» »

DLNA software

DLNA software

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.

K hiši je prišel TV z mrežno povezavo.
Ker imam na računalniškem disku ogromno slik, filmov, glasbe, bi prav dobrodošel bil kak DLNA software (če bi le deloval OK).

Kateri DLNA software uporabljate vi in ste z njim zadovoljni.

Na našem disku so
Filmi: DIVXi, DVDji, in Bluerayi
Glasba: MP3, DVD in CD
Slike: JPG

Kateri software bi znal to najboljše porihtati ?
Kaj uporabljate vi ??


LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Avian ::

Sam uporabljam XBMC. Zadovoljen z njim

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

Dami ::

Prek mreže se da z XBMC predvajat filme? Al samo mp3 pa slike.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Du5aN ::

Pozdravljeni mojstri.

K hiši je prišel TV z mrežno povezavo.
Ker imam na računalniškem disku ogromno slik, filmov, glasbe, bi prav dobrodošel bil kak DLNA software (če bi le deloval OK).

Kateri DLNA software uporabljate vi in ste z njim zadovoljni.

Na našem disku so
Filmi: DIVXi, DVDji, in Bluerayi
Glasba: MP3, DVD in CD
Slike: JPG

Kateri software bi znal to najboljše porihtati ?
Kaj uporabljate vi ??


LP
Blond


Pa si prepričan, da tvoj TV podpira predvajanje DVD, BD in MKV filmov preko mreže? Kolikor mi je znano, znajo večinoma prek mreže brat samo Divx in MP3, pa še to pod vprašajem. Kater TV pa imaš?

lopov ::

Troo. Moja izkušnja s Sony Bravia (točnega modela ne vem) potrjuje -- najde naprave, ki znajo "deliti" datoteke, a je pri predvajanju zelo izbirčen -- mp3, wmv in določeni avi filmi, jpg slike -- vse ostalo ignorira in niti ne prikaže (mape so prazne).

Tisto, kar bo delovalo je neposredni priklop računalnika preko hdmi vhoda (HTPC) z naloženim ustreznim sw -- XBMC, boxee, nenazadnje tudi windows media center (in podobno).

misek ::

Lahko pa na računalniku uporabiš en UPnP server, ki zna pretvarjati stream v format, ki ga razume TV. Vprašanje kvalitete je pa nekaj drugega...

radmannsdorf ::

Pravkar sem nabavil licenco za Wild Media Server, ki je zakon! :)
Ga ni formata ki mi ga nebi predvajal, podnapisi delujejo, vse je tko kot mora bit. Licenca pa je stala 11,30€
Prej sem mel PS3 Media server, ki pa po formatiranju računalnika ni hotel več predvajat različnih formatov, preizkusil nešteto kodekov....
V glavnem, prej sem probal še kakšne 3,4 DLNA serverje, pa noben ni znal čisto vsega, razen WMS. Priporočam, tud če je nekaj malega za plačat, še vednjo manj kot pa en usb ključek :)

Imam pa Sony Bravia EX520.

Zvezdica27 ::

lp,

Sony je zelo zbirčen in zaklepnjen na Sony naprave. Ok, če imaš Sony kamero in Sony TV bo vse klapalo - če pa nimaš si pa v riti (na očetovi Sony TV ne moreš niti USB ključka vklopit...). Najprej preveri po forumih kaj tvoj TV lahko, zna, kaj deluje, potem išči rešitve. Ultimativna je pač nek HTPC če karkoli ne bo delalo, prek leti so bili dobra rešitev tudi blue-ray playerji (LG). Jaz recimo vse prek laptopa.

TOrej: kateri točno model TV in da vidimo če je kdo to rešil preko DLNA.

zz

ducttape ::

PS3 Media Server podpira med drugim tudi Sonyjeve tvje in zna convertat.

Zvezdica27 ::

saj je Sonyjev ;)

zz

pol3ni ::

radmannsdorf je izjavil:

Pravkar sem nabavil licenco za Wild Media Server, ki je zakon! :)
Ga ni formata ki mi ga nebi predvajal, podnapisi delujejo, vse je tko kot mora bit. Licenca pa je stala 11,30€
Prej sem mel PS3 Media server, ki pa po formatiranju računalnika ni hotel več predvajat različnih formatov, preizkusil nešteto kodekov....
V glavnem, prej sem probal še kakšne 3,4 DLNA serverje, pa noben ni znal čisto vsega, razen WMS. Priporočam, tud če je nekaj malega za plačat, še vednjo manj kot pa en usb ključek :)

Imam pa Sony Bravia EX520.


Ali ti predvaja tudi HD 1080p.Sem sam poizkusil z PS3 pa se mi zatikajo

sloxl8 ::

+1 za Wild Media Server. Predvaja tudi 1080p.

pol3ni ::

hvala

pol3ni ::

sloxl8 je izjavil:

+1 za Wild Media Server. Predvaja tudi 1080p.


Sem poizkusil pa se mi filmi 1080p še vedno zatikajo.Ali mi lahko poveš kakšne nastavitve imaš na serverju.Mogoče prilimaj kakšno slikco.
Televizor pa imam Panasonic TX-P50VT50E

Hvala in lp

sloxl8 ::

Nastavitve v WMS so cela znanost (vsaj za moje pojme).

Najbolje pa narediš, da vprašaš na forumu WMS, ker je verjetno od TV-ja do TVja različno.

pol3ni ::

o.k
Hvala

ales85 ::

Jaz uporabljam Mediatomb na tem serverju. Dela tudi 1080i pa zraven še .torrent dela.

radmannsdorf ::

Baje da je za zatikanje Full HD lahko vzrok tudi počasna mrežna kartica. Nekje sem bral da je nekdo zamenjal klasično 10/100 s 100/100/1000 in zadeva deluje normalno.

pol3ni ::

radmannsdorf je izjavil:

Baje da je za zatikanje Full HD lahko vzrok tudi počasna mrežna kartica. Nekje sem bral da je nekdo zamenjal klasično 10/100 s 100/100/1000 in zadeva deluje normalno.


Ja nekaj sem tudi jaz zasledil.A imaš kakšen link za take kartice.

AtaStrudl ::

Jaz sem se najprej nekaj matral z Mediatombom (zna sproti pretvarjat formate), ampak je prevelika varnostna luknja - dovoljuje brskanje po PCu s privilegiji accounta, pod katerim tece - in tega se nekako ne da izklopiti.
Zdaj imam
http://sourceforge.net/projects/minidln...
in sem kar zadovoljen.
Moj Samsung TV sicer pozre skoraj vse...

radmannsdorf ::

pol3ni je izjavil:

Ja nekaj sem tudi jaz zasledil.A imaš kakšen link za take kartice.


Mislim da jih imajo že v vseh trgovinah z računalniško opremo. Recimo: http://www.mimovrste.com/artikel/114047...
Glede na to da je taka cena, jo bom tudi jaz en dan naročil.

mk818764 ::

No leto je naokoli, mogoče kak novi dober server. Trenutno uporabljam tvmobili server(trial), in je super. Samo je za plačat nekaj čez 50€, kar se mi zdi preveč. servio mi očitno ne dela dobro ker ga tv ne vidi, enako tudi universal media server. Kaj še naj probam?
All share me je razočaral. Windows media pa ne predvaja podnapisov, pa tudi nisem uspel usposobit.

Dr_M ::

Plex mogoce? Kar sem ha sprobaval, je kar ok. Edino fajle malo prevec razmece.

krucymucy ::

Po vseh poizkusih z DLNA softwareom, sem nazadnje pristal tam kjer sem zacel. Samsung PC share manager...

mk818764 ::

Nekaj se trudim nastavit Wild Media Server, ki je kar ok, pa tudi cena spremljiva, toda kaže mi celi računalnik, lkjub temu da sem dodal samo mape, kjer imam filme. Pol pa moram klikat, do željenih map. Se da kako to nastavit? Drugače deinstal pa iskanje dalje.

@exodus
Ni ta Samsung PC share zdaj all share?

radmannsdorf ::

@mk818764, takoj ko odpreš WMS, zgoraj levo imaš 3 ikonce Movies, Music, Photo, izbereš recimo Movies in spodaj ti kaže vse mape. Desni klik na mapo in "delete folder". Jaz sem izbrisal vse, razen "Media resources folders".
Na tv mi tako kaže samo "Service" in "Media resources folder", v kateri je podmapa "Torrenti", katero sem dodal v "settings"(tako kot si ti dodal mape).

PS: ena boljših stvari v WMS je tudi ugašanje računalnika preko serverja, torej z daljincem. Settings -> se odpre okno -> čisto desno spodaj je jeziček "Service", obkljukaš "shutdown computer". Tako v meniju na tv, v mapi "Service" lahko ugasneš pc. :)

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

Ja, sem zbrisal kaj ne rabim. Problem je da mi kaže vse diske v računalniku(zaradi one kljukice "my computer", map, ki sem jih dodal pa ne vidim posamezno.

Saj ni slab, čeprav je oni tvmobili zakon. Je pa res drag ko žafran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mk818764 ()

radmannsdorf ::

katere kljukice to misliš?
mogoče kakšen desen klik na mapo, "structure of media resources" in "hide folder" al kej takega. nevem točno

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

"local folder"
Pol mi pokaže vse diske. Če pa to odstranim pa imam filme nametane kot zvezde na nebu.
Rad bi samo videl tako kot imam mape. To pa očitno ne gre. Razen če mam to klukico pa mi kaže pol vse diske. Pač se moram prebit do ustrezne mape

radmannsdorf ::

na tv-ju v meniju lahko nastaviš vrstni red, greš v media resources folder, in potem maš mapco "sort order", tam lahko nastaviš kako naj ti prikazuje, je cel kup nastavtev, po datumu, naslovu, letnici.
meni dejansko kaže vse tako kot mam na računalniku. izberem "media resources folder" in potem imam tam noter samo mapo "torrenti", tako kot na pc.

Mr.B ::

universal media server : http://www.universalmediaserver.com/
PA še free je !!!!! in zna transkodirat...
Drugače pa najboljši mezzmo zna tudi 3d filme preko mreže furat..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mk818764 ::

že nekaj časa uporabljam taserver. Ne uspe mi pa mi nastavit video resuming. Ko kliknem fajl za resume, mi javi da video ni podprt. Kaka ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223515 (2120) Jeronimo
»

Tv Sony Bravia - povezava z PC - podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51538 (1497) Nika87
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83517 (2663) radmannsdorf
»

DLNA na bravii EX500 ne prepozna videa

Oddelek: Zvok in slika
81584 (1154) sulaco
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235065 (4285) mcesarec

Več podobnih tem