» »

Vaje za raztezanje

Vaje za raztezanje

martincek1 ::

Oj.

Veliko je tem o fitnesu, nobene pa o raztezanju telesa, pa naj bo to pred, po treningu ali pa čisto vsakodnevno, za boljše počutje in gibljivost.
Sam sem precej velike sorte, mlad, suh, veliko športam in fitnesiram malo, ampak tudi precej sedim za računalnikom in knjigami. Nimam nobenih problemov, da ne bo kdo mislil, ampak sem začel razmišljevati o tem in prišel do zaključka, da če hočem ohraniti to gibljivost (ali jo izboljšati) bi bilo treba delati tudi kakšne vaje na ta račun. Kot rečeno zaradi višine in dolgih nog sem se že v osnovni šoli recimo težko dotaknil prstov ob iztegnjenih nogah, ampak ko sem par dni to raztegoval, sem videl precejšen napredek, potem ko sem s tem nehal se je spet vrnilo v prvotno stanje. Isto je z gibljivostjo rok, če par dni zapored fino razgibavam je precejšnja razlika.

Kakšne so vaše misli o tem? Kdo redno dela te vaje? :)

lp

tiran2000 ::

Raztegovanje je kljucno. Se bolj pomembno je pravilno raztegovanje. Obstaja ogromn materiala na to temo, ki ga najdes na netu (veliko je precej mim). Za zacetek poisci na travniku ali sposodi v knjiznici ali kupi knjigo boba andersona http://www.amazon.com/Stretching-Bob-An... . Je mau zastarela, sam je kar ok za zacetnika....

innerspace ::

Yoga is the answer.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

martincek1 ::

Joga je zadnja stvar, ki me zanima.

Hayabusa ::

martincek1 je izjavil:

Joga je zadnja stvar, ki me zanima.

O tem namreč sprašuješ, runkelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

innerspace ::

martincek1 je izjavil:

Joga je zadnja stvar, ki me zanima.


Temu se rece predsodek.
Joga je raztezanje, ostala "spiritualna navlaka" je nepomembna, jo komot zanemaris.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

martincek1 ::

No potem pa ne uporabljaj besede "joga". Ali pa se pozanimaj kaj to sploh je. Če odmisliš spiritualno navlako, to ni več joga, mkay? Kdo je runkelj?

innerspace ::

martincek1 je izjavil:

Če odmisliš spiritualno navlako, to ni več joga, mkay? Kdo je runkelj?


Chill. Yoga brez navlake so asane, ce ti je tako bolj razumljivo.



Kaj pomeni runkelj?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Eureka ::

Jaz bi bil vesel kake vaje za hrbtenico in to ne tiste fitneserske, ker nobene nisem sposoben narediti brez da me ne useka in sem naslednji dan na stopnji invalida... Sem slišal, da naj bi mišice (če bi jih ojačal) znale pomagati pri bolečinah v križu, samo kako do tega samo z raztegovanju, ker kot sem rekel nobena vaja z utežmi za spodnji del hrbta ne mine brez bolečih posledic.

p.s. lol, naslov me spomninja na Salome in njeno "vagino" :D

blackbfm ::

Z raztegovanjem ne boš nič konkretnega dosegu..boleče posledice imaš pa zato ker nepravilno delaš vaje ALI pa pač nimaš dovolj utrjenih mišic. Najboljše bi bilo da ti kakšen fizioterapevt pove, pokaže kaj in kako...ker če delaš po svoje na pamet si lahko še kakšno škodo narediš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joga

Oddelek: Loža
203432 (1572) jype
»

Muskofibr dober ali slab? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539644 (7081) starboi
»

Spanje na hrbtu-kako?

Oddelek: Loža
245400 (3628) cegu
»

Pregrinjalo za posteljo

Oddelek: Loža
153195 (2693) francek1
»

Meditacija

Oddelek: Loža
213319 (3011) Double_J

Več podobnih tem