» »

Traktor ne vžge - Zaganjač

Traktor ne vžge - Zaganjač

a0001 ::

Pozdravljeni strokovnjaki!

Opis napake: Ko poizkušam vžgati traktor je iz zaganjača slišati en klik, štarter se ne obrne. Od 50 poizkusov traktor 1x vžge. Če ga vžigam direktno na zaganjaču traktor vedno vžge. Torej ne vžge samo preko ključavnice. To pomeni, da je štarter vredu, in da je nekaj narobe z avtomatom ?

Preveril sem ključavnico katera je dobra, prav tako vse povezave iz ključavnice do avtomata, releji delujejo, varovalke so cele, akumulator je vredu. Napetost je 12V na sami žici, ko je priklopljena na avtomat in poizkušam vžgati pa pa pada na 7V ter ponovno klik. 12V direktno iz aku je vredu.

sam menim, da je nekaj narobe z avtomatom. Verjetno so kontakti obrabljeni ali pa ne pritegne elektromagneta in se ne sklenejo.

Kaj menite vi ?

primar ::

Če ti direktno na štarteru vžge, pol je nekaj s ključavnico. Jaz jo menjam vsake 2 do 3 leta, simptomi enaki... Če preverjaš napetost pa vse OK...

LP

a0001 ::

Bom poiskusil jutri zjutraj vezati direktno. Poročam.

sajmon ::

@a0001: samo vprašanje, pri katerem traktorju se pojavlja ta problem?

kriko07 ::

Mogoče AN-laser?

a0001 ::

Vglavnem problem je rešen. Krivec je avtomat, napaka pa je bila ta, da ko je 12V prišlo na avtomat le ta ni pritegnil magneta.

Lep pozdrav

krefi ::

pozdravljeni

pri traktorju ursus c335 zaganjač ne obrne motorja. probal sem tudi direktno vžgati na zaganjaču a ne deluje sliši se samo klik obrne pa ne. zaganjač sem raztavil in probal priklopiti samo avtomat in ta deluje lepo. kaj bi lahko bilo narobe?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508978 (7878) RejZoR
»

VW GOLF IV 1.9 TDI PROBLEM Z VŽIGOM

Oddelek: Na cesti
3911709 (11108) SkIDiver
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712713 (11272) andromedar
»

slab stik na avto-elektriki ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182957 (2077) Scorpia
»

Kako dodatno zaščititi avto pred krajo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
225848 (5492) ;-)

Več podobnih tem