» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
7 / 13
»»

noraguta ::

Eh to je zvrham dost udarni vrtalnik. Pa še za vse frende. Neki od makita za 200 e je dost. Jst mam milwaukee zato ker kak tedn na let šraufam ornk vijake v suh les. Ostalo je pa mimgrede.mislm prou pride močnej mašina.sam overall se pa komi izplača.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

brett ::

Kaj pa tale:
http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...

Bo 2,0Ah dovolj?

noraguta ::

Zate za zacetek zvrhan dost. Ni pa metabo pribor glih kej posebnega. Promotition cobalt za kovino svedri so bli pa sploh eden mojih slabsih nakupov. Za beton pa kr nekak bržijo začuda. Ampak ni primerljivo z boschem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T0RN4D0 ::

Kapaciteta baterije ti ne pomaga da bo "dolga leta mir", ker baterija bo v 5-8 letih crnila če boš kaj uporabljal ali pa ne. Cel dan nekih velikih šraufov ali konkretnih lukenj tudi menda ne boš v bloku vrtal. Mašine z 120 Nm navora v stanovanju res ne rabiš. Upoštevaj da močnejša ko je mašina, bolj je štorasta, za beton pa še vedno ena velika žalost. :)

Tistle komplet je zagotovo polna kapa. IMO bi bil polna kapa tudi ryobi komplet v merkatorju za 150€, samo mislim da ni kombi mašinca.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

Lahko pa potem po potrebi za zgornji metabo nabaviš še udarni vijačnik. Pa si še vedno nekje v proračunu.
Z brushless motorji pa velikimi baterijami morš pa itak največ čakat, da se mašina ohladi.
http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

fikus_ ::

noraguta je izjavil:

Lahko pa potem po potrebi za zgornji metabo nabaviš še udarni vijačnik. Pa si še vedno nekje v proračunu.
Z brushless motorji pa velikimi baterijami morš pa itak največ čakat, da se mašina ohladi.
http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...


Ko pa dodaš še baterijo in polnilec si pa nekje pri 300 - 400 eur!

noraguta ::

fikus_ je izjavil:

noraguta je izjavil:

Lahko pa potem po potrebi za zgornji metabo nabaviš še udarni vijačnik. Pa si še vedno nekje v proračunu.
Z brushless motorji pa velikimi baterijami morš pa itak največ čakat, da se mašina ohladi.
http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...


Ko pa dodaš še baterijo in polnilec si pa nekje pri 300 - 400 eur!

Paše baterija z vrtalnika. Dons se gradijo na tipu baterij platforme orodij, ne obratno. Se vid, da bl mal delaš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

koyotee ::

https://www.mimovrste.com/kompleti-seti...
Če nimaš nič in rabiš vse na akumulator :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SkIDiver ::

Udarni vijačnik je IMO overkill, če res ne rabiš udarnega vijačenja.
Z Makito DHP453 smo privili 44 vijakov 220x8 čez špirovec v lego, 500 vijakov 120x6 in okoli 4000 vijakov dimenzije 80x5 in 35x5, ko smo delali streho. Z dvema 1,5Ah baterijama je šlo skozi čisto BP (da sta se polnili izmenično). Mašinca se je sicer dobro segrela pri vijačenju tesarskih vijakov skozi špirovec v lego, ampak ni bilo sile. Sklopila se ni nikoli.
Za profi krovca/tesarja, ki vijači daljše vijake takšna makita verjetno ni najbolj primerna, za hobi in občasnega uporabnika, ki dela 1x ali 2x v življenju streho v izmeri 160m^2 pa čisto zadovoljiva.

noraguta ::

Vijačse precej več kot vrta. Sama varnost pri delu kot tudi zmogljivost je pa povsem na drugem nivoju. Za v trše lesove pa sploh.
Vsaj jaz uporabljam vijačnik 3/4 cajta. Vrtalnik pa 1/4(za male fije v les, za kovino, in nekaj malega za beton/opeko). Večji fiji v les pa itak spet z vijačnikom. Načeloma imaš pa tud hawera/bosch multiconstruction svedre z hex 1/4 vpetjem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Hitch-Hiker ::

Eno vprasanje, ki tud pase zravn....
Sam sem namrec nabavil 12V milwaukeeja (M12 Fuel, CPD ce koga zanima) in je zadeva kar mocna. Zdaj mam pa problem, ker mi drobi nastavke.
Nastavki sicer res niso bogvekaj ampak jih iskrino 14,4 pa Workzone 14,4 V masinca nista unicle ne recem, da jih s casoma nebi.

No zdaj pa vprasanje: Katere nastavke priporocate, da se mi ne bodo zdrobil, ko bom najbolj rabil?

Hvala.

LP.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

noraguta ::

Jaz mam od hitachija. Največ uporavljam set kjer so notri vsi biti v paru. Potem pa kupuješ posamezne bite v setu po 5 pa polniš kar se ti polomi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

work4 ::

Obujanje teme ...

Za sestaviti pohištvo (Ikea in podobno) rabim en aku vijačnik.

Izbire je ogromno, razlike v ceni so tudi lahko velike. Glede na ponudbo, pa se odločam med sledečimi:
1. BOSCH GSR 1080-2-LI (95 €)
- 10,8 V
- vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje): 28 / 11 Nm
- 2x 1,5 Ah Li-Ion

2. DeWALT DCD710D2 (140 €)
- 10,8 V
- max vrtilni moment 24 Nm (150 W)
- 2x 2.0 Ah Li-Ion

3. Makita DF347DWE (140 €)
- 14,4 V
- vrtilni moment: 30 / 15 Nm
- 2x 1,3 Ah Li-ion

-----
Prednost 1. je teža, 2. je baterija, 3. pa moč.

Nekateri pravijo, da vse pod 14,4 V ni vredno nakupa ... a pri kakih novejših testih (YT) vidim, da so zadnje serije tudi 10,8 V že precej uporabne, zmogljive.

Koliko časa sploh zdrži baterija, tj. eno polnenje? Videl sem teste vrtanja v les (don't need it), mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.

Invictus ::

work4 je izjavil:


Koliko časa sploh zdrži baterija, tj. eno polnenje? Videl sem teste vrtanja v les (don't need it), mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.

To opravi vsak vrtalnik iz OBIja. Imam enega, pa zadostuje. Celo vrtanje v les je O.K.

Ni pa za vrtanje v zid. Premalo navora.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

work4 ::

Invictus je izjavil:

work4 je izjavil:

mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.

To opravi vsak vrtalnik iz OBIja. Imam enega, pa zadostuje. Celo vrtanje v les je O.K.
Ni pa za vrtanje v zid. Premalo navora.
OBI/Bauhaus bom šel morda še pogledati; za zdaj sem le preko spleta uspel pregledati.

Nekaj v rangu >trgovskih znamk< je tudi pri Merkurju tale: EINHELL TE-CD 12 LI (47 €)
Ni vseh podatkov ... vsega itak niti ne razumem ... tako da: čemu taka razlika v ceni? Kje se bo pokazala dodana vrednost "znamk"?

Okapi ::

Dodatna vrednost se pokaže, če sestavljaš tri ali več omar na dan, in to počneš celo leto. Za tri omare na leto je vsak dovolj dober.

koyotee ::

Za tri omare je dovolj ročni izvijač :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

neon21 ::

work4 je izjavil:

Obujanje teme ...

Za sestaviti pohištvo (Ikea in podobno) rabim en aku vijačnik.

Izbire je ogromno, razlike v ceni so tudi lahko velike. Glede na ponudbo, pa se odločam med sledečimi:
1. BOSCH GSR 1080-2-LI (95 €)
- 10,8 V
- vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje): 28 / 11 Nm
- 2x 1,5 Ah Li-Ion

2. DeWALT DCD710D2 (140 €)
- 10,8 V
- max vrtilni moment 24 Nm (150 W)
- 2x 2.0 Ah Li-Ion

3. Makita DF347DWE (140 €)
- 14,4 V
- vrtilni moment: 30 / 15 Nm
- 2x 1,3 Ah Li-ion

-----
Prednost 1. je teža, 2. je baterija, 3. pa moč.

Nekateri pravijo, da vse pod 14,4 V ni vredno nakupa ... a pri kakih novejših testih (YT) vidim, da so zadnje serije tudi 10,8 V že precej uporabne, zmogljive.

Koliko časa sploh zdrži baterija, tj. eno polnenje? Videl sem teste vrtanja v les (don't need it), mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.


Pri dewaltu in makiti nimaš kaj zgrešit.Sta daleč najboljša proizvajalca aku vijačnikov ipd. Zdaj če misliš samo enkrat sestavit pohištvo in potem dolgo dolgo nič se ti splača kakšen kikiriki vijačnik ali si od koga sposodiš, da sestaviš pohištvo. Če nimaš namena dokaj redno to uporabljat se ti ne splača, ker boš baterijo zelo malo rabil in bo prej hin kot pa če bi dokaj pogosto uporabljal vijačnik.

Drugače pa če kupuješ vedno kupuj za tvoje potrebe. Res da nek xxx vijačnik za 30-40€ ni to to ampak tako kot sem rekel, če imaš samo 1x za sestavit pohištvo in tu pa tam kakšen vijak zategnit kupiš xx firmo. Lahko tudi kupiš dobro firmo in pač maš neko kvaliteto. Odvisno je od tebe. Vsekakor priporočam Makita, Dewalt , Metabo , Hitachi ipd. Tudi bosch je dober ampak vsak dober "monter" ti bo rekel da ga ni čez japonca. :)

neon21 ::

EINHELL TE-CD 12 LI kot je omenil work4 je kar dobra zadeva za hobby program. Tudi sam sem si ga lastil in brez problema zdrži sestavo pohištva. Ima 1 urni polnilec kar pomeni da se baterija napolni v dobri uri. Fajn zadeva kar se tiče domačih opravil. Je pa če se ne motim 12v in 1,3ah mašinca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

noraguta ::

neon21 je izjavil:

work4 je izjavil:

Obujanje teme ...

Za sestaviti pohištvo (Ikea in podobno) rabim en aku vijačnik.

Izbire je ogromno, razlike v ceni so tudi lahko velike. Glede na ponudbo, pa se odločam med sledečimi:
1. BOSCH GSR 1080-2-LI (95 €)
- 10,8 V
- vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje): 28 / 11 Nm
- 2x 1,5 Ah Li-Ion

2. DeWALT DCD710D2 (140 €)
- 10,8 V
- max vrtilni moment 24 Nm (150 W)
- 2x 2.0 Ah Li-Ion

3. Makita DF347DWE (140 €)
- 14,4 V
- vrtilni moment: 30 / 15 Nm
- 2x 1,3 Ah Li-ion

-----
Prednost 1. je teža, 2. je baterija, 3. pa moč.

Nekateri pravijo, da vse pod 14,4 V ni vredno nakupa ... a pri kakih novejših testih (YT) vidim, da so zadnje serije tudi 10,8 V že precej uporabne, zmogljive.

Koliko časa sploh zdrži baterija, tj. eno polnenje? Videl sem teste vrtanja v les (don't need it), mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.


Pri dewaltu in makiti nimaš kaj zgrešit.Sta daleč najboljša proizvajalca aku vijačnikov ipd. Zdaj če misliš samo enkrat sestavit pohištvo in potem dolgo dolgo nič se ti splača kakšen kikiriki vijačnik ali si od koga sposodiš, da sestaviš pohištvo. Če nimaš namena dokaj redno to uporabljat se ti ne splača, ker boš baterijo zelo malo rabil in bo prej hin kot pa če bi dokaj pogosto uporabljal vijačnik.

Drugače pa če kupuješ vedno kupuj za tvoje potrebe. Res da nek xxx vijačnik za 30-40€ ni to to ampak tako kot sem rekel, če imaš samo 1x za sestavit pohištvo in tu pa tam kakšen vijak zategnit kupiš xx firmo. Lahko tudi kupiš dobro firmo in pač maš neko kvaliteto. Odvisno je od tebe. Vsekakor priporočam Makita, Dewalt , Metabo , Hitachi ipd. Tudi bosch je dober ampak vsak dober "monter" ti bo rekel da ga ni čez japonca. :)

Pošl svojga monterja u božju mater, hilti je lihtenštajnar, milwaukee pa amerikanc.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

neon21 ::

Kje vidiš ti kakšnega hiltija in milwaukee v mojem postu? Kolikor vem je Makita japonec , DeWalt pa je amerikanec. Hitachi pa mislim, da še vedno japonec.

noraguta ::

Vsekakor priporočam Makita, Dewalt , Metabo , Hitachi ipd. Tudi bosch je dober ampak vsak dober "monter" ti bo rekel da ga ni čez japonca. :)

Pišeš traparije pa se niti ne zavedaš. Pejt na zdtavljenje
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

neon21 ::

Očitno imaš ti drugače izkušnje kot jaz. Podkrepi tvoje nasprotovanje, ker dejstvo je da so japonci daleč najboljši v aku vijačnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

noraguta ::

Panasonic in milwaukeesta priznane firme , v rangu baterijskih platform. Ena od teh deli platformo z japoncem katerega nisi omenil.velik aparatv pač ne poznaš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

YaN-cH ::

Naši fantje v proizvodnji so z makitami bili zelo zelo razočarani, in jo nočejo več povohat kar pa ne velja za bosch prof. in milwaukee. Govorim pa o teh modelih:
- BOSCH GSR 1080-2-L
- milwaukee M12™ 3/8" Drill/Driver
- makita DF330DWE

borut_p ::

work4 je izjavil:

Obujanje teme ...

Za sestaviti pohištvo (Ikea in podobno) rabim en aku vijačnik.

Izbire je ogromno, razlike v ceni so tudi lahko velike. Glede na ponudbo, pa se odločam med sledečimi:
1. BOSCH GSR 1080-2-LI (95 €)
- 10,8 V
- vrtilni moment (trdo/mehko vijačenje): 28 / 11 Nm
- 2x 1,5 Ah Li-Ion

2. DeWALT DCD710D2 (140 €)
- 10,8 V
- max vrtilni moment 24 Nm (150 W)
- 2x 2.0 Ah Li-Ion

3. Makita DF347DWE (140 €)
- 14,4 V
- vrtilni moment: 30 / 15 Nm
- 2x 1,3 Ah Li-ion

-----
Prednost 1. je teža, 2. je baterija, 3. pa moč.

Nekateri pravijo, da vse pod 14,4 V ni vredno nakupa ... a pri kakih novejših testih (YT) vidim, da so zadnje serije tudi 10,8 V že precej uporabne, zmogljive.

Koliko časa sploh zdrži baterija, tj. eno polnenje? Videl sem teste vrtanja v les (don't need it), mene pa bolj zanima privijačenje vijakov pri omarah.



Kupovati vijačnik za sestavljanje pohištva, ki je kot lego kocka nima smisla. Če se ne motim je vse na princip imbus ključa, ki ga dobiš zraven. Do sedaj za sestavljanje pohištva še nikoli nisem rabil 'mašince' pa sem sestavil celo otroško sobo in posamezne kose po stanovanju

chort ::

Kupujem vijačnik/vrtalnik, primarno za les (brunarica, lesene konstrukcije itd), medium duty. Zdaj imam hoferjev 18v udarni vrtalnik, ki pa se je pri večjih premerih svedra precej nemočen.
Namen je kupiti kvalitetno in za dlje časa, če obstaja dober udarni vijačnik s katerim se lahko občasno tudi vrta bi najraje to, drugače pa komplet obojega.

V beton ne bom vrtal (oz če bom, bom z ožičeno 30 let staro Iskro).

Budget cca 300€, ampak precej prilagodljiv.

Ima kdo kak pameten predlog?

Furbo ::

https://www.hilti.si/baterijski-sistemi...

Kaj takega? 300€. (cene na hilti.si so brez ddv)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

chort ::

Hvala Furbo, ampak Hilti ima malo weird prevode, tisto je udarni vrtalnik (Hammer drill / driver), jaz bi primarno udarni vijacnik (impact driver), glede na to da bom bistveno vec vijacil kot vrtal.

Terminathor ::

Prosim za pomoč. Izbiram med temi tremi:
Makita DF457DWE
METABO SB 18 LI
Stanley Fatmax FMC625D2

Vsi so tam med 160 - 180€

Hvala

fikus_ ::

Za metabo imaš 3 leta garancije, če se registriraš na njihovi strani.
Ko sem gledal na njihivi strani cenik je cena za SB18LI 267€ z DDV.

Terminathor ::

¸V bauhasu je 169€, razen če je pomota..stran46/49.. https://www.bauhaus.si/fileadmin/mounts...


Tudi stanley je na mimovrste 255€, ideo pa ima 170

koyotee ::

https://www.mimovrste.com/akumulatorski...

Za 1€ dobiš še nastavke zraven.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Terminathor ::

Kako je stemi boschi.... Modri so kao Pro, zeleni pa Hobi? Je to res?

bauci ::

Za Makito poglej na masinca.si.

koyotee ::

Terminathor je izjavil:

Kako je stemi boschi.... Modri so kao Pro, zeleni pa Hobi? Je to res?



Tako je ja. Imam tega z linka in zaenkrat bp.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Trocki ::

Stanley je OK? Se lahko primerja recimo z Makito in ostalimi?

http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...

BorutO ::

Makita, Dewalt, Hilti ... če hočeš dobro baterijsko, daj za eno od teh omenjenih najmanj 300 eur.

Trocki ::

Ne rabim neko PRO varianto. Verjetno bi bila dobra tudi kakšna za 50-100€. Delamo večjo leseno barako na placu kje ni elektrike in bo v uporabi večinoma za "pršraufat kako lajšto" :)

koyotee ::

Trocki je izjavil:

Stanley je OK? Se lahko primerja recimo z Makito in ostalimi?

http://www.ideo.si/akumulatorski_udarni...



A res rabiš vibracije? 1,8kg je že mal težko za daljše delo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Trocki ::

V bistvu ne rabim. Razmišljam da bi vzel kar nekaj za 50€. Kolega je kupil pred 2 leti v Hoferju eno za 30€ pa dela kot urca še sedaj.
Jaz bom pa itak to rabil mesec ali dva potem mi bo pa stala v kotu. Važno da ima dve bateriji pa tudi nekaj malega moči.

Aramis ::

kakšna pa je razlika med lithium in li-ion baterijami?

koyotee ::

Ista kot med vodo in H2O.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aramis ::

ja fajn ne :D

chort ::

Trocki, hoferjevega sem jaz po dveh letih zamenjal za udarni vijačnik, ker ga je kljub 18v vijačenje v les precej zmatralo. Recimo, 8cm vijak premera 6mm v svežo smreko ravno da še gre, kaj daljšega ali v trši les ga pa zmanjka. Z udarnim vijačnikom je ista stvar easy-peasy. Udarno vijačenje zahteva tudi bistveno manj pritiskanja mašine v vijak in posledično manj uničenih glav vijakov in vijačnih nastavkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

koyotee ::

Od kdaj se pa vijači z vibracijami?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

borisk ::

v mislih ima udarni vijačnik (impact driver) in je za vijačenje samoreznih vijakov najbolj primeren, za večje vijake je obvezen tudi nastavek, ki je namenjen za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

fikus_ ::

Sem z vijačnikom ~8xcena hofer že vijačil vijake 160x6 v suh smrekov les, pa je šlo. Res da sem se izogibal vej in tudi roka trpi (zapestje), ampak gre.
Za takšne zadeve je vijačnik, kot je napisal borisk. Kako pa je po daljši uporabi roka/zapestje, pa ne vem.

pravnik ::

Pozdrav, za vsake toliko rabim akumulatorski vrtalnik. Včasih se potrebuje za kaj močnejšega privijačit in je moj malo starejši za (takrat 50€) prešibek. Gledam med tema dvema https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16... in https://www.mimovrste.com/akumulatorski.... Mi mogoče znate svetovati, kaj bi bilo bolje?

fikus_ ::

Vrtalniki/vijačniki za ~50€ imajo okrog 30 do 35 Nm navora. Pri teh dveh je 42 oz. 45 Nm, kar ni veliko več.
Imam vrtalnik/vijačnik s 60 Nm in sem vijačil v smrekov les vijake 160 x 6 mm. Ampak pri tem trpi zapestje. Boljša varianta so udarni vijačniki, roka manj trpi, ampak so cene višje.
Med tema dvema bi izbral Makito.
««
7 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921937 (4389) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597464 (5711) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726218 (10499) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813039 (8357) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922864 (16193) T0RN4D0

Več podobnih tem