» »

Notepad - težava

Notepad - težava

negotiator ::

Pozdravljeni,

imel sem naložen Windows 8 in presedlal na Windows 10. Odločil sem se, da ne rabim obdržati nobenih podatkov, razen ene notepad datoteke, ki sem jo zato shranil na SD kartico, preden sem se lotil namestitve Windows 10. Vse je bilo videti v redu, zdaj pa, ko imam W.10, ko odprem to datoteko, je vse besedilo zakodirano oz. ga nadomešča precej dolg text, sestavljen iz najrazličnejših simbolov, črk in številk. Datoteka je ".log" (kaj ni ponavadi ".txt")? Kartica je bila uporabljena tudi v fotoaparatu (upam, da ni sistem fotoaparata kriv za spremembo te datoteke?)... Je možno, da le W.10 uporablja drug sistem kodiranja in se da to kako nastavit?

Vesel bi bil kakšnih predlogov.

Hvala, lp
All easy problems have already been solved.

[D]emon ::

Corrupted file ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

negotiator ::

[D]emon je izjavil:

Corrupted file ?


upam, da ne?
All easy problems have already been solved.

amdsup5 ::

Razlika med datoteko .txt in datoteko .log je predvsem v tem, da .log ustvari sistem, .txt pa uporabnik. Sicer sta oba tipa datoteke pravzaprav navadne tekst datoteke.
Iz tega lahko sklepam, da se je na kartici, mogoče celo v fotoaparatu .txt avtomatsko spremenil v .log. Poskusi sam spremeniti končnico datoteke v .txt.

negotiator ::

amdsup5 je izjavil:

Razlika med datoteko .txt in datoteko .log je predvsem v tem, da .log ustvari sistem, .txt pa uporabnik. Sicer sta oba tipa datoteke pravzaprav navadne tekst datoteke.
Iz tega lahko sklepam, da se je na kartici, mogoče celo v fotoaparatu .txt avtomatsko spremenil v .log. Poskusi sam spremeniti končnico datoteke v .txt.


Sem hotel probat, pa sem opazil, da je pa zdaj bila .txt, pa sem poskusil še v .log spremenit, pa je enako, kakršnakoli je končnica.

Kakorkoli, zdaj sem ostal še brez slik in ostalega na kartici (ko sem samo odklopil in nazaj priklopil usb bralnik sd kartic). Vse je izginilo, ostala je samo še ena datoteka (ki se je ne da z ničemer odpret), ves prostor na kartici pa je še vedno zaseden. Kartico sem dal v fotoaparat in kaže mi le še en (nazadnje posnet) posnetek. Uporabil sem tisto funkcijo za "popravit" diske, pa so se spet pokazale vse mape, ki so bile gor, a ko recimo odprem DCIM, ni notri nobene slike... Tudi posnetkov ni, še vedno pa je le 1gb prost od 16ih, se pravi, da so stvari še gor, le da jaz nimam pojma, kako jih nazaj dobit... Ne vem niti kaj je razlog za to nevšečnost? Kartica, usb hub, bralnik kartic, windows? Če kaj pomaga, lahko omenim, da VLC sploh ni hotel predvajat posnetkov, če jih prej nisem skopiral na računalnik - če sem predvajal iz SD kartice, mi je vrglo po kaki sekundi napako - kao pokvarjena datoteka.

hvala, lp
All easy problems have already been solved.

Phantomeye ::

negotiator je izjavil:

amdsup5 je izjavil:

Razlika med datoteko .txt in datoteko .log je predvsem v tem, da .log ustvari sistem, .txt pa uporabnik. Sicer sta oba tipa datoteke pravzaprav navadne tekst datoteke.
Iz tega lahko sklepam, da se je na kartici, mogoče celo v fotoaparatu .txt avtomatsko spremenil v .log. Poskusi sam spremeniti končnico datoteke v .txt.


Sem hotel probat, pa sem opazil, da je pa zdaj bila .txt, pa sem poskusil še v .log spremenit, pa je enako, kakršnakoli je končnica.

Kakorkoli, zdaj sem ostal še brez slik in ostalega na kartici (ko sem samo odklopil in nazaj priklopil usb bralnik sd kartic). Vse je izginilo, ostala je samo še ena datoteka (ki se je ne da z ničemer odpret), ves prostor na kartici pa je še vedno zaseden. Kartico sem dal v fotoaparat in kaže mi le še en (nazadnje posnet) posnetek. Uporabil sem tisto funkcijo za "popravit" diske, pa so se spet pokazale vse mape, ki so bile gor, a ko recimo odprem DCIM, ni notri nobene slike... Tudi posnetkov ni, še vedno pa je le 1gb prost od 16ih, se pravi, da so stvari še gor, le da jaz nimam pojma, kako jih nazaj dobit... Ne vem niti kaj je razlog za to nevšečnost? Kartica, usb hub, bralnik kartic, windows? Če kaj pomaga, lahko omenim, da VLC sploh ni hotel predvajat posnetkov, če jih prej nisem skopiral na računalnik - če sem predvajal iz SD kartice, mi je vrglo po kaki sekundi napako - kao pokvarjena datoteka.

hvala, lp


Si poskusil na kakem drugem računalniku? Pa v sili uporabit kak program kot je Recuva, za obnavljanje podatkov?

amdsup5 ::

Napake s card readerjem lahko preprosto ugotoviš, poskusi vstavit kartico v kako napravo npr. fotoaparat in poskusi povezat fotoaparat na računalnik z usbjem. V primeru, da so podatki ohranjeni je logično, da jih bo sposoben predvajati aparat, ki je datoteke spremenil po svoji konfiguraciji. OS testiraš najlažje z drugim računalnikom.Če to ne deluje lahko poskusiš tudi s kakim programom, kot je bilo že omenjeno, predvsem ZAR zero assumption recovery, ki bi naj bil sposoben povrniti tudi podatke z SD medijev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spominska kartica SDXC UHS-I 512 GB

Oddelek: Kaj kupiti
153325 (2880) kajetan
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294679 (4316) sebavet
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658833 (7494) b3D_950
»

dve spletni strani??

Oddelek: Izdelava spletišč
312303 (1852) MRB0rYS
»

Command prompt; je moznio klicati ukaz iz fajla krneki.txt?

Oddelek: Operacijski sistemi
131323 (1132) Microsoft

Več podobnih tem