» »

Kaj naradeti, če hočem menjati samo matično ploščo? (programska oprema)

Kaj naradeti, če hočem menjati samo matično ploščo? (programska oprema)

ZaLoMaT ::

Torej imam računalnik na katerem bom menjal matično ploščo: GigaByte 965P-DS3 za Gigabyte EP35-DS3....

Sedaj pa me zanima, kaj vse moram narediti preden zamenjam matično ploščo (kaj odstraniti pri programski opremi), da potem ko zamenjam matično ploščo še vedno dela računalnik -> da ga ne bo treba formatirat?

Torej prosim, da mi pomagate...
Hvala vsem že v naprej

bluefish ::

Odstrani le gonilnike za čipovje in možne integrirane kartice (mrežna, zvočna,...). Kljub vsemu pa ti priporočam svežo namestitev.

darkolord ::

Pa daj gor zadnjo verzijo gonilnikov za intelov ICH8/9.

Sveža namestitev po mojih izkušnjah pri taki menjavi ni potrebna...

333333 ::

Sistem se ti bo zagnal na novi plošči brez težav. Po tem namestiš še gonilnike in je toto. Problemi se ponavadi pojavijo če greš z enega čipseta na drugega... recimo iz VIA na Intel. V tvojem primeru pa sta oba Intel (965 in p35) tako da ne bo problemov.
Spiritual

FrancBula ::

kaj pa če imaš via in potem greš na intel, pa prej zbrišeš drajverje?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

darkolord ::

Kukr kdaj. Meni je delalo tudi že iz AMD (nForce) na Intel.

ZaLoMaT ::

No sedaj imam problem :D
Na nadzorni plošči v "odstrani program" ne vem kaj naj odstranim?

333333 ::

Pred prehodom iz via, sis, intel na drug čipset moraš iz device manegerja odstraniti (ali namestiti z standard driverji) vse kaj piše Intel, Sis, Via... spredaj. Ponavadi je problem v kontrolerju za disk oz se sistem tam resetira ko naloži kontroler za VIA na Intelovem čipsetu.

Prehod AMD na Intel tud gre bp, pri Intel na Amd pa je potrebno zbrisati še gonilnik za Intelov procesor drugače ni varijate da bo bootal v OS :)
Spiritual

Oddin ::

Potegni si najnovejše gonilnike s proizvajalčeve strani bodoče mamaplate, shrani dokumente, pošto, priljubljene in tisto, kar misliš, da je treba, na drugo particijo. Zamenjaj plato. Temu sledi format c. S proizvajalčevih strani si priskrbi gonilnike še za ostalo železnino in veselo naloži okna na novo. Če tega ne znaš, prosi prijatelje, naj te naučijo, pa na internetu je polno vodičev na to temo. Tako ne boš imel nobenih težav.

Ne vem zakaj je format tak problem!
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

ZaLoMaT ::

@poe_T:
Če zamenjam samo plato in ne odstranim ničesar se komp noče bootat v OS :/
Tako, da na žalost ne deluje tako kot si rekel...

Znam formatirat, vendar imam samo 1particijo; pa se mi ne da vse te krame snemat,...

Prosim predloge, ka naj vse odstranim iz "nadzorne plošče"

LuGi ::

nič.

Potegni si Driver Sweeper in pobrisi zeljene driverje ;)
http://www.guru3d.com/category/driversw...

ZaLoMaT ::

Evo:

Kaj naj sedaj odstranim? :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

ZaLoMaT ::

Sem se mučil na vse pretege, zbrisal vse iz (device manager), vendar je bilo vseeno potrebno formatirat...

mlav ::

Če na tej plošči samo zamenjam procesor iz duo v Quore ali vse ostane isto ali lahko pričakujem kakšne probleme? Ne bi rad delal format. Imam XP.

FrancBula ::

če zamenjaš procesor iz Duo v Quad ne rabiš nič menjat, samo starega ven in novega notr
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

solatko ::

Tudi če menjaš plato, gre brez problemov. Ko startas, moraš v DVD enoto dat original disk Windows in ko ti napiše sporočilo, daš not še plošček od matične. Drugače je pa najbolje, da imaš na C samo golo programje, vse ostalo pa na drugi particiji ali disku. V bios-u moraš nastavit boot disk in ostale zadeve, ki vplivajo na sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

preem ::

men so se windowsi sesuli ko sem ram notri dal - kaj šele če plato menjaš - to je precej optimistično - v praksi pa čist nekaj drugega.

solatko ::

Govorim ravno iz prakse, če ni glih potrebe za nov instal, ni treba, samo prave gonilnike zbrisat, v bios-u nastavitve poštimat, v DVD daš windowse in po potrebi plošček od nove matične (po navadi zaradi mrežne kartice), pri visti pa je potrebno poštimat samo v bios-u, vse ostalo uredi sama.

darkolord ::

men so se windowsi sesuli ko sem ram notri dal

Ja, če ga narobe obrneš

solatko ::

Kako pa ga obrneš narobe?

darkolord ::

Z dovolj sile se da

solatko ::

S kladivom, z roko bo prej kaj druzga počl. Smo na eni zanič plošči probal, skurjen ram narobe utaknit - ni pogojev. Prej je počla plata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181699 (1378) Hayabusa
»

Nova matična, windows se ne zažene?

Oddelek: Operacijski sistemi
10897 (806) SimplTech
»

nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221363 (855) piko1001
»

kako odstraniti vse gonilnike z računalnika ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191924 (1616) Spajky
»

KVA ZA VRAGA????

Oddelek: Pomoč in nasveti
81104 (976) Sergio

Več podobnih tem