» »

USB ključ - problem

USB ključ - problem

Yeb0` ::

Pozdravljeni.
Zanima me če mi zna kdo pomagat :S
USB ključ mi računalnik zazna ampak mi ga ne prikaže.
če grem pogledat pod device manager mi najde ključ tam v mojem računalniku pa ga ne prikaže tako da nemorem shranit nič na njega ali iz njega vzet.
enako se zgodi če priklopim mobilni telefon ali kateri koli drug Usb ključ. Preprosto ne morem na prit na ključek ali telefon čeprav ga računalnik zazna.
mi zna kdo povedat kaj je za naredit? ker res rabim kluč zaradi faxa :S hvala že v naprej

JayKay ::

odklopi vse usb naprave iz usb portov
v device managerju ostrani vse usb porte
znova zaženi računalnik

Yeb0` ::

sem probal pa še zmeraj noče pokazat vse druge naprave prikaže ki so priključene na usb ko jih ponovno prilopim, ključek pa samo zazna pa napiše da je pripravljen za oporabo tam v "moj računalnik" pa ga ne prikaže :S

Realman ::

Imel podoben primer,mi je nekdo prinesel takšen ključ.Pod windows explorer se niti formatirat ni dal.
Sedaj, če ne rabiš podatkov na njem,poskusi zagnati computer management in ga tam formatirati.Meni je tako uspelo ključ pripraviti k delovanju,čeprav mi še sedaj ni jasno kaj je tipo delal z ključem,da je do tega prišlo.Ker ključ ni delal na nobenem računalniku,tako da usbji niso imeli nobene veze.

Yeb0` ::

zdaj sem vklopo drug ključ not pa mi se mi je kar pojavil blue screan "error" in se je računalnik kar sam od sebe restartal :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yeb0` ()

Realman ::

Potem pa ni problem v ključu,temveč v winsih.Poskusi odstranit usbje,tako kot ti je že napisal yajkay.

ebatis ::

Imam popolnoma enak problem!
Ima kdo kakšno rešitev? Oziroma kako se je končalo ta zgoraj.
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

Just-1n ::

Tole probej: desni klik My comp -> manage ---->disk managment; tle vidiš diske, pol pa probaj mapirat na kako drugo črko (change leter drive...).....

ebatis ::

V Device Manager vidi disk in ključek ampak nikjer drugje.
Še nekaj čudnega, v Manage-->Disk manager mi ne pokaže nobenega diska, le optične enote.
Imam pa Windows XP Professional.
Bom poskusil ključek še na kakšnem drugem računalniku med tem.
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

ebatis ::

Situacija je taka:
Imam 2 usb ključa.
Prej so delali oba,zdej pej nobeden
Nobeden od teh dveh ni player. USB ključ,k je samo bloototh pa dela brez problema.
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

Just-1n ::

Nalož najnovejše drivere za plato. Je pa čudno, da ne vidiš diskov v manage???? A tud HD-ja ne vidiš????

ebatis ::

Bom danes poskusu naložit najnovejše driverje.
HD je samo v device managerju, v disk manager-ju pa so samo optične enote.
Bom poročal če so bili gonilni krivi. Možno sicer je ker se mi je pred kratkim namestil SP3 in možno da je kaj to zatrokiralo.
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

denabiker ::

a obstaja kaksen program za testiranje usb ključev? Namreč imam težave z maxell 8GB, skoraj nov, saj mi vsake toliko časa nagaja. Recimo, skopiram neke datoteke na ključ (na pc z XP), nesem na drug komp z drugim OS (win 7) pa javi napake na ključu. Spustim scan and repair in potem lahko berem podatke, ampak spet se vcasih pojavi problem pri pisanju. Ravno danes sem skopiral neke fajle na ključ, na drugem PC-ju mi je pokazalo, da je mapa velika 65GB (ključ je velik 8GB!?) in ful čudni znaki (preimenovalo je mape in datoteke)

R-S-LoVe ::

Hm tudi jaz sem imel tako težavo s ključkom in je na koncu s epokazalo, da je bilo nekaj narobe z WinXP Prof. Po ponovni instalacije je vse normalno delovalo.
Sedaj na W7 Ultimate se mi je pa pojavila ta težava s telefonom. Vidim, ga ne morem ga pa uporabljat kot modem. To zadevo še vedno preiskujem, tako da če ima kdo kakšno idejo, se priporočam.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

krvavica ::

Si bo kar tukaj sposodil temo na račun USB ključkov.
Imam neko čudno situacijo. Ključ Kingston datatravel 8GB/dti pokaže pa da ima samo 2GB prostora.
Prej je pa delal normalno. Ko ga sformatiraš je isti šmorn...
Kake ideje???

l.p

Duhec ::

Lahko je formatiran kot fat datotečni sistem, ki seže do max. 2GB.
Koliko GB pa vidi Disk Management (upravljalec diskov) in kateri datotečni sistem ti izpiše na tistem grafičnem prikazu velikosti particije (Fat, fat32, ntfs....)?
Kar tu v Disk Managementu naredi format USB ključa (desni klik na grafičnem prikazu, izberi "Formatiraj..." in izberi NTFS za datotečni sistem).
Poročaj.

krvavica ::

Hmm...Napiše mi FAT,FAT32 in pa exFAT.....kapaciteta diska je pa 1.91GB
Nima pa NTFS dat.sistema????
ključ je pa imel velikost 8GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krvavica ()

hojnikb ::

probaj z HP USB Disk Storage Format Tool formatirat.Če ne pomaga, je čist možno da je noter 2GB čip namesto 8GB.
#brezpodpisa

krvavica ::

HP USB Disk....tole zadevo sem rešil tale ukraden prostor na USB ključku brez problema ;))))
thx za pomoč

Joker1337 ::

Imam problem...
danes v šoli ko sem en file kopiro na USB mi ga je skopiralo na ključek, ampak so bli namesto teksta sami neki čudni znaki, pol sem pa usb odklopo in hotel nazaj priklopit in ga ne zazna več, doma sem probal na vseh računalnikih(ubuntu, xp, 7) pa ga nikjer ne zazna....ko pa ključek odklopim pa se za par sekund pokaže ikona za usb v Moj računalnik-u...
A bi se dalo kak to rešit?? ali je USB za v koš? ... je pa firme LaCie itsaKey 8GB ... če ne druga da bi vsaj podatke z njega rešo, ker imam gor nekaj pomembnih dokumentov ....

Lp

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

če ključ gre ... grejo tut podatki...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

deninho1989 ::

Da si sposodim tole temo. Zadeva: Kupil sem TakeMS Colorline NT 32gb za prijatla, ki je pač hotel da mu dam gor neke slike.. Kluček vklopim in dela vse normalno. Naslednji dan mu ga odnesem, ampak tm več ključek ne dela. Ga odnesem domov in tudi tu ne dela. Problem je da ga na določenih portih zazna in proba inštalirat driverje, toda neuspešno. v DM je zaznan kot mass storage, v CM in mojem računalniku pa ga ni. Sprobaval sem že malo morje stvari pa nič..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253933 (1842) Skylord
»

Pokvarjen USB?

Oddelek: Strojna oprema
242685 (1869) solatko
»

USB ključ NE dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
123495 (3256) Lukael
»

USB Ključ problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161373 (1189) hojnikb
»

Corsair Flash Voyager GT 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
133174 (2586) Icematxyz

Več podobnih tem