» »

DLNA težava

DLNA težava

meh ::

Pozdravljeni

Imam težavo pri streamanju filmov iz PCja na TV.
Oprema pri meni:
PC(i7, 16GB ram, GeForce GTX 650, ...)
TV Philips(link) nameščen je najnovejši FW.
PC in TV imam povezana direktno z UTPjem direktno v T2 optično stikalo(link)

Iz PCja direktno streamam filme na TV prek DLNA. Preveril sem z več media serverji (PS3 MS, Universal MS Plex in WMP) in težava je pri pri vseh enaka.
Ko na TV izberem nek film se brez problema predvaja 10, 20 minut, zvok in slika sta tekoča brez zatikanja. Ko pa se ustavi pa je potrebno media server ponovno zagnati. Dogaja se pri vseh filmih, različnih kvalitet in formatov(avi, mkv).
Občasno so kateri film oz. serije celo brez prekinitve predvaja od začetka do konca. Danes serija kvalitete 720p, velikost 1GB dolžina posnetka 40 minut.

Med predvajanjem filma na TV sem na računalniku ugasnil vse programe, ki bi lahko računalnik ali mrežo obremenjevali, vendar je težava še vedno prisotna. Ob prekinitvi mi universal media server javi:

12-17 23:23:51 Started playing Band.Of.Brothers.2001.E02.Day.Of.Days.1080p.HDDVD.x264-hV.mkv on your Vizio Smart TV
12-17 23:24:04 Buffer read ArrayIndexOutOfBoundsException error:
12-17 23:48:04 readCount: "1152921504606334975"
12-17 23:48:04 maxMemorySize: "629145600"

Sedaj me zanima, kaj je po vašem mnenju vzrok za te težave?
So potrebne kakšne posebne nastavitve v media serverju? Sicer sem preveril stanje z več drugačnimi nastavitvami, vendar se napaka konstantno pojavlja. Ker sumim, da je verjetno težava v TV me zanima ali bi nakup kakšne multimedijske naprave, kot xtreamer rešil težavo?

Kakšni predlogi?

wini ::

No to se enako dogaja kolegu na philips tvju. On si je streamal enako iz PCja. Isti njegov PC pri meni doma dela brez težav na LG tv.
Rešil je tako da je tv priklopil preko hdmi na prenosnik in predvaja direkt preko hdmi na tv.

destiny ::

Ta hip eden najbolj vročih media streamerjev Amazon Fire TV, poglej pa še za Roku, če se boš odločal v tej smeri.

meh ::

Ena izmed zanesljivih in enostavnih rešitev bi bila priklop TVja na PC z HDMI kablom, vendar te možnosti nimam. Ker je TV v dnevni, PC pa v spalnici ravno ne morem vleči HDMI kabla po celem stanovanju, tako, da imam na voljo samo UTP kabel, ki je napeljan po ceveh v steni.
Sedaj bom preveril še delovanje s media serverjem mezzmo, da vidim, če bo stanje kaj boljše...

Glede multimedijskih predvajalnikov pa, ko preverjam njihove specifikacije in vsi podpirajo max. resolucijo 1920*1080p, formate MKV, itd... pa me zanima, kakšne izkušnje imate z njimi?
Stream pri HD filmih prekinja oz. zmrzuje?
So kakšni problemi s podnapisi ali s šumniki?
Imajo pregleden GUI, ter so dobro odzivni?

Vidim, da imajo ti predvajalniki poleg možnosti streamanja še ogromno drugih funkcij od streama live tvja, do ostalih widgetov, kot je youtube in iger... Sam dvomim, da bi te funkcije uporabljal, pa me zanima je morda na tržišču tudi kakšen tak media streamer, ki omogoča le predvajanje videov prek dlna ali iz diska?

destiny ::

Kot sem že omenil. Praktičnih izkušenj nimam, sem pa malo raziskoval tudi zase in je nekako takole:
- Roku 3 naj bi bil najbolj vsestranski brez posiljevanja z nekimi svojimi storitvami in za razliko od raznih android stickov ima tudi daljinec
- Amazon Fire TV: trenutno najzmogljivejši network streamer. Zaradi daleč najbolj zmogljivega hardware-a deluje brez zatikanja, baje odlična prepoznava govora (mikrofon je v daljincu), problem pa je, da zlo fursirajo svoje Prime storitve. Tud voice search deluje samo po amazonovih storitvah. Si pa lahko omisliš Plex client za streamanje preko dlna (privzeto ni nameščen, je pa v amazon storu).

destiny ::

Aja, še en + za Fire TV je ta, da ma modrozobi daljinec, tko da maš škatlo lahko skrito tudi v omari.

kofolamaster ::

meh je izjavil:

Pozdravljeni
Med predvajanjem filma na TV sem na računalniku ugasnil vse programe, ki bi lahko računalnik ali mrežo obremenjevali, vendar je težava še vedno prisotna. Ob prekinitvi mi universal media server javi:

12-17 23:23:51 Started playing Band.Of.Brothers.2001.E02.Day.Of.Days.1080p.HDDVD.x264-hV.mkv on your Vizio Smart TV
12-17 23:24:04 Buffer read ArrayIndexOutOfBoundsException error:
12-17 23:48:04 readCount: "1152921504606334975"
12-17 23:48:04 maxMemorySize: "629145600"

this is bug. Caused by UMS/PS3MS reporting incorrent length on transcoded stream. Will be fixed after merging https://github.com/wolcano/UniversalMed...

mk766321 ::

Mi lahko kdo pove kako lahko vrtim filme na Philips tv, ko streamam preko dlna serverja? Film lahko zaženem, toda ne najdem možnosti, da bi začel tam gledat kjer sem prejšnjič ostal. heeelp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206492 (3386) moat
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223513 (2118) Jeronimo
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317300 (4549) mk818764
»

Verjetnost pri kroglicah

Oddelek: Šola
61438 (1135) Math Freak
»

wi-fi povezava med raÄunalnikom in tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
74067 (3909) leiito

Več podobnih tem