» »

wi-fi povezava med raÄunalnikom in tv

wi-fi povezava med raÄunalnikom in tv

dp71831 ::

Pozdravljeni.
Prosim, če me kdo usmeri na pravo stran s kakšno povezavo kjer je že potekala morebitna debata ali je kakšna rešitev glede povezave med računalnikom in televizorjem. Torej, imam nov pameten philips televizor in prenosnik, ki nima hdmi izhoda rad bi pa gledal filme in serije ter slike preko wifi-ja, če gre. Vprašanje tudi je možno preko wifija kako preslikati namizje na tv.

hvala za pomoč

_geek_ ::

Kateri model imaš?

leiito ::

Plex, XBMC, Universal Media Server, Nero Media Home, Open ELEC... so namenjeni pretakanju vsebin. S smart TVjem ne rabiš več HDMI kabla + vsaj Plex preverjeno brez težav toči tudi na IOS in Android naprave.

Dami ::

leiito je izjavil:

Plex, XBMC, Universal Media Server, Nero Media Home, Open ELEC... so namenjeni pretakanju vsebin. S smart TVjem ne rabiš več HDMI kabla + vsaj Plex preverjeno brez težav toči tudi na IOS in Android naprave.

To si zdaj jabke in hruške skup zmetal. XBMC je client predvajalnik only, OpenELEC je OS/xbmc varianta v enem in noben od teh v tej debati nima veze, ker ju na TV ne moreš instalirat. OP potrebuje DLNA server kar Plex sicer ima (verjetno tudi UMS in nero ker ju ne poznam), je pa vprašanje če gre na TV instalirat client tako kot recimo na Samsung/LG. Kako teče plex na IOS/Android tu prav tako nema nobene veze.

Poleg plex (serverja) je ok tudi Serviio. Karkoli boš izbral instaliras na računalniku in potem na TVju najdeš vsebine, ki si jih dodal v DLNA server.

Brez hdmi out na notebooku pa jaz ne vem kako bi spravil desktop na tv, razen če ima (vsaj notebook) podporo za intelov WiDi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

primozzzz ::

mOgoce ima tv vga izhod?
NI PODPISA

leiito ::

@Dami; človek sprašuje kako prek wi-fi, brez hdmi kabla, gledati filme in serije z računala, ki nima hdmi izhoda, na televiziji. Plex, Nero in Universal Media Server preverjeno omogočajo točno to in so, vsaj meni, rešili problem kablov, ključkov etc. brez izgube kakovosti, brez štekanja etc. In še zastonj je cela reč.

SLO_Matej ::

Za to ne rabiš nameščati nobene namenske programske opreme, saj vse že vsebujejo Windowsi in Windows Media Player 12 (protokol DLNA): http://windows.microsoft.com/sl-si/wind...

Pa še Samsungova navodila, če gre za njihov TV: http://www.samsung.com/us/support/suppo...

Zgodovina sprememb…

leiito ::

To sem mislil tudi sam, ampak mi PC ne omogoča vklopa pretakanja, vse sem poskusil; dve leti star HP dv7 Pavillion, DLNA certified. ampak zdaj itak uporabljam Macbook.

Stvar okusa. Meni je kul kako Plex uredi knjižnico, najde thumbnaile, ratinge, podnapise, lahko Plex It video s kateregakoli url + kompatibilen je z Macom, iPadom in iPhoneom + LG (mislim da tudi Samsung) ima app že sam, tako da vse teče gladko.

A WMP tudi transkodira?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223515 (2120) Jeronimo
»

DLNA težava

Oddelek: Zvok in slika
72372 (1961) mk766321
»

PC media server?

Oddelek: Zvok in slika
6950 (855) polpo
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317313 (4562) mk818764
»

Domača multimedijska in mrežna oprema

Oddelek: Pomoč in nasveti
141373 (1199) Dami

Več podobnih tem