» »

Študij po 26 letu

Študij po 26 letu

BlackDeath ::

Živjo :)

Zanima me naslednje: končal študij oziroma že imam diplomo, star sem 26 let ampak bi se sedaj rad vpisal na drug univerzitetni program.

Izrednih programov ni na UNI-MB, vsaj za R-IT ali ITK ne. Se lahko redno vpišem v prvi letnik in si pač sam plačujem zadevo ali kako je s tem?

Hayabusa ::

Če se vmes nisi prepisal iz enega v drug univerzitetni program, potem se lahko vpišeš.
Za kateri faks te zanima ?

BlackDeath ::

RIT UNI...

ramiz?! ::

Hayabusa je izjavil:

Če se vmes nisi prepisal iz enega v drug univerzitetni program, potem se lahko vpišeš.
Za kateri faks te zanima ?

To je nemogoče iz dveh razlogov. Eden je ta, da je star 26 let, drugi pa ta, da ti država plača študij samo enkrat na isti stopnji, drugič si moraš sam.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

BlackDeath ::

Za plačilo ni problema, bolj me zanima, če je to sploh mogoče, da recimo jeseni grem v 1. letnik programa R-IT UNI. Izredni študij ni, ker ni zanimanja, nekaj pa berem, da naj bi bil to zaporedni študij oziroma, da kot diplomant študiram ampak to še vedno kot redno ali to spada kot izredno?

mgermo ::

Študij diplomantov...

BlackDeath ::

Conqueror študij diplomantov indeed ampak še enkrat: se to vpišem zraven tistih, ki se prvič vpisujejo na fakulteto?

ramiz?! ::

http://www.svetovalnica.com/forum/ Tukej maš ogromno informacij, pa še prašaš lahko.

Takoj ko greš pod študij diplomantov na veliko piše:
S šolskim letom 2013/14 se je spremenil Razpis za vpis, ki ne predvideva rednih mest za diplomante visokošolskih programov. Diplomanti se lahko vpišejo le na izredna mesta!
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Hayabusa ::

Si sedaj končal univerzitetni program na UNI MB ?

BlackDeath ::

Hayabusa: da.
mihaz: za diplomante visokošolskih programov ... torej, če sem diplomiranec univerzitetnega programa...?

ramiz?! ::

Ja. Visokošolski programi so vsi programi na fakultetah...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Phantomeye ::

se opravicujem za hijack, ampak, ker je ze tema o studiju diplomantov - cisto teoretično vprašanje (sem ze iskal, pa nisem nasel).

Obicajno se na visokošolske programe vpisujejo ljudje, ki nimajo splosne mature... torej je mogoce, da se taka oseba vpiše na UNI program preko študija diplomantov (glede na to, da so kriteriji na podlagi povprečja na prejšnji fakulteti)?

McHusch ::

Preberi štiri odgovore nad svojim vprašanjem.

Phantomeye ::

McHusch je izjavil:

Preberi štiri odgovore nad svojim vprašanjem.


Teoreticno sem spraseval, to, da so precej na skrivaj skenslal redne vpise za zaporedni in vzporedni študij, vem že dlje časa.

roba87 ::

Mislim, da se ti kompliciranje med uni in vs v računalništvu ne splača.

Isotropic ::

Phantomeye je izjavil:

se opravicujem za hijack, ampak, ker je ze tema o studiju diplomantov - cisto teoretično vprašanje (sem ze iskal, pa nisem nasel).

Obicajno se na visokošolske programe vpisujejo ljudje, ki nimajo splosne mature... torej je mogoce, da se taka oseba vpiše na UNI program preko študija diplomantov (glede na to, da so kriteriji na podlagi povprečja na prejšnji fakulteti)?

zdaj je itak samo se druga stopnja, zato poglej, ce zadostujes kriterijem...

Marat ::

ramiz?! je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Če se vmes nisi prepisal iz enega v drug univerzitetni program, potem se lahko vpišeš.
Za kateri faks te zanima ?

drugi pa ta, da ti država plača študij samo enkrat na isti stopnji, drugič si moraš sam.


Od kdaj pa to? Ker še tri leta nazaj ni bilo tako.

ramiz?! ::

Ja zdej po bolonjskem se mi zdi da je tako. Država plača posamezniku en študij za dosego določene stopnje izobrazbe. Razen če se vpišeš takoj po koncu enega študija in gre potem za zaporedni vpis ... drugače pa je vse lepo razloženo na www.svetovalnica.com/forum in greš pod študij diplomantov ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Marat ::

ramiz?! je izjavil:

Ja zdej po bolonjskem se mi zdi da je tako. Država plača posamezniku en študij za dosego določene stopnje izobrazbe. Razen če se vpišeš takoj po koncu enega študija in gre potem za zaporedni vpis ... drugače pa je vse lepo razloženo na www.svetovalnica.com/forum in greš pod študij diplomantov ...


No, torej je možno: zaporedni vpis.

ramiz?! ::

Ja, če se takoj za končano diplomo vpišeš spet v prvi letnik neke druge smeri. Če pa vmes čakaš leto ali več, pa ne.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Marat ::

Tri možnosti so:
- zaporedni vpis
- vzporedni vpis
- izpis iz starega faksa in vpis (kot maturant) na novega

ramiz?! ::

Marat je izjavil:

Tri možnosti so:
- zaporedni vpis
- vzporedni vpis
- izpis iz starega faksa in vpis (kot maturant) na novega

Ja, odvisno za koga. Recimo on ne morem koristiti nobenega od teh vpisov... Ker predvidevam, da se na fakulteto ni prvič vpisal pri 23 letih in sedaj pri 26 končal. Zaporedno bi se lahko vpisal takoj po dokončanem študiju in do starosti 26let. Vzporedno bi se lahko vpisal po enem letu študija na eni fakulteti. Tretja opcija pa je tudi za tiste, ki še niso stari 26 let in še niso koristili bonusa za prepis ali pa ponavljali letnika.
Never regret anything, there's always a reason things happen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341211 (3403) nejc_nejc
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197665 (36482) Filip8
»

Se lahko vpišem?

Oddelek: Šola
136671 (6326) deadzone
»

Vpis na SI fakulteto kot samoplačnik

Oddelek: Šola
132847 (2301) tiran2000
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464559 (3774) jizzer

Več podobnih tem