» »

6 "Digital Output" naprav z AMD HD 7870 XT

6 "Digital Output" naprav z AMD HD 7870 XT

Enron x86 ::

Pozdrav. Pred nekaj dnevi sem kupil grafično kartico Sapphire 7870 XT (moja prva kartica Radeon, do sedaj sem vedno uporabljal Geforce). Ob prvi namestitvi gonilnikov sem izbral praktično vse, kar je bilo na voljo, razen gonilnikov za zvok preko HDMI (ga ne bom rabil). Pozneje sem si vseeno premislil in naložil še te gonilnike. Sedaj je pa takšna situacija (glej sliko):
 jih je malo preveč?!

jih je malo preveč?!


Je to normalno ali naj ponovno namestim gonilnike, morda najnovejšo različico 13.3 beta 2?

Mimogrede, včasih te naprave popolnoma izginejo iz menija Sound, medtem ko je naprava "AMD High Definition Audio Device" še vedno vidna v Device Managerju (tam je samo ena).

Takšna pa je rubrika "Audio inputs and outputs" v Device Managerju:


Uporabljam Windows 8 x64 in gonilnike Catalyst 13.2 Beta 7.

Hvala in lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

BorutK-73 ::

Saj HDMI sound driverji so že v kompletu z grafičnimi driverji.
Katere driverje si to našel in kje?

Enron x86 ::

Naložil sem jih z AMD-jeve strani. Ob namestitvi sem izbral možnost "Custom" namesto "Express", in takrat nisem izbral tudi gonilnika za zvok, ker ga, kot rečeno, ne bom rabil. Pozneje sem pognal isti paket, spet izbral "Custom", ampak tokrat sem potem izbral tudi gonilnik za zvok.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

BorutK-73 ::

Probaj unistall vse driverje za Radeon in frišno naloži vse - zvok in sliko.
Driver Sweeper:http://www.guru3d.com/content_page/guru...
Ker meni kaše samo en HDMI za zvok ker ima kartica samo en HDMI.

Enron x86 ::

A tale Driver Sweeper dela tudi pod Windows 8? Ker so ga pred časom zamenjali z enim izmečkom od programa, ki ti samo pokaže ostanke od gonilnikov, pobriše pa nič ... Bom poskusil, hvala. Najnovejša Catalyst beta je že na disku.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

BorutK-73 ::

za Win8 pa ne vem.
če ne gre, pa probaj z Revo unistaller-jem.
Lahko pa ti tudi kar iz windows-ev odštaliraš.

Enron x86 ::

Na žalost ni zaleglo. Odstranil sem Catalyst Install Manager in vse od AMD-ja, tudi zvočno napravo iz Device Managerja, nato pa še z Driver Sweeperjem. Rezultat je pa takšen:
 WTF2

WTF2


Z razliko, da je zdaj "samo" še 5 naprav.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

particle ::

Desni klik + disable ne deluje?

Enron x86 ::

Ja, sem obupal in naredil tako :) Ampak je škoda videt takšno šlamparijo od gonilnika. Kdo ve, kaj bi se zgodilo, če bi dejansko rabil zvok preko HDMI ...

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Buggy ::

a ne govoris ti to o beta driverjih in ne o official...pa tudi drugace, kaksna stvar pa morda le rabi kaksno izkusnjo vec, kot pa stupid next -> next...pol pa cudenje ;((

Enron x86 ::

Ojej, Buggy, zdaj si pa malo mimo ustrelil :) Kot sem rekel že na začetku, to je moja prva kartica Radeon, tako da se še lovim. Kot drugo, edini gonilniki, ki delujejo s to grafično kartico, so beta verzija (grafična je čisto nova, v Afterburnerju so npr. podporo zanjo dodali šele pred tremi dnevi). Verjemi, da vsakič dobro pregledam v namestitvenem programu, še posebej, če je kaj za obkljukat. Zato sem tudi izbral namestitev po meri in ne Express. Jebenti, saj se še knjižnice DirectX ne da namestit, ne da bi ti Microsoft poskušal uturit nek Bing toolbar. V glavnem, trenutno je problem zadovoljivo rešen. Ne vem pa, če se mi da pisat na AMD support in prijavit težavo.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

DeathKiller ::

Prva slikca - Desni klik nekam znotraj okna sound. Tam imaš napisano nekaj takega "HIDE DISABLE DEVICES" ali nekaj takega, da skrije nepriključene naprave. To je čisto normalno, saj ima kartica verjetno HDMI in 2x DisplayPort. Vsaki od teh ima "svojo zvočno kartico"(pri vsakem izhodu kartice z zvokom najde kot svojo zvočno kartico.) Prek HDMIja imam povezan monitor z zvokom, včasih sem imel tudi na "AV reciver". Zvok res dela super na HD 7850.

Enron x86 ::

No, najlepša hvala, DeathKiller; končno pravi odgovor! Odkljukati je bilo treba možnost "Show Disconnected Devices". Kot rečeno, je to moja prva kartica Radeon; pri Nvidiah tega nisem zasledil. Očitno torej ne gre za problem gonilnikov.

Hvala in lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353601 (2107) xrotek
»

Obolala bom - WIN 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
425505 (3514) egypt
»

NVIDIA Drivers

Oddelek: Pomoč in nasveti
291555 (1177) turob2
»

Nimam glasa preko HDMI kabla iz grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
141034 (938) easyrider3
»

Kaj naradeti, če hočem menjati samo matično ploščo? (programska oprema)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211296 (942) solatko

Več podobnih tem