» »

Nakup novega business telefona - kaj preostane?

Nakup novega business telefona - kaj preostane?

«
1
2

cuxoh ::

Enkrat sem že tečnaril po forumu nasplošno o navadnih telefonih, nimam pojma kako se je končalo.

Zadnje čase uporabljam pametni telefon samo še za klice in SMS-e. Poleg vedno slabše baterije (oz. delovanja softwerja v ozadju), imam počasi poln kufer tapkanja po steklu. Potrebujem še email odjemalec (ni potreben push).

Torej kaj mi preostane? Blackberry je praktično pod rušo. Poslovnih Nokij ni. iOS, Android in ostalih pametnih jajc sem sit. Kaj naj nabavim?

Da se razumemo, iščem nekaj, kar je bilo včasih v rangu Nokie 6310, da dela tudi 10 let. Tiste kitajske igrače za 25€ me ne zanimajo. Svoj čas mi je bila zanimiva Nokia 515, pa se mi je zdela bolj kot wannabe smartphone s funkcijo telefoniranja.

Predlogi?

NikolormousB ::

Telefona, ki bo delal 10 let nima smisla kupovati.

Če hočeš res dober, zanesljiv telefon imaš v resnici samo 2 opciji. iPhone ali nek android flagship. Če te moti software v ozadju in trajanje baterije pač izklopiš software v ozadju in si malo bolj selektiven pri prižiganju wifi, 3g, gps...

Skoraj vsi flagshipi pri taki uporabi zdržijo več dni, mogoče celo cel teden.

Drugače BlackBerry sicer še brca. Sicer so bolj kot ne zaključili s telefoni, ampak zaenkrat se še prodajajo. BB Classic (Q20) je decent telefon, sploh, če ne rabiš tone aplikacij in najnovejših gizmotov. Tudi Passport je solidna zadeva. Vidim, da imajo danes nek flash sale za 229 USD, kar je IMHO dobra cena.

next3steps ::

Lenovo P2. Ni to, kar želiš, bo šlo pa opravit ogromno klicev in SMSov.

cuxoh ::

Vem, nima smisla, ampak želim. Če to več ne obstaja, pač. Življenje gre naprej.

Iphone mi je bil všeč tam do iphone 4. Potem pa so navlekli balast aplikacij, ozadij, serviceov ... ne potrebujem. Tudi dizajn novih ni baš nešto. Android je ok, uporabljam trenutno, ampak na vsake toliko si rečem, kaj mi je tega treba?

Passport mi čudno sede v žep, classic pa ne vem, brez duše (ja, je samo telefon, ampak mi ga je muka imet).

@3much5me
pol leta nazaj sem kupil Lenovo vibe (naj bi imel dobro kamero), cenovni rang 300 - 400€, razočaran. Med iskanjem po imeniku je naletel na težave. Potem sem kupil P8 in je v redu, ampak raje nekaj simpl trotlziher s kovinskim ohišjem.

next3steps ::

To tidi sam iščem, a ne najdem česarkoli pametnega.

technolog ::

cuxoh je izjavil:

Poleg vedno slabše baterije (oz. delovanja softwerja v ozadju),


Narobe mislis. Vsaka verzija androida bolj omeji kaj ima pravico tect v ozadju in za koliko casa. Napredek gre naprej, ne nazaj. Ravno tako razvajenost nas vseh gre naprej in ne nazaj.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

cuxoh je izjavil:

Enkrat sem že tečnaril po forumu nasplošno o navadnih telefonih, nimam pojma kako se je končalo.

Zadnje čase uporabljam pametni telefon samo še za klice in SMS-e. Poleg vedno slabše baterije (oz. delovanja softwerja v ozadju), imam počasi poln kufer tapkanja po steklu. Potrebujem še email odjemalec (ni potreben push).

Torej kaj mi preostane? Blackberry je praktično pod rušo. Poslovnih Nokij ni. iOS, Android in ostalih pametnih jajc sem sit. Kaj naj nabavim?

Da se razumemo, iščem nekaj, kar je bilo včasih v rangu Nokie 6310, da dela tudi 10 let. Tiste kitajske igrače za 25€ me ne zanimajo. Svoj čas mi je bila zanimiva Nokia 515, pa se mi je zdela bolj kot wannabe smartphone s funkcijo telefoniranja.

Predlogi?

Mogoče pa ravno BlackBerry. Trenutno se čaka Mercury, bi znal biti zanimiv. Počakaj do sobote.

mailer ::

Če lahko kje kupiš nokio E52 ali E71/E72.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

N0t0ri0us ::

na ebayu dobiš te nokie. e52 je super, ampak verjetno so refubrished.

...:TOMI:... ::

Kupi si windows phone. Jaz sem šel iz njega na android, vendar ga še vedno pogrešam.
Tomi

a_x_e_l ::

Kar se tiče Apple imas 2 moznosti ali gres na iphone SE, ki je nekoliko manjsi in nemotec v zepu. Velikost v primerjavi s 4 ni drasticna je pa precej lazji kot 4.
V primerjavi novih modelov pa 7, ga je vzela punca in morem povedat da sem presenecen ker baterija drzi dobra dva dni ob redni uporabi FB, instagram in raznih social omrezji. Tako da ob normalni uporabi verjetno se kaj vec. V vsakem primeru pa lahko izklopis vse background aplikacije.

Kar se tiče android pa samo stran od vsega kar ni nexus, oz zdaj novi google pixel ce ga kje dobis. To je clean android in bo najbolj gladko delal.

Ce ne rabis smartphone, pa lahko pricakas novo nokio 3310, jaz si jo bom sigurno zamislil ;)

next3steps ::

tiče android pa samo stran od vsega
Nazadnje, kar sem gledal, so naprave tekle toliko hitro, kolikor je dopuščal Android. iOS je snappy zaradi tega, ker imajo animacije prednost pred vso ostalo šaro. Kako je z Androidom trenutno, ne vem.
Se pa da razmisliti tudi o Samsung Galaxy A3 (2017).
Javim, kako je z mobilnikom brž, ko ga bo imel izbrani slovenski dobavitelj v skladiščih

a_x_e_l ::

iOS je snappy zaradi tega, ker imajo animacije prednost pred vso ostalo šaro


Mah o sami hitrosi imaš miljon testov okoli, jaz imam 4 leta in pol starega iphona 5 in vem da se tolko stari Galaxy lahko samo skrije kar se tiče performance, pa
da ne govorimo o podpori zadnjih posodobitev. Kot pravim so izjema nexusi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_x_e_l ()

cuxoh ::

Dobro, nehajmo o iphonih, androidih in windowsih, sem lepo povedal, da me ta jajca ne zanimajo. Tema je o business telefonih, ki jih očitno ni več. Kako hitro se odpirajo aplikacije ne zanima nikogar, razen če govorimo o dialerju, kar pa mora biti instantno.

mailer je izjavil:

Če lahko kje kupiš nokio E52 ali E71/E72.

Takoj vzamem. Refurbished žal ne pride v poštev. In smo spet tam.

knesz je izjavil:

Mogoče pa ravno BlackBerry. Trenutno se čaka Mercury, bi znal biti zanimiv. Počakaj do sobote.

Sem si pogledal video in sem mi dopade. Dejansko izgleda posloven telefon, drugačen, spominja me na star P990. Sicer vozi Android, ampak še preživim. Hvala za info.

NikolormousB ::

Tema je o business telefonih, ki jih očitno ni več.


Seveda so. Flagship androidi in iPhoni so odlični business telefoni v pravem pomenu besede. Jaz si težko predstavljam dan brez smartphona. Mi prihrani ogromno časa in poveča produktivnost.

Razne Nokie E52 in podobna stara šara so danes neuporabne, dobre izključno za hispteriranje. Smartphone funkcije, ki jih imajo so useless in prepočasne za resno uporabo. Če smartphone funkcij ne uporabljaš, pa dobiš za malo denarja odličen feature phone.

cuxoh ::

Ne, flagship iphoni in androidi so igrače za facebook, messenger, instagram, snapchat, whatsapp, viber, vibro, dildo, in ostale najstniške bedarije. Ko pa nekaj nujno rabiš, pa ali ne zna odpreti, ali se aplikacija prisilno zapre, ali pa ima prazno baterijo. Pa naj bo iphone, nexus, novi galaxy, po želji. Očitno sva v različnih poslih.

Prosim, en nov navaden "feature" telefon, brez bloatwarea, s kovinskim ohišjem, dobro baterijo in poslovnim izgledom. Jutri ga kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cuxoh ()

blackbfm ::

Ko pa nekaj nujno rabiš, pa ali ne zna odpreti, ali se aplikacija prisilno zapre, ali pa ima prazno baterijo.


ti se odloči al bi imel smartphone (računalnik) al dumbphone (mikrokontroler)..sam pol ne jokaj če tam ni normalnega mail odjemalca.. Poslovni telefoni so umrli z razlogom, bili so crap, povozil jih je čas, sprijazni se

če hočeš bit nek hud biznismen pol ti ostane kvečjem vertu, vsaj kvaliteta izdelave izgleda solidna:))

matobeli ::

Dej si xiaomi poglej. Hude baterije, aplikacije so osnovne, (nič fbja ipd), hitri so, software je lep in se razvija. Pa imajo kovinsko ohišje in hudo visoko "build quality" za ta denar.

No ajd, poslovni izgled. Ni kičast, a je to dost? Lahko pa tudi roza barvo vzameš.

Redmi 4 pro (5") Redmi Note 4 (5.5"), Mi5... Poglej si.

NikolormousB ::

Ko pa nekaj nujno rabiš, pa ali ne zna odpreti, ali se aplikacija prisilno zapre, ali pa ima prazno baterijo.


Pomoje delaš nekaj narobe s telefoni, da ne odpirajo aplikacij. Jaz na cca. pol leta menjam telefon, pa mi načeloma vsi normalno odpirajo aplikacije. Pri trenutnem S7 Edge mi baterije še ni uspelo sprazniti v enem dnevu, kljub temu, da imam vendo vklopljen LTE, bluetooth, GPS, wifi in telefon uporabljam praktično ves dan.

In ja, poleg "najstniških bedarij" na telefonu tečejo "business" aplikacije. Video konference, pregled poslovanja, banka, office appi, mail, dropbox in tako naprej. Če grem za en teden na dopust, računalnika ne rabim, lahko večino stvari naredim na telefonu.

Meni se zdi to precej boljša definicija business phona kot dumb phone s "poslovnim" izgledom. Če hočeš "poslovni izgled" daš usnjen ovitek čez poljuben telefon, pa je. Bloatware pa pobrišeš iz telefona v 5 minutah.

cuxoh ::

@blackfbm
Imam smartphone, spomnim se lepših časov, ko so bili telefoni za telefoniranje. Sem napisal, sploh ni problema, bom pač še naprej uporabljal in polnil smartphone, c'est la vie.

Vertu? Leder v enem tednu postane alkantara.

@Ninjamig21
Možno. Danes sem popizdil, ker Google Drive ni znal več odpreti .pdf datoteke. Reset telefona, odpre. Druga stvar, Chrome mi je popil baterijo v pol dneva, kljub temu, da ga nisem uporabljal.
Jaz menjam telefon, ko crkne. Če sem odkrit, se mi niti ne ljubi menjavat telefonov.
Ves bloat je s telefona pobrisan, samo nujne stvari. Definitivno so plusi in minusi smartphona, nikaor nisem proti, iščem pač nekaj boljšega, česar očitno ni.

@Matobeli
Sej sem trenutno na aluminijastem kitajcu in nimam pripomb, očitno me nostalgija jebe. Sem dobil s foruma več dokazil, da ni smisla, kar si (spet) želim, je odpeljal zadnji vlak. Bom pač še naprej šlatal steklo na telefonu.

Hvala vsem.

NikolormousB ::

Imam smartphone, spomnim se lepših časov, ko so bili telefoni za telefoniranje.


Nostalgija pač. Spomniš se lepih stvari, kakšen crap je bil v resnici symbian pa raje vsi pozabimo.

...:TOMI:... ::

Če še nisi ugotovil, je danes šajba namesto tipk edina izbira. Od tu dalje pa smo ti ponudili ios, andriod ali windows pbone. Najbližji tvoji zabtevi je prav windows phone, ker dela tekoče in.ne šteka.

Lahko pa počakaš na novo nokio 3310, kk se nekaj kaže zadnje čase. Vendar bo tudi ta najbrž na touch.

Kategorije telefonov, ki jih ti iščeš ni več.
Tomi

klinker ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če še nisi ugotovil, je danes šajba namesto tipk edina izbira. Od tu dalje pa smo ti ponudili ios, andriod ali windows pbone. Najbližji tvoji zabtevi je prav windows phone, ker dela tekoče in.ne šteka.

Lahko pa počakaš na novo nokio 3310, kk se nekaj kaže zadnje čase. Vendar bo tudi ta najbrž na touch.

Kategorije telefonov, ki jih ti iščeš ni več.


Sori ma te nebuloze kako android steka, wp pa ne, prodajaj ti komu drugemu.
Kot drugo pa so Lumie mrtva zadeva.
Jst OPju predlagam nakup Redmi4, root in pocistit vse kar ne potrebujes, z google servisi vred in ti bo na tem fonu baterija trajala vsaj 1 teden.

Shkorc ::

Zdi se mi, da OP trola. Pravi da iOS, Android, WP ne. Kaj potem sploh ostane poleg mrtvega BB?

Heavy ::

Kot je napisal OP - Nokia 515. Obični telefon z par podaljšanimi funkcijami. Mogoče preostane še Samsung E serija.
#TeamFelix

cuxoh ::

@...:TOMI:...
Lepo sem napisal, da iščem alternativo tem trem.
Še enkrat, ja, očitno jih res ni več.

@klinker
Očitno je res prihodnost smartphone brez smartphone funkcij. Jebiga.

@Shkorc
To je namen teme. Dobro jutro.

@Heavy
Problem je, ker je občutek cenen. Včasih si kupil telefon, pa si si rekel, evo, to je to. Ta mi bo služil XY let. Danes pa grem po XY letih po nov telefon, pa je enak kot prejšni.

@NinjaMig21
Najbrž res.

next3steps ::

Danes pa grem po XY letih po nov telefon, pa je enak kot prejšni.

Tole je tvoj problem in ne problem tehnologije. Če je telefon enak kot prejšnji, potem lahko kar prejšnjega obdržiš.

Č

damjan1980 ::

Zdi se mi, da si ti malo ostal ujet v preteklosti, v sedanjosti pa se ne znajdeš najbolj. Namreč telefoni, ki jih ti smatraš za biznis telefon, kot npr. N6310 so za svoj čas nudili dobro baterijo in času primeren design. Danes to najdeš v obliki dumbfona in ne vem zakaj v tem segmentu iščeš neki biznis fon? Namreč biznis in dumb nikakor ne gre skupaj. V letu 2017 se pod biznis razume da imaš dostop do boga in pol in to takoj in tega ne moreš najti v dumb segmentu.
Tako da mogoče prvo pri sebi razjasni kaj pravzaprav želiš in potem to skombiniraj še z letom, v katerem živiš. Ali pa enostavno izkolopiš čisto vse razen telefona in sms in imaš moderen telefon, ki ne zna nič drugega in očitno ustreza tvoji definiciji biznis telefona

NikolormousB ::

Biznis telefoni so bili vedno polni featurjev. Nokia 6310i je bil en prvih telefonov z uporabnim bluetoothom. E modeli so imeli wifi, web browser, push mail... Edina izjema je mogoče fotoaparat, ki je na začetku v biznis telefonih manjkal ali pa je bil malo slabši. Danes si poslovnega telefona brez dobrega fotoaparata ne znam predstavljati.

klinker ::

cuxoh je izjavil:


@klinker
Očitno je res prihodnost smartphone brez smartphone funkcij. Jebiga.


Np. To je za vas, ki nocete v prihodnost ;)
Je pa dobra opcija. Sem enemu gospodu tako ustimal Redmi3 in je prezadovoljen. Malo se je res mogu privadit na touch screen, ostalo pa ni blo tezavno pa se vesel je ker ima kao dober fotkic. Baterija mu pa traja minimum 10 dni s tako pociscenim telefonom in njegovo uporabo.

next3steps ::

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

Ma se pridružim temu...
... gledal sem dober HW ala kakšna motorola. Nekako v ozadju je sam prejšnjo sem imel 4 leta.

Recimo... Motorola Moto X Force; al pa Z

cuxoh ::

damjan1980 je izjavil:

Zdi se mi, da si ti malo ostal ujet v preteklosti, v sedanjosti pa se ne znajdeš najbolj. Namreč telefoni, ki jih ti smatraš za biznis telefon, kot npr. N6310 so za svoj čas nudili dobro baterijo in času primeren design. Danes to najdeš v obliki dumbfona in ne vem zakaj v tem segmentu iščeš neki biznis fon? Namreč biznis in dumb nikakor ne gre skupaj. V letu 2017 se pod biznis razume da imaš dostop do boga in pol in to takoj in tega ne moreš najti v dumb segmentu.
Tako da mogoče prvo pri sebi razjasni kaj pravzaprav želiš in potem to skombiniraj še z letom, v katerem živiš. Ali pa enostavno izkolopiš čisto vse razen telefona in sms in imaš moderen telefon, ki ne zna nič drugega in očitno ustreza tvoji definiciji biznis telefona

Ne bi rekel. Primarno službo imam v teh vodah, sekundarno delo tudi, po izobrazbi sem dipl. inž. inf., bil sem nor na tehnologijo.
Potem pa končas študij, firma in biznis zalaufata in nimaš več časa, da bi se ukvarjal z novostmi.

Uporabljam starega thinkpada, ker je dovolj dober za pisarno. Več ne potrebujem. Telefon je vedno z mano in ga zamortiziram/uničim. 3-4 leta zdrži, potem pa vzamem spet nekaj racionalnega, ker več ne potrebujem.

Kot sem napisal, ne uporabljam socialnih omrežij, aplikacij s trgovine, še koledarja ne potrebujem na telefonu, ker mi je lažje voditi poslovni dnevnik.

Res je, 6310 je bila za svoj čas polna funkcij in iger, ki jih nisem uporabljal. Kar pa je minimalno napram današnjim telefonom, ko takoj po nakupu brišeš aplikacije, da vidiš pri čem sploh si. Potem pa še rabiš root dostop, da zbrišeš dodaten nepotreben balast, ki kuri baterijo, kljub neuporabi.

Priznam, verjetno sem komplikator, ki mu ne odgovarja mainstream svet. Nikakor pa nisem hipster ali kaj podobnega. Moja želja je čim uspešneje voditi podjetje, za to pa ne potrebujem pametnega telefona za jurja, ampak takšnega, ki baterija drži več dni in če ga na sestanku z eno večjih firm dam iz žepa, me ne gledajo postrani. Očasno delam tudi do 16 ur na dan, večino na terenu, telefon pa ima prazno baterijo po 6 urah, ker se je eden od programov, ki jih niti ne uporabljam, zaciklal in ne pusti telefona v spanje. Lahko bi uporabljal npr. en smaprthone za privat in en navaden služben dumbtelefon z dobro baterijo za klicanje. Ampak imeti 2 telefona?

Poslovni izgled, osnovne funkcije, služi meni. Tega več ni in to me moti. Npr. lani sem bil na sestanku v enem večjih SLO podjetij (vsi koristite njihove storitve), vodilni sestanka, ki je na visokem položaju v podjetju, je imel starejšo nokio s qwerty tipkovnico. Danes sva na "ti" in še vedno uporablja nokio C3.

Mimogrede, če imaš v svojem nicku letnico rojstva, sem ≈10 let mlajši.

Vse sem napisal, če se kdo strnja, v redu, če je kdo proti, tudi. Nismo vsi enaki, nekomu bolj odgovarja za prevoz Uber, jaz potrebujem poltovornjak.

NikolormousB ::

3-4 leta zdrži, potem pa vzamem spet nekaj racionalnega, ker več ne potrebujem.


Očitno potrebuješ več, drugače ne bi odpiral te teme. Mogoče se splača kupiti nek resen telefon, če ga uporabljaš za službo, ne cheap kitajca, polnega spywara.

Priznam, verjetno sem komplikator


Definitivno :)

Kar pa je minimalno napram današnjim telefonom, ko takoj po nakupu brišeš aplikacije, da vidiš pri čem sploh si. Potem pa še rabiš root dostop, da zbrišeš dodaten nepotreben balast, ki kuri baterijo, kljub neuporabi.


Na Galaxy S7 nisem brisal aplikacij, samo naložil sem stvari, ki jih uporabljam. Pa veljajo Samsungi za bolj bloated naprave. Da bi telefon rootal mi ne pade na pamet.

Moja želja je čim uspešneje voditi podjetje, za to pa ne potrebujem pametnega telefona za jurja, ampak takšnega, ki baterija drži več dni in če ga na sestanku z eno večjih firm dam iz žepa, me ne gledajo postrani. Očasno delam tudi do 16 ur na dan, večino na terenu, telefon pa ima prazno baterijo po 6 urah, ker se je eden od programov, ki jih niti ne uporabljam, zaciklal in ne pusti telefona v spanje. Lahko bi uporabljal npr. en smaprthone za privat in en navaden služben dumbtelefon z dobro baterijo za klicanje. Ampak imeti 2 telefona?


Baterija pri današnjih flagshipih res ni več problem. Praktično vsi telefoni imajo 3000+ mAh baterijo, ki ob tvoji "neuporabi" zdrži cel teden. Na Galaxy S7 mi še ni uspelo sprazniti baterije v enem dnevu, pa sem precej heavy user. Aplikacije se mi tudi ne zaciklajo, pa jih imam precej naloženih. Katera aplikacija se je tebi zaciklala, če praviš, da nimaš nič naloženega?

vodilni sestanka, ki je na visokem položaju v podjetju, je imel starejšo nokio s qwerty tipkovnico.


Ja, uslužbenci v velikih korporacijah niso ravno znani po svoji učinkovitosti.

next3steps ::

Imaš še možnost, da mobilniku baterijo modaš in jo podvojiš. Zraven odstraniš ves bloatware (na novih Samsungih ga skorajda več ni). Po naročilu daš delati ohišje in je to to.

NikolormousB ::

Ali pa na sestanku telefon pustiš v žepu, če te je sram. Še boljša opcija, se izogibaš sestankov, kjer ima izgled telefona vpliv na končni rezultat sestanka.

Vanquish ::

tezavo imas, da imas drugo razumevanje za business telefon.
V danasnjih dneh imajo biznis telefoni popolnoma drugo vlogo kot so jo imeli 10 let nazaj in to kaj ti opisujes, ne potrebujes business telefona.

Kolikor sem te razumel, ti rabis telefon z veliko kapaciteto za pogovore, ki pa mora izgledati tako, da ti ne bi bilo nerodno :)
Enoastavno vzami katerikoli smartphone in mu vgasni dostop do interneta in ti bo deloval po casih pogovorov isto kot stari telefoni in imas problem resen.

cuxoh ::

@NinjaMig21
Ni korporacija, podrobneje ne morem pisati. Ne gre se za končni rezultat sestanka ali sramoto.
Nima smisla, da dalje razlagam.

@3much5me
Sem razmišljal v tej smeri.

@Vanquish
Še najboljša opcija.

NikolormousB ::

Ne gre se za končni rezultat sestanka ali sramoto.


Za kaj pa gre? Zakaj ne moreš dati na mizo recimo Nokie 150 ali podobnega telefona?

bauci ::

Cuxoh jaz te pa cisto razumem. Ce bi dobil novo Nokio e52 jo takoj kupim in vrzem moj Samsung S6 v smeti.

cuxoh ::

V kolikor ni sarkazem, hvala.

@NinjaMig21
Ker izgleda kot plastična igrača za osnovnošolca, ki je ravnokar dojel smeri levo in desno.
Fizično pa ga lahko dam na mizo. Ampak se bom sam počutil kot kreten.

bauci ::

Ni sarkazem. Telefon uporabljam za njegov osnovni namen - telefoniranje. Sem in tja pogledam se e-posto. Za internet imam prenosnik, za fotografiranje imam fotoaparat. Ne uporabljam facebooka, instagrama in podobne komunikacije. Baterija zdrzi max. 24 ur. Če je sončno vreme ne vidim nič. Mladina pac ne razume, da nas je kar nekaj uporabnikov, ki bi zeleli s telefoni samo telefonirati.

NikolormousB ::

Fizično pa ga lahko dam na mizo. Ampak se bom sam počutil kot kreten.


Ok, fair enough. Ampak to ni ravno krivda telefona :)

Drugače pa:
- Nokia 515
- Nokia 225
- Refurbished Nokia 6310i, če hočeš bit kul
- Še vedno lahko kupiš novo E52 (http://www.ebay.com/itm/New-Unlocked-No...
- Na aliexpressu imaš en kup feature phonov najrazličnejših oblik. Od rugedized do tistih v velikost kreditnih kartic in fake zlatih.
...

Telefonov je kolikor hočeš, pa poceni so.


Telefon uporabljam za njegov osnovni namen - telefoniranje. Sem in tja pogledam se e-posto. Za internet imam prenosnik, za fotografiranje imam fotoaparat. Ne uporabljam facebooka, instagrama in podobne komunikacije. Baterija zdrzi max. 24 ur. Če je sončno vreme ne vidim nič. Mladina pac ne razume, da nas je kar nekaj uporabnikov, ki bi zeleli s telefoni samo telefonirati.


Mladina razume. Ne razume pa ljudi, ki želijo "business" telefon brez "business" funkcionalnosti. Ne vem zakaj bi si kompliciral življenje s tehnologijo, ki ti ne omogoča učinkovitega workflowa.

jype ::

cuxoh> Ne, flagship iphoni in androidi so igrače za facebook, messenger, instagram, snapchat, whatsapp, viber, vibro, dildo, in ostale najstniške bedarije. Ko pa nekaj nujno rabiš, pa ali ne zna odpreti, ali se aplikacija prisilno zapre, ali pa ima prazno baterijo. Pa naj bo iphone, nexus, novi galaxy, po želji. Očitno sva v različnih poslih.

Čudno, meni pa Nexus 5X v profesionalne namene služi več kot odlično že precej dolgo. Na njem imam poleg Telefona in Messengerja za klice in SMSje nameščene še štiri (4) aplikacije: Google Authenticator, K-9 mail, Slack in JuiceSSH. Baterija zdrži tri do štiri dneve, težav, razen ko je nekaj časa preživel pod vodo (in sem moral zamenjati digitizer), nisem imel nikoli.

bauci ::

Hvala za link. Zanimiva zadeva.

Invictus ::

Mislim, to je spet postala tema, kjer se ljudje, ki se ukvarjajo s tehnologijo, hvalijo kako so 20 let za časom...

Danes je telefon modni/poslovni dodatek, pa še dobro je vedeti kako se ga uporablja. Odvisno od branže, je pomembna še znamka...

Kako boš dobil nek posel, če pa še mailov ne bereš na telefonu ali uporabljaš takov in koledarja ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

MAVRIK mu bo pomagal....s svojimi idejami in korekcijo postov......brisanjem tistih, ki človeku povedo, da hoče biti 1. na vasi z leseno žlico v žepu , za katero misli, da je telefon.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Tinaamalaa ::

Sej pride zdaj Nokia 3310 za tiste, ki se koledarja ne rabijo :p

NikolormousB ::

Ampak zgleda kot igrača, in se počutiš kot kreten, če te ljudje vidijo z njo.

cuxoh ::

Invictus je izjavil:

Mislim, to je spet postala tema, kjer se ljudje, ki se ukvarjajo s tehnologijo, hvalijo kako so 20 let za časom...

Danes je telefon modni/poslovni dodatek, pa še dobro je vedeti kako se ga uporablja. Odvisno od branže, je pomembna še znamka...

Kako boš dobil nek posel, če pa še mailov ne bereš na telefonu ali uporabljaš takov in koledarja ?!?!?

Telefona nikoli nisem smatral kot dodatek. Je orodje za dosego cilja.

Kako ne berem mailov na telefonu? P910i je komot prejemal maile, še odgovarjal sem nanje. Koledarja pa res ne potrebujem, sem napisal o tem zgoraj.

Odkrito povedano, ne vem kaj je dopust. Brez skrbi o poslovovanju.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslovni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
477962 (5464) cuxoh
»

Pametni vs klasični telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214107 (11826) Jerry000
»

iphone ali lumia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
539434 (7474) Lonsarg
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449040 (7489) MajorM
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123909 (19705) roli

Več podobnih tem