo zivljenje. Ce je tvoj cilj imeti hiso z vrtom, kar je cilj 95% Slovencev, tudi prav. Dodaj se teden dopusta na Hrvaskem, pa je zivljenje popolno. Verjamem, ce ni oseba se nicesar drugega dozivela. Pa ne pravim, da je s tem kaj narobe.


Če so pariške pekarne ključne za tvojo srečo greš pač v Pariz. Večini ljudi je dovolj bageta iz Leclerca (ki jo peče francoski pek, btw).

Kaj je pa cilj 95% slovencev pa ne vem. Vem, da lahko precej podobne stvari kot v Parizu delaš tudi pri nas. Vsaj tole z bagetami, kavo in žurko vsak večer.

Karaya 52 ::

Pac ne. Ce hocem imeti slabo bageto moram v Leclerc, kar mi vzame vsaj pol ure. Velika mesta imajo to prednost, da imas vse pred nosom in avta v Parizu ne potrebujes. Ko moram iti na drug konec mesta... to je ze napor in raje ne naredim nic, ce ni nujno. Evo. Feste v stanovanjih v Ljubljani.. ja, ce bi rad ven letel. Imam slabe izkusnje. Sploh pa, kaj delajo tridesetletniki ob vecerih? Js jih nikjer ne vidim. Po klubih je mularija oni pa kaj... doma pred tv? Nimajo kaj poceti, ker ni ponudbe oz. tega ocitno ne potrebujejo.

Praviš pa, da zagotovo nismo doživeli še ničesar drugega. Čemu tako prepričanje?


Pravim, da kot turist, ne dobis pravega obcutka.

jype ::

Karaya 52> Pac ne. Ce hocem imeti slabo bageto moram v Leclerc, kar mi vzame vsaj pol ure. Velika mesta imajo to prednost, da imas vse pred nosom in avta v Parizu ne potrebujes.

Funny, jaz avtomobila tudi v Ljubljani ne potrebujem, spodobno bageto (imho boljšo od tiste v leklerku) pa dobim v lokalni pekarna-štacuni.

Karaya 52> Sploh pa, kaj delajo tridesetletniki ob vecerih?

Isto kot ti - na slo-techu visijo.

Karaya 52> Pravim, da kot turist, ne dobis pravega obcutka.

Kolk časa moraš pa bit tam, da nisi več turist?

GGGGG ::

Pravim, da kot turist, ne dobis pravega obcutka.


Če greš v resort z all-inclusive ponudbo res ne. Ampak tole je spet bolj pomanjkanje domišljije kot pa dejansko pomanjkanje opcij.

Karaya 52 ::

iKst, tudi tedensko zivljenje v hostlu je veliko premalo.

Bi rad videl, koliko ljudi v Sloveniji lahko prezivi brez avta. Ce zelis izvijac, se moras zapeljati do BTC ali na Rudnik. Nizka gostota ne more suportirati mocne komericalne aktivnosti v pritlicju. Poleg tega, da je vecina sosesk v LJ taksnih, ki tega sploh ne omogocajo, ker je pritlicja nimajo oz. je dvignjeno za pol etaze. Nacrtovana so bila kot spalna naselja, nuff said!

Ti je pa v pol leta zivljenja na neki lokaciji vecina stvari ze jasnih.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Pariz ima cca. 5 milijonov avtomobilov. Očitno tudi tam ni ravno praksa biti brez avtomobila.

Double_J ::

Funny, jaz avtomobila tudi v Ljubljani ne potrebujem, spodobno bageto (imho boljšo od tiste v leklerku) pa dobim v lokalni pekarna-štacuni.


Ti pa zihr ne živiš na cesti dveh cesarjev.

Poleg tega, da je vecina sosesk v LJ taksnih, ki tega sploh ne omogocajo, ker je pritlicja nimajo oz. je dvignjeno za pol etaze. Nacrtovana so bila kot spalna naselja, nuff said!


To je pa ker smo imeli komunizem, že arhitektura je neuporabna. Špancem fašizem ni veliko škodil.
Dve šivanki...

PARTyZAN ::

Ne vem no, jaz s kolesom pridem na katerikoli del Ljubljane v max pol ure. Avto moram prižigat, da se mi akumulator ne izprazni.

GGGGG ::

Double J, a si bil kdaj kak daljši čas v Španiji mogoče?

Double_J ::

Ne vem no, jaz s kolesom pridem na katerikoli del Ljubljane v max pol ure. Avto moram prižigat, da se mi akumulator ne izprazni.


Dones je bilo posebej fino za s kolesom. Če imaš samo kolo, potem imaš 1/3 časa problem.
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

GGGGG je izjavil:

Pariz ima cca. 5 milijonov avtomobilov. Očitno tudi tam ni ravno praksa biti brez avtomobila.


Manj kot v Sloveniji na prebivalca. Precej manj.

Double_J je izjavil:

Poleg tega, da je vecina sosesk v LJ taksnih, ki tega sploh ne omogocajo, ker je pritlicja nimajo oz. je dvignjeno za pol etaze. Nacrtovana so bila kot spalna naselja, nuff said!


To je pa ker smo imeli komunizem, že arhitektura je neuporabna. Špancem fašizem ni veliko škodil.


True that. Marksov manifest ima notri tudi nizanje gostote, ker "ljudje ne marajo mest" in spalna naselja so odgovor. Dolgocasno zivljenje je bilo predpisovano desetletja.

PARTyZAN ::

Ja, danes sem bil s kolesom v centru. Sicer sem imel srečo v obe smeri, da ni padalo, ampak v nobenem primeru ne bi imel težav, ker sem ravno zaradi vremena uporabil bicikelj.si. Če bi bil hud naliv bi šel nazaj pač peš z dežnikom ali pa avtobusom. Večino ploh lahko itak mirno ignoriraš, če imaš palerino.

jype ::

Karaya 52> Ce zelis izvijac, se moras zapeljati do BTC ali na Rudnik.

Al pa v lokalno železnino, ki je 500m stran.

Double_J> Dones je bilo posebej fino za s kolesom.

Ja, z dekletom sva šla mal gonit po dežju. Za ljudi iz kamene dobe, ki jih dež moti, ker ne slišijo sabljastega tigra, je pa lahko problem.

Double_J> Ti pa zihr ne živiš na cesti dveh cesarjev.

Nope.

Double_J> To je pa ker smo imeli komunizem, že arhitektura je neuporabna.

OMG, kakšna idiotska pripomba. A si sploh že kdaj živel v kakšnih projectsih? V Parizu? V Frankfurtu? V Lyonu? Očitno ne.

Double_J> Špancem fašizem ni veliko škodil.

Ne, seveda ne, samo 25% brezposelnost imajo zaradi njega.

Karaya 52 ::

Najvecja ironija, da "projects" uporabljajo isto urbanisticno paradigmo kot v Sloveniji kaksne Fuzine in Siska. Visoka gostota, v stolpicih, okoli pa vakuum zelenja, po kruh pa je potrebno stopiti do manjsega kubusa na drugi strani zelenega vakuuma. :) Skozi tece se kaksna siroka avenija. Dodajmo se drevored, da bo zadeva malo lepsa, pa boh ne daj, da bi zadevo zgradili brez zoprnih pod ali nadhodov za pesce.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Manj kot v Sloveniji na prebivalca. Precej manj.


Pariz. Cca. 5 milijonov avtomobilov, cca. 10 milijonov prebivalcev.
Slovenija. Cca. 1 milijon avtomobilov, cca. 2 milijona prebivalcev.

Dolgocasno zivljenje je bilo predpisovano desetletja.


Dolgočaso življenje živijo dolgočasni ljudje. Okolje nima dosti veze s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Double_J ::

Ja, danes sem bil s kolesom v centru. Sicer sem imel srečo v obe smeri, da ni padalo, ampak v nobenem primeru ne bi imel težav, ker sem ravno zaradi vremena uporabil bicikelj.si. Če bi bil hud naliv bi šel nazaj pač peš z dežnikom ali pa avtobusom. Večino ploh lahko itak mirno ignoriraš, če imaš palerino.


Mene je nazajgrede ujelo, dost zoprno. Pa tudi pozimi se ni prijetno voziti.

Nope.


No sej, mogoče bi pa mogel. Je najbližja štacuna več kot 1km stran.

Ne, seveda ne, samo 25% brezposelnost imajo zaradi njega.


Mogoče je bil pa premehek...;) Ne resno... bo treba drugje najti vzroke.
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

A bo kar malo vec. 12 milijonov prebivalcev za Pariz, stevilo registriranih avtomobilov v Sloveniji pa je preko 1.350.000. Pa se standard je v Sloveniji nizji in si je avto tezje privosciti. Ga pa potrebujes, nimas kaj. :8)

GGGGG je izjavil:

Dolgočaso življenje živijo dolgočasni ljudje. Okolje nima dosti veze s tem.


Potem so Siskarji dolgocasni, oni v centru pa zabavni? ;)

OK, manj kot 1350000. Ima pa pariska regija najmanj avtomobilov na prebivalca v Franciji.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Paris @ Wikipedia
- Population 10,413,386[3] (Jan. 2009)

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...
Konec leta 2011 je bilo v Sloveniji 1.066.500 registriranih osebnih avtomobilov

Potem so Siskarji dolgocasni, oni v centru pa zabavni? ;)


A nisi prebral, kaj sem napisal. Okolje ne določa zanimivostvi/dolgočansoti tvojega življenja. Karl May je imel v zaporu verjento bolj zanimivo in razgibano življenje kot marsikdo od ljudi, ki jih poznam.

Double_J ::

Okolje ne določa zanimivostvi/dolgočansoti tvojega življenja.


To velja ko spiš. Drugače pa ima okolje tudi določen vpliv.
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

Dobro, vzel sem podatek za Ile-de-France, vseeno, najmanj avtov na prebivalca v celotni drzavi. Ti hitro postane jasno, zakaj tako. Imas vec sitnosti kot koristi.

Ne pravim, da na vasi ne mores imeti zanimivega zivljenja. To bi bilo neumno. Trdim, da zivljenje na vasi ni enako zivljenju v mestu. In Fuzine, kot Siska, sta odvod "garden city", ki ima svoje specifike. Oboje je spalno naselje, tako je bilo nacrtovano. Turistov tam ni, ljudje pa gredo na pivo v center, ce le imajo dovolj casa. Siska in Fuzine bosta vedno dolgocasni soseski, ce koncepta radikalno ne spremenita. Zdaj se bo nasel kdo in omenil Kino Siska. Jp, ampak to je javni zavod, darilo oblasti, ne pa nekaj spontanega, kar je rezultat kvalitetne zasnove.

Pa ne me narobe razumet. Nekaterim je dolgocasnost vsec.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Dobro, vzel sem podatek za Ile-de-France, vseeno, najmanj avtov na prebivalca v celotni drzavi. Ti hitro postane jasno, zakaj tako. Imas vec sitnosti kot koristi.


Pa imajo v tem super mestu, kjer so tople bagete in vse ostale sanje le minuto stran vseeno toliko avtomobilov kot v Sloveniji.

Karaya 52 ::

Pa standard 2× visji. Na Madagaskarju imajo malo avtov, pa ne zato ker jih ne potrebujejo.

GGGGG ::

Se pravi, da ljudje v parizu kupijo avto, ampak ga ne uporabljajo? Vsa tista nečloveška gneča pa nastane od kje?

jype ::

Karaya 52> Najvecja ironija, da "projects" uporabljajo isto urbanisticno paradigmo kot v Sloveniji kaksne Fuzine in Siska.

Halo, kot strokovnjak bi moral vedeti, da so Fužine zelo daleč od tiste paradigme.

Double_J ::

Siska in Fuzine bosta vedno dolgocasni soseski, ce koncepta radikalno ne spremenita.


Bolj težko to kdajkoli spremeniš. Kako boš pa Titovo Velenje spremenil?:))

Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Bolj težko to kdajkoli spremeniš. Kako boš pa Titovo Velenje spremenil?:))

Očitno se da, glede na to da je Velenje že popolnoma drugačno, kot je bilo še 10 let nazaj.

Poleg tega Fužine niso niti približno dolgočasna soseska, le za hohštaplerje niso najbolj primerna.

Okapi ::

Feste v stanovanjih v Ljubljani.. ja, ce bi rad ven letel.
Ne vem, kje si ti živel v Lj, tu, kjer sem jaz, imamo žurke brez najmanjših problemov.

In kar se lajfa tiče - v Barceloni sem hotel v en pub, v Rotterdamu sem hodil v en pub, v Glasgowu sem hodil v en pub, v Berlinu sem hodil v en pub, in v Ljubljani hodim v en pub. Where everybody knows your name. Samo nedojebana mularija misli, da morajo biti vsak večer v drugem, ker je tam bolje.;((

O.

Karaya 52 ::

Bile so tezave v BS3, pa tudi v Zupancicevi. Sosedje, policija, lastniki. Non-stop, da smo na koncu ze po "prstih hodili" ker so imeli ze prisluhe. Zafrustrirani uradniki.

GGGGG je izjavil:

Se pravi, da ljudje v parizu kupijo avto, ampak ga ne uporabljajo? Vsa tista nečloveška gneča pa nastane od kje?


Sploh ne, pravim, da ima pariska regija najmanj avtomobilov na prebivalca v drzavi. Ker ga tam najmanj potrebujes, ocitno.

Double_J je izjavil:

Siska in Fuzine bosta vedno dolgocasni soseski, ce koncepta radikalno ne spremenita.


Bolj težko to kdajkoli spremeniš. Kako boš pa Titovo Velenje spremenil?:))


Slabo se stara ta arhitektura. ;)

jype je izjavil:

Karaya 52> Najvecja ironija, da "projects" uporabljajo isto urbanisticno paradigmo kot v Sloveniji kaksne Fuzine in Siska.

Halo, kot strokovnjak bi moral vedeti, da so Fužine zelo daleč od tiste paradigme.


Kako le? Niso bile grajene z zanosom 60tih, ampak v casu Fuzin, stroka drugace ni znala.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Poslanci dekriminalizirali prostitucijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22425255 (18812) bluefish
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25328565 (23301) Brane22
»

Glasovanje o zaupnici

Oddelek: Problemi človeštva
484347 (2884) Zeberdee

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327198 (25095) kuglvinkl

Več podobnih tem