» »

Vakuumska pakirka za živila

Vakuumska pakirka za živila

«
1
2

first_line ::

A kdo uporablja, koliko se to kaj kvari in kakšno sploh rabim?

Gre se za to, da bi sveže marinirano (a je sploh možno zaradi tekočine?) in mehansko obdelano meso zapakiral pred zmrzovanjem in kakšen že pripravljen obrok za na pot.

V bistvu sploh ne vem kako se tej zadevi reče, na eBayu ni ravno kakšnih poceni, vse kar sem uspel izbrskati je:

http://www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-...

blue ::

Če ti je ta aparat predrag potem ne kupuj, ker kvalitetne vrečke so tudi drage...
Sam tudi ne opazim razlike v okusu pri zmrznjenem mesu ali zelenjavi...
Osebno se mi vakumirka zdi kot še en neumn stroj, ki krade prostor na pultu..

Za mariniranje ne vem če bi šlo v vrečki, ampak bi pa lahko v posodi..

https://www.status.si/shop/vakuumski-ap...

Dr_M ::

Mi ga imamo zdele ene 3 leta doma, zaenkrat dela se vedno bp, kljub temu, da se kar veliko uporablja. Eden bolj uporabljenih aparatov :)
So pa vrecke relativno drage, ampak vseeno cenejse, kot pokvarjena hrana.

Avenger ::

Pri nas isto.

Fino je za pakiranje domačih salam, orehov, fižola in podobnega.

Za stvari ki vsebujejo veliko vode, jasno ne pride v poštev...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

bauci ::

Aparati Status so zakon. V Metliki imajo tovarnisko trgovino in se da tudi kaj zmenit glede cene. Da se pakirat tudi sveze meso oz. marinirano meso. Dva postopka (najbrz je se kaksen):
- sveze ali mariniro meso das najprej v navadno vrecko, potem pa to vse skupaj v vrecko za vakumiranje. Tako ti soka ne potegne v masino
- v vrecko na mesto pred varom das papirnato serveto, ki poskra sok pri vakumiranju in prepreci da gre sok v masino.
Pri nas delamo vecinoma po prvem postopku.
Pomembno je da kupis kvalitetne vrecke - najboljse kar njihove znamke.
Vse skupaj ni najceneje, je pa kvaliteta na nivoju.

matiku ::

Če bi koga zanimale kvalitetne in cenovno ugodne vakumske vrečke me lahko kontaktira na tel: 041 288116. Podjetje Kuplast je z 20 letno tradicijo vodilno v Sloveniji na področju izdelave vrečk za vakumsko pakiranje in ostale fleksibilne embalaže.

RejZoR ::

Samo vedite, da vse ne delajo v vseh vakumirnih aparatih. Od Statusa preverjeno delujejo na Status in Gorenje aparatih. Večina drugih pa ne zavari pravilno ali pa sploh ne. Zelo odvisno od debeline materialov in samega materiala...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bastadu ::

Zanimam se za nakup vakumirke, kater aparat priporočate za neko zmerno ceno (okoli 100€)?

Furbo ::

Imaš slovenskega proizvajalca Status, jaz imam od njih stroj in sem zadovoljen.
https://www.status.si/shop/vakuumski-ap...

vrečke lahko kupiš kjerkoli, ne glede na njihovo nakladanje :)
pa tudi sami aparati znajo biti ceneje kje drugje, jaz sem izkoristil neko akcijo v bigbangu.
Je pa fino, da je firma pri nas, da se lahko servisira, dobi kak rezervni del itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

denisbegood ::

Včasih imajo vrečke v akciji na Banggood, lansko leto sem jih dobil občutno ceneje.

FireSnake ::

Vprašanje: kje kupujete vrečke za vakumiranje?

darkolord ::

bauci ::

Status.si

Andy9 ::

Jaz tudi kupujem vakumirko za domačo uporabo. Ali mi lahko kdo svetuje, ki ima doma tako, ki dobro zavari, ter stane okoli 150, max 200 €, ker več ne bi dal.
Rabil bi zanesljivo zadevo, ker bi delal Sous Vide, kjer pa var ne sme popustiti. Brat mi je posodil Status s katerim sem zavaril 30 kg mesa za v skrinjo, pa se mi sedaj skoraj vsak paket kar sam odpre, ko se odtaja.
Sem gledal test od ZPS, kjer so testirali aparate za domačo uporabo, pa sta se najboljše odrezala Status in Gorenje, vendar pri zapakiranem toastu in potopljenim v vodo za pol ure, je bila vsebina potem pri obeh vlažna.
Torej ta dva odpadeta.

profii ::

Jaz imam lidlovega za 25€ pa vakumira ok. Res je da če jih zapakiraš 10+ enega za drguim se zadnji malo "smodi", ohladiš pa je spet dober.

bauci ::

Zanimivo. Jaz imam Status že vsaj pet let in mi še noben njihov var ni popustil. Moraš pa paziti, če vakumiraš meso, ker lahko sok povleče čez var in pol ni ok. Jaz dam zmeraj meso najprej v navadno vrečko potem pa v vrečko za vakumiranje, vakumiram in zavarim in tako ne povleče soka čez var.

dvihtelic ::

Sigurno priporočam Status...Uporabljamo že več kot 20let to firmo in je top.

bauci ::

Se to. Moraš pa vedno pogledati var ali je čist in brez "motenj". Pa kupit moraš kvalitetne vrečke. Od Statusa so za Sous vide.

Steinkauz ::

Andy9 je izjavil:

Jaz tudi kupujem vakumirko za domačo uporabo. Ali mi lahko kdo svetuje, ki ima doma tako, ki dobro zavari, ter stane okoli 150, max 200 €, ker več ne bi dal.
Rabil bi zanesljivo zadevo, ker bi delal Sous Vide, kjer pa var ne sme popustiti. Brat mi je posodil Status s katerim sem zavaril 30 kg mesa za v skrinjo, pa se mi sedaj skoraj vsak paket kar sam odpre, ko se odtaja.
Sem gledal test od ZPS, kjer so testirali aparate za domačo uporabo, pa sta se najboljše odrezala Status in Gorenje, vendar pri zapakiranem toastu in potopljenim v vodo za pol ure, je bila vsebina potem pri obeh vlažna.
Torej ta dva odpadeta.


To maš ti neke fucked up vrečke.
Nucam najcenejši status, ma če bi zdej kupoval, bi vzel v hoferju za 25eur k je isto.
Zvakumira čist ok, vari pa tudi. Tudi za 24ur sous vide pulled pork (70+ stopinj)

darkolord ::

Ja, tisti iz hoferja/lidla je OK tudi za sous vide.

Če ti kakšen zvar izgleda sumljiv, narediš pač še enega zraven.

FireSnake ::

Vidim, da cene vrečk za vakumiranje zelo varirajo.
Pa gladke niso vredu, je treba imeti one narebrane.

Jaz jih bom šel kupit k mesarčku, pa poročam.

Andy9 ::

Izposojeno sem imel ev500, Status ima še sv2000. Je razlika tudi v varjenju, ali samo v moči vakuuma?

T743 ::

Dvobatna črpalka in večji podtlak to je to, varjenje je najverjetneje isto. Če so količine malo večje je sigurno boljša izbira kot EV500.
Ima pa tudi prostor za folijo ter integriran nož, ki zmeraj prav pride.

Andy9 ::

Tale ima dvobatno črpalko in dvojni šiv. Ima kdo?
https://www.bigbang.si/laica-vt3120-vak...

          ::

Andy9 je izjavil:

Jaz tudi kupujem vakumirko za domačo uporabo. Ali mi lahko kdo svetuje, ki ima doma tako, ki dobro zavari, ter stane okoli 150, max 200 €, ker več ne bi dal.
Rabil bi zanesljivo zadevo, ker bi delal Sous Vide, kjer pa var ne sme popustiti. Brat mi je posodil Status s katerim sem zavaril 30 kg mesa za v skrinjo, pa se mi sedaj skoraj vsak paket kar sam odpre, ko se odtaja.
Sem gledal test od ZPS, kjer so testirali aparate za domačo uporabo, pa sta se najboljše odrezala Status in Gorenje, vendar pri zapakiranem toastu in potopljenim v vodo za pol ure, je bila vsebina potem pri obeh vlažna.
Torej ta dva odpadeta.


Nekaj delaš narobe, ali pa imaš napačne vrečke.

Andy9 ::

Spoji in tesnjenje
Najprej nas je zanimalo, ali z vakuumskimi varilniki ustvarimo dovolj tesen in trden spoj na vrečki in ali je embalaža neprodušno zaprta. Testi so pokazali, da se lahko na aparate zanesemo, saj skoraj vsi zagotavljajo zanesljiv spoj. Samo Clatronicov varilnik ni izpolnil pričakovanj. Merili smo silo, ki je potrebna, da spoj popusti. Spoji so ostali trdni tudi potem, ko smo zaprte vrečke za dalj časa postavili v vrelo vodo. Pokazalo pa se je, da vrečke kljub odličnim spojem ne tesnijo tako dobro, kot smo pričakovali. To je razočaranje za vse, ki želijo na ta način zaščititi živila pred vlago. Na testu smo v vakuumske vrečke vtaknili po tri rezine toasta, jih vakuumsko zaprli in potopili v vrelo vodo. Potem, ko je bila vrečka eno uro v vreli vodi, smo preverili prepustnost spojev in folije. Spoji so bili povsem nepoškodovani, vendar pa se je v embalaži nekaterih nabral zrak (Gorenje, Status), v drugih se je toast navlažil (Status, Clatronic), v dveh primerih pa je toast med vrenjem celo spremenil barvo, kot bi malo porjavel (Severin, Unold).

Citirano iz testa ZPS

Testirani aparati:

Caso VC 10
Caso VC 300
Clatronic FS 3261
Gorenje VS 120 E
Severin FS 3609
Status SV 2000
Unold Vacuum Sealer Silver

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andy9 ()

koyotee ::

Sam šrot so testirali :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Robo za plebejce pač, tisti P v kratici pomeni Potrošnik, ne pa Profi. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejcek74 ::

koyotee ::

Furbo je izjavil:

Robo za plebejce pač, tisti P v kratici pomeni Potrošnik, ne pa Profi. :)


Lahko bi še kaj od Laice vključili, je ravno tako tudi za plebse.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Andy9 ::

Ne razumem, kaj se je potrebno nekaterim oglašati, če nimajo kaj pametnega povedati...

Zimonem ::

Jaz imam Jolly. Saj podela ta svoje ni pa nek presežek.
https://www.agronet.si/izdelek/320173/v...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

erkgheoruugh ::

tole
Večjo ali manjšo verzijo. Tudi ocene so solidne. Imam in sem zelo zadovoljen.

Andy9 ::

erkgheoruugh je izjavil:

tole
Večjo ali manjšo verzijo. Tudi ocene so solidne. Imam in sem zelo zadovoljen.

Naročil ravno tega na eBayu. Hvala za pomoč!
Ima dvojni šiv, kar mi je všeč in nemške ocene so zelo dobre.

koyotee ::

Jaz imam pa tega,https://www.amazon.de/-/en/Laica-VT3120...
In je tudi super.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Zelo lepo se je razvila debata. Mi je všeč, da objavljate tudi povezave do konkretnih modelov (in delite izkušnje).
Jaz sem, zaenkrat, kupil v Hoferju za 25€.

Zadeva dela presenetljivo dobro (zavari samo enkrat).

Vrečke sem, zaenkrta, kupil pri mesarčku (mesarcek.si).
20 x 30cm 100 komadov je 16€. Ta dimenzija se mi zdi najbolj primerna.
Skozi čas pa bom poskušal ugotoviti kakšne dimenzije še rabim.

koyotee ::

Kupi rolo, odrezes kjer rabis in je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

FireSnake je izjavil:

Vidim, da cene vrečk za vakumiranje zelo varirajo.
Pa gladke niso vredu, je treba imeti one narebrane.

.


Mi uporabljamo tudi takšne, ki imajo rob narebren.

koyotee ::

Ne rob, celotna polovica vrečke je narebrena.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Ne rob, celotna polovica vrečke je narebrena.


Ja, prva imaš.

bauci ::

Danes mi je crknil Status. Ali kdo pozna pakirko, ki istočasno naredi dva vara na vrečki?

koyotee ::

Andy9 je izjavil:

Tale ima dvobatno črpalko in dvojni šiv. Ima kdo?
https://www.bigbang.si/laica-vt3120-vak...


Točno to imam, dela super.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bauci ::

Ali ima dvojni var?

darkolord ::

A je tko težko prebrat opis naprave?

bauci ::

Ne ni ampak ni vse res kar piše na internetu.

Furbo ::

bauci je izjavil:

Danes mi je crknil Status. Ali kdo pozna pakirko, ki istočasno naredi dva vara na vrečki?

To je naša firma, morda se jo splača popraviti?
https://www.status.si/servisni-center/
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

bauci je izjavil:

Ali ima dvojni var?


Ima.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bauci ::

Koyotee hvala za informacijo.
Status imam že cca 10 let in sedaj žena želi vakumirko z dvema varoma in funkcijo, da lahko prekineš vakumiranje in ti avtomatsko zavari vrečko - za "mehka" živila. Izgleda da bo Laica ta prava mašinca.

erkgheoruugh ::

Una moja, k sm zgoraj dal link, tudi dela dva vara.

Andy9 ::

Evo, danes prispel Rommelsbacher VAC485 iz Nemčije. Zelo hitro! V torek naročil, danes zjutraj že pri meni. Prvi preizkus prestal z odliko.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vakuumski aparat

Oddelek: Loža
113368 (268) 111111111111
»

Kako pakirate meso za zamrzovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
543784 (2413) zobnik
»

Antistatične vrečke: limanje oz. stiskanje, zapiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
14963 (680) Assass1n
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21450396 (17659) jopar
»

Brezplačna podjetniška ideja (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738752 (7454) nevone

Več podobnih tem