» »

Avtomatsko pobriše slike iz SD kartice

Avtomatsko pobriše slike iz SD kartice

abyssus ::

Imam težavo z SD kartico. Punca jo je vstavila v prenosnik, da bi iz nje prekopirala slike. To ji je uspelo le delno, saj so čudežno naenkrat izginile vse slike. OK, WTF? Poskusim sedaj jaz vstaviti SD kartico v moj prenosnik in kartica je seveda prazna. Vstavim jo nazaj v fotoaparat, poslikam par stvari in vstavim kartico nazaj v prenosnik. Slike so tam. Vzamem kartico ven, vstavim nazaj v fotoaparat in boom, slik spet več ni. In sedaj je zgubila okoli 300 slik, because why the f not. Isto se ji dogaja z SD kartico, ki jo ima v telefonu. Ko je vstavila v računalnik, so vse slike izginile, vsi programi, vse.

hojnikb ::

fuč čitalec kartic...
#brezpodpisa

abyssus ::

In to kar na dveh prenosnikih hkrati? Čeprav z moje kartice bere OK.

abyssus ::

Ena slika pa ostaja gor: vidna je na računalnikih, ne pa na fotoaparatu. V čem je fora.

hojnikb ::

da ti kak virus ne nagaja..
#brezpodpisa

abyssus ::

Sem formatiral kartico pa ni pomagalo. Sem sedaj še enkrat testiral kartico iz njenega telefona pa je delovalo. Ni mi edino jasno, zakaj je na kartici neka bližnjica, s pomočjo katere potem pridem do vseh podatkov.

Slika:


Ta zadnja ikonica mi ne gre v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

hojnikb ::

to je bližnca do pogona te kartice :))
#brezpodpisa

abyssus ::

Že že, ampak zakaj je potrebno dostopat do kartice preko bližnjice? Zakaj ni že direktno vse tam?

hojnikb ::

nwm v čem je težava.Zbrišeš bližnjico in je problem rešen.. Itk si jo ziher po pomoti naredu..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Slike so v mapi dcim...

abyssus ::

Hayabusa je izjavil:

Slike so v mapi dcim...

Vem vem.

abyssus ::

Glede te bližnjice: neprestano se znova kreira. In potem fotoaparat enkrat ustvari mapo s slikami v tej bližnjici, enkrat iz nje. Kaj je sedaj fora te bližnjice? Kar čudežno so sedaj na vseh karticah in vseh ključkih, čeprav jih nikoli ni bilo.

hojnikb ::

virus ti nagaja ;)
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

ok v redu vse to kar pišeš ampak ne razumem zakaj ne povežeš napravo preko usb-ja da vidiš če tudi v tem primeru slike "izginejo"??????

r3dkv1c4 ::

...ker pazi, včasih se to zgodi po tem ko nepravilno izstavimo kartico.
se pravi.....tvoja punca se ni držala predpisanega ob izstavljanju kartice iz naprave....

pa se zanima me v kakšen format si sformatiral kartico, ker to tudi lahko zmede vse skupaj....več je možnih muh

abyssus ::

@hojnikb, tudi sam sem to posumil in pooguglal pa so govorili o tem, zato sem kartico tudi sformatiral v NTFS(namesto FAT32) in poskusil. Takrat je fotoaparat zagnjavil, da je potrebno kartico formatirat in jo tudi sformatiral, vendar je po tem delal spet isto. Tako da mi edino ostane možnost, ki jo je predlagal/a @redkvica79, vendar sem zaenkrat brez kabla, ker je pri punci doma. Tako da bo potrebno probat najprej to, potem pa se javim. Hvala vam zaenkrat. :)

abyssus ::

Glede bližnjice: to bližnjico ustvarja nek virus. Seveda sem uspel nekako okužit s tem virusom svoj računalnik, računalnik punce in računalnik sestre. Ker sem pač tiste vrste človek, ki je prepričan, da je povsem enostavno živeti brez AV, sem seveda izgubil (oz punca) vse slike, samo zaradi presnetega virusa. Ne vem, zakaj nisem najprej šel googlat, zakaj se ta bližnjica pojavlja. Ampak sem danes storil prav to, ker mi še vedno ni dalo miru in seveda: virus. Namestim MSE in le-ta najde neke viruse, jih pobriše. Testiram fotoaparat: dela. Testiram USB ključke: delajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notepad - težava

Oddelek: Programska oprema
62276 (2109) amdsup5
»

ne vidim slik nokia lumia 520

Oddelek: Mobilne tehnologije
7651 (614) gddr85
»

kako do slik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
563699 (3210) mayhem
»

Težave s SD kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
72633 (2493) OCCULT
»

Problem s SMARTMEDIA kartico

Oddelek: Strojna oprema
151614 (1395) pivmik

Več podobnih tem