» »

Instant kava/kapučino

Instant kava/kapučino

menjalnik ::

Sem zadnjič kupil v šparu instant kavo Tacuba in po enem požirku je letela cela vrečka kave v smeti, ker tako ogabne stvari še nisem pil, nato sem kupil kapučino Sbudget taka velika pakunga z rdečim pokrovčkom in so bile prve skodelice še nekako za spiti potem pa je ta okus nekam ušel in je spet vse skupaj šlo v smeti.

Kaj pijete vi od teh instant zadevic pa, da je zares dobrega okusa? (mogoče podobno petrolovi)

ps: vem, da je turška kava top zadeva, vendar se mi jo dostikrat zjutraj ne ljubi kuhat

Hvala

nitro2 ::

Nescafe

dzinks63 ::

GranAroma iz lidla pripravljena na mleku (ne na vodi) je zelo ok.

c00L3r ::

Že 10 let NESCAFÉ Classic Kräftig, to je ta z zelenim pokrovom.



Če bi rad manj kofeina pa Mild izvedbo z rjavim pokrovom. Probal tudi že veliko drugih in se nobena instant kava ne more primerjat. Pijem pa vedno z malo mleka in 1/4 žličke sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

menjalnik ::

Kaj pa kakšen dober kapučino, pa da se "penca" naredi po vrhu?

JayKay ::

vcasih ko mi je slo slabo sem to pil

blackbfm ::

Kaj pa kakšen dober kapučino, pa da se "penca" naredi po vrhu?


če hočeš peno je enostaven način da fajn ohlajeno mleko streseš, sam mora bit seveda dost lufta v embalaži - plastenki kjerkoli boš pač todelal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

menjalnik ::

Evo obiskal špar in nabavil teli dve stvarci, najprej sem odprl od Nescafe instant kavo, ki mi jo je priporočal uporabnik c00L3r in moram reči, da je vredna vsakega centa, le zdi se mi da je ena kocka sladkorja premalo pa tudi cena je v redu, barcaffe bo moral pa še malo počakati, c00L3r zanima me, če veš koliko kofeina vsebuje tale stvarca?

Aston_11 ::

Kaj je fora teh instant stvari, čas ali še kaj drugega v primerjavi s kuhanjem šalce kofeta?

Heisenberg ::

teli nescafe in podobne instant zadeve jaz ne bi imenoval sploh kava, mogoče sladek napitek z aromo kave.....ali turška ali mocca kava ...sam si naredim mocco kavo in seveda kava mora biti italijanska (lavazza, illy, ipd...)... pa če želiš resnično okusiti kavo potem obvezno nič sladkorja in mleka!

pa lep dan :)

blackbfm ::

te instant zadeve so nekaj med kakavom in pravo kavo...torej če želiš nekaj vmes

c00L3r ::

Kaj naj rečem? "Haters gonna hate" :))

Lahko še samo potrdim, da je od VSEH instant kav kar sem jih probal NESCAFÉ Classic serija odlična. Ker večina instant kav je obupnih. Sploh ko jim dodajajo mleko v prahu, sladkor, kakav ipd...

Koilko kofeina vsebuje ne vem, najverjetneje piše na embalaži. Not dam 1 zvrhano žličko v 2 deci vode. Za primerjavo, to je enakovredno 2 kavama v gostilni.

Če ti je to premočno, pa še obstaja Mild izvedba (rjavi pokrov).

janezvalva ::

pozdrav.
rad bi začel piti kavo, pa bi začel pri instant kavi.
kakšna je najboljša instant kava dandanes?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Ales ::

Če bi rad začel piti kavo, pij turško ali espresso. Če pred pripravo ne vidiš celih zrn ali zmletih celih zrn, ne piješ kave.

Če pa bi rad instant napitek z nekim nedoločnim kvazi kavnim okusom, je Nesscafe Classic še vedno dobra izbira. Poskusi kak je z vodo in malo mleka in kak je samo z mlekom. Če se ti še s tem ne da ukvarjat, kupi Nesscafe 3 v 1 vrečko.

Poglej na pakungo koliko dejanske kave imajo ti praški, če ti ni jasno, kaj hočem povedat.

janezvalva ::

kot za začetnika je ok če je manj kofeina noter

hvala
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

menjalnik je izjavil:

Sem zadnjič kupil v šparu instant kavo Tacuba in po enem požirku je letela cela vrečka kave v smeti, ker tako ogabne stvari še nisem pil, nato sem kupil kapučino Sbudget taka velika pakunga z rdečim pokrovčkom in so bile prve skodelice še nekako za spiti potem pa je ta okus nekam ušel in je spet vse skupaj šlo v smeti.

Kaj pijete vi od teh instant zadevic pa, da je zares dobrega okusa? (mogoče podobno petrolovi)

ps: vem, da je turška kava top zadeva, vendar se mi jo dostikrat zjutraj ne ljubi kuhat

Hvala


Nescafe Gold 100% Arabica, zeleno pakiranje. Sveže odprto pakiranje dejansko da dobro kavo. Po nekaj dneh je še vedno spodobna in se jo da piti.

Barcafe v vrečkah so tudi pitne, čeprav morda samo zaradi sladkorja ki ga imajo (v njihovi kavi "brez sladkorja" je na prvem mestu glukozni sirup, ima tudi dodan sladkor, kave je 18%). Včasih so imeli spodobno (ne res dobro) instant kavo, odkar jih je kupila Atlantic grupa jo delajo v Nemčiji in je bolj Hofer varianta.

Imaš še varianto espresso:



Traja nekaj minut, prvih nekaj tednov uporabe prime ko rotvajler na ekstaziju. Ko se navadiš je prav super zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

maco-maco ::

Illy instant ali
Nescafé Azera. Imata še malo mlete kave notri.
Ali pa nekajkrat cenejša Hofer

Kaj?

WhiteAngel ::

Ma jaz sem se 15 let matral s temi instant kavami, potem sem kuhal turško, nato s kafetjero. Slednja varianta je bila kar dobra, ampak sem moral ročno razpeniti mleko, kar se mi ni več ljubilo. Lani sva z ženo kupila Delonghi kavomat, ki jo zmelje, zraven ima tudi za mleko peniti in je top! Imava pa Barcaffe kavo v zrnu. Kavomat sicer ni poceni, ampak to je enkratna investicija vredna vsakega centa.

blackbfm ::

janezvalva je izjavil:

pozdrav.
rad bi začel piti kavo, pa bi začel pri instant kavi.
kakšna je najboljša instant kava dandanes?


Preskoci instant sranja in zacni s pravo. Je manj skodljiva kot instant industrijski izvlecki/koncentrati.

Steinkauz ::

Zanimiv kolk ljudi predlaga Nescafe instant. Men je precej zanič.
Edina sprejemljiva instant do zdej mi je Jacobs Crema Gold.

BCSman ::

Kdo sploh pije te instant umetne bedarije. Skuhat ta pravo kavo v kafetieri zahteva enako časa, kot segreti mleko.

MonoPattern ::

Meni je tudi Jacobs všeč. Tista, ki je freeze dried pa so večja zrna. Drugače pa je Nescafe iz kapsule tudi dobra, samo kapsule so drage.

zavajon ::

BCSman je izjavil:

Kdo sploh pije te instant umetne bedarije. Skuhat ta pravo kavo v kafetieri zahteva enako časa, kot segreti mleko.

Ah, to ne bo čisto držalo. Kafetjero moraš prej oprati, ker jo po prejšnjem kuhanju seveda nisi :)

Steinkauz je izjavil:

Zanimiv kolk ljudi predlaga Nescafe instant. Men je precej zanič.
Edina sprejemljiva instant do zdej mi je Jacobs Crema Gold.

To je pač stvar okusa. Meni je tudi Nescafe Gold še najbolj sprejemljiva.
Res pa pijem instant le takrat, ko se soočim z zgoraj omenjenimi problemi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

XLapse ::

BCSman je izjavil:

Kdo sploh pije te instant umetne bedarije. Skuhat ta pravo kavo v kafetieri zahteva enako časa, kot segreti mleko.

končno en pameten post.

Vi se kr ubijajte s to instant
alien technology


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892613 (1018) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489925 (8781) karosha
»

Kaj namesto kave?

Oddelek: Loža
415785 (2152) nightrage
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366631 (6077) shark_nm
»

Kakšno kavo najraje srebate?

Oddelek: Loža
343153 (2633) JurijTurnsek

Več podobnih tem