» »

Nakup fotoaparata za očeta

Nakup fotoaparata za očeta

demokedes ::

Pozdravljeni,
Očetu imamo namen kupiti fotoaparat. Včasih se je ljubiteljsko ukvarjal s fotografijo in razvijanjem slik. Zaradi tega si sicer želi DSLR, vendar si ga ne predstavljam da bi po svojih izletih jemal s seboj objektive in nasplošno velik fotoaparat. Sam se bolj nagibam k tem kopaktnim fotoaparatom. Je pa res, da v zadnjem času jaz fotoaparatov čisto nič ne spremljam. Zadnjič mi je znanec razlagal, da so neki ti kompaktni fotoaparati po kakovosti že povsem primerljivi z DSLR.
Kaj mi torej priporočate?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

francek1 ::

Zoom kompakt. Tale dva sta ultimativna...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

skyline ::

Sony RX100, Fuji X20?

Če dnar ni ovira, pa mrbit X100s.

Brane22 ::

Če bi se tip rad ukvarjal s fotografijo, rabiš vedeti, kaj ga k temu vleče.

NI nujno da gre samo za kaovost, čeprav ne vem kako naj bi se tu compact približal DSLRju. Če bi bilo res tako ta isti Canon pač ne bi delal eč DSLRjev.

Če je fotru bolj za to, da pač opali fotko ko je že na izletu in če ni realno da bi za to trogal torbo robe, ptoem je compact lahko optimum.

Če mu je gušt iskanje pravih svetlobnih pogojev, igranje z objektivi in delanje fotk, kot jih ne vidiš vsak dan, potem bo hotel imeti nadzor nad fotkičem pa mogoče možnost, da bo sčasoma zbral za kak objektiv.

Take stvari jefajn vedeti, preden se odpraviš v nakup, da ne bo darilo obtičalo v predalu.

Okapi ::

Sony Alpha NEX, Nikon 1, Olympus Pen ... Skratka, enega od teh manjših, ki jim lahko menjaš objektive.

O.

demokedes ::

Brane22 je izjavil:

Če bi se tip rad ukvarjal s fotografijo, rabiš vedeti, kaj ga k temu vleče.

NI nujno da gre samo za kaovost, čeprav ne vem kako naj bi se tu compact približal DSLRju. Če bi bilo res tako ta isti Canon pač ne bi delal eč DSLRjev.

Če je fotru bolj za to, da pač opali fotko ko je že na izletu in če ni realno da bi za to trogal torbo robe, ptoem je compact lahko optimum.

Če mu je gušt iskanje pravih svetlobnih pogojev, igranje z objektivi in delanje fotk, kot jih ne vidiš vsak dan, potem bo hotel imeti nadzor nad fotkičem pa mogoče možnost, da bo sčasoma zbral za kak objektiv.

Take stvari jefajn vedeti, preden se odpraviš v nakup, da ne bo darilo obtičalo v predalu.

Tole si dobr napisal. Ko je bil mlad, se je sicer ukvarjal s fotografijo, sedaj pa si ne predstavljal, da se bo ukvarjal z iskanjem svetlobe in ostalimi, kar si napisal. gre mu predvsem, da bi ujel dobre fotke. Ostala družina sicer misli, da mu moramo kpiti DSLR, ker je ta tisti pravi, vendar ker si ga ne predstavljam da se bo ukvarjal z nastavitvami, bo kompaktni boljši. Še meni je žal, da sem pred dvema letoma kupil Canon DSLR, ki je sicer super, vendar se mi ga ne da vedno iskati s seboj, pa tudi kar nekaj časa sem porabil, da sem se naučil delati vsaj spodobne fotke.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

roCkY ::

Po drugi strani, če kupiš Sony RX-100 bo pa mislil da iz "mini škatlce" ne more bit dobre fotke. Je pa zadevca kot nalašč za vedno sabo nosit in zelo solidne fotke delat.

demokedes ::

Ma ja, sej to. Točno to se bojim, da če mu prinesem neko majhno zadevo, bo imel v glavi, da taka stvar pa že ne more delati dobrih fotk. Bi bolj zaupal eni večji zadevi, pa čeprav bo po specifikah slabši. Kaj pa pravite o temle: http://mediamarket.si/ads/fotoaparati/n...
Malo sem meden. Pri zgornjem piše, da naj bi imel 18-kratni zoom, medtem ko ima pa spodnji dosti manj: http://mediamarket.si/ads/fotoaparati/n...
Po drugi strani ima pa moj DSLR mislim, da samo 5-kratni zoom. V čem je fora? A pri prvem ne govorimo o optičnem zoomu?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

Vedeti moraš da majhen senzor in velik zoom predstavlja težave že v malo slabši svetlobi.

Kot uporabnik RX-100 lahko rečem da se zelo dobro obnese v praktično vseh situacijah. Edino pri makro slikanju sem pričakoval nekoliko preveč. A za potrebe prikaza na ekranu se z izrezovanjem tudi dobi zadovoljive rezultate (kake poškodbe na rastlinah, žuželke, ...). Meni je bilo bistvo, da je in bo vedno v žepu.
Kot rečeno pa dvomim, da je to za tvoj namen pravi nakup. Enako katerikoli pravi kompaktar. A če se boš odločil za kompaktarja in je znotraj budgeta si pojdi RX-100 pogledat in nenazadnje primerjaj slike s pol cenejšimi. Pozoren bodi predvsem na nekoliko slabše svetlobne pogoje.

demokedes ::

Nekako sta mi zdele v izbor padla tale dva:
-http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_75...
-http://www.mimovrste.com/artikel/173001...
Skratka kompaktni fotoaparat z izmenljivim objektivom. Tukaj pa pogrešam še Canon. Ali ima Canon ponudbo, kot konkurenco tema dvema. Sam zaenkrat vseeno malo bolj preferiram Canon (zaradi lastnih izkušenj).
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

freesty ::

Poglej se sony nex serijo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

levaky ::

JAz bi mu vzel enega izmed omenjenih.... Sony Nex, Nikon 1 ali onega Olympusa... Ljudje jih kar hvalijo.

Ni Sony nič boljši kot kak Nikon... Tudi pri DSLRjih ni kakih ogromnih razlik, sploh ne pri potrebah, ki jih ima tvoj oče... Ponavadi pri nakupu gledaš kaj imajo kolegi, zato da mogoče lažje prideš do kakšnega dodatnega objektiva, sicer pa vsi ponujajo približno isto za isto ceno...

DSLR je pa... Jaz včasih mal smotan za okoli nosit, ampak če si kupil DSLR, potem si takrat sprejel, da boš to težo nosil s seboj... Tudi jaz svojega 5D nosim vedno s seboj, pa naj bo to trekking ali plezanje v hribih. Ni lahek, ampak je nošenje vredno, ko doma gledaš slike:)

Matej

blackbfm ::

Zadnjič mi je znanec razlagal, da so neki ti kompaktni fotoaparati po kakovosti že povsem primerljivi z DSLR.


če ima dslr 2x večji senzor, potem ni primerjave..tehnologija pa tudi ni toliko napredovala v parih letih...če se gre za slabše svetlobne pogoje ali pa nek premikajoč motiv, potem s kompaktom res nimaš kaj delat..za naravo klocat pri polni dnevni svetlobi je pa vseeno

Vedeti moraš da majhen senzor in velik zoom predstavlja težave že v malo slabši svetlobi.


saj je dosti recenzij na netu, kjer tudi hardcore dsrljevci priznavajo da so ultrazoom aparati (recimo sx40, sx50) precej boljši all-in-one paket (koliko objektivov bi rabu na dslr da bi pokril tak razpon zooma in koliko bi stalo?)

skyline ::

Za vas ne vem, ampak jst res ne vidim pointa met več kot 200 mm (ekviv.) na tamalem senzorju.
Mam raje čim širši kot z dobro blendo, da se da tut v slabi luči kej narest.

Okapi ::

Saj tudi na velikem tipalu nima pretiranega smisla, če nisi ravno paparac ali fotolovec. ajde, recimo 300 mm, več pa v praksi ne potrebuješ. Recimo dober 10x zum 24-240 mm je za moje pojme najbolj univerzalen zum (ker tisti z večjim razponom preveč žrtvujejo na strani kakovosti, svetlobne jakosti, velikosti/teže in cene).

O.

levaky ::

Ufff, 24-240mm? A to lahko celo dobro sliko dobiš ven? Po celem razponu?

Meni trenutno 21MPix senzor in 24-105 popolnoma zadošča... Le objektiv ni me najboljšimi, ampak tiste mehke robove pri F4 potrpim, čene pa ISO malo povečam in blendo zaprem... Mogoče mi kdaj edino široki kot zmanjka, ampak vsega pač ne morm imet:)

Okapi ::

24-240mm? A to lahko celo dobro sliko dobiš ven?
Precej boljšo kot pri 24-480 mm, recimo. In nekateri imajo še celo večji razpon.

In ja, ven dobim dovolj dobro sliko, da pomanjkljivosti objektiva med projekcijo sploh ne opaziš (full HD projektor ima 2 mp).

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825277 (13542) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624476 (18528) schurda
»

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

Oddelek: Zvok in slika
203400 (2759) tomko0300

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425733 (22575) bluefish

Več podobnih tem