» »

Navijanje procesorja,grafe

Navijanje procesorja,grafe

Kolarks ::

Imam to:

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

+hd 7870 xt boost (2 fans)


Pa me zanima, če bi se dalo kaj navit procesor pa grafo? Neki sem slišal da je i5 3470 z h77 ploščo dobra kombinacija za navijanje.

Enron x86 ::

Narobe si slišal; za navijanje potrebuješ vezni nabor Z77 in procesor z oznako K. Mimogrede, zakaj bi pa rad navijal? Imam slabši procesor in isto grafično kartico pa tečejo vse igre gladko.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Kolarks ::

Crysis 3 mi laufa vse na ultra, antilasing: 4x SMAA HIGH pa dobim okoli 30 fpsjo. Ma navil bi še malo pa probal, če bi mogoče laufalo na 8x :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolarks ()

Skyman ::

to je to ko vsi hocte neko gaming masino za 500-600€ nakonc pa ugotovis da bi rad stisnik kaki FPS vec a ne gre..Ker si "šparal" s nakupom navijalskih plat ter procesorjev.Tako kot ti je rekel Enron x86 rabis z77 chipset ter K procesor druge ni.

Kolarks ::

Skyman je izjavil:

to je to ko vsi hocte neko gaming masino za 500-600€ nakonc pa ugotovis da bi rad stisnik kaki FPS vec a ne gre..Ker si "šparal" s nakupom navijalskih plat ter procesorjev.Tako kot ti je rekel Enron x86 rabis z77 chipset ter K procesor druge ni.


Aha no ok, sem samo vprašal.. Druagče je bil 800€

Lp

Halfdead987 ::

>Neki sem slišal da je i5 3470 z h77 ploščo dobra kombinacija za navijanje.
>Crysis 3 mi laufa vse na ultra, antilasing: 4x SMAA HIGH pa dobim okoli 30 fpsjo.

Trolling much?


Crysis 3 na ultra niti približno ne dobi 30fps. Kaj šele z 4xAA.

Kolarks ::

Seveda dobi. Z frapsami sem šel v igro pa je bilo okoli 30 fpsjo. Obrnil sem jo z vsem na ultra razen anti alasing je bil na 4x SMAA high, delalo je pa gladko brez kakšnega laga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolarks ()

Janac ::

Kaj ga učite krivo vero, grafo se da navit.

Naloži Msi Afterburner in spremeni tole: http://forums.guru3d.com/showthread.php..., Nato daj Power na 20+ in Core clock na 1150-1200. Če imaš Elpida memory na kartici lahko še memory naviješ, sicer nebo velikega efekta, ker je za performance pomemben core clock, testiraš še stabilnost z furmark cca 30min in imaš.

Kolarks ::

Janac je izjavil:

Kaj ga učite krivo vero, grafo se da navit.

Naloži Msi Afterburner in spremeni tole: http://forums.guru3d.com/showthread.php..., Nato daj Power na 20+ in Core clock na 1150-1200. Če imaš Elpida memory na kartici lahko še memory naviješ, sicer nebo velikega efekta, ker je za performance pomemben core clock, testiraš še stabilnost z furmark cca 30min in imaš.


Pa se veliko pozna v igrah ? Kolko pa ima stopinj na 100% obremenitvi?

Janac ::

Kako naj jaz vem?

Moja ne gre čez 53°C v Furmarku navita na 1202/1600

hojnikb ::

Kolarks je izjavil:

Seveda dobi. Z frapsami sem šel v igro pa je bilo okoli 30 fpsjo. Obrnil sem jo z vsem na ultra razen anti alasing je bil na 4x SMAA high, delalo je pa gladko brez kakšnega laga.

na kakšni resoluciji ?
#brezpodpisa

Kolarks ::

hojnikb je izjavil:

Kolarks je izjavil:

Seveda dobi. Z frapsami sem šel v igro pa je bilo okoli 30 fpsjo. Obrnil sem jo z vsem na ultra razen anti alasing je bil na 4x SMAA high, delalo je pa gladko brez kakšnega laga.

na kakšni resoluciji ?


1920x1080

Halfdead987 ::

No way.
Šele na Medium brez AA in 2x anisotropic dela gladko.
Mogoče notri dela na Ultra gladko (če je zate 25fps ok),zunaj v tem primeru pade na 20.
No ja,če se s tem zadovoljiš tudi prav.
Samo grafično se da navit,cpu ne (se da,ampak za 200mhz pa še uničuješ mobo).

Kolarks ::

Janac je izjavil:

Kaj ga učite krivo vero, grafo se da navit.

Naloži Msi Afterburner in spremeni tole: http://forums.guru3d.com/showthread.php..., Nato daj Power na 20+ in Core clock na 1150-1200. Če imaš Elpida memory na kartici lahko še memory naviješ, sicer nebo velikega efekta, ker je za performance pomemben core clock, testiraš še stabilnost z furmark cca 30min in imaš.



Kakšne nastavitve pa nastavim v furmarku, ko testam? Kaj pa je to elpida memory, kartico imam: sapphire radeon hd 7870 xt boost (tahiti le).

To: http://puu.sh/2zbrU , http://puu.sh/2zbsq

Se bi veliko poznala pri fpsjih v igrah če bi jo navil ?

Janac ::

Odstrani hladilnik pa poglej kaj piše na čipih, Hynix ali Elpida. Mislim da imaš Hynix in mogoče bo bolje da pustiš memory clock na 1500Mhz.

Ni važno kaj nastaviš v Furmarku, mogoče Full HD res.

Kolarks ::

Halfdead987 je izjavil:

No way.
Šele na Medium brez AA in 2x anisotropic dela gladko.
Mogoče notri dela na Ultra gladko (če je zate 25fps ok),zunaj v tem primeru pade na 20.
No ja,če se s tem zadovoljiš tudi prav.
Samo grafično se da navit,cpu ne (se da,ampak za 200mhz pa še uničuješ mobo).


Nevem jaz z takšnimi nastavitvami: http://puu.sh/2zbxy, http://puu.sh/2zbxT dobim 30+ fpsjev.

Janac je izjavil:

Odstrani hladilnik pa poglej kaj piše na čipih, Hynix ali Elpida. Mislim da imaš Hynix in mogoče bo bolje da pustiš memory clock na 1500Mhz.

Ni važno kaj nastaviš v Furmarku, mogoče Full HD res.



Aha, hvala. Za koliko pa se pozna pri fpsjih če navijem ?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolarks ()

Halfdead987 ::

Ah,zmotil sem se. Očitno je res 30. Pri meni je 40-50 na Medium. 30 je imho unplayable.
No,dovolj offtopica.
Potegni sliderje v MSI Afterburnerju. Core Clock na 1200Mhz,Memory Clock na 1600Mhz.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Kolarks ::

Halfdead987 je izjavil:

Ah,zmotil sem se. Očitno je res 30. Pri meni je 40-50 na Medium. 30 je imho unplayable.
No,dovolj offtopica.
Potegni sliderje v MSI Afterburnerju. Core Clock na 1200Mhz,Memory Clock na 1600Mhz.


Koliko fpsjo pa bi pridobil, če bi navil, da vidim, če se splača navijat?

Lep pozdrav!

Halfdead987 ::

Več kot 5 sigurno ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Kolarks ::

Halfdead987 je izjavil:

Več kot 5 sigurno ne.


Torej se ne splača navijat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: freesty ()

Halfdead987 ::

Kakor za koga. Če imaš 30fps, se splača.

freesty ::

Navija se drugace tako, da zvisas frekvenco za 20mhz in testiras eno uro. Potem spet za 20 in spet testiras. In zvisujes dokler ne crasha. Ko crasha pa znizas za 5. In ce spet crasha spet znizas za 5 in ko ne crasha si dobil max stabilen OC, katerega potem se pretestiras v vseh programih/igrah, ki jih imas na voljo. Pa sproti spremljaj temperature:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kolarks ::

Mah potem raje nebom navijal za teh 5 fpsjev amapk vseeno hvala vsem za pomoč, da bom vedel kako za vnaprej.

Halfdead987 ::

freesty je izjavil:

Navija se drugace tako, da zvisas frekvenco za 20mhz in testiras eno uro. Potem spet za 20 in spet testiras. In zvisujes dokler ne crasha. Ko crasha pa znizas za 5. In ce spet crasha spet znizas za 5 in ko ne crasha si dobil max stabilen OC, katerega potem se pretestiras v vseh programih/igrah, ki jih imas na voljo. Pa sproti spremljaj temperature:)

In ko bo na 1200 bo že junij.
Vsaj na 1150 mora it,drugače ima res slab primerek.

hojnikb ::

kje pa piše da bo boost samo za 5 fpsjov ?
navij pa boš sam vidu kak boost bo...
#brezpodpisa

Kolarks ::

hojnikb je izjavil:

kje pa piše da bo boost samo za 5 fpsjov ?
navij pa boš sam vidu kak boost bo...


Ja tako so mi rekli tu na forumo :D

Halfdead987 ::

Pri meni več kot 5fps ni. Isto HD 7870 LE.

hojnikb ::

Kolarks je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kje pa piše da bo boost samo za 5 fpsjov ?
navij pa boš sam vidu kak boost bo...


Ja tako so mi rekli tu na forumo :D

ko ima forum vedno prav..
itk je končno povečanje odvisno od tega kolk naviješ grafo, katere igre igraš in pri kakšnih nastavitvah jih igraš...
#brezpodpisa

nomad_soul ::

ne K procesorji se dajo tudi navijat....
 oc

oc

hojnikb ::

si že kdaj tudi navijal tak procesor ?
#brezpodpisa

nomad_soul ::

Bom čez teden ali dva ;)

 oc

oc

hojnikb ::

upam, da se zavedaš da lahko te proce naviješ samo za par 100mhz in nič več ? (+ z blckjem nad 100 močno zmanjšaš stabilnost praktično katerekoli komponente v rač.)
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

Exactly.
Raje ne navijat. Ti bo še kak USB 3.0 crknil zaradi teh 100Mhz ;((

nomad_soul ::

a slikice pa noben ne gleda?

do 4 bine nad max. turbo frekvenco proca lahko naviješ z z77

torej za i5 3470 je max. turbo 3.6GHz:
max. OC 1 jedro = 4GHz
max. OC 4 jedra = 3.8GHz

hojnikb ::

Aha 3.8Ghz za 3570, sj ne da je to stock frekvenca...

oz frekvenca pri kateri deluje že tako ali tako procesor, če ni do konca obremenjen.

Tako da brez K izvedb kr pozabi na kako navijanje, ki bo dalo kake vidne rezultate..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nomad_soul ::

jaz sem dal primer za i5 3470

za i5 3570 je max OC 4.2Ghz za 1 jedro, 4Ghz za 4 jedra

hojnikb ::

vseeno je to minimalen OC... pa še z77 plato rabiš..
#brezpodpisa

galu ::

Performance GPU-ja gre precej premo sorazmerno z navitjem. Torej, računaj [maxOC frek. / stock frek.] pa dobiš faktor za kolikor se ti bo izboljšal performance (oz. FPS-ji).
Tako to gre.

hojnikb ::

ni nujno..
#brezpodpisa

galu ::

Res je, če ti računalnik med procesom crkne bo profit bolj slab.
Tako to gre.

hojnikb ::

tud drgač ni nujno, da je boost linearen z OC...
#brezpodpisa

galu ::

Vsakdo z vsaj malo praktičnega računalniškega znanaja ve, v katerih primerih ni. Drugače pa ja, je "precej premo sorazmerno z navitjem".
Tako to gre.

hojnikb ::

pri procesorjih to sigurno drži (to seveda če je stvar bottleneck), ampak pri grafičnih pa dostikrat ni ravno linearen (again zarad bottlenckov ki niso core speed)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428737 (5863) Onix87

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010348 (8671) D3m
»

MSI gtx 460 Hawk

Oddelek: Navijanje
191384 (1203) dolenc
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334539 (3475) mateii
»

Za kolko procentov je točno Oveclockan GPU?

Oddelek: Navijanje
357030 (6431) fr4nc

Več podobnih tem