» »

Nimam glasa preko HDMI kabla iz grafične kartice

Nimam glasa preko HDMI kabla iz grafične kartice

easyrider3 ::

Danes sem priključil si grafično kartico v računalnik Asus Radeon AH 3450 ATP-(512Mb)in sem po nastavitvah gonilnikov itd...Šel priključit HDMI kabel na televizor.Zaenkrat sem bil kar vesel,ker mi je vse super kazalo vendar sem nato pa probat šel kako zgleda gledanje kakšne serije in vse uredu edino glasa pa nobenega.Pogledat sem šel če so vse nastavitve pravilno nastavljene in so bile tako,da sedaj ne vem kaj bi bilo narobe.Mogoče bi trebalo kakšen gonilnik za glas,če imamš povezavopreko HDMI kabla.Drugače pa bi moralo to delat brez problemov a ne,saj glas bi moral priti po HDMI kablu

OnFire ::

To je grafična kartica. Sicer naj bi nekatere ATI-jeve grafične imele svojo zvočno in tako pošiljale zvok. Vendar za tvojo nisem prepričan in boš najbrž moral zvok napeljat drugače.

paljer ::

A imaš v programu za predvanje nastavljeno, da oddaja zvok prek hdmija na grafični?

easyrider3 ::

Imam VLC player tako da nikjer ne piše za nastavitve zvoka preko HDMI povezave.

Shark-357 ::

Izbrati moraš katero zvočno boš uporabil za sound output in jo označit kot "set as default device"...


easyrider3 ::

Kje pa pridem do tega kot si ti pokazal na sliki

easyrider3 ::

Nikjer v VLC playerju in tud v GOMu nimam te izbire da bi lahko nastavil za HDMI output.

fosil ::

To maš v nadzorni plošči, pod nastavitvami zvoka.
Tako je!

easyrider3 ::

Sem že iskal tam vendar ni nikjer zasledit grafične kartice ali HDMI izdod

Lahko samo izberem ali izhod iz zvočne kartice ali pa iz matične plošče

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

Potem nimaš nameščenega HDMI gonilnika (preveri v device managerju če imaš kak klicaj/vprašaj).

http://support.amd.com/us/gpudownload/w...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

V windowsu preprosto klikneš desno spodaj na zvočnik z desno in nato playback devices in tam izbereš, kam windows zvok pošilja, ne rabiš nadzorne plošče, je ultra simpl narejeno.

Če ti pa uspe priti do tega okna pa ni na izbiro HDMI pa maš sharkov link za reševanje problemov, čeprav z gonilnikom za grafično bi moralo direktno se vse poštimati...

easyrider3 ::

Sem sedaj naložu ponovno gonilnik pa ni nikjer zasledit HDMI izhod a mogoče moram računalnik ponovno zagnat,da bo nastavitev delovala

easyrider3 ::

Evo tudi računalnik sem ponovno zagnal in še vedno imam na izbiro samo tiste dve opcije kot poprej in nikjer ne duha ne sluha o HDMI

Lonsarg ::

Zelo možen razlog je, kar je napisal enemy404 v drugem postu, da tvoja grafična ne zna pošiljat zvoka iz HDMI. Še en drug razlog bi lahko bil, da je treba povezat grafično kartico z zvočno kartico na matični plošči, če kaj takega podpira. Kake druge razlage se trenutno ne spomnim.

easyrider3 ::

Nikjer ni strojne opreme za HDMI iz grafične kartice

Ja bom pa moral imet povezano preko zvočne kartice in na 5.1 zvočnike

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
411970 (1019) Han
»

bass ne deluje oz. deluje ampak ne tako kot hočem

Oddelek: Zvok in slika
182812 (2106) CeSTbon
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321333 (10445) BorutK-73
»

Zvok prek HDMI

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1252) blackbfm
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327661 (6568) kontra

Več podobnih tem