» »

FDV je nekoristen fax

FDV je nekoristen fax

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 27
»»

Tear_DR0P ::

@LOL:
Dej dej FDV je useless. 3/4 študijskih programov je brez veze. Sem bil enkrat za foro na informativnem dnevu za neko informatiko (0:) ) na FDVju. Mislim tak informativni dan si pa zapomniš. Povedal ni nekak nič konkretnega le to da se veliko diplomantov zaposli kar pri njih:\ Sploh ne vem kaj se učijo. Neko računalništvo ("kao"), aja pa da jih firme rabijo -> zakaj pa ni vedel povedati kaj točno delajo.
IMO poleg novinarstva je vse drugo useless. Poznam pa par politologov ki se ko zajedalke redijo nekje po nekih "organizacijah", aja pa dejavni so v raznih strankah (mladi slovenije FTW).
Skratka: škoda keša, da ne omenjamo da imajo najbolj fancy zgradbo v okviru univerze... (se še živo spomnim ko je ena kolegica že nekaj let nazaj se vpisovala pa ni vedla kaj bi pa je zbrala FDV zato ker je kul stavba0:) ). Ja tut taki se dobijo. So pa izjeme samo kolikor jaz poznam tiste politologe so največji preračunlivci.
Namest da bi država podpirala tehnični kader (ki celo prinaša nekaj v državno blagajno) celo razpisujejo neka nova mesta na FDVju čeprav je tega kadra več ko preveč.


no recimo da si mi malo na žulj stopil, ker sem sam točno tak informatik, ki se je na faks upisal iz dveh razlogov, ker je lepa stavba in ker je več študentk ko na FRIju. skozi čas na faksu, ki sem ga dodobro izkoristil in se naučil zlorabit vse bonitete, na drug način povedano, naučil sem se zažirat zdravo prebivalstvo in podobne reči, ki jih opisujete LOL in podobni
o ampak skoz čas na faksu sem ugotovil, da ni vse v lepih kolegicah in lepi stavbi, ki je BTW ful brezvezna. spoznal sem, da me ta faks laho naučo mnogo več - lahko mi odpre uči, me nauči aktirat, me nauči ugotovit, ali minister zver, ki v oddaji dekanji FDV skorajda reče, da je FDV za en drek faks, ve kaj govori ali ne. in dokler so študenti FDVja apatični bedniki, ki bi sedaj moral ministra zver raztrgat po vsej javnih medijih, pa ga ne, tako dolgi ima minister prav, ko pa se bodo vsi politologi naučil obnašat politično in sociologom dal nalogo da spravijo skupaj družbeno teorijo, ki bo zvera pokopala, potem pa bodo to teorijo komunikologi spravl v vse medije, o takrat pa se bo videlo kako koristen faks je lahko FDV.
no sedaj pa o družboslovni informatiki - res večina sošolcev nima pojma o informatiki,, večina tudi o statistiki ne, sam tud večina diplomantov frija, še ni nikol napisala podobnega programa, tisti, ki pa so cvet diplomantov, no tisti pa stvar res obvladajo, tako je moj kolega kot diplomant FRIja zelo dober security enžiner, eden izmed boljših diplomatov FDV DI smeri, pa vodja marketinga pri najdi.si, in je sposoben spisat marsikatero aplikacijo bolje od večine FRIjevcev.

no da povem bistvo: akademiki se naučijo gledat skozi svoje oči več plastno in ne rečejo da je nekaj brezveze, ampak to argumentirajo :) in ne gledajo enostransko, tako kot en V(L)OL
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Tear_DR0P> lahko mi odpre uči,

No, kondicijo pisanja so pozabili vzdrževat :)

FDV (pa tudi vsak drug, jasno) se tudi meni zdi nekoristen faks. Kramp v roke, al pa avte popravlat. Za vse ostalo je škoda denarja.

Mr_Globus ::

Eh ta FDV je tako sam sebi namen... ne vem no, večina folka, ki ga poznam in je na FDV, je tam ker pač ne ve kaj drugega bi študirala.
Ok recimo (ampak res recimo :P ), da rabimo tudi družboslovce, pa naj bo en FDV - mičken faks, z recimo 100 mesti za vse smeri, ne pa ta megalomanski družboslovski nepotrebni monstrum. Pol pa študentje jokajo, da ni dela... ja normalno s tako diplomo 8-O

Pa ne jokat, da za naravoslovne fakse pa nismo vsi sposobni. Ja jeba, če pa nisi pa ceste pometaj. Nikjer ne piše, da majo vsi pravico do diplome in dobrega dela. Imaš samo možnost in če nisi brihten, pač nisi...

kekz ::

Zakaj sploh rabijo stavbe?
Ljudje, ki sem jih poznal, so FDV delali od doma. Vsak dan so preko študenta hodili v redno službico, na faks pa samo na vsake kvatre enkrat. >:D

jrtjtejtt ::

še komentar iz prve roke. sem absolvent fdv obramboslovc in vam lahko zatrdim da je naš faks podn po večini. naučijo te bore malo, kvečjemu pozabiš tist kar si prnesu iz gimnazije. jst osebno sm bil mali matematični in logični genij zdej pa še seštevat brez kalkulatorja ne znam. na fdv dobiš sicer neka določena splošna znanja o politki, družbi, itd. znaš malo širše gledat na stvari vendar pa je to vse. Vsako leto diplomira 500 (govorim na pamet) družbeno kritičnih osebkov, kar pa je vse kar znajo ti osebki, oziroma znamo mi osebki. Sam sm od obrambosovja pričakoval bistveno več vojaško specifičnih znanj pa nč od tega en kup sociologije in politologije. S strinjam sicer da mora tud ta faks obstajat sam bi moral imet vpis nekje 300 ljudi na leto. npr 15-20 obramboslovcev ne pa 70. kje bomo pa delal. a se bo celotno ministrstvo zamenjal vsak let?

Daedalus ::

Evo, tipičen študent FDV-ja - sam joka in jamra, ker očitno ni sposoben sam iztržit od faksa kaj več:


še komentar iz prve roke. sem absolvent fdv obramboslovc in vam lahko zatrdim da je naš faks podn po večini. naučijo te bore malo, kvečjemu pozabiš tist kar si prnesu iz gimnazije. jst osebno sm bil mali matematični in logični genij zdej pa še seštevat brez kalkulatorja ne znam. na fdv dobiš sicer neka določena splošna znanja o politki, družbi, itd. znaš malo širše gledat na stvari vendar pa je to vse. Vsako leto diplomira 500 (govorim na pamet) družbeno kritičnih osebkov, kar pa je vse kar znajo ti osebki, oziroma znamo mi osebki. Sam sm od obrambosovja pričakoval bistveno več vojaško specifičnih znanj pa nč od tega en kup sociologije in politologije. S strinjam sicer da mora tud ta faks obstajat sam bi moral imet vpis nekje 300 ljudi na leto. npr 15-20 obramboslovcev ne pa 70. kje bomo pa delal. a se bo celotno ministrstvo zamenjal vsak let?


Kaj za boga samooklicani matematični in logični genij dela na FDV-ju? Verjetno zabušava, so to say. Hint, hint - če hodiš na faks in misliš, da ti bo kaj samo od sebe v glavo zletelo - si pač falil poanto. Sej ti na informativnem lepo povejo - praznih glav ne polnimo. Če hodiš na faks in misliš, da boš zaradi enega bednega kosa papirja dobil službo - si spet falil poanto.

Treba je DELAT. Iskat priložnosti, se ANGAŽIRAT. Nabirat izkušnje, spoznavat folk, se vključit v kako delovno ekipo. Samo od faksa se boš težko kaj praktično koristnega naučil.

Pa ne maram kaj dosti FDV-ja. Ga precej dobro poznam inside-out in si zasluži daleč več kritik, kot pohval. Samo, lastno nesposobnost na faks valit in na faks prelagat odgovornost za lastno usodo, uspeh, neuspeh (kar počne večina FDV whinerjev) je pa najmanj totalno neodraslo. Vzet se v roke in iz faksa iztržit maksimum (ki je celo pri FDV-ju lahko res velik), ne pa jamrat o "jebeni ustanovi, ki m je čist lajf zjebala."

Eh ta FDV je tako sam sebi namen... ne vem no, večina folka, ki ga poznam in je na FDV, je tam ker pač ne ve kaj drugega bi študirala.

A je to problem ustanove, al folka?

Pa brez zamere. Samo ko slišim ono slovensko o grozni usodi in sovražnih dejavnikih v okolju, ki avtomatično izključi odgovornost posameznika - pa rahlo popizdim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jrtjtejtt ::

no, no, no. ni treba tako pretiravat. jst sm sam mal pokomentiru prej povedano. Ne valim krivde na fdv da sem zdej mal slabši na mati sam povedu sm kaj je za pričakovat. Če si ti bil zdej na informativnem to ne morem komentirat, lahk pa povem da so pred 4 oz 5 leti na informativnem mal drgač govorili - ni nezaposlenega obramboslovca in podobne parole. kot naiven srednješolec sem pač nasedel. kriv sem si sam. če bi se danes odločal bi šel kam drugam. in seveda sem zabušaval, ker ni bilo izziva, ker faks ni učil to kar so predstavljali na inf dnevu aka hočete biti sposoben častnik za SV z odlično teoretsko podlago itd. itd. verjetno se tud ti nebi učil zagrizeno če bi se vpisal na tečaj angliščine pol bi te pa učil nemško (sam primer pač). Sicer pa že imam službo, sem se angažiral, so tud druga področja (šport) kjer se še lahko dodatno zaposlim. tko da ne neki govorit če o tem (moji službi, lajfu...) nč ne veš. tle je debata o FDV in kvaliteti študija ne pa kdo kaj dela, kaj je dosegu, itd.

karafeka ::

Izkušnje s fdjevci:

v teoriji te lahk trikrat okol prnesejo s jezikom, ko pa pride cajt, da se tut kaj praktično naredi, majo pa polne hlače in se sploh ne znajdejo. AMpak jezike majo pa dolge ja.... (pa da ne bo kaka Looney zdaj mislila, da mislim na ženski del...;)).

Ampak v bistvu je vsak družbenslovni faks ena velika zajebancija. Nič se ne naučiš, edino kar lahko odneseš je sodelovanje v kakšnih skupinah oz. klubih, ampak kaj, ko to spoznaš šele takrat, ko je prepozno.

Tear_DR0P ::

Ampak v bistvu je vsak družbenslovni faks ena velika zajebancija.

no dej tole mal poargumentiraj :D

probi to razložit pravnikom, probi ekonomistom, probi tole razložit kakmu FDVjevcu, ki ve kaj počne na FDVju

sam sem tud "zgubil" dosti programerskih znanj na FDVju, pa smo skoz mel programiranje - jz sem bil tisti, ki ni hotel programirat

res je da se da FDV nardit zajebantsko, sam pol si pač FDVjevc iz vica, da se pa tud naučit kej, pol pa lahko tudi kake resne službe vidiš
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

@LOL ::

Ampak v bistvu je vsak družbenslovni faks ena velika zajebancija.

NO ne vem, za razliko od FMZja (aka FDV) je denimo Ekonomija prilično bolj interesantna in potrebna.

Problem FDVja je v tem da je tam velik osebkov takih in drugačnih, ki ne vedo ravno dobro in najbolje kaj sploh je FDV in zakaj se vpisujejo (potem pa jih 2/3 joka po diplomi>:D ) IN se vpisujejo tudi zaradi kulskosti FDVja in nasploh kar je z njim povezano, učni program je premnogim zadnja briga... Važn da so na FDVju.

In ja, dovolj bi bilo ene 100 mest na vseh programih (upam da ni to zdej sovraćni govor>:D ) ampak kaj ko so pa profesorji tam legende slovenskega javnega življenja in si na kaj takega niti ne upa noben pomisliti.

Ni mi jasno zakaj zavraga država sploh razpisuje toliko in toliko mest (prav tako ekonomija) ko pa jih je že zdavnaj preveč (kar je tko al tko pojav na vseh družboslovnih faksih povečini). -> hint: pride do uporov zaposlenih na tovrstnih faksih...

Sej ne rečem, ko greš tja na FDV vidiš kak fancy folk povečini je tam, in kva si kul če greš tja (tak vtis sem dobil), na informativni dan se dobro pripravijo (čeprav oni ki je vodil za tisti študij omenjen zgoraj ni vedel točno povedati kaj je sploh point ampak je le nekaj ovinkaril... podrobnosti sem že pozabil).
Na FDVju bodo predavatelji prišli v Hugo Boss obleki
Na FRIju pa v najcenejšem puloverju
>:D

Tko je: neposredno drži gospodarstvo navzgor tehnični kader, ter ekonomija -> ne vem kam bi tukaj ftaknil FDVjevce

dodatek: očitno pa ima FDV le neki veze z mešanjem zraka: klikni>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Daedalus ::

Ampak v bistvu je vsak družbenslovni faks ena velika zajebancija. Nič se ne naučiš, edino kar lahko odneseš je sodelovanje v kakšnih skupinah oz. klubih, ampak kaj, ko to spoznaš šele takrat, ko je prepozno.

Bull.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jrtjtejtt ::

Ni mi jasno zakaj zavraga država sploh razpisuje toliko in toliko mest (prav tako ekonomija) ko pa jih je že zdavnaj preveč (kar je tko al tko pojav na vseh družboslovnih faksih povečini). -> hint: pride do uporov zaposlenih na tovrstnih faksih...

zato ker sta bila fdv pa ekonomija (za ekonomijo samo predvidevam) faksa določene (beri leve, beri LDS in ZLSD) usmeritve in so na veliko spodbujali vpis na te fakse zaradi indoktrinacije s strani raznih miheljakov ipd. če je kdo poslušal miheljaka na predavanjih potem ve o čem govorim. šlo je za simbiozo saj so na fdv vzgojili levo usmerjene družbene kritike, kar je bilo koristno za oblast, po drugi strani pa je institucija fdv dobila velike denarce zaradi velikega vpisa (financiranje fakultet gre po načelu koliko študentov toliko denarja), ergo lepe stavbe in dva kabineta za vsakega profesorja. sedaj pa ko je zupan mal omejil vpis oz. zmanjšal vpis pa tak HALO.

dodatek: očitno pa ima FDV le neki veze z mešanjem zraka
odlična finta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

@LOL ::

Ja sej hudič je ravno v tem ko se sedaj FDV najbolj pritožuje>:D
To da pa se tam redijo levičarji je pa tudi že splošno znano.

(sej je bil Miheljak oni ko ni hotel pokazati policiji osebne za legitimacijo kajne?>:D - ko je naredil tak kraval)
čeprav se mi zdi da je na tem forumu precej Miheljakov (ajde recmo da že v tej temi ena 2,3)

hja pa to da na FDV večinoma hodijo levičarsko usmerjeni ni kar iz trte izvito. Kot za hudiča so vsi ki hodijo na FDV in jih poznam nekako levičarji>:D Bog me pocitraj če temu ni tako... Če posplošimo: goispodarstvo na nogah držimo ravno sredinsko-desničarska frakcija, če še bolj poenostavimo: s tem jim omogočamo da tejle levi potem v raznih "nevladnih organizacijah" mešajo zrak
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

karafeka ::

Sicer bo to malo offtopic...
Sam sem hodil na epf, torej sem ekonomist (imam še sicer diplomo, vendar je že napisana in čaka še na zadnje finese).

Ko sem se vpisal na faks, sem mislil, da bo bolj praktično vse skupaj. Vendar ena sama teorija (na tone). Razen pri dveh predmetih (računovodstvo in operacijske raziskave) so bile naloge zasnovane za dejanskih primerih, s tem da smo pri računovodstvu vse konte pisali na roke (skozi cel faks niti enkrat nismo preizkusili kakšnega računovodstvega programa!!), pa sem bil vpisan kasneje na smer računovdostvo in revizija (Izmed vseh mogočih smeri, se mi je ta zdela še najbolj zasnovana na praksi, vendar sem se zelo motil) . Bilo je ogromno teorije, ki mi v službi (delo v računovodskem servisu) niti malo ni pomagala.
Če bi vedel, da bo tako bi šel raje v službo po končani srednji šoli in potem izredno študiral, bi tistih 4 oz. 5 let verjetno bolje izkoristil.

Na fdvju je pa itak sama teorija in preveč teorije poneumlja :).
Na tehničnih faksih je verjetno malo boljše (bolj poudarek na praksi), vendar dejstvo je, da moraš faks naredit zaradi papirja, od samega faksa pa bolj malo odneseš (razen vez s sošolci in znanci, ki pozneje zasedejo visoka mesta v gospodarstvu).

Sem pač tak človek, da si lahko 100x preberem kako stvar, pa jo bom veliko bolje razumel, če jo sprobam v praksi.

@LOL ::

Na fdvju je pa itak sama teorija in preveč teorije poneumlja :).

Malo zlobno: kot nalašč za režime v kakršnem smo živeli še do nedavnega>:D Ovce, ne pastirji
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Tear_DR0P ::

so na fdv vzgojili levo usmerjene družbene kritike


če bi blo na FDVju dovolj kritikov, bi sedaj zelo kritizirli oblast - sploh levi kritiki :)

torej naj nekdo opiše v čem je je problem, da je FDV nekoristna fakulteta

ne samo ja tam se nič ne naučiš - eni s(m)o se namreč ogromno naučil
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jrtjtejtt ::

Če bi vedel, da bo tako bi šel raje v službo po končani srednji šoli in potem izredno študiral, bi tistih 4 oz. 5 let verjetno bolje izkoristil

da potrdim to domnevo. en moj leto mlajši kolega je po končani sš nardil izpit za tovornjaka in šel vozit, zdej se pa z novim BMW 645 Ci vozi okoli. Finančno se torej splača ne it na faks. ostale vidike tle ne bom razlagal.

Olajuwon ::

zato ker sta bila fdv pa ekonomija (za ekonomijo samo predvidevam) faksa določene (beri leve, beri LDS in ZLSD) usmeritve in so na veliko spodbujali vpis na te fakse zaradi indoktrinacije s strani raznih miheljakov ipd. če je kdo poslušal miheljaka na predavanjih potem ve o čem govorim. šlo je za simbiozo saj so na fdv vzgojili levo usmerjene družbene kritike, kar je bilo koristno za oblast, po drugi strani pa je institucija fdv dobila velike denarce zaradi velikega vpisa (financiranje fakultet gre po načelu koliko študentov toliko denarja), ergo lepe stavbe in dva kabineta za vsakega profesorja.

Se strinjam... EF in FDV sta bila v preteklosti (in v precejšni meri tudi v sedanjosti) predvsem politična faxa. Nenazadnje politične, medijske in kulturne vzvode oblasti jih ima predvsem kader iz dotičnih fakultet.


Povedano po kmečko...Problem je v tem, da v preteklosti in deloma tudi v sedanjosti so ti kadri vprašljive strokovnosti (vendar z ustreznim političnim pedigreejem) zavzemali vodilne vloge v družbi, kar je po mojem precej bremzalo in še sedaj brezma naš razvoj.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

KandazaR ::

Sej deloma je fdv še kar vredu. Samo kaj potrebujemo npr. 40 folka na kulturologiji letno ali pa obramboslovju (brez zamere)? Vsem programom (razn novinarstva) bi morali zmanjšati vpis za 50%. Potem pa ta folk premakniti v manjšo zgradbo. Ves čas govorijo koliko tehničnega kadra potrbujemo pa poglejte kaka je prostorska stiska na fe, fri, na kemijski,...

podbevna ::

Jaz mislim, da je večina slovenskih faksov slabih. Ker večinoma niso resni centri znanstvenih raziskav in ne ponudijo študentom praktičnih znanj in veščin, ki bi jih ti lahko uporabili v svojem poklicnem življenju.

To pa sta edina cilja in namen Univerz. Zagotavljati "osebno rast in vzgajati kritične individuume" ni resen cilj. To lahko počneš kjer koli in kadar koli v prostem času. Na faks greš po specializirana znanja in veščine, ki jih boš kasneje uporabil in ki bodo dodana vrednost za tvojega delodajalca.

In v tem so morda družboslovni faksi res še nekoliko slabši od naravoslovnih. Sam zdaj iščem in zaposlujem (predvsem) pravnike. Pri tem sem sprejel dejstvo, da, ko pridejo s faksa, niso sposobni samostojno delovati. Tako kot jaz nisem bil. Imajo toliko znanja, da se znajo pogovarjati o problemih in iskati po zakonodaji, ne znajo pa samostojno naredi dosti uporabnega. Zato pa imajo težave najti službo in nizko ceno, ki zraste šele s pridobivanjem izkušenj.

Kaj zna narediti človek s FDV pa si žal niti ne predstavljam. Govorim o veščinah, ki jih tam pridobi. Prepričan sem, da je tam mnogo pamtnih in sposobnih ljudi. A ti so večinoma uporabni kljub temu, da so tam in ne zato, ker so tam.

Navedite mi par kvalifikacij, ki jih lahko daš delodajalcu, kot znanja s FDV. Mi npr. rabimo ljudi z znanjem na področju upravljanja, menedžmenta in organizacije. A vedno na koncu pridem do ekonomistov in pravnikov. Ker so ostali žal "kr neki"...

jrtjtejtt ::

Sej deloma je fdv še kar vredu. Samo kaj potrebujemo npr. 40 folka na kulturologiji letno ali pa obramboslovju (brez zamere)? Vsem programom (razn novinarstva) bi morali zmanjšati vpis za 50%. Potem pa ta folk premakniti v manjšo zgradbo. Ves čas govorijo koliko tehničnega kadra potrbujemo pa poglejte kaka je prostorska stiska na fe, fri, na kemijski,...

z moje strani nobene zamere, jst bi bil vesel če bi nas blo sam 15 na let. sej zdej naj bi zupan to mal porihtal. glede novinarstva pa sam naj omenim da je to smer brez primere. to sploh nebi smel bit študij. kje v svetu pa novinarji študirajo novinarstvo. novinar nastane tako da študira npr. ekonomijo, potem pa se s tem znanjem usmeri v novinarstvo in poroča o ekonomiji. mi mamo pa tako stvar da nekdo ki študira novinrstvo (ne poznam smeri dobr ampak so mi povedal strici da se tam učijo pač slovenščino itd.) potem piše o neki stvari, npr vojski pa za to nima strokovne podlage. Če kdo meni drugače nej pove.

Fizikalko ::

Jaz sem že v kar nekaj temah in že precej časa nazaj predlagal ukinitev FDVja. In pri tem ostajam.

KandazaR ::

Še boljše pripojiti bi jih morali k filozofskim fakulteti. Tako bi FF dobila nove prostore (sedaj imajo hudo prostorsko stisko).

Daedalus ::

Jaz pa predlagam, da ukinemo vse fakse. Ker noben faks v Sloveniji ne usposobi študenta za resno, samostojno delo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tear_DR0P ::

če hočete praktično znanje se vpišite v 3letno srednjo šolo

problem slovenskih fakultet je v tem, da preverjajo samo katero in koliko znanja si ti pridobil, ne pa tudi kako ga znaš uporabljati, kar se preverja na tujih fakultetah - sevdea spet ne vseh. In to je težava vseh fakultet, ne samo FDVja.

podbevna, zaposlene kakršne iščeš, lahko najdeš s FDVja, samo si oni ponavadi službo najdejo še preden jih začnete delodajalci iskati
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

@LOL ::

Dobra ideja to z ukinitvijo in pripojitvijo nekaterih programov denimo filofaksu. Ker verjetno 40 kulturologov ali koliko jih je že omenjenih ne zdrži na leto kakšne precej večje države kot je slovenija.
potem pa se jih večina valja po zavodih za zaposlovanje in se sama sebi smili (mi tehničarji pa seveda plačujemo take dajatve od plač da je to sevedfa možno). no hard fellings:| Ampak dejstvo je da je veliko več družboslovcev nezaposlenih kot pa tehničarjev. Iz rač in inf. jih je enih 6 al 10 denimo, ekonomistov pa okrog 600. To maso pa je potrebno vzdrževati
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

jrtjtejtt ::

bolj kot na problem FDV smo sedaj že prišli na problem visokega šolstva. seveda je ta naš sistem sfaljen do kraja. sej ni študent kriv, da primanjkuje naravosklovcev, to je kriva država. v preteklih letih se je na veliko reklamiralo samo fdv pa pravno pa ef, o naravoslovnih faksih pa niti besede. to je stvar starih časov ko so potrebovali take kadre, ki so delal red in vzdrževal idologijo. pa se je to ohranlo tudi po letu 1990 sam kaj ko to v tržnem gosp ni uporabno. zdej se to vsaj mal spreminja in se vpis povečuje na naravoslovju, pa tud reklama je boljša.
glede ukinitve pa ne pretiravat. bila bi ista napaka samo v drugo smer. treba je uravnotežit vpis oziroma prosta mesta. še boljše pa je spremljat potrebe in nenehno prilagajat. kje pa piše da če je lani blo na fdv xy vpisanih da mora biti letos isto. sam eni tega ne razumejo-predvsem vodilni na faksih k seveda se bojijo da nau dnarja za NOV KABINET.

Double_J ::

Neko računalništvo ("kao"), aja pa da jih firme rabijo -> zakaj pa ni vedel povedati kaj točno delajo.


Kar hočemo.:\

@LOL ::

Saj v tem je problem>:D (mal heca)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

delfinus ::

Nekaj fleshov iz raziskave med podiplomci FDV. Vir: Kvaliteta podiplomskega studija in karierne poti podiplomskih studentov FDV

Raziskava med 319 podiplomskimi diplomanti generacija od 1997 - 2004. v letu 2005 je pokazala naslednje glede zaposljivosti in poklicov: največ jih je: svetovalcev 50, vodij različnih sektorjev 29, raziskovalcev 21, direktorjev 20, soc. delavec 13, profesor 11, novinarji 10, kadrovnikov 10, našli pa smo tudi podjetnike, UN diplomate, diverzanta, zdravnika, prodajalca, poveljnike, generalne sekretarje, prevajalce, kriminaliste, inšpektorje, konzule, elektrotehnika, policista, projektante, častnike, viš. med. sestro itn.... Vsi anketirani respondenti so bili zaposleni.

V JU jih je zaposlenih nekaj cez 35%
V izobrazevanju okrog 16%
Zdravstvu, sociali cca 10%
RTV, drustva cca 10%
Poslovne storitve cca 10%
Proizvodnja 6%
Banke 4%
....

Vsi anketirani respondeti so bili trenutno zaposleni. 8% podiplomskih diplomantov je bilo po magisteriju za določen čas na zavodu (pocprecje cca 5 mesecev). Ostali so bili ali zaposleni že tekom studija, ali pa so zaposlitev nasli takoj po zakljucku studija.
Cez 65% jih je zaposlenih v LJ oz Ljubljanski regiji.
Raziskava je pokazala da so diplomanti FDV tudi karierno zelo mobilni. Na istem delovnem mestu jih ostaja cca 28% (tu upostevamo, da so nekateri, ki imajo svojo prvo zaposlitev,; glej ciljno skupino), ostali zamenjajo dve in vec zaposlitev. V 45% je motiv dodtano znanje in novi poslovni izziv ali napredovanje 15%.

jype ::

Vse kaže, da je tale FDV za tiste, ki niso tam, ali pa so tam, pa so preleni, da bi kaj naredili iz sebe, predvsem kislo grozdje...

No, dokler niste direktno žaljivi, se zaradi mene komot tolažite s tem kako je FDV nekoristen in ga je treba ukiniti in bo potem svet lepši.

_marko ::

Jaz FDVju zamerim samo sistem po katerem deluje.
Diplomiraš lahko z manj truda kot porabiš za en semester na naravoslovnem faxu.

To pa zato, ker so načini da prideš skozi na zelo enostaven način. Mam precej sošolcev iz gimnazije, ki z levo roko delajo FDV.
Gredo na izpit z enodnevnim učenjem in ga nardijo.
Eni se ne uijo pa pobarvajo enake odgovore kot sosed...

itd. itd...

To pa privede do tega, da je povprečen diplomant iz FDVja bolj bogi v znanju in sposobnostih.
To mene moti, ne pa FDV kot institucija (pa čeprav je levičarska).

Razlika med slabim naravoslovcem in slabim družboslovcem je v tem, da slabega naravoslovca še vedno lahko kosristno uporabiš, slabega družboslovca pa ne.
Ko končaš fax moraš nekaj znat.

P.S. Seveda obstajajo izjeme med FDV študenti, ki so pravtako dobri in sposobni. Ampak jaz govorim o poprečnih študentih z poprečjem okrog 9, ki nimajo pojma. Nekateri od teh so tudi moji kolegi ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Daliborg ::

men bi bilokateri faks zdele prov prsu :8) .....razlog: placilni razred!;((
Pa tud ene 2 poznam ko sta naredila FDV in imata obadva lepi sluzbi z lepimi plačami. Verjetno bo drzalo da mora vsak samo svoje prednosti izkoristiti, pa ni važno ali so to veze ali pa si sam to zagotoviš!

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daedalus ::


To pa zato, ker so načini da prideš skozi na zelo enostaven način. Mam precej sošolcev iz gimnazije, ki z levo roko delajo FDV.
Gredo na izpit z enodnevnim učenjem in ga nardijo.
Eni se ne uijo pa pobarvajo enake odgovore kot sosed...


Bolonjci so po novem kr konkretno priviti. Če hočeš naredit letnik, morš biti na faksu. Obveznosti tolko, da jih zabušantje IMO ne bojo mogli več skup spravlat. Tako da tempo se je konkretno spremenil, po starem sistemu je pa znalo biti precej leno, se strinjam.

Kar se tiče raznega prepisovanja, so pa poostrili nadzor na izpitih in folk je dejansko začel na disciplinske hodit. Isto za c/p pristop pri seminarjih - tri tedne nazaj jih je šlo ene pet komadov, ker so kopirali besedila z interneta. Problem FDV-ja je največkrat v tem, da ima sloves faksa za zabušante in pol privlači - zabušante. Tega se bo moral znebit, pa bo. Ker ko ti začnejo predavatelji ob kavici govoriti, da je velik del študentov totalno nesposobnih kaj samoiniciativno naredit (pa tud kako zlobno na račun miselnih kapacitet se sliši), se pa morš vprašat, kako to, da so se ravno tam znašli.

Je pa res, da se je spravljanje FDV-ja v red komaj da kaj začelo.

Razlika med slabim naravoslovcem in slabim družboslovcem je v tem, da slabega naravoslovca še vedno lahko kosristno uporabiš, slabega družboslovca pa ne.

Za čistilko sta oba dobra.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

karafeka ::

"fdjevcem" je pod častjo delat kaj fizičnega :). Tako kot še marsikomu drugemu. AJA, sej zato pa mamo južnake... :\

@LOL ::

Kar se tiče raznega prepisovanja, so pa poostrili nadzor na izpitih in folk je dejansko začel na disciplinske hodit

Kakšne so pa kaj sankcije potem? Je potem disciplinska zato ker je fajn ali jih kaj konkretnega dočaka?0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

hamax ::

Ker ko ti začnejo predavatelji ob kavici govoriti, da je velik del študentov totalno nesposobnih kaj samoiniciativno naredit

in zakaj jih ne pomečejo? prehodnost iz prvega v drugi letnik na elektru je 50% kok je pa na fdv-ju?
mogoče pa rabjo renome lahke šole, ker bi drugače zgubili preveliko št. študentov.

Tear_DR0P ::

no sej pozna se tudi, da veliko zajebantov nikoli ne diplomira, ker jim je težko temo za diplomsko dobit :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kopernik ::

Vsak fax, ki mu uspe zvabiti študente, je očitno izpolnil nek namen. Zato ni kaj govoriti o brezveznostih ...

leinad ::

Četudi je to zgolj samemu sebi v namen?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Fizikalko ::

Če bi bil privat fax, ima kopernik prav. Ker pa plačujemo davkoplačevalci za tak crap in potem še za vse nesposobneže in brezposlene, ki jih ta fax producira, je pa druga stvar. Zato pravim: ukinit, tistih 5 koristnih smeri pa pripojit FF-ju ali kaj takega.

jype ::

No, no, Fizikalko... Očitno je bila narejena raziskava o nesposobnosti in brezposelnosti diplomantov FDV, ki je ugotovila, da nihče ni brezposeln. Po drugi strani poznam kar nekaj diplomiranih naravoslovcev, ki so brezposelni, ker enostavno zanje ni dela (če pa bi se ti ljudje potrudili in prilagodili, pa bi ga seveda zlahka dobili).

Fizikalko ::

>>No, no, Fizikalko... Očitno je bila narejena raziskava o nesposobnosti in brezposelnosti diplomantov FDV, ki je ugotovila, da nihče ni brezposeln.

Link would be nice. Jaz, na primer, ne poznam niti enega breposelnega naravoslovca, pa kakšnih 5 brezposelnih FDVjevcev...

Pa še to: Precej jih zaposluje država in to za IMHO precej enkoristne stvari (mešanje zraka & co). In to gre spet iz našega žepa... Na stotine kulturologov, obramboslovcev, komunikologov naj bi rabili al kaj? Ja, valda.

KandazaR ::

Kaj pa ko bo država rekla ne potrebujemo vas več toliko. Kaj pa bodo potem tej kulturologi, obramboslovci,... delali? Vseskozi govorijo da bo treba zmanšati izdatke za javno upravo in pa da država v prihodnje ne bo več zaposlovala toliko kot do sedaj.

Daedalus ::

Res bi blo zanimivo videt kake statistike o zaposlovanju študentov z različnih faksov. Bojda je ekonomistov tud preveč.

A čmo tud EF ukinit? Jaz sem takoj za - za brezposlene nesposobneže in lenuhe pa že ne bom plačeval, majkemi.

Kaj pa ko bo država rekla ne potrebujemo vas več toliko. Kaj pa bodo potem tej kulturologi, obramboslovci,... delali?

Kaj ma država za bluzit? A se gremo tržno ekonomijo al ne? Če pa je FDV marketinško boljši (zna privabit več študentov) od naravoslovja, pa to nekak ni problem FDV-ja, mar ne? Delal bo pa vsak, kar si bo za delat poiskati znal.

Zanimivo, nekateri zagovorniki tržne ekonomije bi se šli kr kak staromodni "tržni korektiv" - oziroma naj država "popravi" delovanje trga, he he.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Fizikalko ::

Vsekakor bi država morala omejit vpis, to sigurno.

KandazaR ::

@deadalus ne meči FDV in EF v isti koš. Čeprav je ekonomistov preveč so ti vseeno lažje zaposlivi tudi v zasebnem sektorju.

Fizikalko ::

Agreed.

Daedalus ::

@deadalus ne meči FDV in EF v isti koš. Čeprav je ekonomistov preveč so ti vseeno lažje zaposlivi tudi v zasebnem sektorju.

Dokaz?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gzibret ::

TearDrop> no da povem bistvo: akademiki se naučijo gledat skozi svoje oči več plastno in ne rečejo da je nekaj brezveze, ampak to argumentirajo :) in ne gledajo enostransko, tako kot en V(L)OL

O enostranskosti naj izrazim še svoje mnenje. FDV je tovarna levičarsko usmerjenih ljudi, ki se radi oblačijo v majice ala CheGueVara, Druže Ttio, Stalin ipd...., radi berejo Manifest in sanjarijo o planskem gospodarstvu.

Na žalost tudi novinarji dobijo lepa levičarska očala :(

Da je bil Janša FDV-jec ni protiargument. Prej argument :D

edit - pozabil dodati, da povprečni FDV-jevec v intelektualni debati ne pozabi omeniti, kako je Amerika postala rak sodobnega sveta, kako korporacije prevzemajo oblast, kako smo vedno bolj podvrženi omejevanju svoboščin (tukaj jim dam celo prav), kako so islamski fundamentalisti ubogi nosilci bremen imperialističnih nagnenj zahodnega sveta ipd.... Zelo radi imajo tudi debato o tem, kako bi Busha morali poslati v Haag.

edit2 - ploskajo Chavezu, ko govori v ZN :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426214 (22931) bbbbbb2015
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814961 (12187) sandmat
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326905 (19052) CaqKa
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120733 (18880) romat
»

Ali je država res zafurana zaradi FDV-ja

Oddelek: Problemi človeštva
365089 (3562) PrimozR

Več podobnih tem