» »

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ?

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ?

1
2
»

Ciklamen ::

Evo spet se oglašam, se opravičujem da obujam "staro" temo, danes sem šel na CSD kjer sem se pozanimal zakaj moram vračat vamo tamo in mi je tam povedala, da so oni mislili da sem se prepisal (ker jim nisem nič sporočil bumbar). Po kratkem pogovoru sem tja in dokazilu (potrdilo o vpisu) sva skupaj napisala pritožbeni list (or whatever you wanna call it) in zdaj bo zadeva rešena (hopefully) da ne bom rabil vračat štipendije ter da mi gre štipendija v mirovanje (za prejšnje leto).

Če bo kdo v podobni situaciji kot sem jaz, torej da bo imel štipendijo in bo moral ponavljat/pavzirat, dajte sporočit CSDju da vam dajo v mirovanje štipendijo, če pa niste pa se idite zmenit, ta s katero sem danes to opravil je bila ful prizanesljiva in korektna :)

Just my two cents
- End of the Post ->

Dejan_007 ::

Kolega je študiral medicino in dobival štipendijo tri leta s tem da v zadnjem letniku ni naredil enega predmeta, sedaj pa so ga poklicali, da mora vrniti štipendijo za vsa tri leta. Pa me zanima če kdo ve kaj več ali je prav da plača za vsa tri leta ali za zadnji letnik katerega ni opravil zaradi enega izpita.

starboi ::

Dejan_007 je izjavil:

Kolega je študiral medicino in dobival štipendijo tri leta s tem da v zadnjem letniku ni naredil enega predmeta, sedaj pa so ga poklicali, da mora vrniti štipendijo za vsa tri leta. Pa me zanima če kdo ve kaj več ali je prav da plača za vsa tri leta ali za zadnji letnik katerega ni opravil zaradi enega izpita.


Dvomim, da so ga poklicali in rekli da mora vrniti štipendijo za vsa tri leta . Vrača se samo za tisto leto, katero ni bilo dokončano .

mgermo ::

Za tisto leto, katerega ni uspešno opravil.

Dejan_007 ::

Rekla mu je, da ni končal študija in da mora vrniti vse.

Machete ::

Tako je. Lahko sicer zamrzneš štipendijo, če dejansko misliš končat (ne vem za koliko časa), ampak, če vržeš puško v koruzo, moraš vrniti za vsa leta prejemanja. Saj mu vse lepo piše v pogodbi, ki jo je podpisal. Predvidevam da gre za zoisovo? Če ne pa pač velja kar piše v pogodbi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihco ::

Ali zahtevek za vracilo stipendije lahko tudi zastara?
-stipendijo sem prejemal leta 2003
-zamudna pravnomocna sodba Delovnega in socialnega sodisca leta 2010
-opomin pred izvrsbo 2017

Je zatevek upravicen? Se je kdo uspesno izognil placilu (brez upravicenega razloga)?
Je prepozno za prosnjo za odpis zamudnih obresti?

djabi ::

Prepozno po sedmih letih? Upam, da se hecaš.

MadMicka ::

Glavnica zastara v 10 letih zaradi pravnomočne sodbe, obresti pa v treh letih, se pravi pri obrestih lahko nekaj prišparaš. ZRSZ je zgleda začel pucati omare in vlagajo izvršbe.

mihco ::

djabi je izjavil:

Prepozno po sedmih letih? Upam, da se hecaš.

Prepozno v smislu, da je rok za placilo zdaj 8 dni od prejema(danes) opomina pred izvrsbo.

mihco ::

MadMicka je izjavil:

Glavnica zastara v 10 letih zaradi pravnomočne sodbe, obresti pa v treh letih, se pravi pri obrestih lahko nekaj prišparaš. ZRSZ je zgleda začel pucati omare in vlagajo izvršbe.

se pravi, ce se uspem izognit izvrsbi naslednji 2,5 leti bo dolg zastaral?

tikitoki ::

mihco je izjavil:

Ali zahtevek za vracilo stipendije lahko tudi zastara?
-stipendijo sem prejemal leta 2003
-zamudna pravnomocna sodba Delovnega in socialnega sodisca leta 2010
-opomin pred izvrsbo 2017

Je zatevek upravicen? Se je kdo uspesno izognil placilu (brez upravicenega razloga)?
Je prepozno za prosnjo za odpis zamudnih obresti?


Vse ima zastaralni rok, za ta primer ne vem, imas pa zato odvetnike. Sicer pa imas nekaksno brezplacno pomoc za studente, kjer bi znali vedeti kako in kaj.

Invictus ::

mihco je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Glavnica zastara v 10 letih zaradi pravnomočne sodbe, obresti pa v treh letih, se pravi pri obrestih lahko nekaj prišparaš. ZRSZ je zgleda začel pucati omare in vlagajo izvršbe.

se pravi, ce se uspem izognit izvrsbi naslednji 2,5 leti bo dolg zastaral?

10 let imajo časa za izterjavo.

Ko si enkrat v izvrši, se samo še čaka na denar na tvojih računih, oz. na kakršnokoli premoženje.

Problem je, da je vse pravnomočno, ti se pa nisi nič pritožil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

100% bodo vložili izvršbo in boš imel dodatne stroške. Če si dobil opomin, pojdi tja in se zmeni, da plačaš glavnico v nekaj obrokih, če rata.

tikitoki ::

mihco je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Glavnica zastara v 10 letih zaradi pravnomočne sodbe, obresti pa v treh letih, se pravi pri obrestih lahko nekaj prišparaš. ZRSZ je zgleda začel pucati omare in vlagajo izvršbe.

se pravi, ce se uspem izognit izvrsbi naslednji 2,5 leti bo dolg zastaral?


Ni cisto tako. Ce bi oni pozabili in te ne terjali, potem bi zadeva zastarala. Razen, ce je v teh cca. 7 letih zastarala. En ti je prej odgovoril, da so obresti zastarale. 7 let obresti nanese precej.

MadMicka ::

tikitoki, zakaj se vmešavaš, če nič ne veš o teh zadevah?

tikitoki ::

Dej ne napihuje. O tem vem cisto dovolj. Za ta konkretni primer pa ne, kar sem tudi napisal.

Upnik lahko zastaranje prekine npr. z vložitvijo tožbe na sodišče ali kakšnim drugim dejanjem zoper dolžnika pred sodiščem ali drugim pristojnim organom, v kolikor je njegov namen zavarovanje oz. izterjava dolga

Tko, da naj folk ne bluzi o tem, da imajo 10 let casa za izterjavo. Ker to pravi folk, ki res nima pojma.

Ce pozabijo nate, potem zastara, ce postopke vodijo in uporabijo primerna pravna sredstva, pa lahko pozabis na zastaranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

MadMicka ::

tikitoki, pa si ti vidu, kaj je mihco napisal: imajo pravnomočno sodbo iz leta 2010, zato je potem rok za vložitev izvršbe 10 let.

zobnik ::

kot vem CSD lahko terja do 3 let za nazaj.

K0l1br1 ::

Suma:
Poletje in visoke temperature sekajo.
Trenutno imamo naslednje rezultate:
- 10 let (sodba),
- 5 let (splošno zastaranje)
- in sedaj še 3 leta (zastaranje terjatev, ki zapadajo občasno)
- in še 1x 3 leta (obresti).

Kaj še bo?

tikitoki ::

MadMicka je izjavil:

tikitoki, pa si ti vidu, kaj je mihco napisal: imajo pravnomočno sodbo iz leta 2010, zato je potem rok za vložitev izvršbe 10 let.


Jst sem samo zanikal njegovo upanje, da se lahko izmika placilu se 2,5 let in bo stvar zanj opravljena. Zastaralni roki niso panacea.

tikitoki ::

Za same zastaralne roke pa sem predlagal, da jih preveri. Ce ste ze ugotovili, da je 10 let, pa ni panike.

Alien123 ::

Upam da boš 3x vsoto tega plačal, če si znal denar zapravit ga lahko tudi vrneš. Jaz sem dobil izvršbo in so mi pri plači vsaki mesec 600€ gor pustli. Nisi ti nobena posebna cvetka da ne boš vrnil.

tikitoki ::

jaz bi se pozanimal glede moznosti odpisa dolga. V primeru da si nezaposlen,.... Ce imas job, pac se sprijazni, da bos placal.

mihco ::

Alien123 je izjavil:

Upam da boš 3x vsoto tega plačal, če si znal denar zapravit ga lahko tudi vrneš. Jaz sem dobil izvršbo in so mi pri plači vsaki mesec 600€ gor pustli. Nisi ti nobena posebna cvetka da ne boš vrnil.

čestitam

Alien123 ::

Kaj čestitam.. od 2003 nisi bil nikjer zaposlen al kaj, da se ti niso na plačo usedli?

amacar ::

Sej je zaslužo s kriptovalutami, bo zlahka pokril :P

;-) ::

Vsi ki boste hodli tja sami sprasevat kot sem jaz boste vracali, jaz sem vrnil ker sem sam sel tja pa mel dost tega mislim da leta 2015 decembra, imam vsaj 10 poznanih ki pa jih nihce ni nikoli terjal.

next3steps ::

mihco je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Upam da boš 3x vsoto tega plačal, če si znal denar zapravit ga lahko tudi vrneš. Jaz sem dobil izvršbo in so mi pri plači vsaki mesec 600€ gor pustli. Nisi ti nobena posebna cvetka da ne boš vrnil.

čestitam

Za kaj? Za debilizem?
Če država ne zna izterjati denarja, naj nanj pozabi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471076 (10804) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije

Oddelek: Loža
123043 (2658) DonMatejo
»

Vrnitev državne štipendije

Oddelek: Loža
3113198 (10137) MadMicka
»

vračilo štipendije

Oddelek: Šola
267675 (4895) St235

Več podobnih tem