» »

HTC ONE X nakup

HTC ONE X nakup

Beki ::

Torej odločam se za nakup omenjenega telefona preko bolhe.
No ker ne spremljam ravno "mobilne tehnologije" mi prosim svetujte ali je vredno nakupa..

NO torej z prodajalcem s katerim se meniva za nakup sem dobil podatke..

Telefon je bil kupljen Decembra 2o12
Kupljen je bil v Mobiklinika Ljubjana (Sem dobil sliko garancijskega lista)
Telefon zgleda Odlično ohranjen... (mi je poslal nekaj slik, lahko jih posredujem tudi tu)

Cena.. 300e

djordjevic ::

Pazi na serijske napake. Meni so ga ravnokar popravili (sicer očitno s fuč ploščo, tako da jim bom nekaj vrgel v glavo ob prvi priliki). Pazi torej na:

- okvaro wi-fi sprejemnika (čez čas začne slabše loviti signal). Preizkusiš tako, da rahlo stisneš zaslon in zadnjo plat skupaj pod lečo fotoaparata desno. Če se signal vidno izboljša, ima to hibo.
- Piskanje pri snemanju videoposnetkov v stereo zvoku. Obkljukaj to možnost in posnemi kratek posnetek v čim tišjem prostoru, nato pa posnetek predvajaj na glas. Če bo grdo piskalo, ima napako.
- Rumene lise, če stisneš zaslon pri (katerem koli) robu (kar se je meni sicer začelo dogajati po pol leta). Skratka, že pri najmanjšem pritisku se zaslon razbarva. Tega ne sme biti.
- Odstopanje zaslona - tole je sicer opazila prodajalka, sam pa se nisem zavzel, tako da ti težko povem, kako je zadeva videti.

Načeloma naj bi imele težave prve serije - jaz sem svojega kupil junija, tako je čisto možno, da bi bil tvoj ok. Kot sam aparat je bomba in sem z njim zadovoljen. Grenak priokus pusti le dejstvo, da si nehote beta tester polizdelkov, ker imajo proizvajalci očitno vedno slabši QA oz. se jim gladko jebe, če dajo na trg pofušan aparat, samo da imajo čim višjo prodajo. Meni so zdaj, recimo, tri tedne popravljali telefon, zamenjali plato in zaslon, dobil pa sem 99% delujočega nazaj - očitno ne dela akcelerometer, ker se noče in noče samodejno obračat zaslon (niti senzor ne deluje v nobeni aplikaciji).

Osebno ti povem, da me je tozadevno HTC razočaral. Ipak ni to neki cheap telefon za 25 evrov, ampak praktično njihov lanski flagship in so take napake absolutno nesprejemljive. Potestiraj ga in se odloči. Za moje pojme je zaslon prekrasen, telefon je zelo zmogljiv, ima pa slabo baterijo (če ga kaniš uporabljati normalno s konstantnim syncanjem vsega živega). To bi bilo nekako to. Upam, da te nisem zdaj samo zmedel. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

blze ::

živjo,

jaz sem se tudi odločil kupiti one x vendar hvala bogu sem se premislil. Potem sem kupil 8x in sem super zadovoljen. Ima tudi majhno hibo in sicer se kar spomne in ko ga primeš v roke noče stišati glasa. Potem ga moraš resetirati. To se mi je zgodilo 2x do sedaj vendar ni toliko moteče, kot pa so zgoraj opisane napake ;)
uživejte
blze

Halfdead987 ::

HTC One X je za 300€ predrag. Za 350€ dobiš S3.

Beki ::

Hvala za odgovore..

No glede baterije itak pri teh "pametnih" telefonih ni ravno zmogljiva... Drugače pa mogoče se res splača dat kaksen evro več in kupiti Samsung S3 (kot je rekel Halfdead987) ...

Tukaj sem opazil oglas kjer nove prodajajo za 399EUR?

http://www.mobisvet.si/samsung/samsung-...

Imate kaksne izkusnje z to trgovino...

Samo ni mi jasno zakaj je recimo ta pa drašji za 50EUR
http://www.mobisvet.si/samsung/samsung-...

Razlika naj bi bila samo v barvi ali pač kaj drugega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Beki ()

Halfdead987 ::

Prvega vzemi.

freesty ::

Črn je. Črni so bolj redki in bolj kul ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dottor ::

Tudi sam imam One X. Z njim nimam do sedaj nobenih problemov, kupil sem ga septembra. Edini minus je baterija, ki ob intenzivnejši rabi kar hitro gre. Je pa telefon zelo odziven in lahko na njem delaš praktično karkoli. Sam ga uporabljam poleg osnovnih funkcij (klicanje in SMSe) pe za brskanje po spletu, jutub, glasba, mejli, igre, Office paket (branje in urejanje), pregledovanje AutoCAD datotek, GPS, ... Vsekakor priporočam nakup ampak pred tem test telefona.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mm46 ::

Beki je izjavil:

Drugače pa mogoče se res splača dat kaksen evro več in kupiti Samsung S3 (kot je rekel Halfdead987) ...

Svetujem ti, da sam probaš oba... jaz ne bi vzel S3 niti, če bi ga dobil ceneje kot one x

gregyk ::

Imam Htc One X in mi je v redu služil do danes, ko je sredi navigiranja odpovedal ekran... zdržal je cele 3 mesece od nakupa...

koyotee ::

ce ga se nisi dal v garancijo ppglej se ce imas mogoce defekten wifi cip.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

djordjevic ::

Če mu je odpovedal ekran, bolj težko. ;) Moj medtem čaka v prednostni obravnavi na vnovično popravilo. Lajkam. Not.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tody ::

Jest sem ga kupu prek amazona in sem dal poleti 500 eurov. Mislim da je lih en mesec pred + verzijo. Zaenkrat dela BP. Wireless res ni top ampak...

djordjevic ::

Takole bom rekel - čeprav obožujem ta telefon, bo naslednji verjetno nekaj direkt iz Googlove štalinke - HTC me je razočaral s kakovostjo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gregyk ::

koyotee je izjavil:

ce ga se nisi dal v garancijo ppglej se ce imas mogoce defekten wifi cip.


Wi-Fi je delal v redu. Sem pa oddal telefon na Jesenicah v Tušmobil poslovalnici v torek 19.3. - poslali so ga pa (baje) na servis šele v soboto - ni kaj ažurni pa so...

djordjevic ::

Glede Wi-Fi - meni je začel štrajkati nekje po petih mesecih od nakupa, tako da ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

gregyk ::

djordjevic je izjavil:

Glede Wi-Fi - meni je začel štrajkati nekje po petih mesecih od nakupa, tako da ...

Saj sem razmišljal, da bi ga prodal ker sem razočaran; prvi (in tudi najdražji) telefon do sedaj, za katerega sem moral uveljavljati garancijo, pa sem jih z leti kar nekaj menjal ... Samo, kaj ko se ne proda za kaj več kot 300€, zanj sem pa dal 524€ (na obroke)...

djordjevic ::

Jap, pri meni enako. Legend je deloval dve leti kot urica, pa je bil mid-range at best, to pa flagship in kipi od serijskih napak. Fail.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Keyser Soze ::

Bom malce hajdžakal temo. v osnovi se stvari namreč ne bi smele razlikovati.

Kako se bi poslužujete backupa in sinhronizacije podatkov pri HTCjih? V službi smo namreč dobili par HTC 1Z, in ker so uporabniki večinoma leseni, bi bilo treba postavit eno čimbolj simple rešitev za zagotavljanje varnosti podatkov.
OM, F, G!

djordjevic ::

Slike in muziko prek HTC sync, samo je malo lesen (doublecheckam prek explorerja), ostalo sinhroniziram preko gugla. Za ziher (smsi, call logi in podobno) imam se super backup.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Keyser Soze ::

No, fino. Leseni uporabniki in lesen sistem. Piši propalo. ;((
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AnTuTu Benchmark Točke

Oddelek: Mobilne tehnologije
273199 (2110) ziga1990
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137262 (59023) Mad_Lion
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928880 (23312) FlyingBee
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827298 (5743) lvlOne
»

Cene rabljenih pri nas

Oddelek: Mobilne tehnologije
286243 (5608) Hayabusa

Več podobnih tem