» »

Kaj kupiti: multifunkcijska naprava (barvna, brizgalna) - dobra za polnjenje kartuš

Kaj kupiti: multifunkcijska naprava (barvna, brizgalna) - dobra za polnjenje kartuš

Kaj ::

Pozdravljeni!

Iščem multifunkcijsko napravo (printer + skener + kopirc), barvni brizgalni, cena max 80€, brez zakomplicirane zaščite za polnjenje kartuš.

Opombe:
- firma epson menda odpade zaradi vgrajenih čipov v kartušah (res?)
- mogoče bi bilo fino da so barve kartuše ločene
- da so na trgu tudi neoriginalne cenejše kartuše kot od proizvajalca tiskalnika
- kupil bi v Slo, lahko tudi v slo spletni trgovini


Tiskalnik bi uporabljal za vsakdanje domače stvari, kopiralo se bo tudi barvno. Definitivno pa bom kartuše ročno polnil, saj so mi cene posameznih kartuš predrage. (mnenjske debate o smiselnosti nedobrodošle)
Novih originalnih kartuš vsakič ko bo izpraznjena ne bom kupoval (ker so cene nateg), ampak bi jih večkrat ročno napolnil z ustrezno barvo, po nekajkratnih polnjenjih pa bi vseeno kupil novo kartušo, če ne drugega zaradi morebitne zapacane glave. Zato bi bil zelo vesel tiskalnika, za katerega obstajajo tudi neoriginalne cenejše kartuše ali vsaj take, ki nimajo kakšnega vgrajenega čipa/varovala/teženja ob prekoračitvi limita natisnjenih strani. Če pa že je, pa takega, ki se ga da lepo resetirati.


Če ima kdo kakšne izkušnje, bom zelo vesel in se že v naprej zahvaljujem. :)


Zaenkrat imam ogledano napravo Canon Pixma MX395, ampak ne vem kako je z nadomestnimi kartušami in tudi z resetiranjem, kot sem gledal ne gre najlepše. Če sploh.


Kot tule vidim, obstajajo tudi že pripravljeni kompleti za polnjenje: http://kartusa-toner-polnila.si/results...

Kaj ::

V prvi vrsti me torej zanima tiskalnik, ki se ga da lepo resetirati in ponastaviti kartušo, ko začne težiti da je prazna. Ker kot sem do sedaj pregledal, pri vseh ne gre. Ali pa če obstaja varianta, kjer to resetiranje sploh ni potrebno.


Aja, sicer pa, saj to početje ni kakorkoli zoper pravila slo-techa, ne?

kmetek ::

540 kompatibilnih ni....išči MG 5350, ki ima 525/526...na ebayu po 1€.

Kaj ::

kmetek je izjavil:

540 kompatibilnih ni....išči MG 5350, ki ima 525/526...na ebayu po 1EUR.



za MG 5350 je tole zlo dobra varjanta:

V Slo: http://www.svet-crnil.com/CISS_sistem_z...
http://www.printink.si/ciss-ezprint-sis...

Drugače pa sem našel za polniti le polnilni komplet FENIX za CL41 / PG511. In pa taiste za črno barvo.


Zdej je treba pa premislt, kaj se bolj splača... Dat mal več za CISS sistem in imeti pokrov ves čas malo priprt ali se konstantno zafrkavati s polnjenjem kartuš ali pa dati vsakič 50EUR za original črno+barvo kartušo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

Ja, sem se sedaj kar nekako odločil za CIS sistem, ampak ne najdem za kartuše:

T1291(2/3/4)

PG 510(511)

PG 540(541)

T1806

Eventuelno tudi:

CZ 101AE(102AE)

T0711

Vzel bom enega od tiskalnikov s temi kartušami, sedaj le odvisno za katerega imajo CIS sistem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

A pa pri tem CISS sistemu potem ni treba nič ink reseta delat? So to čipovno predelane kartuše zraven al navadne?

francek1 ::

Pri CISS-u se uporabljajo kartuše, ki se same resetirajo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Kaj ::

Koliko časa pa v praksi zdrži taka kartuša? Kako je z glavo? Je treba pogosto čistiti/namakati?

medenko ::

wow 1 komplet 5 kartuš mesečno = 5 € , jebanje = 0

priceless :D

Brane22 ::

Beži od CIFS sistemov. Tiste stvari delajo bolj tko. Delajo na demonstraciji, če pa pri tebi ne, si kriv avtomatično sam.

ali3n ::

Nam CIS dela že 60.000 kopij bp. Kartuše HP88, porabljene cca 2,5 litra črne barve (za ostale ne vem iz glave); pred dvemi meseci smo drugič menjali glave.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

...:TOMI:... ::

Kupi iste, kot imajo pri optiprintu, HP officejet pro.
Tomi

Griffith ::

Pri nas imamo dva epsona na CISS sistem in dela BP.
npr. http://www.inksystem.com/all-in-one-cis...

5er--> ::

Jaz imam na HP 6500a plus s CISS sistemom trenutno naprintanih 46291 strani. Prva glava, super izpis, nikoli nobenih problemov. Uporabljam pa CISS in barvo iz tukajle: http://www.cityinkexpress.co.uk/

cegu ::

Jaz (in zaradi tega še 5 sosedov) imam HP Photosmart. Cenejš me pride, če z Nemčije kupujem že napolnjene kartuše (2€ po kartuši), kot pa da bi kupil samo barvo in se s tem ukvarjal sam.

Zaščita = čip na originalni kartuši, ki ga le enkrat odstraniš postaviš direktno v tiskalnik. Enkrat!

Fotr je pa nabavu Canon, je pa zaščita bolj zakomplicirana. Glede postavitve čipa pa onemogočanja tiskanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
735153770 (783) kika55
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422780 (15054) Spock83
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7430414 (19684) bobby
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8337354 (28002) Tomi
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
183711 (3209) mat xxl

Več podobnih tem