» »

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

dzobi ::

Mi zna kdo svetovat, kateri digitalni (ne dslr) fotoaparat kupiti za 300 do 400 evrov? Pogoji so čimlepša slika - bolj pomembna je kvaliteta tipala kot neka brezvezno visoka resolucija,vibrantne barve, širokokotni, zmogljiv pri slabši svetlobi, zoom ni toliko pomemben. Gledal sem že canonov sx50, ki so mi ga svetovali v bigbangu.

dottor ::

Predlagal bi ti Nikon Coolpix P serijo ampak ko sem videl zmogljivost pri slabši svetlo, je brez bliskavice porazna, pa vsaj na mojem P90 je vse kar je nad ISO 400 primerno samo še za črno-belo obdelavo, in kar sem malo govoru z lastniki P500 in P510 je na teh modelih malenkost boljše.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Lonsarg ::

Canon sx50 ma en čisto navaden 1/2.3" senzor, ki ga najdeš v čisto vsakem tudi najcenejšem kompaktnem fotoaparatu. Poleg velikosti senzorja si poglej še na snapsort.com DXO low light ISO score, ki sicer na žalost ni na voljo za vse fotoaparate, ter velikost zaslonke(f/x, manjša številka je bolje po temle principu:F-number) @ Wikipedia

Recimo kak Coolpix P330 bi znal bit še najbolj vredu, če se omejim na ponudbo od mimovrste. 1/1.8" senzor(30% večji koo P510,520,P90), F/1.8 zaslonka, low iso DXO 213. Seveda to ni vse, bo treba še kak review prebrat, če tudi v praksi software izkoristi te hardware prednosti.

Pač te kompaktni z izjemo kakega dražjega sony RX100(650slo 550 nemčija) so bolj tko tko v temi. Če gledaš izključno na kvaliteto in ti teža ni tako pomemba razmisli namesto o kompaktnih raje o najcenejših ILC, torej sistemi z menjavanjem leč. Saj z osnovnimi manjšimi lečami niti niso tako velki.

Recimo trenutno je ena ful noro huda razprodaja nikona V1, če ne gre za napako v tisku jo ima nakupovanje.net samo za 240€ z osnovno lečo vred! (ki jo boš ti imel lepo vedno gor in uporabljal isto kot kompaktni, sam pač večjo zadevo boš mel) Kar je še kake 100€ ceneje kot tujina, ampak v tem primeru pohiti, ker cena je taka, ker praznijo zaloge ker so ga nehali proizvajat.

V bistvu če gledaš izključno na kvaliteto kupi en tak ILC sistem, nič drugega ne pride blizu. Poleg te akcije z Nikon V1 imaš še recimo Panasonic Lumix DMC-G10K, sam je težka beštija. V bistvu glede na to hudo akcijo v tvojem cenovnem rangu kaj drugega kot ta V1 ne pride v upoštev sploh:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dzobi ::

Kako se pa na primer d3100 primerja z v1?

Ps hvala obema za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzobi ()

Lonsarg ::

D3100 ga pa kr pošteno šiša;) To sicer ne pomeni da boš opazil razlike v večini pogojih tudi kadar boš normalne večerne fotke slikal bolj malo. Ampak pri isti izgubi kvalitete lahko D3100, sony nex in podobni fotiči z najnovejšimi APS-C senzorji dosti višji ISO nastavijo, celo malo več kot dvakrat višje od V1. Pa tut ne samo v tem, tut recimo mnogo hitrejše ostrenje imajo fotiči ranga D3100.

D3100 čeprav je samo 400EUR sicer nisem niti omenil, ker si rekel ne DSLR in z tem sem sklepal da tako ogromne zadeve nočeš. Razlika v velikosti med Nikon V1 in D3100 je namreč še večja kot razlika med Nikon V1 in normalnimi kompaktnimi.

Je pa D3100kit najbrž eden najbolših fotič glede na kaliteto/ceno.

Imaš pa recimo sem zdaj našel Sony Nex 3 z 16-50 kit lečami z bolj ali manj isto kvaliteto kot D3100(sicer pa dosti manj funkcij, počasnejše ostrenje pa še kaj bi se našlo) za isto ceno, z tem da je več kot še enkrat lažji/manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Robi :P ::

D3100 kit sm tut sam kupil je res da je kar velik če želiš kompaktnega ampak je eden manjših DSLRjev... če pa ti prostor ni problem in se ti pač ne da ukvarjati z nastavitvami, dela tudi na avtomatskih nastavitvah zelo dobre slike...

Invictus ::

Rabiš dober objektiv. Pol je skoraj vsak fotič dovolj dober ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dzobi ::

Nekaj me se zanima. A lahko s tem d3100 in dodanim objektivom slikas makro in kaksen je zoom? A deluje sistem proti tresenju s tem objektivom?

dzobi ::

kaj pa tale sony?

http://www.ceneje.si/foto/digitalni-fot...

skoraj sem se že odločil za nikona v1 zaradi kompaktnosti, vendar nima vgrajenega flasha! :S

čuhalev ::

dzobi je izjavil:

Nekaj me se zanima. A lahko s tem d3100 in dodanim objektivom slikas makro in kaksen je zoom? A deluje sistem proti tresenju s tem objektivom?

Odvisno od objektiva. ne vem, katerega imaš v mislih.

dzobi ::

objektiv je 18-55. koliko je to dejansko zooma? kaj pa 10 mm objektiv, ima kaj zooma oz. dela makro?

Lonsarg ::

Teh 18-55 moraš pomnožiti z faktorjem senzorja, ki je pri APS-C 1.5 in prideš na 27-82. Z tem da okoli 25 je široki kot in se je v zdajšnih modernih cajtih prjell kot neka "ničla" od te ničle ima torej ta forič še 3.05x zoom.

Medtem ko tisti 10mm torej ekvivalent 15mm zoom pa je ultra širokokotni in za kaj drugega kot slikanje pokrajin ni. Za makro bi deloval, sam bi moral čisto blizu dati fotoaparat, torej bolj ne kot ja.

dzobi ::

se je zdej šef (fotič je za firmo) odločil za canona sx50, ker ne rabi neke hude kvalitete slik, hoče pa met zoom. se žal ne bom mogel igrati z dslr-jem hehe

clancy ::

Malo poglej tudi naprednejše kompakte, ki imajo prav tako malo večje senzorje od navadnih kompaktov. Recimo Canon S110, Panasonic LX7, Nikon P7700, Canon G15... Cenovno so tu nekje do 450€ pri nas.

Midnas ::

Živjo,

Tudi mene zanima kompakt v tem rangu. Znanec mi je svetoval Fuji Finepix F900

Recimo tukaj:
http://www.fotojama.com/foto-trgovina/k...

Pravi, da naj bi imel zelo dober senzor, pač za kompakte. Je kaj na tem? Všeč mi je, ker ima veliko zooma, naj bi delal dobre slike tudi v nekoliko slabših pogojih, sem pa videl nek tuj opis, kjer zelo grajajo video posnetke.

Ima kdo kaj izkušenj?

darkolord ::

S Fujiji nimam (več) izkušenj, bi pa priporočal Canon SX50 HS. Imam več DSLrjev, pa me je vseeno zelo pozitivno presenetil glede kvalitete slik, zoom je pa sploh WOW (mal primerov zooma)

MadMicka ::

Gledam Nikon 3200 18-55VR in 18-105VR. Kolk je slednji boljši, v čem, in kaj bi svetovali začetniku, prvega ali drugega?

freesty ::

Najvecja razlika je v milimetrih. Torej vec zooma. Jaz bi vzel 18-105, bos moral manjkrat menjat objektiv. Pa se, kar oster je za kit objektiv.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

weasel ::

Jaz imam 18-105, ne bo ti žal.

klekej ::

Pozdravljeni, prosil bi za pomoč pri nakupu fotoaparata za cca. 300€. Zaenkrat imam ogledanega tegale, kaj menite? http://www.mimovrste.com/artikel/173046...

Vem, da je DSLR Nikon D3100 le malenkost dražji, vendar je precej večji in nerodnejši za prenašanje okoli. Ker ga bo uporabljal amater, se bo najbrž večino uporabljal na auto nastavitvah, tako da je vsaj pomoje nakup DSLR-ja brezpredmeten. Prosim še za kakšen predlog, bi bil boljša izbira foto tipa MILC, npr. kaj takega? http://www.pricaraj.si/index.php?page=s...

Hvala za pomoč.

tomko0300 ::

Klemen, na Bolhi prodajam Nikon D5000 z objektivi, je sicer star tri leta, vendar zelo malo rabljen, narejeno okoli 200 posnetkov. Zelo primeren za začetnike. Če te zanima, me kontaktiraj na ZS ali tomko030@gmail.com. Cena... se bova zmenila.
Edit... nisem prebral posta do konca... nakup DSLR ni tako brezpredmeten, razen, če resno misliš samo o nakupu trotelziher fotoaparata.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727201 (18809) bela120
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Loža
345294 (4652) freesty
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023945 (18796) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425953 (22795) bluefish
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612342 (11614) Invictus

Več podobnih tem