» »

Oteženo izposojanje in preprodaja iger za Xbox One

1
2
»

spamer ::

nekikr je izjavil:

Fritz je izjavil:

nekikr je izjavil:

spamer je izjavil:

Kdaj bodo ljudje razumeli, da je PC bolj prijazen do uporabnikov? Vse se da spiratizirati in shekati. Kdor kupuje originale samo podpira to mafijo, saj oni bi morali placevati vam, da igrate njihove igre in zapravljate vas dragocen cas.

Jutri zjutraj ob 8 pri meni v firmi lahko začneš z zastonj delom. Brez skrbi, ti bom dal nekaj miselnega, da mi ne bo treba plačati, ti boš pa zadovoljen. Velja?

Ni blema, pridi do mene, nakopiraj si kopij mene do nezavesti in jim daj delati kar hočeš 8-)

Zakaj bi delal kopijo tebe? Če ti praviš, da je delo ničvredno, potem pridi in delaj za nič. Menda ne misliš, da celotna igra pride iz nekega replikatorja?


A DDDDDDD. Ce ti ne znas kopirati necesa, ne vem zakaj se bunis, ce se nekdo pac znajde in zna nekaj skopirati. Saj, ce bi obstajali replikatorji in bi lahko nekdo naredil hrano iz zraka, bi se ze spet nekdo bunil, ces, da hrana se ne naredi sama in, da je oskodovan, ker hoce, da mu ljudje placajo, da proizvaja hrano, pa ceprav si jo lahko sami skopirajo. Podobno je z zdravili. Zato je tudi marihuana kriminalizirana, pa ceprav si jo lahko vsakdo posadi doma.

Aja, pa ne vem od kje si ti slisal, da sem rekel, da je delo nicvredno, kaj mi znas morda kje to citirati ali je to le plod tvoje domisljije, ker si neki po svoje interpretiras ali ne znas prebrati napisanega? Si morda ze slisal za industrijsko revolucijo, kako so stroji prevzeli delo ljudi? Ja zakaj bi delal neko delo po nepotrebnem, ce ga lahko kopiras? Problem je v tem, da eni zelijo izzsiljevati denar od ljudi in vsiljujejo svoje produkte in jih prodajajo na svoj nacin in po svoji ceni, ceprav niso toliko vredni. Treba se je prilagoditi trgu in ponudbi, ter povprasevanju.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bor H ::

Pa tudi kot kupec imaš možnost ne konzumirat produkta, ki se ti zdi narobe cenjen. Če se ne strinjaš s poslovnim modelom se obrni stran in se ne pretvarjaj, da delaš kako dobro delo s piratiziranjem, ali pa piši avtorju z boljšim predlogom. Dandanašnji imaš na voljo dovolj vsega, da lahko poiščeš alternativo, ki se trži na tebi prijazen način.

Berserker ::

Ne da se mi brat celih letanij, ampak kaj nima tega že Steam ?

Meni je vseeno, ker če igram s prijateljem špil na coop, si je itak moral vsak kupit špil, ker si rabil medij v pogonu da si sploh lahko igral (xbox 360).

Drugo kar je, če določen špil preigram in ga hoče prijatelj igrat, mu pač posodim konzolo pa je problem rešen, ali pa kar cel account.

Tretje pa se mi zdi, da bodo na izgubi retail trgovine, ker če bo medij zgolj za potrditev igre, bo folk kupoval igre online oz. potrdila da si kupil igro kot na steamu, ali pa rabljene.

Jerry000 ::

Berserker je izjavil:

Ne da se mi brat celih letanij, ampak kaj nima tega že Steam ?

Meni je vseeno, ker če igram s prijateljem špil na coop, si je itak moral vsak kupit špil, ker si rabil medij v pogonu da si sploh lahko igral (xbox 360).

Drugo kar je, če določen špil preigram in ga hoče prijatelj igrat, mu pač posodim konzolo pa je problem rešen, ali pa kar cel account.

Tretje pa se mi zdi, da bodo na izgubi retail trgovine, ker če bo medij zgolj za potrditev igre, bo folk kupoval igre online oz. potrdila da si kupil igro kot na steamu, ali pa rabljene.



Ti bi mu konzolo posodu čeprav ma že isto konzolo? Zukaj je fora. Sedaj naprimer mata frenda xbox 360 in si lepo sposojata IGRE in ne konzole kar je zlo nerodna zadeva. Posojat account...ni pametna stvar. Tako da je fail to iz strani MS, vsaj iz mojega pogleda

Gregor P ::

Berserker je izjavil:

mu pač posodim konzolo pa je problem rešen, ali pa kar cel account.

Jerry000 je izjavil:

Ti bi mu konzolo posodu čeprav ma že isto konzolo? Zukaj je fora. Sedaj naprimer mata frenda xbox 360 in si lepo sposojata IGRE in ne konzole kar je zlo nerodna zadeva. Posojat account...ni pametna stvar. Tako da je fail to iz strani MS, vsaj iz mojega pogleda

... kot pravi Jerry000 ... in potem misliš Berserker tudi odgovarjati za vse kar bo prijatelj naredil s tvojim računom, ali pa če ni poskrbel za varnost računa itd. (no, saj odgovor je, da boš, ne glede, kaj ti misliš):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Bor H ::

Men se zdi pa pri vsem skupaj najbolj kritično to, da bo treba vpisovati serijske številke v konzolo, kar se mi že na PCju zdi neumnost (še dobro da obstaja copy/paste in za večino itak Steam poskrbi sam), da bi pa to počel na gamepadu se mi zdi pa naravnost neumno. Ta malenkost popolnoma spremeni dojemanje konzole kot naprave, kjer prineseš igro in jo igraš takoj. Kaj bo naslednje, iskanje optimalnih driverjev in nastavljanje grafike?

bdoxx ::

tak mimo grede, kolko od vas, ki se bunite je sploh že kdaj kupilo rabljene igre (ne 1no al pa 2)?

Jerry000 ::

bdoxx je izjavil:

tak mimo grede, kolko od vas, ki se bunite je sploh že kdaj kupilo rabljene igre (ne 1no al pa 2)?


js

jericho ::

Tud jst.

Gregor P ::

Ne vem, zakaj bi sploh kdo menil, da ljudje ne kupujejo rabljenih stvari?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bistri007 ::

Gregor P je izjavil:

Ne vem, zakaj bi sploh kdo menil, da ljudje ne kupujejo rabljenih stvari?:8)

Ali pa komu kakšno stvar podariš. Si si kupil, pa ti sedaj nekje leži, drug bi bil pa vesel te svari...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

opeter ::

bdoxx je izjavil:

tak mimo grede, kolko od vas, ki se bunite je sploh že kdaj kupilo rabljene igre (ne 1no al pa 2)?


Jaz ... že več sto. Jih pa tudi prodam oz. šenkam naprej. Zakaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bdoxx ::

vprašam samo :), jaz tega ne delam, tak da mi je čist vseeno če je špil omejen na 1no konzolo, oz. sistem ne omogača prodajanja rabljenih iger.

Jerry000 ::

bdoxx je izjavil:

vprašam samo :), jaz tega ne delam, tak da mi je čist vseeno če je špil omejen na 1no konzolo, oz. sistem ne omogača prodajanja rabljenih iger.


Večini pa ni vseeno

opeter je izjavil:

bdoxx je izjavil:

tak mimo grede, kolko od vas, ki se bunite je sploh že kdaj kupilo rabljene igre (ne 1no al pa 2)?


Jaz ... že več sto. Jih pa tudi prodam oz. šenkam naprej. Zakaj?



Kere pa kej prodajaš/šenkaš :P?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

Kere pa kej prodajaš/šenkaš :P?


Te res zanima?
Sicer je to že skoraj za male oglase ...

Šenkam npr. spodnje (kar je na sliki):

 Slipstream 5000

Slipstream 5000


 Razne strateške

Razne strateške



Nekatere igre so angleške, druge nemške, ampak obstaja možnost, da se jezik preklopi v angleškega (ne pri vseh). Določene igre so rabljene, druge še čisto nove (zapakirane v folijo).

- Titan Quest
- Titan Quest Immortal Throne
- Rise and Fall Civilizations at War
- 4Games Collections (Battle Mages series, Fire Deparment series, Celtic Kinghs the Punic Wars, Perimeter Emperor Testament, Star Wolves, Gang Land, Haegemona, Never End, Shadow Vault etc.)
- Heroes of Might and Magic V Gold Edition
- The Stronghold Collection
- Castle Strike
- Battle Realms
- Battle Realms: Winter of the Wolf

... in še mnogo drugih.

Sicer take zadeve najraje dam v paketih in ne ločeno.

p.s. vse igre so za PC.

* * * * * * *

@maticko:

Kar hočemo nekateri povedat je to, da sistem, ki je do zdaj deloval hočejo naenkrat uničit oz. ukinit, vsa samo zaradi dodatnega zaslužka.

Jaz sem sicer igre, pa tudi filme (če kupiš na VHD/DVD/BluRay itn.), glasbo (vinilke, kasete, CD) knjige in vse ostalo vedno tako doumel, da ko si recimo dotični "izdelek" prebral/pogledal/preigral/poslušal ter se ga npr. naveličal (iz različnih razlogov), si ga lahko prodal/posodil ali ga podaril naprej. To je bilo čar vsega.

V digitalnih časih pa hočejo to možnost na vse mogoče načine omejiti. Saj lahko naredijo. Možno pa je, da bo ravno kontra efekt. Da bo folk enostavno manj kupoval in to ne samo zaradi krize. Končni "(u)porabniki" naj bi bili kralji, saj imamo moč, da ne kupimo nič.

Sicer že več kot petnajst let na raznih internetnih straneh berem mnenja, ki pravijo, da so dotični izdelki samo storitve. Ti kupiš samo "licenco" oz. dovoljenje za uporabo.

Torej bi morala obstajati tudi možnost za izposojo (to deluje sicer v tujini). Kot v knjižnici.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

nekikr ::

Sicer že več kot petnajst let na raznih internetnih straneh berem mnenja, ki pravijo, da so dotični izdelki samo storitve. Ti kupiš samo "licenco" oz. dovoljenje za uporabo.

Torej bi morala obstajati tudi možnost za izposojo (to deluje sicer v tujini). Kot v knjižnici.

Hja, saj to je neke vrste "izposoja", da dobiš za male pare neko avtorsko delo, ki si ga sicer ne bi mogel privoščiti. Karte za kino recimo tudi ne moreš prodati naprej po tem, ko si film ogledaš. Prebiranje knjige, ogled filma, igranje igre.....vse to je nekako namenjeno samo tistemu, ki je zadevo kupil, enkratni užitek, če tako pogledaš. In s tega vidika je bila dosedanja praksa preprodajanja "licence za enega uporabnika" anomalija, ki jo sedaj odpravljajo.
Pa ne, da mi je všeč, da ne morem prodati kupljenih iger, samo v razmislek za debato.

opeter ::

@nekikr: To je spet res. Se moram strinjat s tem. Hja, samo zakaj so potem sploh že prvotno omogočili tole?

Saj tudi v knjigah piše, da "ne smeš kopirat/fotokopirat ali kako drugače na mehanični ali elektronski način zadeve reproducirat", pa to vseeno počnejo npr. učitelji/učiteljice v osnovnih šolah? Pa bi morali biti ravno oni za vzgled otrokom ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

To lahko počnejo ker smejo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Opeter: prvotno so to "omogočili", ker je tehnologija to skoraj da zahtevala. Imel si fizični medij z neko brezvezno kodo. Posledično si lahko plošček dal kamorkoli, vtipkal kodo in je delalo. Danes, ko gre praktično vse preko interneta, je pa to drugačna pesem. Osebno se mi res bolj zdi, da je bila dosedanja praksa "luksuz", ki kot tak ni bil nikdar mišljen.

Jerry000 ::

nekikr je izjavil:

Sicer že več kot petnajst let na raznih internetnih straneh berem mnenja, ki pravijo, da so dotični izdelki samo storitve. Ti kupiš samo "licenco" oz. dovoljenje za uporabo.

Torej bi morala obstajati tudi možnost za izposojo (to deluje sicer v tujini). Kot v knjižnici.

Hja, saj to je neke vrste "izposoja", da dobiš za male pare neko avtorsko delo, ki si ga sicer ne bi mogel privoščiti. Karte za kino recimo tudi ne moreš prodati naprej po tem, ko si film ogledaš. Prebiranje knjige, ogled filma, igranje igre.....vse to je nekako namenjeno samo tistemu, ki je zadevo kupil, enkratni užitek, če tako pogledaš. In s tega vidika je bila dosedanja praksa preprodajanja "licence za enega uporabnika" anomalija, ki jo sedaj odpravljajo.
Pa ne, da mi je všeč, da ne morem prodati kupljenih iger, samo v razmislek za debato.


Karte za kino nebi s tem primerjal. Za film daš 4EUR in pogledaš film, če ti ni všeč ne boš kupil DVD (primer samo). Igro pa plačaš 60EUR, če ti ni všeč...stran si vrgu 60EUR ker tudi naprej ne morš prodat, tut frendu ne morš dat, na accountu ti stoji neigrana. Knjiga, prebereš, lahko prodaš naprej oziroma daš naprej

@opeter , hvala ampak ni nič po mojmu okusu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

nekikr ::

Ne gre tako. Karta za film ni neposredno povezana z nakupom DVDja. Oziroma, če ti igra ni všeč, potem tudi ne boš kupil majice z njihove merchandise strani...razumeš? Gre se za licenco za enega uporabnika, ki jo v "starem" modelu lahko preprodaš, v novem pa pa ne. Primarno zaradi tehnologije, ki je včasih omogočala eno, sedaj pa čisto nekaj drugega.

wired ::

Mogoče je bilo že objavljeno, vendar se ne morem zadržati:D

Official PlayStation Used Game Instructional Video

Truga ::

Meni se zdi zalostno, da tak video sploh ima smisel...

Jerry000 ::

Ja...žalostno da morjo delat reklamo kako se shara igre...sej vem d je zajebancija (dobra:D), ampak come on...

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6814093 (12401) scipascapa
»

Microsoft stopil korak nazaj, Xbox One z manj omejitvami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7918567 (14348) Lonsarg
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038624 (31839) LuGi
»

Oteženo izposojanje in preprodaja iger za Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7327083 (23939) Jerry000
»

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6221561 (18809) blackbfm

Več podobnih tem