» »

Interstellar (film)

Interstellar (film)

««
7 / 15
»»

PrihajaNodi ::

navodil za popravit anteno, ki iz neznanega razloga ne pošlje signala skozi okolje, kjer človek še nikoli ni bil, pa ni imel.


Se ti ne zdi da je to ena bistvenih potreb preden greš v vesolje? Skoraj tako pomembna kot gorivo, hrana in kisik?

Poleg tega so imeli še robota, ki je imel manual za popravit svojega kolega pa tudi on ni znal rešiti problema oddajnika.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

seveda, ker so bili v neznanem okolju.

O črnih luknjah je namreč ogromno teorij, pa za nobeno ni ravno možno reči da 100% drži.

O črvinah pa tudi ni dovolj znanega.

Možno je, da so v njihovem svetu o črnih luknjah vedeli še dosti manj kot mi (pa že mi vemo izjemno malo).

Kar se znanosti tiče, so bili pri tem čisto accurate. Pač niso znali popraviti antene, ki bi poslala signal mimo močnega gravitacijskega polja skozi črvino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

seveda, ker so bili v neznanem okolju.


Saj problema z oddajnikom niti niso poskušali reševati. Ah ne dela, jebiga, gremo pogledat še na ta in ta planet če je kaj novega. Pred tem pa filer z viharji in dirkanje po poljih.

To me moti. Sploh ne rešujejo problemov ampak ji povzročajo. Pri Alien vs Predator si vsaj vedel kako poteka zgodba, neko logično zaporedje dogodkov, tu pa kot bi si po nesreči zakuril hišo, potem pa bi rešval vrata. Še v Alienu je Sigurnijeva probala vzpostavljati oddajnike.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

pomisli na tole tako:

niso potrebovali oddajnika. Pač jebiga, niso mogli rečt lahko noč svojim bližnjim.
So pa nujno potrebovali informacije o planetih. Na tej točki je bilo vseeno če ne morejo poslati informacij nazaj na zemljo. če se vse izjalovi morajo NUJNO najti vsaj planet, kjer bodo izvedli plan B.

PrihajaNodi je izjavil:

Pred tem pa filer z viharji in dirkanje po poljih.


pred tem glavni character ni vedel da se mu izjemno mudi in si je lahko privoščil ležerno življenje in je učil hčerko menjat prestave, sina pa dirkat po polju kot pravi oče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Še v Alienu je Sigurnijeva probala vzpostavljati oddajnike.


ona je imela čas, hrano in ni imela naloge rešiti človeštvo.

dodatno: ne upoštevaš da se je znanstvenik na ladji verjetno 20 let (čas ko je čakal na vrnitev astronavtov iz planeta cunamijev) mučil s popravilom, pa mu ni uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

niso potrebovali oddajnika. Pač jebiga, niso mogli rečt lahko noč svojim bližnjim.
So pa nujno potrebovali informacije o planetih. Na tej točki je bilo vseeno če ne morejo poslati informacij nazaj na zemljo. če se vse izjalovi morajo NUJNO najti vsaj planet, kjer bodo izvedli plan B.


Lahko bi jim sporočili kateri planet je naseljiv.



pred tem glavni character ni vedel da se mu izjemno mudi in si je lahko privoščil ležerno življenje in je učil hčerko menjat prestave, sina pa dirkat po polju kot pravi oče.


Ja ne, samo zaradi neviht je bila povsod panika on je pa dirkal in lovil drone.

Olórin ::

ne upoštevaš da se je znanstvenik in astronavt na ladji verjetno 20 let (čas ko je čakal na vrnitev astronavtov iz planeta cunamijev) mučil s popravilom, pa mu ni uspelo.

PrihajaNodi je izjavil:

Ja ne, samo zaradi neviht je bila povsod panika on je pa dirkal in lovil drone.


aha. ja. v real life pa se človek nikoli ne poveseli ko so naravne katastrofe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

ona je imela čas, hrano in ni imela naloge rešiti človeštvo.


V bistvu je imela to nalogo, ker je hotel nek znastvenik odnesti te primerke domov iz tistega planeta. No to je bilo v dvojki.

Olórin ::

PrihajaNodi je izjavil:

ona je imela čas, hrano in ni imela naloge rešiti človeštvo.


V bistvu je imela to nalogo, ker je hotel nek znastvenik odnesti te primerke domov iz tistega planeta. No to je bilo v dvojki.


še tretjič.

ne upoštevaš da se je znanstvenik in astronavt na ladji verjetno 20 let (čas ko je čakal na vrnitev astronavtov iz planeta cunamijev) mučil s popravilom, pa mu ni uspelo.

medtem ko njiju ni bilo "za njiju" kratek čas, je na glavni ladji minilo mnogo let.
Relativnost. Read about it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

ne upoštevaš da se je znanstvenik in astronavt na ladji verjetno 20 let (čas ko je čakal na vrnitev astronavtov iz planeta cunamijev) mučil s popravilom, pa mu ni uspelo.


Verjetno ja. Ampak on je bil še manj inžinir kot pilot.

aha. ja. v real life pa se človek nikoli ne poveseli ko so naravne katastrofe?


Tukaj ni šlo za poplavo ampak konec sveta. Sicer tega ni vedel, samo ob takšni pogostosti viharjev vsaj nekaj delaš na tem da izboljšaš situacijo.

Olórin ::

ja, uživaš življenje, dokler ti je dano.

Vzgajaš družino, da bo sposobna preživet ko umreš.

In on je to delal. Kaj te moti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

V tem filmu so res nekako vsi delali po tem principu. Sin od glavnega igralca ni želel poslati niti otrok h sestri v bunker.

Olórin ::

PrihajaNodi je izjavil:


Verjetno ja. Ampak on je bil še manj inžinir kot pilot.


aha, zdaj torej priznaš da morda enostavno niso imeli znanja. lepo.

PrihajaNodi je izjavil:

V tem filmu so res nekako vsi delali po tem principu. Sin od glavnega igralca ni želel poslati niti otrok h sestri v bunker.


kaj je s tem narobe? Take ljudi najdeš vsepovsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrihajaNodi ::

aha, zdaj torej priznaš da morda enostavno niso imeli znanja. lepo.


Zakaj pa so zbrali takšno butasto ekipo? Astronavt mora pokazati malo več kot oseba na razgovoru za poštarja. Črna luknja, neznanje, nemoč, pomankanje volje...Pri Alienu se je videlo ko so se zajebavali z oddajniki. Tu ničesar. Samo domišljaš si lahko.

kaj je s tem narobe? Take ljudi najdeš vsepovsod.


Načeloma redko, da želi starš iz zavidanja ali sovražnosti do sestre umoriti svoje otroke.

Olórin ::

ok, torej ti bi rad 20 let posnetkov kako se je tip zajebaval z anteno?

PrihajaNodi je izjavil:


Načeloma redko, da želi starš iz zavidanja ali sovražnosti do sestre umoriti svoje otroke.


zakaj torej toliko staršev v "real life" ne cepi svojih otrok proti nevarnim boleznim?

Ni šlo za sovraštvo, šlo je za to, da ga je bilo strah zapustiti hišo, obenem pa ni želel ostati povsem sam.
Če bi sestro sovražil, bi z njo grobo ravnal ko se je vrnil iz požganega polja, pa jo je objel.

si še kak del filma slabo pogledal in ti moram razložiti kaj se je dogajalo? :D
waw, nisem vedel da je Interstellar film označen z 12+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

ZaphodBB ::

niso potrebovali oddajnika. Pač jebiga, niso mogli rečt lahko noč svojim bližnjim.
So pa nujno potrebovali informacije o planetih. Na tej točki je bilo vseeno če ne morejo poslati informacij nazaj na zemljo. če se vse izjalovi morajo NUJNO najti vsaj planet, kjer bodo izvedli plan B.

Ja in pilot, ki je hkrati inženir nima pojma o splošni relativnosti? Really dude? To znanje, moraš imeti še kot pilot na zemlji (relativnost močno vpliva na navigacijske naprave recimo), navigacija po vesolju brez razumevanja in poznavana relativnosti je pa totalna buča.

Potem una deklina, pa še njen jebeni foter - ne znajo oz. pozabijo upoštevat hitrost časa in šibajo na "prvi" planet. Seveda, je vsakemu amaterskemu atronomu jasno, da bo imel planet blizu take črne luknje grozne plimske sile. Jebeni Merkur je neprimeren za bivanje zaradi plimskih sil, ki povzročajo pošastne potrese - pa je samo blizu sonca. Da efekta zgoščanja časa sploh ne omenjam. Pri planiranju obiskov in sprejemu informacij, pa valjda upoštevaš in moraš upoštevati kdaj bo v tvojem času prvo plovilo prišlo na planet, ne pa da ti deset let za njimi prideš tja in ugotoviš, da v resnici je pa ta oseba pristala šele pred pol ure.

For the record, meni je film še vedno všeč in se zavedam, da gre predvsem za plot device s katerimi izobraziš publiko, ki nima znanja o teh zadevah. Samo pravim, da so za znanstvenike jako butasti. Ne toliko kot oni v Prometheusu, vendar še vedno preveč glede na to, kako reklamo so delali za film.

Načeloma redko, da želi starš iz zavidanja ali sovražnosti do sestre umoriti svoje otroke.

Nič ni redko, poznamo celo poseben izraz, ki označuje tovrstno početje - "zarukanost".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Na žalost ti novodobni filmi niso tako dodelani kot recimo blade runner ali pa alien, osmi potnik franšiza , ki so zame še vedno eni izmed boljših filmov. Škoda da se bolj ne potrudijo, sej časa in denarja imajo dovolj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

krneki0001 je izjavil:

Na žalost ti novodobni filmi niso tako dodelani kot recimo blade runner ali pa alien, osmi potnik franšiza , ki so zame še vedno eni izmed boljših filmov. Škoda da se bolj ne potrudijo, sej časa in denarja imajo dovolj.

Alien dodelan? Zamorec prosim.

Ti imaš malo nostalgije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Seveda je bolj dodelan (ne grafično, ker 1979 leta je bila grafika 35 let zadaj za današnjo) ampak zgodba ni polna lukenj tako kot prometej in interstelar.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

krneki0001 je izjavil:

Seveda je bolj dodelan (ne grafično, ker 1979 leta je bila grafika 35 let zadaj za današnjo) ampak zgodba ni polna lukenj tako kot prometej in interstelar.

Kdaj si ga nazadnje gledal?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Hmm, ne vem, je pa že dolgo. ampak vseeno se mi zdi, da je imel več konsistentne zgodbe kot interstellar.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Se mi je zdelo. Pojdi pogledat, boš videl da si imel verjetno tedaj nižje standarde in da sta po istih standardih tako Interstellar kot Prometheus odlična filma. Sam kaj, ko je danes hujša konkurenca.

Jaz sem imel strašno lepe spomine na He Man risanke, sem šel pogledat kot odrasel. Rezultat je bil, da sem malo bruhnil v usta. V primerjavi s tistim sranjem so telebajski prava intelektualna orgija.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

Zgodba je v Alienu definitivno bolj dodelana, enako terminator od 1 do 2 vse naprej je bilo sranje. Da D9 ne omenjam, masterpiece. Vsi nesteti pokosijo Prometheusa in tale zmazek, ki si zeli biti neka fizicna odlicnost, pa ima ze zgodba polno lukenj kaj sele elementi fizike. Ne rabis huge budget za film o fiziki, lep primer je film Primer ali pa mogoce tudi Coherence.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Fantje, saj čez "tisti film je zanič" "ne pa ne" "ja pa ja" boste pa že znali priti a ne? Pa celo morda razložiti ZAKAJ tako mislite?
The truth is rarely pure and never simple.

Infinity ::

http://blogs.scientificamerican.com/obs...

en intervju z Kip Thorneom.

sheeshkar ::

Končno sem si ogledal Interstellar, film o katerem sem vedel zelo malo, ker sem se načrtno izogibal trailerjem, intervjujem in forumskim debatam. Interstellar ni popoln in ima svoje napake, ampak po branju vaših komentarjev resnično ne razumem nekaterih oseb, ki očitno niso šli gledat filma, temveč iskati znanstvene napake. To je tako, kot da bi gledal nek dokumentarec o rimskih časih in se skoncentriral na slabo igro igralcev v uprizoritvah zgodovinskih dogodkov (seveda ti potem dokumentarec ne bo všeč, tudi če je vse ostalo odlično). Obešanje na to, ali je realno voziti po koruzi s počeno gumo bi moralo biti v ocenjevanju nekega filma praktično nepomebno. Iskanje napak v razlagi plimovanja ali strukture zraka nekega tujega planeta v neki drugi galaksiji prav tako (te razlage so v filmih ponavadi skope, ali jih sploh ni in pohvalno je že to, da se jim nameni več kot dva stavka), vsaj če ti te stvari zato pokvarijo nek film. V kolikor bi do popolnosti razlagali vsako odločitev znanstvenikov ali znanstvenih pojavov, ta film ne bi bil več fikcija, temveč dokumentarec (po možnosti z Morganom Freemanom). Po branju nekaterih kritik na tem forumu sem tudi opazil, da je za večino teh domnevnih napak podana razlaga (ki je bila razložena že v filmu), a jih nekateri kar ignorirajo in še naprej neargumentirano kritizirajo. Vsakemu od nas se lahko zgodi, da nekaj v filmu spregledamo, ampak samo ljudje z agendo pljuvanja niso sposobni sprejeti, da je nekaj bilo razloženo.

Zakaj je meni bil film všeč? Kot se za dober Sci-Fi spodobi, so bili efekti fenomenalni. Prizori v vesolju so na najvišji možni ravni. Igranje je bilo vrhunsko, Matthew McConaughey odlično odigra očeta, ki je pahnjen v vlogo "rešitelja človeštva" in mora zapustiti družino. Tudi ostali so svoje vloge odigrali zelo dobro (ni bilo igralca, ki bi mi ostal v spomminu po slabi igri), še posebej je potrebno izpostaviti mlado Murph (10 let). Interakcija in kemija med očetom in hčerko na začetku da filmu odlično podlago za kasnejše "raziskovanje" pojmov kot so "ljubezen", "čas" in "odnosi med ljudmi". Ljubezen in čas sta tudi glavni temi tega filma (ne črne luknje, relativnost in plimovanje na tujih planetih), ki se po mojem mnenju naravnost fantastično zlijeta skupaj ob koncu filma, ko je Cooper v Tesseractu in mu ravno ljubezen do hčerke in sposobnost "iskanja" po času omogoči rešitev človeške rase. Scenarij bratov Nolan je ponovno na zelo visoki ravni (sta pa sposobna tudi boljših, kar sta že dokazala v preteklosti), dialogi so zadovoljivi, ne pretiravajo s posiljenim humorjem - razen pri robotih, kar jih pa naredi za zelo simpatične (in še vedno dovolj realistične, da ne pokvarijo ton filma) in drugačne od običajnih robotov v Sci-Fi filmih. Omeniti je potrebno tudi glasbo, ki kot ponavadi v Nolanovih filmih odlično spremlja in daje ton dogajanju na ekranu, hkrati pa je še vedno dovolj "neopazna", da ti ne krade pozornosti. Film ni popoln, nekatere nekonsistentnosti predvsem v znanosti seveda obstajajo, vendar je znanost za povprečnega človeka na dovolj visoki ravni. Svojo nepopolnost občasno prikaže v motivaciji nekaterih likov, ki so občasno preveč enoplastni in zato ne razumemo njihovih dejanj (kar je problem Nolana v vseh njegovih filmih, ampak enoplastnost nekaterih likov je po mojem mnenju ena izmed redkih stvari, ki mu jih lahko očitamo).

-valvoline- ::

Heh, se dokumentarci tipa *death by neutron star* so bolj zanimivi kot Interstellar. Vsekakor overhyped. Edino kar je zame bilo zanimivo je glih cunami. Ostalo pod povprecjem. Nisem razumel kako so vmes resili zemljo-zemljane oz tezavo z hrano in zrakom dokler se je vrnil. Primerne planete itak niso nasli. Giant space farms? Give me a break.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Saj niso rešili. Le nekaj ljudi so v vesolje poslali. Verjetno na vmesno postajo pred nadaljevanjem poti preko "luknje".

(kaj je bil problem profesorjeve formule pa res nisem razumel. Umetna gravitacija za vesoljsko postajo? Launch assist?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WarpedGone ::

Js sm dobil občutek, da je bila njegova 'želja' oz. navidezni cilj stuhtat način, kako gravitacijo skenslat in s tem olajšat/omogočit pošiljanje velikega števila ljudi iz zemlje.
Zbogom in hvala za vse ribe

trololo2 ::

Cilj je bil spraviti zemljsko populacijo iz Zemlje z novim antigravitajskim motorjem, za kar so rabili "rešiti formulo". Za katero se je izkazalo da za njeno rešitev najprej rabiš pomeriti par konstant v singularnosti. Oboje za lase privlečeno ampak vseeno kul, razen če si pač hater.

Najbolj butast komentar v tejle temi je pa tisti, da bi roboti morali izgledati kot v terminatorju. Mislim TARS/CASE/KIPP so pa ena bolj svetlih točk filma vključno z izvirnim dizajnom.

Lonsarg ::

-valvoline- je izjavil:

Heh, se dokumentarci tipa *death by neutron star* so bolj zanimivi kot Interstellar. Vsekakor overhyped. Edino kar je zame bilo zanimivo je glih cunami. Ostalo pod povprecjem. Nisem razumel kako so vmes resili zemljo-zemljane oz tezavo z hrano in zrakom dokler se je vrnil. Primerne planete itak niso nasli. Giant space farms? Give me a break.

Mislim da je bilo zelo očitno, da so se naučili nadzorovati gravitacijo. Direktna posledica tega je izdelava nesramno poceni vesoljskih postaj, kar so uporabili za izdelavo te vmesne postaje med črno luknjo in novim planetom, ki so ga IMO našli, tak da dečko smo te dobili, da nisi gledal filma;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ZaphodBB ::


Mislim da je bilo zelo očitno, da so se naučili nadzorovati gravitacijo. Direktna posledica tega je izdelava nesramno poceni vesoljskih postaj, kar so uporabili za izdelavo te vmesne postaje med črno luknjo in novim planetom, ki so ga IMO našli, tak da dečko smo te dobili, da nisi gledal filma;)

Ne vem, če je kaj dosti govora o novem planetu...

Pomojem, ko imaš take postaje - planetov ne rabiš več.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

-valvoline- ::

Lonsarg je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Heh, se dokumentarci tipa *death by neutron star* so bolj zanimivi kot Interstellar. Vsekakor overhyped. Edino kar je zame bilo zanimivo je glih cunami. Ostalo pod povprecjem. Nisem razumel kako so vmes resili zemljo-zemljane oz tezavo z hrano in zrakom dokler se je vrnil. Primerne planete itak niso nasli. Giant space farms? Give me a break.

Mislim da je bilo zelo očitno, da so se naučili nadzorovati gravitacijo. Direktna posledica tega je izdelava nesramno poceni vesoljskih postaj, kar so uporabili za izdelavo te vmesne postaje med črno luknjo in novim planetom, ki so ga IMO našli, tak da dečko smo te dobili, da nisi gledal filma;)

Kje si ti vidu ta novi planet? A sem jaz kaj spregledal? Kero tezavo so resili kao z pomocjo gravitacije? Rotirajoci se cilinder ki emulira gravitacijo je se danes realnost. A so vseh 7+ (mogoce 10+ v prihodnosti) milijard folka spravli z Zemlje? Film je totalen bullshit.


Veliko bolj realno in zanimivo kot Interstellar.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Tip pade not v crno luknjo pol pa kar naenkrat se pojavi doma *khm* za omaro?
Hehe, ne me jebat. Picassovo delo med filmi i guess.
:)

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Kje si ti vidu ta novi planet? A sem jaz kaj spregledal? Kero tezavo so resili kao z pomocjo gravitacije? Rotirajoci se cilinder ki emulira gravitacijo je se danes realnost. A so vseh 7+ (mogoce 10+ v prihodnosti) milijard folka spravli z Zemlje? Film je totalen bullshit.

Od kje tebi ideja, da je na svetu 7 miljard ljudi?

Jaz sem iz filma razbral, da je bila vojna. In tudi močno implicirajo, da je treba delat otroke, ker je prej premalo kot preveč ljudi.

Tip pade not v crno luknjo pol pa kar naenkrat se pojavi doma *khm* za omaro?
Hehe, ne me jebat.

Prav za take kot si ti so prav doesedno povedal, kaj se je zgodilo. Pa si očitno pretrd, da bi zastopil.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

-valvoline- ::

Zarad mene boljse da so povedal da ga je Harry Potter prpelu nazaj. Hokus pokus.
;((

ZaphodBB ::

Zarad mene boljse da so povedal da ga je Harry Potter prpelu nazaj. Hokus pokus.

Ti si res mislil, da boš v filmu našel tehnična navodila za potovanje skozi črvine?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

WarpedGone ::

Pomojem, ko imaš take postaje - planetov ne rabiš več.

Dobesedno rabiš ne, še vedno pa si kljub antigravity techu omejen z drugimi omejenimi resursi in je precej prikladno, če maš na dohvat ruke kak planet, kjer ni treba kurit lastne energije za vzdrževanje osnovnih pogojev za preživetje. Če druzga ne, je vesolska postaja precej bol občutljiva na 'nesreče' kot cel planet.
Zbogom in hvala za vse ribe

Lonsarg ::

-valvoline- je izjavil:


Kje si ti vidu ta novi planet? A sem jaz kaj spregledal? Kero tezavo so resili kao z pomocjo gravitacije? Rotirajoci se cilinder ki emulira gravitacijo je se danes realnost. A so vseh 7+ (mogoce 10+ v prihodnosti) milijard folka spravli z Zemlje? Film je totalen bullshit.

Tista ženska, edina od posadke, ki je ostala na tisti ladji je začela kolonijo postavljat na tem novem planet(tretji planet na seznamu za pogledat, on se odžene v črno luknjo ravno zato, da bo imela njena ladja dovolj hitrosti, da pride do tretjega planeta) in ta ki je šel v črno luknjo gre na koncu filma do nje, z nekim novim letalcem.

Toliko slep, da ne vidiš miljarde možnih zadev, ki bi jih z vsaj delnim nadzorovanjem gravitacije lahko rešili pa upam da nisi. Nisem rekel da so v filmu kaj pokazali, vse so prepustili domišljiji gledalcev. Če ti ni kapnilo v glavo, da brez nadzorovanja gravitacije ljudje nimajo resorsov postaviti tak umeten ekosistem na taki gromozanski vesoljski postaji, potem pa itak brez veze, da si sploh gledal tak film, ker očitno niso taki zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jype ::

Valentino> Mislim TARS/CASE/KIPP so pa ena bolj svetlih točk filma vključno z izvirnim dizajnom.

+3

Nasploh je vizualni design večine reči v filmu odličen, kiksov je veliko manj kot bi jih lahko bilo.

Mene moti samo prisiljena drama.

Kot pravi Chuck Yeager: That's a bunch of crud.

Aar2rk ::

Ja, Chuck Yeager had the Right Stuff:) Vsakič, ko vidim kakšnega test pilota v filmu, se spomnim na njega. Sicer sem pa ravno iz kina, še ujel Interstellar (in se takoj na začetku spomnil na C.Y.)
(SPOILER ALERT, za tistega zadnjega, ki še ni gledal)
Preskok iz črne luknje za omaro tudi mene malo... bega? ...3D model narejen v 5D prostoru, vse informacije o event horizonu pa z morsejevo na ročni uri... dober mehanizem ure, da je delala zadosti dolgo, pa precej hitro je vse na roko prepisala... Itak je pa pomoje glavni trik, da je sploh ratalo, zaradi typotov med prepisovanjem :P Sicer pa kakšne posebne spremembe v prostoru-času tistih 90 let kasneje nisem videl, tako da ne vem, kdo je pravzaprav kaj sporočal nazaj... tudi scenarist najbrž ne. In že Rama je bil precej večji cilinder, precej varnejši za strešna okna.
Malo me nervirajo SFji, kjer je večina zapleta človeška neumnost (Matt Damon). Ampak do Mattove izdaje mi je film lepo tekel. Pa tudi končni namig, da je Annino srce prav vedelo, kateri planet je pravi, je še kar zabaven (ker je pokopala unega in zdaj čaka MMcC) >:D

MrStein ::





Se mi je zdelo podobno. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Valentino> Mislim TARS/CASE/KIPP so pa ena bolj svetlih točk filma vključno z izvirnim dizajnom.

+3

Nasploh je vizualni design večine reči v filmu odličen, kiksov je veliko manj kot bi jih lahko bilo.

Mene moti samo prisiljena drama.

Kot pravi Chuck Yeager: That's a bunch of crud.


Moras si pogledati film Terminator, vizualni dizajn je top.

oo7 ::

Mogoče kdo ve kdaj pride DVD tega filma?

Zelnick ::

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve kdaj pride DVD tega filma?


http://lmgtfy.com/?q=interstellar+dvd+r...



31. marec
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

DarkSite ::

Aar2rk je izjavil:

Ja, Chuck Yeager had the Right Stuff:) Vsakič, ko vidim kakšnega test pilota v filmu, se spomnim na njega. Sicer sem pa ravno iz kina, še ujel Interstellar (in se takoj na začetku spomnil na C.Y.)
(SPOILER ALERT, za tistega zadnjega, ki še ni gledal)
Preskok iz črne luknje za omaro tudi mene malo... bega? ...3D model narejen v 5D prostoru, vse informacije o event horizonu pa z morsejevo na ročni uri... dober mehanizem ure, da je delala zadosti dolgo, pa precej hitro je vse na roko prepisala... Itak je pa pomoje glavni trik, da je sploh ratalo, zaradi typotov med prepisovanjem :P Sicer pa kakšne posebne spremembe v prostoru-času tistih 90 let kasneje nisem videl, tako da ne vem, kdo je pravzaprav kaj sporočal nazaj... tudi scenarist najbrž ne. In že Rama je bil precej večji cilinder, precej varnejši za strešna okna.
Malo me nervirajo SFji, kjer je večina zapleta človeška neumnost (Matt Damon). Ampak do Mattove izdaje mi je film lepo tekel. Pa tudi končni namig, da je Annino srce prav vedelo, kateri planet je pravi, je še kar zabaven (ker je pokopala unega in zdaj čaka MMcC) >:D


Tesseract je bil zgrajen v 4D ne v 5D. Bitja so bila iz 5D+.
Kako zgleda 4D pa je tukaj prikaz (od 3min dalje) 4D
Zaradi 4D je videl svojo hčerko na časovnem intervalu od začetka do konca, torej hčerkina kača(od rojstva do smrti).

TESKAn ::

Samo da vidis prostor - cas v 4D, moras bit v 5D?
Zanimiv video drugace, hvala za link :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CellarDoor ::

ne vem, no, zadeva ima zelo dobre trenutke, nekateri pa so za odraslega človeka že na meji sprejemljivosti in film ni tako dober, kot bi lahko bil

Tr0n ::

Weird film, slab scenarij, dober sci-fi. Tako nekako.

CellarDoor ::

važno, da je s počenim, zasoplim in zaplinjenim vezirjem najdel komunikacijsko napravo in poklical na pomoč

očitno stometrski valovi ne povzročajo nobenega vetra, med pristajanjem tudi niso opazili nič kot tudi okolice si niso ogledali takoj po pristanku

ali pa ejectanje v črni luknji in pošiljanje morsejeve abecede in binarnih signalov .... bizarno

mislijo, da brez konkurence lahko naredijo dobro ZF v vesolju, M.M. boljše, da bi ostal med koruzo, mu igranje v prahu precej bolje ustreza

glasbeni vložki so super, igra glavnega akterja med odhajanjem od doma, niti ne, so mu očitno preveč čebule dali za vohat

Inception je bil boljši film, tam so se nemogoče stvari vsaj dogajale v igralčevih glavah, tukaj jih hočejo vsilit gledalcem, kar ni uspešno, še Event Horizon je bil boljši ZF

Zgodovina sprememb…

««
7 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva fotografije črne luknje

Oddelek: Znanost in tehnologija
152620 (1410) bajker
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5622087 (10308) oo7
»

Arrival (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
29243278 (30190) jype
»

Autómata

Oddelek: Sedem umetnosti
204200 (3494) bambam20

Več podobnih tem