» »

Arrival

Arrival

««
6 / 6
»
»»

IL_DIAVOLO ::

Pa kaj se tolko prerekate, nakladate in filozofirate okoli enega filma? Film ti je dober al ti pac ni, pika.

jype ::

IL_DIAVOLO> Film ti je dober al ti pac ni, pika.

Ne razpravljamo o tem, komu je film "dober" (napiše se "všeč", ali pa "film se ti zdi dober"), temveč o objektivnih kategorijah: S kako primitivnimi prijemi se film trudi zaslužiti denar in koliko pomembnih elementov žrtvuje za isti cilj.

Arrival je odličen film, passengers je pa podpovprečen. Čudi me (ne, v resnici me ne), da se negativni kritiki Arrival niso obeh lotili na enak način in tako ostali objektivni.

dronyx ::

Smurf je izjavil:

Napacna primerjava. Ta there is no time pomeni, da za njih cas ni linearen, ne da ga ni. Tako, da je primerjava mimo.

No, saj potem smo si pa precej podobni, ker tudi nase dojemanje časa ni linearno. Noč hitro mine, tako kot mladost, vojna, ki traja par let se zdi, da se vleče v neskončnost...V prihodnost tudi mi vidimo, saj astrofizika zna napovedati prihodnost zvezd in galaksij.Tudi moralne dileme kot jo doživlja glavna junakinja so praktično že resničnost. Poznam zgodbo ženske, ki je šla delati splav zato, ker "je videla v prihodnost" in je obstajala možnost 12%, da bo potomec imel težko dedno bolezen. Ampak ironija usode pa je potem hotela, da ji je naslednji otrok z drugim partnerjem umrl v rani mladosti tudi zaradi neke bolezni. Skratka...Hočem povedat...hvala bogu za jezik, da lahko med sabo komuniciramo, razmišljamo, se učimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

          ::

Nikec3 je izjavil:

Ja, tudi jaz. Tisti, ki v temi o tem filmu omenjajo posebne efekte so očitno precej zgrešili poanto.

Še enkrat. Ta film je za širšo publiko. In vizualizacija je pomembna stvar filma. Če ne bi bila, bi vsi brali knjige.


Vizualizacija je seveda vsak film. Govora je bilo o tem, da so posebni učinki v tem filmu slabi. Moje mnenje pa je, da to ni eden tistih filmov, ki bi bil zasnovan na posebnih učinkih. V tem filmu heptapodov spolh ne bi bilo potrebno prikazati, lahko bi jih upodobili lutkarji iz ljubljanskega lutkovnega gledališča, pa ne bi film s tem nič izgubil. Specialni efekti niso poanta tega filma.

SloLord ::

Gledal včeraj. Nič posebnega. Daleč daleč previsoka ocena.
It is I, Leclerc!

oo7 ::

Jaz dam filmu oceno 7/10

garamond ::

Po mojem mnenju je pa film malo nadpovprečen - M-Power, jaz bi mu dal oceno od 7.5 do 8.0 (bolj proti 8.0). Nisem pričakoval preveč zaradi prevečih slabih sci-fi (v ožjem smislu) filmov zadnjih let, tako da me je v bistvu celo malo presenetil. Pohvalim lahko zelo izviren prikaz vesoljcev - končno! - ter prav tako izvirno temo; ter tehnične detajle, kot recimo prizor z uporabo aplikacije za prevod, ki ima realno kodo ter interakcijo.
Fascinirala me je alegorija nelinearnega časa in posamezne "pismenke" v jeziku vesoljcev - krog, ki lahko predstavlja holistično dojemanje časa. Žal je verjetno to le naključje dizajnerke, ki je izdelala podobo jezika.

Se pa Arrival skoraj ne more primerjati z Interstellar, ki je po mojem mnenju za en razred boljši. Tam me je prevzela tako zgodba, sci-fi, slika in glasba. Me sploh ne moti, da je bil film narejen za širšo publiko.

Arrival se zame ne more primerjati tudi s Passengers. Ponovno sem se spomnil, zakaj ne gledam drama/romance filmov - ker so mi neznansko dolgočasni. Ker se Passengers dogaja v vesolju in je sci-fi ozadje filma sem ga vseeno gledal - brez pričakovanj - pa mi je bilo še vseeno žal. Ko vidiš oceno 7.0 - in odšteješ še par decimalk, pridobljenih zaradi dveh znanih igralcev - se čisto strinjam s tako oceno.

Ja, to je moj način odločanja, če naj si ogledam film. Film iz znane franšize/znan IP pomeni: realna ocena je [zame] vsaj 0.5 - 1.0 nižja. Po drugi strani, če je film iz meni ljubih žarnov: +0.5, ker mi bo realno bolj všeč kot povprečnemu gledalcu.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

IL_DIAVOLO ::

Če že podajamo oceno :D

Tudi jaz bi dal 7-7.5, več pa res ne, ker potem pa se že nevarno približuje filmu Inception, ki pa je čisto na drugem nivoju.

Tr0n ::

Na veliko slabsem nivoju ja. :)

Also, Arrival se niti priblizno ne "priblizuje" filmu Inception, ki je pure fiction.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

dronyx ::

Tr0n je izjavil:

Na veliko slabsem nivoju ja. :)

Also, Arrival se niti priblizno ne "priblizuje" filmu Inception, ki je pure fiction.

Arrival je tudi pure fiction.

Tr0n ::

dronyx je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Na veliko slabsem nivoju ja. :)

Also, Arrival se niti priblizno ne "priblizuje" filmu Inception, ki je pure fiction.

Arrival je tudi pure fiction.

jype ::

dronyx> Arrival je tudi pure fiction.

Je kar Science fiction @ Wikipedia

IL_DIAVOLO ::

Tr0n je izjavil:

Na veliko slabsem nivoju ja. :)

Also, Arrival se niti priblizno ne "priblizuje" filmu Inception, ki je pure fiction.


Heh...po tvoje ja.

Vemo, da je tvoj okus za filme malo poseben :D Birdman, sicario, arrival in podoben zeh

Nikec3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Na veliko slabsem nivoju ja. :)

Also, Arrival se niti priblizno ne "priblizuje" filmu Inception, ki je pure fiction.


Heh...po tvoje ja.

Vemo, da je tvoj okus za filme malo poseben :D Birdman, sicario, arrival in podoben zeh

Birdman je čisti 10/10.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Tr0n ::

Sicario pa 11/10. :)

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim :D

jype ::

Eni ne veste, kaj je dober film.

Če vam med ogledom teknejo kokice, potem ni.

IL_DIAVOLO ::

Vemo vemo...samo imamo drugacen okus.

Mi malo manj umetniski po srcu ocitno bolje sprejemamo drugace mislece ;)

jype ::

IL_DIAVOLO> Vemo vemo...samo imamo drugacen okus.

To je forum na internetu. Tukaj se temu reče, da imate napačen okus.

nurse013 ::

To je forum na spletu,nekateri imamo drugacen okus,tvoj je napacen,oz.prilagojen tebi
:)
you gotta be kidding me...

jype ::

Nufags can't triforce worth a damn.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

IL_DIAVOLO ::

Forum je namenjen izmenjavi razlicnih mnenj-debata.

Staroselec kot si ti jype bi pa ze lahko to vedel.

dronyx ::

Lepo za pogledat, da tule nimamo opravka s samimi komunisti, ki bi razmišljali enako in da ima vsak svoje mnenje. To pa seveda ne pomeni, da je Arrival dober sci-fi film. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: neboben ()

jype ::

dronyx> To pa seveda ne pomeni, da je Arrival dober sci-fi film.

Ne, seveda ne. Zakaj gre za dober sci-fi film smo povedali že prej.

IL_DIAVOLO> Staroselec kot si ti jype bi pa ze lahko to vedel.

Na forumu bi bil prehud dolgčas, če se ne bi prerekali o tem, kdo ima pravilnejši okus.

dronyx ::

Sem na hitro pogledal dobitnike Oskarjev in kot kaže je Arrival veliki poraženec. Ni ga dobil niti za montažo in prirejen scenarij. Samo montaža zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

oo7 ::

Če bi bil Forest med nominiranci bi mogoče letos še dobili oskarja.

SloLord ::

dronyx je izjavil:

Sem na hitro pogledal dobitnike Oskarjev in kot kaže je Arrival veliki poraženec. Ni ga dobil niti za montažo in prirejen scenarij. Samo montaža zvoka.


Lol? Kaki Oskar no :D
It is I, Leclerc!

Tr0n ::

Jaz bi Arrival komot dal najboljsi film, ampak Moonlight si ga tudi zasluzi. :)

dronyx ::

SloLord je izjavil:

Lol? Kaki Oskar no :D

Če te moti velika začetnica pač pri teh nagradah ne vem kako se pravilno napiše. Pa me niti ne zanima. :|

RegulusDraco ::

the Academy Awards, or "Oscars",

SloLord je izjavil:

dronyx je izjavil:

Sem na hitro pogledal dobitnike Oskarjev in kot kaže je Arrival veliki poraženec. Ni ga dobil niti za montažo in prirejen scenarij. Samo montaža zvoka.


Lol? Kaki Oskar no :D


Film ni bil slab. Ima pa potencial, da bi lahko bil boljši. Jaz mu dam oceno 8 na imdb, ker sem bil zelo presenečen nad filmom (sem pričakoval najslabši film leta 2016 ko sem videl kdo je glavna igralka)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

SloLord ::

Zdaj vidim, da so bli včeraj oskarji :D Haha. Čist pozabo.
It is I, Leclerc!

sift ::

absolutno zanič VSE.. ni mi všeč bil niti malo.

vostok_1 ::

Srkazem?

Zanič ni bil. Prva tretjina je precej dobra IMO. Ostalo je kar je.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smrekar1 ::

Zanič ni, je pa en velik meh, sploh glede na hype. Zgodba je zasnovana odlično: kako komunicirati z nezemljani? Slišimo, da je univerzalni jezik znanost in da z jezikoslovjem ne bomo prišli daleč. Super ... ampak ... preostanek filma jasno pokaže, da je (po mnenju avtorjev) jezikovje vse kar potrebujemo. Omenijo sicer, da druge skupine po svetu komunicirajo drugače, kitajčki menda s pomočjo Mahajonga, ampak to je vse kar izvemo.

Odlična zasnova, katastrofalna izvedba. Nekateri menijo, da je film inteligenten, ker pokaže kako je naše dojemanje sveta pogojeno z jezikom, ki ga govorimo. To ni neko avantagrdno odkritje, ampak že skoraj 200 let stara lingvistična teorija.

Linguistic relativity @ Wikipedia

To je nekako tako prelomno kot da bi naredil nek hud sci-fi flim, ki bi temeljil na uporabi čudežnega izdelka, ki mu rečemo kalkulator. Prvi masovno proizvedeni mehanični kalkulator (aritmometer) je namreč iz istega leta kot teorija, da je naš jezik opisuje naše dojemanje sveta.

Filma mi je žal, ker bi lahko zadevo zastavili le malo drugače in bi dejansko dobili inteligenten film.

Han ::

A se ni glavni junakinji vse skupaj le sanjalo? :P

jype ::

Smrekar1> Odlična zasnova, katastrofalna izvedba. Nekateri menijo, da je film inteligenten, ker pokaže kako je naše dojemanje sveta pogojeno z jezikom, ki ga govorimo. To ni neko avantagrdno odkritje, ampak že skoraj 200 let stara lingvistična teorija.

Ah, pa kaj še. Zaradi te dileme je "inteligentna" knjiga.

Film je inteligenten (do točke, ko prvič pride do nasilja), ker so dialogi kredibilni. Slab je na nivoju, ki ga sanjajo disney indoktriniranci, ki v sporočilih vidijo "imejmo se radi", ampak to, da nas vesoljci pridejo rešit pred nami, je že premisa originalnega romana.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Ah, pa kaj še. Zaradi te dileme je "inteligentna" knjiga.


Verjamem, ampak kolikor vem tu govorimo o filmu in ne o knjigi po kateri je film posnet.

Film je inteligenten (do točke, ko prvič pride do nasilja), ker so dialogi kredibilni. Slab je na nivoju, ki ga sanjajo disney indoktriniranci, ki v sporočilih vidijo "imejmo se radi", ampak to, da nas vesoljci pridejo rešit pred nami, je že premisa originalnega romana.


Slab je na nivoju kjer najprej postavi globoko premiso, ki jo potem razruši na izrazto plitev način. Globino ima približno tako kot Dan neodvisnosti, samo da se tam bolj ukvarjajo s tem, kar je tu poanta filma, tam pa neka zadeva ki razloži zakaj bo sledila akcija. Žalostno.

jype ::

Smrekar1> ki jo potem razruši na izrazto plitev način.

To stori knjiga, ne film. Lahko bi sicer film posneli po kakšni drugi knjigi, ampak kritika zgodbe je nekaj drugega, kot kritika filma.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


To stori knjiga, ne film.


Verjamem, da je to slabost, ki izvira iz podlage, ampak šibkost ključnega dela zgodbe je tudi slabost filma. Če ima film slabo zgodbo zato, ker je posnet po slabi knjižni osnovi, je to še vedno slabost (tudi) filma. Logično, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Ne vem, meni se zdi originalen Star Wars roman zelo šibak, film je pa na veliko nivojih na pomemben način premaknil kinematografijo daleč naprej. Režija sicer res ni eden od teh, ampak kljub šibki podlagi in podpovprečni režiji lahko rečemo, da je film dober - in da so nadaljevanja odlična in katastrofalna, na različne načine.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Ne vem, meni se zdi originalen Star Wars roman zelo šibak, film je pa na veliko nivojih na pomemben način premaknil kinematografijo daleč naprej. Režija sicer res ni eden od teh, ampak kljub šibki podlagi in podpovprečni režiji lahko rečemo, da je film dober - in da so nadaljevanja odlična in katastrofalna, na različne načine.


Originalni roman Vojna Zvezd je napisan po scenariju za film, ne obratno. Take knjige so praviloma šibke, ker samo ubesedijo to, kar v filmu vidiš. Če imaš knjigo in po njej delaš film se da narediti stvari dosti boljše.

Kaj ima to zvezo s šibkosti v Prihodu je pa druga zgodba. Boš blagovolil obrazložiti?

pegasus ::

Končno sem tudi jaz prišel do tega filma.

Sicer sem veliko bolj domač z daljnevzhodno animacijo, a ta film spada med tiste, ki mi dajo upanje, da je zahodna filmska produkcija sposobna zložiti skupaj nekaj vredno ogleda nekako 2-3x na desetletje. Violinski duo je direkten ripoff iz Haibane Renmei, celo rahlo omiljen, da ne zadane preveč. Kar je dobro - elemente, ki delajo, je vredno kopirati. Zgodba je za h'wood sveža in unikatna, kar je za tiste kraje ekonomsko rizično, zato so jo prisiljeni držati na vajetih vsakdanjosti, da ne zgubijo publike. A zato izgubi film - kot ste ugotovili že pred mano, bi lahko bil še veliko boljši, kot sicer je. To je ena velika črna pika h'wooda - ker imajo predrago produkcijo, nimajo jajc res spustiti domišljije z vajeti. Moje sožalje. Tudi sicer izgleda da jim domišljije hudo primanjkuje, ker zadnje čase samo še pogrevajo že zdavnaj videne like in zgodbe ... za film kalibra Arrival pa morajo za rokav pocukati Wolframa, da jim čez noč zloži skupaj znanstveni background filma. In ker se je moral ata ukvarjati z bolj pomembnimi zadevami, je vizualizacije in "pisavo" "spacal" skupaj njegov mulc. Pohvala pobu, všečen izdelek :)

jype ::

pegasus> Violinski duo je direkten ripoff iz Haibane Renmei

Hvala za tole, sem prebral in vidim, da moram dodati na svoj seznam.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek 4 (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6818656 (343) oo7
»

Annihilation (2018) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11012847 (4344) yayo
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705125379 (48121) Horas
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106802 (71149) nurse013
»

Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
497041 (5582) BigWhale

Več podobnih tem