» »

Pomoč pri izpolnitvi obrazca

Pomoč pri izpolnitvi obrazca

shadeX ::

Tokrat bi resnično potreboval vašo pomoč. Upam da mi boste znali pomagati.
Torej če želim dvigniti denar iz U.S, ki sem ga zaslužil z storitvami moram izpolniti obrazec. Spodaj so 2 sliki tega obrazca.

Slika1


slika2



Prosim vas če mi pomagate pri sliki2 in sicer točka 6.

U.S. taxpayer identification number, if required (see instructions)

To najbrž pustim prazno, ker nisem U.S prebivalec?

Foreign tax identifying number, if any (optional)

Tukaj bi moral vpisati svojo davčno najbrž? Zakaj piše zraven "if any (opcijsko)"?

Reference number(s) (see instructions)

Referenčne številke? Obrazec nima nobenih navodil.

In nato še pomoč pri 10 številki.

Sploh pa, kaj se s tem obrazcem zavezujem? A to samo izpolnim in to je to, ali moram poročati kakšne davke pa to? To prvič delam zato nimam pojma o čem se gre. Nimam pa (še) firme ( če to kaj pomaga ) in sem individualna oseba.

Lepo prosim za pomoč.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

shadeX ::

Recimo tole sem dobil na Youtube. Kaže kako izpolniti prav tak obrazec. Ampak 3/4 obrazca sploh ni izpolnil. Nobene številke ne nič. Je to sploh logično, ali je to to?

gendale ::

kaj pa če si nakažeš na paypal in od tam dvigneš?

al pa kupiš bitcoine in jih pol prodaš (pa upaš da vrednost ne pade za kak huge ammount?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

Recimo tole sem dobil na Youtube. Kaže kako izpolniti prav tak obrazec. Ampak 3/4 obrazca sploh ni izpolnil. Nobene številke ne nič. Je to sploh logično, ali je to to?


Premalo si povedal, da bi ti lahko kdorkoli konkretno pomagal. Daj plačaj uro kakšnemu računovodju, da ti to točno razloži - verjetno ceneje kot pa da se IRS odloči da bo obdržala 30% tvojega prihodka ;)

Načeloma pa se večina obrazca ukvarja z izjemami, tako da to, da je večinoma prazen, ni čudno. Le okoli številk je zmeda in ker nisi povedal kako točno nastopaš (podjetje? posameznik? sp? kaj drugega?) v nakazilu ti pač ne more noben kaj pametnega povedat.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

gendale je izjavil:

kaj pa če si nakažeš na paypal in od tam dvigneš?

al pa kupiš bitcoine in jih pol prodaš (pa upaš da vrednost ne pade za kak huge ammount?


Fora je da moram prvo izpolniti obrazec če si želim sploh kam nakazat (tudi na paypal).


Načeloma pa se večina obrazca ukvarja z izjemami, tako da to, da je večinoma prazen, ni čudno. Le okoli številk je zmeda in ker nisi povedal kako točno nastopaš (podjetje? posameznik? sp? kaj drugega?) v nakazilu ti pač ne more noben kaj pametnega povedat.


Najbrž si slabo prebral, ker sem čisto spodaj napisal da nastopam kot posameznik in nimam firme. Zato o tem sploh nimam pojma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310306 (6004) tikitoki

mindfactory.de - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
329888 (7510) UlyssesE
»

Blokec za račune za nezavezance

Oddelek: Loža
82595 (2270) Yohan del Sud
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120264 (17341) Kwizlord
»

Paypal in slovenska davkarija

Oddelek: Loža
195886 (5117) turkx90

Več podobnih tem