» »

MSI gtx 460 Hawk

MSI gtx 460 Hawk

x4en0n ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako je s spreminjanjem voltaže v Afterburnerju. Kartice ne bi rad poškodoval, zato sem jo navil samo do te mere, da je stabilna brez sprememb voltaže.

V osnovi mi Afterburner pokaže:
Core clock: 780 Mhz
Shader clock: 1560 MHz
Memory clock: 1800 Mhz

S testiranjem v Furmarku na 1920x180 z 8xMSAA in pa vklopljeno in izklopljeno funkcijo Post-FX (tipka p), sem jo uspel naviti do:
Core clock: 850 MHz
Shader clock: 1700 MHz
Memory clock: 1900 MHz

Takoj, ko zvišam ali Core clock ali Memory clock postane kartica nestabilna oz. pride do Crasha driverjev.

Po internetu sem bral, da je v tem primeru potrebno dodati voltažo, vendar nikjer nisem točno zasledil, koliko jo je varno dodati. Torej, kako overclockati dalje?

P.s. Kartica je na stock hlajenju. Brez overclockanja pride temperatura do 60 stopinj, po overclockanju pa do 75 stopinj.

PC:
AMD Phenom ii x6 1075T 3GHz
8gb ram
LC power 600W

Hvala!

hojnikb ::

za te kartice je bojda 1.087v max safe napetost.

In any case, 850Mhz je že zelo dober overclock zato kartico, tako da kej višje nebi šel, ker itk profitiral neboš neki baš. Če prideš na 900Mhz, si že dober.

Remember, ta kartica ima v stock konfiguraciji 675Mhz
#brezpodpisa

gddr85 ::

počas večaš po 0.01V, poglej na net kolk je max varna voltaža

x4en0n ::

Hvala obema!

Kako pa je v osnovi z OC z voltažami? Prvo zvišaš core clock do točke nestabilnosti nato pa zvišaš še napetost in preveriš, če je sistem znova stabilen?

gddr85 ::

ja, lahko preveriš s špilom oz. gpu bench softwarom, če zmrzne oz. so artefakti ipd. potem ziher ni stabilno

Sami ::

Preveri s furmarkom ali 3D markom, če boš preveč navil bodo kar hitro artefakti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

x4en0n ::

Kot sem napisal, sem že do sedaj testiral s furmarkom in postopoma navijal. Zanimalo me je samo kaj je treba prvo in kaj drugo. Ali se prvo zviša napetost in potem core clock, ali obratno. Predvidevam pa da nima bistvenega pomena.

gddr85 ::

zvišaš core za npr. 50mhz, če ni stabilno povišaš voltažo, če še ni stabilno potem si dosegu limit

x4en0n ::

50MHz se mi zdi malo huda. Bom delal raje bolj baby steps ker dvomim da bom dobil iz nje kaj več kot 900MHz. Sicer pa sedaj bom prvo par dni uporabljal te nastavitve, da vidim kako se obnesejo. Potem pa bom še iztisnil malo iz kartice s pomočjo voltaže, bolj zaradi firbca kot česar koli drugega :D
Hvala za vse nasvete!

hojnikb ::

Kej več kot 900Mhz neboš spravu z nje, razn če maš golden primerek ali pa misliš delat voltmode :)
#brezpodpisa

x4en0n ::

@hojnikb
Se popolnoma strinjam. Brez spremembe voltaže sem prišel do 850MHz. Videl sem, da se je govorilo, da naj bi bilo možno priti do 1000MHz, vendar je po mojem uspelo peščici ljudi. Večina vztraja nekje do 900-950max.

Samo še eno vprašanje.
Najprej bom zvišal voltažo za 1mV nato pa core clock za 10MHz. Če v tem primeru nebo stvar stabilna, dodam še 1mV, ali naj raje ne grem dlje? Morem zvišat voltažo tako na core, memory in Aux? Ali samo na core?

gddr85 ::

1mv bo premal, načeloma greš lahko do max safe voltage pa temp. mal gledaš, da ne bo kr na enkrat 100c
core voltage če navijaš core

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

dolenc ::

Dve stvari moraš imet v mislih... Višja napetost, večja stabilnost. Višja temperatura, nižja stabilnost. Zdej ko višaš napetost sicer dviguješ stabilnost, ampak tudi temperaturo in ko je ta previsoka, pade stabilnost, tko da moraš ravno pravo točko ujet. Oz v tem primeru so ti že v prvem postu odgovoril, kar si dosegu je nekje zlata sredina, več se ne splača, ker se bo sam bolj grelo, kar je sposobna grafa iz sebe stisent pa že daje.

Mind_Game ::

prek msi afterburner ti lepo nastavi oz omogoči voltage control, potem voltažo dej na max in potem dviguj core, in memory

simpl k pasul

ko dobiš artefakte, malo spustiš/znižaš frekvence in to je to
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

x4en0n ::

Hvala za vse nasvete!

Da pa kar tukaj vprašam. Navijanje procesorja je verjetno podobna stvar ne? Zdaj s stock coolerjem na tem AMDju se nebom nekaj igral, ker so temperature že tako ali tako malo višje. Zanima me pa, če je bolje s kakšnim programom al kr v biosu? Pa s katerim programom je potrebno preverjati stabilnost, ali je treba paziti le na temperature?

+ Kateri cooler bi bilo dobro nabavit, da ga bom lahko namontiral tudi na naslednjo mašino, ko bom to menjal? (Predvidevam, da so vsi aftermarket coolerji boljši od stock coolerjev)

gddr85 ::

prime95, occt - navijaš prek biosa, delaš enako, če misliš navijat potem en dobr aftermarket coole, upam da imaš eno solidno plato s heatsinki na nb in vrmjih
gledaš na temp. nekje 60-65c max, raje veliko manj

x4en0n ::

gddr85 je izjavil:

prime95, occt - navijaš prek biosa, delaš enako, če misliš navijat potem en dobr aftermarket coole, upam da imaš eno solidno plato s heatsinki na nb in vrmjih
gledaš na temp. nekje 60-65c max, raje veliko manj


Pomojem ta plata ni glih ne vem kaj. Asus m4a79XTD EVO.

gddr85 ::

bo v redu

x4en0n ::

No potemtakem pa super. Bom kupil samo nek cooler. Kakšen nasvet kar iz prve roke?

dolenc ::

Za mal dnarja pa velik muske tole, fx6300 na 4.7ghz je bil pod 60 stopinjah med špilanjem, ventilator na quite. Moraš pa seveda preverit katero višino še lahko spraviš v ohišje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010407 (8730) D3m
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334548 (3484) mateii
»

Navijanje procesorja,grafe

Oddelek: Strojna oprema
424433 (4144) hojnikb
»

Navijanje hd4890

Oddelek: Navijanje
251384 (931) __Devil__
»

Navijanje.

Oddelek: Navijanje
151129 (1129) Xtra

Več podobnih tem