» »

A ste kaj navdušeni...

A ste kaj navdušeni...

«
1
2

BaToCarx ::

... da Nokia kmalu da ven "bare" phone, kot je Nokia 105?

Jst ga komaj čakam, ker sem mislil, da ko mi ta crkne bom moral preit na "smart" phone. Tako da sem še v "green zone" in veselo čakam na Nokia 105.

Poznate še kaj takih telefonov od drugih proizvajalcev?

zee ::

Ne, nismo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kow ::

Bi bil, če bi imel usb prenos podatkov (za backup).

Boobiz ::

kow je izjavil:

Bi bil, če bi imel usb prenos podatkov (za backup).



Ker pri 8MB in 384kB lahko straniš preveč podatkov, ja. :))
I'm drunk, what's your excuse?

denabiker ::

mater je svetovn:)

kow ::

Backup kontaktov. Prikljucis telefon, izvozis v csv in to je to. Minuta dela, enkrat na 6 mesecev.

Anney ::

Nokia Asha 105 naj bi po besedah vodilnega Nokiinega razvojnika Marka Ahtisaarija z enim polnjenjem baterije lahko delovala kar mesec dni, njena cena pa naj bi znašala vsega 12 evrov.

Če je fon za klicat in SMS je to prava izbira :)

BaToCarx ::

kow je izjavil:

Backup kontaktov. Prikljucis telefon, izvozis v csv in to je to. Minuta dela, enkrat na 6 mesecev.


In zakaj bi to rabil? Jst mam fixno številko od pamtiveka, če me rabijo me dobijo. Kličem pa skoraj nič, enako sms. "Kontakte" imam pa na pcju, kjer tudi "kontaktiram" redno. Ali imate eni 100+ številk, ki so vam pomembne, pa potem cel mesec krožite skozi njih in ohranjate "vezo" ? Sorry ma folk preveč menja številke za moj okus, predvsem smo pa v dobi ko telefonsko dobit ni neki problem.

Točno to anney, long standby time ma, in to hočem.

RockyS ::

Zato ker on ni TI, ker mi nismo TI, ker imamo VSI različne potrebe in navade. Ker eni dejansko sodelujejo z 100 ljudmi, ker niso študenti, zaljubljenci ali penzionisti.

Jaooo da si retard.

Matek ::

Tudi sam sem kljub siceršnjemu navdušenju nad tehnologijo en tak čuden dinozaver, ki se navdušuje nad tovrstnimi ruskimi telefoni in jih uporablja, tako da se te 105-ke zelo veselim in bi znala biti moj naslednji telefon :).

Lahko pa povem, da imajo že zelo dolgo tudi najneumnejši in najosnovnejši Nokiini telefoni z operacijskim sistemom S40, ki ne podpirajo niti Mail for Exchange, možnost sinhroniziranja kontaktov (samo kontaktov, ne tudi koledarja) z Google računom, česar marsikdo ne ve. Zato sem prepričan, da bo imela to možnost tudi omenjena Lumia 105.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

BaToCarx ::

RockyS je izjavil:

Zato ker on ni TI, ker mi nismo TI, ker imamo VSI različne potrebe in navade. Ker eni dejansko sodelujejo z 100 ljudmi, ker niso študenti, zaljubljenci ali penzionisti.

Jaooo da si retard.



Haha smejim se ti, dej ne se delat da si "produktiven", ker se bi že slišal zate. Tako da kar spat nazaj.
Ti pa dam prov nismo vsi enaki, torej kaj sploh komentirate v dumb phone topicu? Sploh pa sem dal link na specifikacije, torej se ve kaj zmore in kaj ne, pa je treba "svoje razsvetljeno mnenje" štulit sem?
Odgovoril pa ni še nihče na zadnje vprašanje, kaj je pretežko za vas "smart" phone userje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

kow ::

Zakaj odpiraš temo, če te ne zanima mnenje ostalih...

harmony ::

Jaz sem ful navdušen.

c00L3r ::

Saj pa je več teh poceni Nokia telefon na voljo. Kaj je na tej posebnega?

harmony ::

c00L3r je izjavil:

Saj pa je več teh poceni Nokia telefon na voljo. Kaj je na tej posebnega?

Memory pa calculator.

Mau sm zlobn :)

Mipe ::

Nisem navdušen.

BaToCarx ::

kow je izjavil:

Zakaj odpiraš temo, če te ne zanima mnenje ostalih...


Za
Poznate še kaj takih telefonov od drugih proizvajalcev?


Z linki kot sem ga dal jaz. Ker se mi ni dalo googlat in ker vem da ste tukaj fanatiki ki poznate večino telefonov, z funkcijami, OS, in vsem balastom ki me ne briga.

Nokia 105 bom kupil tak al tak, ker sem se tako odločil, navdušen sem pa da so jo sploh naredili, ker sem milil da bom moral preit na touch screen android/ios/windoz/neki phone, ki ga ne potrebujem, vse hi-end mobilce, ki sem imel po rokah v zadnjih 10+ letih, po "par" minut, mi niso dali tistega "to pa bi rabil" ta bare bone jajca so mi pa všeč, pa še ta 105 ma par stvari ki jih ne rabim. Lučka mi je fajn, da nimam z sabo nobene AAA lučke, telefon da me dobijo ko me rabijo in povejo v 1-2 min kaj je problem, SMS za tujino, in imenik da ne tipkam iz glave številk, predvsem pa knof tipkovnica in dolg dolg čas med polnjenji.

Fotr ma "smart" phone in mama, pa mame je večinoma nedosgljiva ker pozabi polnit... jebeš take userje in telefone, nobeden on njih ne uporablja "naprednih" funkcij, oba samo fotoaparat redko, nobenih aplikacij nobenih iger.
Sej jih pa jst prepričal da jih "rabijo", ker sem žleht pizda, zato da se jim lahko smejim ko kaj pizdijo.

Ne rabim telefona/tablice za na WC, ko hodim zunaj gledam/poslušam kaj se dogaja, ko hočem izolacijo pač ostanem v sobi z pcji in delam kar delam.
Zaenkrat še večino stvari kar rabim lahko držim v glavi, ko pa se nebo dalo več, pa nebo pomembno. GPSa ne rabim, nisem še izgubil nikjer, pa 3D orientacio imam dobro, mape in ljudje tudi še obstajajo. Znam dovolj jezikov da ni problem nikjer. Muzike ne rabim na vsakem koraku da mi šopa v glavo, FB twitter in ostalih tudi ne, email počaka na serverju, irc ma scroll back. Zdej ne vem kaj bi še mel na "smart" phonu, kar ne poterbujem. Video pogovor mogoče, če se ti ne da prmajat sem te nebom gledal. Če pa bi rabil internet WWW, je pa to kjerkoli na svetu na dosegu "walking time". Plus vse kar je vsaj malo pomembno počaka.

Poznam tudi nujo, ki jo naredijo psihološko, da moraš bit vedno up-to-date 24/7, ker malo bolano ane, notifications anyone, pa ping pong na vse teh "social media" bullshitih.

My life my rules, simple as that. I waste time as I like it, not you.

klemenSLO ::

Oh fantje....
Važno da je za vsakega nekaj. In s tem telefonom bodo zapolnile potrebe za ljudi kot je BaTocarx.
Meni osebno pa je premalo.
za babico je pa idealen :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mipe ::

Za babico je zaslon nekam premal. Se morajo lepo videt številka in ime klicočega!

GGGGG ::

Nismo nič navdušeni. Dumb telefonov do cca. 50€ je že zdaj ogromno. Nekaj je celo uporabnih, takih s fotoaparatom, data povezavo, mini browserjem, SD slotom, mogoče dobiš celo GPS in QWERTY, če daš par 10€ več.

Bolf3nk ::

zgrešil si bistvo tega telefona...

Rok Woot ::

Jaz ga bom kupil...

ShowDown ::

Če bo stal res 12€ ga kupim za backup telefon - glede na to da pravijo da bo baterija zdržala 1 mesec. Mislim pa, da se to pri nas ne bo zgodilo, ker bo stal verjetno bolj okrog 50€.

GGGGG ::

zgrešil si bistvo tega telefona...


Kaj pa je bistvo? Da leta 2013 ne morš pogledat niti številke od hotela na net, ali narediti slike osebnih dokumentov ali poškodovanega avtomobila? Baterija ti pa tudi na smartphonu zdrži dolgo, če ga ne uporabljaš.

Skratka. Za podoben denar dobiš veliko bolj uporabno napravo.

BaToCarx ::

GGGGG je izjavil:

Nismo nič navdušeni. Dumb telefonov do cca. 50EUR je že zdaj ogromno. Nekaj je celo uporabnih, takih s fotoaparatom, data povezavo, mini browserjem, SD slotom, mogoče dobiš celo GPS in QWERTY, če daš par 10EUR več.


Naštej jih z linkom, brez fotkiča, gps, in ostale šare. Lučka je obvezna.

 Tako usmeritev.

Tako usmeritev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Rok Woot ::

Kako že na smartphonu drži baterija dolgo? Če svojega sploh ne uporabljam pa crkne po petih dneh... Pa še težji je kot tale nokia. Ja fotkič bi pa tudi jaz imel. Tak telefon, kot je ta nokia, en hud fotkič not pa volume knofe ob strani, to je to.

Ramon dekers ::

Opkow ::

Ce vam je avtonomija baterije prioriteta...
BLU Tank
Talk time: Up to 16 h
Standby time: Up to 1720 h

Bolf3nk ::

GGGGG je izjavil:

zgrešil si bistvo tega telefona...


Kaj pa je bistvo? Da leta 2013 ne morš pogledat niti številke od hotela na net, ali narediti slike osebnih dokumentov ali poškodovanega avtomobila? Baterija ti pa tudi na smartphonu zdrži dolgo, če ga ne uporabljaš.

Skratka. Za podoben denar dobiš veliko bolj uporabno napravo.



še enkrat... zgrešil si bistvo tega telefona. to je telefon za klice in kak sms. za tiste ki ne potrebujejo pcja s funkcijo telefona v žepu. Gotovo. Vsi ostali, ki želijo imeti več stvari na telefonu, pač pogledajo drugam. Kdo pa želi poceni napravo, s katero opravlja to za kar je namenjega. Pa še baterija drži celo večnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

GGGGG ::

Vprašanje zakaj bi sploh hotel telefon brez fotoaparata in browserja?

Sicer pa: http://www.mimovrste.com/katalog/989/or...

Kako že na smartphonu drži baterija dolgo? Če svojega sploh ne uporabljam pa crkne po petih dneh...


Note 2 ima deklariranih 980 ur standby, kar je cca. 40 dni. Manjši smartphoni imajo standby okoli 10 do 20 dni. Talk time je pa na smartphonu z dobro baterijo tudi vsaj 2x daljši.

še enkrat... zgrešil si bistvo tega telefona. to je telefon za klice in kak sms. Gotovo. Vsi ostali, ki želijo imeti več stvari na telefonu, pač pogledajo drugam. Kdo pa želi poceni napravo, s katero opravlja to za kar je namenjega. Pa še baterija drži celo večnost.


Telefon je v teh časih komunikacijska naprava, ne samo telefon. Čeprav zelo redko rabiš fotoaparat ti lahko pride zelo prav. Enako velja za ostalo "nesnago", npr. browser.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

BaToCarx ::

Ker oboje že imam?

Bolf3nk ::

GGGGG je izjavil:

Vprašanje zakaj bi sploh hotel telefon brez fotoaparata in browserja?

Sicer pa: http://www.mimovrste.com/katalog/989/or...

Kako že na smartphonu drži baterija dolgo? Če svojega sploh ne uporabljam pa crkne po petih dneh...


Note 2 ima deklariranih 980 ur standby, kar je cca. 40 dni. Manjši smartphoni imajo standby okoli 10 do 20 dni. Talk time je pa na smartphonu z dobro baterijo tudi vsaj 2x daljši.

še enkrat... zgrešil si bistvo tega telefona. to je telefon za klice in kak sms. Gotovo. Vsi ostali, ki želijo imeti več stvari na telefonu, pač pogledajo drugam. Kdo pa želi poceni napravo, s katero opravlja to za kar je namenjega. Pa še baterija drži celo večnost.


Telefon je v teh časih komunikacijska naprava, ne samo telefon. Čeprav zelo redko rabiš fotoaparat ti lahko pride zelo prav. Enako velja za ostalo "nesnago", npr. browser.


... še kar trolaš? Babice in dedeki ne rabijo neta, fotoaparata, brskalnika itd. Potrebujejo telefon, da pokliče sosedo, otroke, vnuke itd, takrat ko ga zares potrebuje.
Tudi delavci na terenu ne potrebuje cigla s 10cm + enkrana. Ne da se telefon izprazni po par urah... Niso vsi ljudje računalniško pismeni. Sploh starejši. Potrebujejo pač osnovni telefon. In to je to. Ni to telefon za g33ke, ki merijo epenise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Rok Woot ::

Ker imam smartphone z browserjem in sem ga v zadnjem letu uporabil dvakrat... Ne predstavljam si, da bi ga tako nujno rabil. Fotoaparat je pa malo bolj zabavna, a spet ne nujna zadeva.

In kot si rekel ja, zanič standby časi. Primerjaj glede na težo. Za unga nota, lahko jaz nosim tole nokijo pa 3 baterije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

mihec87 ::

Pri nas so telefoni kot statusni simbol(avti so mal dragi)

GGGGG ::

... še kar trolaš? Babice in dedeki ne rabijo neta, fotoaparata, brskalnika itd. Potrebujejo telefon, da pokliče sosedo, otroke, vnuke itd, takrat ko ga zares potrebuje.
Tudi delavci na terenu ne potrebuje cigla s 10cm + enkrana. Ne da se telefon izprazni po par urah... Niso vsi ljudje računalniško pismeni. Sploh starejši. Potrebujejo pač osnovni telefon. In to je to. Ni to telefon za g33ke, ki merijo epenise.


Penzionisti lahko že zdaj kupijo telefon za 20€, ki ima odlično avtonomijo. Imajo tudi različne penzionistične opcije z ogromnimi tipkami in kontrastnim ekranom. Ne vem zakaj bi bila tale Nokia kaj posebnega. Enako velja za delavce na terenu, ki imajo že zdaj ogromno opcij.

Sicer pa ni treba biti "računalniško pismen", da uporabljaš browser, fotoaparat, GPS...

Ker imam smartphone z browserjem in sem ga v zadnjem letu uporabil dvakrat... Ne predstavljam si, da bi ga tako nujno rabil. Fotoaparat je pa malo bolj zabavna, a spet ne nujna zadeva.


Tudi sam telefon ni nujna zadeva. Lahko greš v govorilnico. Lahko pa kupiš spodoben telefon, ki ima 2013 funkcije in ti dejansko olajša življenje.

Sem že dal par primerov. Če si v tujini in rabiš hotel ga lahko rezerviraš na telefonu, ali vsaj poiščeš telefonsko številko, da pokličeš. Če se izgubiš v 5 milijonskem mestu klikneš na zemljevid in si rešen. Če imaš karambol poslikaš kraj nesreče, registerske, dokumente itd. in imaš en dokaz več...

Nisem jaz kriv, če ne najdete druge uporabne vrednosti kot visenje na facebooku in tvitanje :)

BaToCarx ::

Joj, razumte no da se preseravam in sem se vpičil v "retro tech" phone. Tako kot si nekateri delajo MAME kabinete za arkado, mene zdja matra ta candbar shaped nokia 105, ki se mi zdi primerna retro zamenjava za trenutno retro nokio, ki mogoče odhaja.

Vsega mam preveč, od vedno, tak da.

korenje3 ::

zanimiv je standby. 840 ur? to je celih 35 dni...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

[D]emon ::

Vsecno ze odkar sem videl novico na thereg. Definitivno ce bo na voljo pri nas kupim enega. Kot backup phone je vedno v redu. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Bolf3nk ::


Penzionisti lahko že zdaj kupijo telefon za 20EUR, ki ima odlično avtonomijo. Imajo tudi različne penzionistične opcije z ogromnimi tipkami in kontrastnim ekranom. Ne vem zakaj bi bila tale Nokia kaj posebnega. Enako velja za delavce na terenu, ki imajo že zdaj ogromno opcij.

Sicer pa ni treba biti "računalniško pismen", da uporabljaš browser, fotoaparat, GPS...


Nekdo, ki ni nikoli uporabljal interneta na PC, se verjetno nebo znašel na telefonu in tam brskal po spletu ne?

Najbolj smešno mi je to, da poznam veliko ljudi, tudi kolegov, ki imajo galaxy s3 in note, pa se mi hvalijo kako jim baterija drži 3 dni. Pol pa vidim pri porabi baterije, da niti enkrat ni imel vklopljnega WIFIja, zaslon je imel porabe 3% in telefon 2%. ja wtf, zakaj pol imaš ta telefon, če napišeš 3 smse in imaš 10 min klicev.
Samo da si "in" in imaš smartphona.

sicer pa ... preberi si tole temo: https://slo-tech.com/forum/t560812/0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

BaToCarx ::

Oh interesting tema. thx Bolf3nk.

Samo jst mam bolj fix idejo, dobro vem za kaj je kaj dobro, samo moja "nuja" vedno zmaga.

Torej še enkrat kak podobem 105ki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

GGGGG ::

BaToCarx je izjavil:

Joj, razumte no da se preseravam in sem se vpičil v "retro tech" phone. Tako kot si nekateri delajo MAME kabinete za arkado, mene zdja matra ta candbar shaped nokia 105, ki se mi zdi primerna retro zamenjava za trenutno retro nokio, ki mogoče odhaja.

Vsega mam preveč, od vedno, tak da.


Razumemo :) Ampak ti se greš hipsterja in se preseravaš s temi retro telefoni, hkrati pa pljuvaš po tistih, ki se preseravamo s smartphoni.

Drugače pa. Če hočeš bit res retro kupi nekaj takega:

http://www.ebay.com/itm/NOKIA-6310i-MOB...

http://www.ebay.com/itm/GREY-NOKIA-3210...

BaToCarx ::

Telefona ne vidi nobeden večinoma, ker ga imam v torbici, tak da. To da ste smartphone userji večinoma n00bi vem ker sem marsikomu moral razlagat pa pomagat kako se kaj dela na jihovem phonu, ne mojem, mind blown eh?

Me ne prepričate no, zato raje pomagajte "g33ki" če je kaj similar pa 0 extra crap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

GGGGG ::

Nekdo, ki ni nikoli uporabljal interneta na PC, se verjetno nebo znašel na telefonu in tam brskal po spletu ne?


Zakaj pa ne? A ti nikoli ne probaš nič novega? Če lahko ljudje pri 60. letih naredijo faks bodo tudi na telefonu znali stuhtati tiste zemljevide ali fotoaparat.

Me ne prepričate no, zato raje pomagajte "g33ki" če je kaj similar pa 0 extra crap.


http://www.mimovrste.com/artikel/185000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

BaToCarx ::

Nope nima "flat" keyboard.

GGGGG ::

O, ne. Groza.

Če si se zapičil v točno take specse, kot jih ima tale 105 jo pač kupi. Če hočeš pa poceni, neuporaben telefon z lučko pa lahko izbiraš med vsaj 10 modeli v tem cenovnem razredu.

BaToCarx ::

:D

Rešpetlin ::

Meni je zanimiv tudi ta, Nokia 301.

http://geizhals.eu/nokia-301-a909136.ht...

Glodko ::

Kar bi bilo res zanimivo:

- vzeli bi Nokio 3310 za osnovo (brez da bi jo pomajšali, enak zaslon)
- naredili bi redesign vezja v manjšem proizvodnem procesu
- prevetril programsko kodo
- vgradili top-notch baterijo
- zunanjo plastiko bi nadomestili z visoko kvalitetnim brušenim aluminijem, nekaj podobnega bi naredili tudi s tipkami
- zamenjali bi priključek za napajanje na standarden micro USB

To bi bil IMO ultimativen telefon za klicanje in SMS-e.

BaToCarx ::

Destroyer of worlds! :D

trololo2 ::

Če bo stal res samo 15€ baterija pa zdržava obljubljeno sem navdušen. Luštna stvar za backup phone, kupiš si še en predplačniški paket pa je :).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607572 (5298) dj_uro
»

Pametni vs klasični telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6213972 (11691) Jerry000
»

A je smartphone res tako potreben za življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12614692 (10077) cegu
»

Samsung s prvo predstavitvijo z MWC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5816058 (13723) matejdro
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4615923 (13133) blackbfm

Več podobnih tem