» »

Cocacola vs. pivo

Cocacola vs. pivo

1
2
3

jest10 ::

blackbfm je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.


je imela znanka tudi neke kamne, pa mislim (nisem 100%, 80% pa :D) da ji je zdravnik svetoval prav kokakolo

Dohtar ti bi priporočil karkoli, samo da dosti popiješ. Če bo imela zadeva diuretični učinek pa še dodaten plus.

Avenger ::

Rafinirani sladkor organizmu ne prinese NIČ dobrega. Fruktoza pa, daleč od tega, da bi bila boljša. Razen seveda, če mislimo na fruktozo, ki jo zaužijemo skupaj s sadjem, kar je v redu. Sokove zelo redko pijem, redko karkoli sladkam in sploh se ni težko odpovedat, verjetno samo stvar navade...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

furion ::

Verizni mail? Whatever, ce je vam usec aspartam, prav.

Ne prevajam iz nikjer, te stvari vem. Mi je lazje po English povedat, ker slo govorim redko.

Drugace, quote iz wikipedie:
Upon ingestion, aspartame breaks down into residual components, including aspartic acid, phenylalanine, methanol,[27] in ratio of 4:5:1 by mass[28] and further breakdown products including formaldehyde[29] and formic acid, accumulation of the latter being suspected as the major cause of injury in methanol poisoning. Human studies show that formic acid is excreted faster than it is formed after ingestion of aspartame. In some fruit juices, higher concentrations of methanol can be found than the amount produced from aspartame in beverages.[14]

Aspartame @ Wikipedia

S to razliko, da methanol v sadju je vezan s peptidno vezjo, ki je dokaj mocna, in zato ljudem neskodljiv (se ne odcepi, ampak ga izlocimo - excrement). Medtem ko je metanol vezan na aspartam aktiven, se odcepi, in se nato razgradi v celicah v formaldehid in formic acid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Bolf3nk ::

oo7 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.



Sem tudi slišal,da če meso namočiš v coca-colo,da ga čisto razžre.



daj ne pribijaj neumnosti. na radio city, so enkrat imeli test, v katerem so "namakali" jetra kar nekaj časa in so bila po nekaj dnevih enaka kot takrat ko so jih dali noter,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Goran's Blog ::

Bolf3nk je izjavil:

oo7 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.



Sem tudi slišal,da če meso namočiš v coca-colo,da ga čisto razžre.



daj ne pribijaj neumnosti. na radio city, so enkrat imeli test, v katerem so "namakali" jetra kar nekaj časa in so bila po nekaj dnevih enaka kot takrat ko so jih dali noter,


Poskusi dati jajčke noter kot sem rekel.
Sam sem poskusil ga imeti v kokakoli 1 teden in lupine ni bilo več.
Je pa res da v pivo ga pa nisem poskusil dat;)
http://www.squidoo.com/why-is-marijuana...

jest10 ::

Poskusi dati jajčke noter kot sem rekel.
Sam sem poskusil ga imeti v kokakoli 1 teden in lupine ni bilo več.

Daj ga še v limonado, kis, pomarančni sok,... Boš presenečen>:D

[D]emon ::

What jest10 said. Predvsem s kisom poskusi. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

furion ::

Mislim, da je veliko vecji problem u cocacola umetna sladila, kot kislina.

[D]emon ::

furion je izjavil:

Mislim, da je veliko vecji problem u cocacola umetna sladila, kot kislina.


Umetna sladila so samo v "diet" variantah.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

furion ::

While some high fructose corn syrups may claim that their product contains all-natural ingredients, often the processing sequence involves the use of artificial and synthetic agents.

High fructose corn syrup @ Wikipedia

S tko malo pragmaticnega vidika, je edini 'naraven' sladkor med.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

oo7 ::

[D]emon ::


Let's take the Corn Refiners' points one by one:


    "It's made from corn." True. High-fructose corn syrup is indeed made from corn. But you won't get the same beneficial nutrients in it that you would from eating an ear of corn.



    "Doesn't have artificial ingredients." Partly true. The claim about artificial ingredients is a tricky one, since high-fructose corn syrup is processed using artificial agents. The U.S. Food and Drug Administration has stated that if the final product has come in contact with synthetic agent glutaraldehyde, then it cannot be called "natural," which they define as meaning no artificial or synthetic ingredients were added. But if the manufacturer uses the artificial agent in its production, and it does not come in contact with the corn starch, it can be considered a natural product. So it's possible that some high-fructose corn syrups may be able to claim "no artificial ingredients," according to the FDA, while others would not be permitted the phrase. It's distinctions like these that lead Consumers Union to consider the "natural" label not meaningful.



    "Like sugar, it's fine in moderation." True. Most foods are fine in moderation. It's too much or too little that causes problems. However, some would probably argue that with high-fructose corn syrup in so many products, to truly enjoy it in moderation you'd probably be better off leaving the "red juice" on the shelf.

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Bolf3nk ::

oo7 je izjavil:




haha, še lahko daš bolj fail video?:))

dukenukem ::

piješ dizel, cola z pivom, pa maš oboje

m0LN4r ::

Pol bi me že moglo zdavni pobrat, pa zobe tut, glede na to koliko litrov bambusa sem spil do zdaj. Pa me ni :D
Fak ne pa mišice mam tut ene 3x več kot vegi,antialko,vodopivci
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Looooooka ::

dukenukem prehitel! :))
Drgac pa ce bi bil prisiljen vsak dan spiti kozarec enega ali drugega...bi spil pivo.
Ob majhni sportni aktivnosti oz ce si sploh neaktiven na tem podrocju bo kozarec piva pomojem bolj "zdravo". Alkohola ni toliko, da bi ti ravno ubilo jetra(madona kroniki so po 30 letih vcasih cisto ok pa pijejo zganje in bogve kaj se).
kar se pa tice vnosa nepotrebnega cukra ob hrani, ki jo sklepam da tudi jes...no to se pa pomojem pozna ze v par mesecih ce ne tednih.
No razen ce je coca cola zero. Ampak potem lahko zacnemo pogovor o aspartanu...samo nekje pac moras obupat :)

Btw ne vem zakaj je folk tok obseden s tem, da coca cola "razzre" stvari. V zelodcu mas 10x mocnejso kislino :)
Zobe moras pa umivat z ali brez coca cole. Pa slino mamo tud z razlogom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Rias Gremory ::

@jan1024188
No, zdaj pa še poišči koliko aspartama je preveč. Torej koliko je dovoljena vrednost v telesu.

Ne boš verjel, tudi preveč vode škoduje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

[D]emon ::

Mejne vrednosti so 40mg/kg telesne mase, oziroma FDA-approved 50mg/kg telesne mase.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

prenasalec ::

Glede vode: že vsak ki je pil vodo, je enkrat umrl. Prej ali kasneje :)

mitkos ::

Osebno bi raje spil liter pive na dan kakor liter coca-cole, neglede na to kaj boste tle pogruntali.

[D]emon ::

prenasalec je izjavil:

Glede vode: že vsak ki je pil vodo, je enkrat umrl. Prej ali kasneje :)


Ironically enough, mortality rate cloveske vrste je trenutno okrog 93%. :))

mitkos je izjavil:

Osebno bi raje spil liter pive na dan kakor liter coca-cole, neglede na to kaj boste tle pogruntali.


Stvar osebne odlocitve. Vsaka zadeva v prevelikih kolicinah skodi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Relanium ::

[D]emon je izjavil:


Stvar osebne odlocitve. Vsaka zadeva v prevelikih kolicinah skodi.

In to je bistvo zdravega prehranjevanja!!

Bananovec ::

dronyx je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Mah nobeno ni vir zdravja...

Glej na zadevo pozitivno. Verjetno si ne želiš zadnji 20 let življenja preživeti nepokreten v domu za ostarele s polno oskrbo, ki tebe in tvoje svojce stane čez 1500 € na mesec. Po moje je precej bolje, da te na hitro pobere pri 50 ali 60 letih od popitega alkohola ali coca cole.

Samo da te popravim. Oskrba za nepokretnega vključno s prehrano za nepokretnega znaša tam do jurja max. Kar je več, je že luksuz.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

furion ::

Rias Gremory je izjavil:

@jan1024188
No, zdaj pa še poišči koliko aspartama je preveč. Torej koliko je dovoljena vrednost v telesu.

Ne boš verjel, tudi preveč vode škoduje.


Koliko aspartama je prevec? Vse kar je vec kot 0. Ne mores primerjat strupa z vodo, kjer je voda skodljiva v primeru overhidracije (pa ne zaradi toksicnosti vode, ker voda ni stupena). Aspartam pa je stup. Res je, liter kokakole je pod 'safe' mejo 40mg/kg (v mojem primeru liter kokakole je 10,04% max dnevnega vnosa), vendar to pomeni samo, da od litra kokakole nebos crknu, ne pomeni pa, da ti ne unicuje telesa.

To je kot da bi reku da en paket cigaret na dan ne skoduje, ker moras pokadit celo paleto cigaret na dan da te pobere. Ali pa da zivljenje v 100km blizini Fukusime ni slabo za tvoje telo, ker je radiacija pod nekim 'safe' nivojem, kjub temu da je n-krat visja kot nekje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

Ali pa ce posmrkas manj kot .1 grama kokaina na dan, bo fajn, itaq je pod nevarno dozo.

Smurf ::

furion je izjavil:


Koliko aspartama je prevec? Vse kar je vec kot 0.

Narobe.

furion je izjavil:


Ne mores primerjat strupa z vodo, kjer je voda skodljiva v primeru overhidracije (pa ne zaradi toksicnosti vode, ker voda ni stupena). Aspartam pa je stup.

Primerjava je v bistvu zelo posrecena. Kaj je strup in ne, je stvar kolicine.

furion je izjavil:


Res je, liter kokakole je pod 'safe' mejo 40mg/kg (v mojem primeru liter kokakole je 10,04% max dnevnega vnosa), vendar to pomeni samo, da od litra kokakole nebos crknu, ne pomeni pa, da ti ne unicuje telesa.

Narobe. Pomeni, da je bilo dokazano da tudi pri 100% vnosu ni bilo izmerjenih nobenih stranskih ucinkov.

furion je izjavil:


To je kot da bi reku da en paket cigaret na dan ne skoduje, ker moras pokadit celo paleto cigaret na dan da te pobere. Ali pa da zivljenje v 100km blizini Fukusime ni slabo za tvoje telo, ker je radiacija pod nekim 'safe' nivojem, kjub temu da je n-krat visja kot nekje drugje.

Narobe. 1 cigarate na dan je dokazano skodljiva. Napacno je tudi primerjava s Fukusimo, tudi glede radiacije je dokazano, da ti lahko skoduje (ceprou pri tako minimalni radiaciji kot je sedaj so ucinki ze blizu zanemarljivih). Tvoji primeri so neposreceni.

jest10 ::

Napacno je tudi primerjava s Fukusimo, tudi glede radiacije je dokazano, da ti lahko skoduje

Malo radiacije je bolje, kot brez radiacije.

bdoxx ::

Narobe. 1 cigarate na dan je dokazano skodljiva. Napacno je tudi primerjava s Fukusimo, tudi glede radiacije je dokazano, da ti lahko skoduje (ceprou pri tako minimalni radiaciji kot je sedaj so ucinki ze blizu zanemarljivih). Tvoji primeri so neposreceni.

no to bi pa rad videl raziskavo, kolikor jaz vem so 3je cigareti na dan neškodljivi, oz. ne puščajo posledic.

Smurf ::

bdoxx je izjavil:

Narobe. 1 cigarate na dan je dokazano skodljiva. Napacno je tudi primerjava s Fukusimo, tudi glede radiacije je dokazano, da ti lahko skoduje (ceprou pri tako minimalni radiaciji kot je sedaj so ucinki ze blizu zanemarljivih). Tvoji primeri so neposreceni.

no to bi pa rad videl raziskavo, kolikor jaz vem so 3je cigareti na dan neškodljivi, oz. ne puščajo posledic.

Prvi link, po 5s iskanja klik.

Okapi ::

1 cigarate na dan je dokazano skodljiva.
Tole sigurno ni res. V nasprotno me lahko prepričaš z linkom ali citatom raziskave, kjer so ugotavljali škodljivost ENE cigarete na dan.

Tobačna industrija je v resnici naredila pred leti, ko je bil še čas, veliko napako, da na cigarete ni v drobnem tisku napisala, da ne smeš pokaditi več kot 3 cigarete na dan. Ker dokazati, da samo 3 cigarete na dan škodujejo, je praktično nemogoče, in potem proizvajalcem cigaret ne bi bilo treba na škatlice tiskati vseh teh opozoril, kot jih morajo sedaj.

O.

Okapi ::

Prvi link, po 5s iskanja klik.
Tule so ugotavljali škodljivost 1-4 cigaret. Pri čemer v resnici niso nadzorovali, da kadilci res pokadijo samo toliko. Že dr. House je pa vedel, da everybody lies.;)

No, pa tudi če bi res pokadili samo toliko, je ta raziskava ugotavljala v najboljšem primeru škodljivost kajenja 2,5 cigaret na dan (kar je 2,5x več kot 1 na dan), ali celo 3 ali še malo več (če predpostavimo, da je bilo več tistih, ki so pokadili 4, kot tistih, ki so pokadili samo 1 cigareto na dan).

O.

Aston_11 ::

Polna pljuča dima ne morejo biti nekaj koristnega. Od ene ali pa od petih cigaret. Na te študije se ne bi zanašal - prej ali slej bo še kakšna bolj poglobljena, kjer bodo ugotovili nasprotno. Ne bi bilo prvič.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Prvi link, po 5s iskanja klik.
Tule so ugotavljali škodljivost 1-4 cigaret. Pri čemer v resnici niso nadzorovali, da kadilci res pokadijo samo toliko. Že dr. House je pa vedel, da everybody lies.;)

No, pa tudi če bi res pokadili samo toliko, je ta raziskava ugotavljala v najboljšem primeru škodljivost kajenja 2,5 cigaret na dan (kar je 2,5x več kot 1 na dan), ali celo 3 ali še malo več (če predpostavimo, da je bilo več tistih, ki so pokadili 4, kot tistih, ki so pokadili samo 1 cigareto na dan).

O.

No tole ze ovrze tvojo izjavo, da ce bi proizvajalci napisali, da smejo kadilci skaditi najvec 3 cigarete na dan.

Zdej za eno na dan, bom probal poiskati, lahko tudi ti najdes nasprotno studijo (ki pravi, da lahko skadis 1 cigareto na dan) in ti bom dal prav.

jype ::

Vemo, da praktično vsako vdihovanje produktov gorenja posušenega lesa (kar drva, tobak in papir so) poveča možnosti za nastanek patoloških sprememb v pljučih.

Velja tudi za čistejša goriva, jasno, le v manjši meri.

Okapi ::

Zdej za eno na dan, bom probal poiskati, lahko tudi ti najdes nasprotno studijo (ki pravi, da lahko skadis 1 cigareto na dan) in ti bom dal prav.
Ni treba meni dokazovati, da ni škodljivo, ampak moraš ti (oziroma tisti, ki trdijo, da je škodljivo), da je škodljivo. In jasno, ena sama taka raziskava nikakor ni dovolj, ker bi tobačna industrija sigurno prišla na dan z desetimi, da 3 cigarete na dan niso škodljive.

Vemo, da praktično vsako vdihovanje produktov gorenja posušenega lesa (kar drva, tobak in papir so) poveča možnosti za nastanek patoloških sprememb v pljučih.
Bomo rekli tako - sklepamo. Ker v dovolj majhnih količinah so spremembe nemerljive. Čisto mogoče je tudi, da ima nikotin ali kakšna druga snov v cigaretih celo koristne lastnosti, ki v dovolj majhnih količinah pretehtajo nad škodljivimi.

Recimo kadilci bistveno manj zbolevajo za Parkinsonovo boleznijo. So tudi manj nagnjeni k debelosti.
http://www.livescience.com/15115-5-heal...

Kot sem že dal en link - za alkohol so s precejšnjo mero zanesljivosti ugotovitli, da v majhnih količinah v resnici koristi (in to ne samo pri razkuževanju ran:-).

O.

jype ::

Okapi> Čisto mogoče je tudi, da ima nikotin ali kakšna druga snov v cigaretih celo koristne lastnosti, ki v dovolj majhnih količinah pretehtajo nad škodljivimi.

Nope, ni mogoče.

Okapi> Recimo kadilci bistveno manj zbolevajo za Parkinsonovo boleznijo. So tudi manj nagnjeni k debelosti.

Tudi za smučarje to velja.

Okapi> Kot sem že dal en link - za alkohol so s precejšnjo mero zanesljivosti ugotovitli, da v majhnih količinah v resnici koristi (in to ne samo pri razkuževanju ran:-).

Alkohol je prisoten praktično v vsej hrani, ki kakorkoli fermentira, kar je itak večina vseh svetovnih prehran. Majhne količine alkohola so v okolju skoraj univerzalno prisotne.

Če kdo misli, da je "zdravo spit mau vinčka", narobe interpretira rezultate.

2loud4u ::

jest10 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.


je imela znanka tudi neke kamne, pa mislim (nisem 100%, 80% pa :D) da ji je zdravnik svetoval prav kokakolo

Dohtar ti bi priporočil karkoli, samo da dosti popiješ. Če bo imela zadeva diuretični učinek pa še dodaten plus.



Meni in bratu je dohtar svetoval kokakolo, če sva imela drisko, baje da kar pomaga, samo najprej moraš pretresti, da gre co2 ven..

jype je izjavil:

Okapi> Čisto mogoče je tudi, da ima nikotin ali kakšna druga snov v cigaretih celo koristne lastnosti, ki v dovolj majhnih količinah pretehtajo nad škodljivimi.

Nope, ni mogoče.

Okapi> Recimo kadilci bistveno manj zbolevajo za Parkinsonovo boleznijo. So tudi manj nagnjeni k debelosti.

Tudi za smučarje to velja.

Okapi> Kot sem že dal en link - za alkohol so s precejšnjo mero zanesljivosti ugotovitli, da v majhnih količinah v resnici koristi (in to ne samo pri razkuževanju ran:-).

Alkohol je prisoten praktično v vsej hrani, ki kakorkoli fermentira, kar je itak večina vseh svetovnih prehran. Majhne količine alkohola so v okolju skoraj univerzalno prisotne.

Če kdo misli, da je "zdravo spit mau vinčka", narobe interpretira rezultate.



Meni se pa zdi, da ni čisto res, kar si tukaj napisal...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

Goran's Blog ::

Sej vemo en kozarec vina na dan odžene zdravnika stran;)
Najbolj bedno mi je ko se nekdo pazi, gleda kaj je in pije in ga pobere pri 60 letih.
Ta drugi pa spije kaj in tudi poje kaj nezdravega pa živi do 80 let.

jest10 ::

2loud4u je izjavil:

jest10 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.


je imela znanka tudi neke kamne, pa mislim (nisem 100%, 80% pa :D) da ji je zdravnik svetoval prav kokakolo

Dohtar ti bi priporočil karkoli, samo da dosti popiješ. Če bo imela zadeva diuretični učinek pa še dodaten plus.



Meni in bratu je dohtar svetoval kokakolo, če sva imela drisko, baje da kar pomaga, samo najprej moraš pretresti, da gre co2 ven..

No lahko bi ti svetoval šveps, ker še malo bolj zaleže.

Okapi ::

Če kdo misli, da je "zdravo spit mau vinčka", narobe interpretira rezultate.
E, hebiga, nimaš prav. Znanstveno so dokazali, da je zdravo spit mau vinčka. Al pa mal pirčka.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

[D]emon ::

Operative word being "mau" :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Ni treba meni dokazovati, da ni škodljivo, ampak moraš ti (oziroma tisti, ki trdijo, da je škodljivo), da je škodljivo. In jasno, ena sama taka raziskava nikakor ni dovolj, ker bi tobačna industrija sigurno prišla na dan z desetimi, da 3 cigarete na dan niso škodljive.

Glej dal sem ti link na eno izmed najbolj znanih raziskav, ki je ena redkih, ki je bila narejena na velikem stevilu ljudi skozi daljse obdobje. V njej je jasno pokazano, da skodljivost cigaret narasca s kolicino, hkrati pa da so ze zelo opazni ucinki pri ljudeh, ki pokadijo samo 1-4 cigarete na dan. Raziskavo za manjse kadilce od tega bos res tezko nasel, razlog zato si ze sam povedal, nikoli ne bos dobil dovolj ljudi, ki so kadili TOCNO 1 cigaret na dan. Zato se pogleda second best opcijo, v omenjeni studiji se vidi, da so bili stranski ucinki pri skupini 1-4 precej opazno, kar kaze indic, da so opazni tudi pri kadilcih z 1 cigareto. Potem imamo tudi studije pasivnega kajenja (kjer je kolicina dima manjsa), ki prav tako dokazano skodi kajenju.

V taki situaciji nekako pricakujem, da bos sam podal nasprotne argumente. Dejansko me zanima, ce znanost pravi drugace. Jaz nisem nasel clankov, ki bi govorili nasprotno.

2loud4u ::

jest10 je izjavil:

2loud4u je izjavil:

jest10 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Tudi jaz poznam priajtelja kateremu je doktor zaradi ledvičnih kamnov predpisal dve pivi na dan da je spil.
Coca-cola je pa itak strup. Poskusite dat v coca-colo zarjavel kovanec ali bilo kaj, drugi dan bo kot nov.


je imela znanka tudi neke kamne, pa mislim (nisem 100%, 80% pa :D) da ji je zdravnik svetoval prav kokakolo

Dohtar ti bi priporočil karkoli, samo da dosti popiješ. Če bo imela zadeva diuretični učinek pa še dodaten plus.



Meni in bratu je dohtar svetoval kokakolo, če sva imela drisko, baje da kar pomaga, samo najprej moraš pretresti, da gre co2 ven..

No lahko bi ti svetoval šveps, ker še malo bolj zaleže.


On je dohtar in bo že vedel, kaj je najbolje, sploh glede na to, da ima že 40 let izkušenj...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jest10 ::

In? Svetoval ti je to, kar večina rada popije.
To pa še ne pomeni, da je svetoval optimalno(koliko jih že obožuje grenki šveps?)

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

Double_J ::

Mislim da je veliko bolj varno... da eno leto v življenju kadiš šteko na dan, kot pa 20 let en cigaret na dan. Tako da čisto verjamem študiji.

Me pa zelo zanima študija, ki bi zajela ljudi ki so eno leto kadili po šteko na dan.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Skoraj sigurno ne. V prvem primeru pokadiš 10x toliko cigaret kot v drugem, koncentracija je pa 200x večja.

O.

Double_J ::

V obeh primerih pokadiš isto, mislil sem škatlo na dan. 20x365 = 365x20

S tem da ko po enem letu nehaš... pride telo kar kmalu v normalno stanje. Poglej malo podatke kako padajo možnosti za bolezen od kar nehaš kaditi. Po 10letih se že skoraj ne pozna.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Škatlica na dan je pa nekaj drugega (10x manj), to bi bilo pa težko reči, kaj je bolj škodljivo (glede na to, da imho 1 cigareta na dan sploh ni merljivo škodjiva).

O.

Double_J ::

Ja no škatlico sem mislil... ne vem če kdo sploh pokadi 10 škatel?:D

Škatlica na dan je pa nekaj drugega (10x manj), to bi bilo pa težko reči, kaj je bolj škodljivo (glede na to, da imho 1 cigareta na dan sploh ni merljivo škodjiva).


Očitno da je... glede na raziskavo. Če pa kadiš 1leto te sigurno ne pobere... ne verjamem pa da bi zbolel 30let kasneje, ko si že nehal.
Dve šivanki...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623454 (17121) RejZoR
»

Ali je nalepka na Coca-Coli sporna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22659397 (54222) GGGGG
»

Škodljivost Coca-Cole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214819 (7930) Nashina
»

Kaj raje vodo ali coca colo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556946 (5764) nikonezna

Več podobnih tem