» »

Kovina v zobu in detektor kovin

Kovina v zobu in detektor kovin

TomažHrast ::

Mogoče bo malo neumno vprašanje in celo malo smešno.

Včeraj sem bil pri zobozdravniku in mi je dal nekakšno kovino v zob ( ubistvu mi je pol zoba naredil iz kovine, ker mi ga pol manjka ). Ker imam dobesedno kovino v ustih me sedaj zanima ali je mogoče da bi to na letališču piskalo ( detektor kovin ? ). Kaj se sploh naredi v tem primeru, če piska? Je sicer malo smešno ampak mene bega ker imam čez 4 mesece let v ameriko.

Prosim za resnične odgovore.

Magic1 ::

Ah, si dobil kovinski nosilec in krono?
Magic

TomažHrast ::

se mi zdi da je samo nosilec. nato pride še prevleka ali kako se temu reče.

M-XXXX ::

Stvar je taka da je praktično nemogoče oziroma zelo malo verjetno, da bi karkoli piskalo. Kot prvo lahko dobiš potrdilo zdravnika, da imaš pač to v telesu, oziroma malo verjetno da bi komplicirali če odkrijejo (pa ne bodo).

Moja mami je imela 3 ali 4 kovinske palice v rami (zlom) pa ni piskalo. Edino, da je zaznalo, da bi z ročnim detektorjem pritisnil direktno na ramo, drugače ne.

TomažHrast ::

Ahh ok. Sem pomirjen. muchas gracias :D

Sicer pa če ima še kdo kakšne izkušnje lahko napiše.

Magic1 ::

Te kovinske nosilce ima ogromno ljudi, sploh nad 30. letom. Ne bodo si na letalušču dela delal vsaki dve minuti. So senzorji skalibrirani, da ne piskajo za tako majhnim izoliranim delcem.
Magic

Smurf ::

1.) 99.99% ne bo piskalo
2.) Ce ti piska ti zdravnisko potrdilo ne pomaga vec nic (lastne izkusnje imel nekaj let kar konkretno kovinsko stvar v sebi, potrdilo pa je bilo podpisano s predstojnikom/prof. medicine in zigom KC-ja). V takem primeru grejo cez tebe z rocnim detektorjem in ocenijo situacijo.

M-XXXX ::

Vendar bo k njihovi oceni potrdilo, da imaš nekaj kovinskega v sebi definitivno naredilo več dobrega kot slabega :P

The Player ::

Ti detektorji kovin na letališčih so tudi različni. Eni so bolj drugi manj občutljivi (npr. kovina na pasu eni ni zaznajo, drugi pa spet paniko zagnajo), tko, da včasih lahko piska še za vsako malenkost.

Za zobe in ostale kovine v telesu še nisem slišal, da bi piskal, je pa že prišlo do primerov, ko je piskal zaradi folije v kateri so spravljeni čigumiji al pa kovina na zimskih čevljih.

Tut amalgamske plombe so narjene iz kovin, pa ne piska.

maš pa tut te ročne detektorje, ki zaznajo kovine, ki jih ta glaven detektor ne zazna.

Šmorn ::

Fotru kolk redno piska na vseh letališčih. Ima potrdilo, pa vedno gredo čez njega še z ročnim detektorjem. Za mostiček, plombo in podobne zobne zadeve pa dvomim, da bi piskalo.

jype ::

V zobeh je daleč premajhen kos železa, da bi piskalo.

Proteze pri večjih kosteh so lahko problematične. Na rentgenu se vidi. Pomaga, če vnaprej sporočiš stanje. Potrdilo pomaga bolj malo oziroma nič.

Invictus ::

Ne piska ...

Preizkušeno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Janac ::

Jaz osebno brez potrdila zagotovo ne bi šel. Dobr, mogoče v SLO še prideš čez, v tujini pa dvomim :) Lepo, na letalo nazaj v SLO.

zee ::

Janac je izjavil:

Jaz osebno brez potrdila zagotovo ne bi šel. Dobr, mogoče v SLO še prideš čez, v tujini pa dvomim :) Lepo, na letalo nazaj v SLO.


V bukovih drzavah ze, v spodobnih malo verjetno. Verjetno je toliko nizja, ce z varnostniki sodelujes in si cel cas vljuden.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Looooooka ::

Zdaj lahko presvercas kaksen mini telefon/teleskopsko palico. Samo vtaknit jih moras nekam >:D

Invictus ::

zee je izjavil:

Janac je izjavil:

Jaz osebno brez potrdila zagotovo ne bi šel. Dobr, mogoče v SLO še prideš čez, v tujini pa dvomim :) Lepo, na letalo nazaj v SLO.


V bukovih drzavah ze, v spodobnih malo verjetno. Verjetno je toliko nizja, ce z varnostniki sodelujes in si cel cas vljuden.

Saj te ne preverjajo ko stopiš iz aviona, ampak preden greš gor.

Lažje je priti skozi v kakih bukovih državah. Na zahodu so varnostno obsedeni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Janac ::

Em, kako pa pol misli v Slovenijo priti? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

T0RN4D0 ::

Lol ste malo hecni s temi potrdili. Sej to pa ja ni neka posebnost da maš mostiček/implantant/plombo/uhan na jeziku, da bi moral met zdravniško potrdilo. So menda očitne stvari, tudi če kaj piska.

Pa tudi sicer so mi faljena ta potrdila, varnostnikom je vseeno/bolj sumljivo, če ti nekdo takoj prinese neke papirje zakaj bo piskalo, češ ne me pregledovat. Po pregledu je pa itak takoj jasno ali imaš kovinski kolk al pištolo za pasom, ka li?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Smurf ::

Sem ze omenil, da ti potrdila ne pomagajo prav nic :) (kot nekdo ki je obiskal vrsto letalisc z zelezno vsebino :D).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj proži alarm proti krajam v trgovinah?

Oddelek: Loža
122899 (2199) Pečo89
»

Češki predsednik Klaus zavrnil prehod skozi detektor kovin med obiskom avstralskega p (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7621352 (18566) gzibret
»

Radar detektor-kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
348571 (7635) RockyS
»

Bodite dobri državljani – slecite hlače (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
61537501 (29569) BlueRunner
»

mini senzor kovin?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81494 (1168) Poldy

Več podobnih tem