» »

Kaj raje vodo ali coca colo

Kaj raje vodo ali coca colo

«
1
2

strle12 ::

Voda : coca coli resnično ti odpre oči... Voda ali coca cola? Vsi vemo, da je vod apomembna, toda naslednji izsledki niso bili še nikoli prikazani na podoben način:

Voda:
1. 75% američanov je kronično dehidriranih

2. 37% američanov ima mehanizem žeje tako oslabljen, da ga velikokrat zamenjajo za lakoto. 3. Celo lažja dehidracija upočasni metabolizem za 3%.

4. Kozarec vode prežene večerno lakoto skoraj 100% (raziskave washingtonske univerze). 5. Pomanjkanje vode je prvi znak utrujenosti.

6. Predhodne raziskave so pokazale, da 8 - 10 kozarcev vode dnevno prežene glavobole pri 80% podvrženih h glavobolom.

7. Samo 2% padec vode v telesu, lahko sproži zabrisan kratkotrajni spomin, težave z osnovami matematike, težjo koncentracijo pri branju iz papirja ali računalniškega monitorja.

8. 5 kozarcev vode dnevno, zmanjša nevarnost raka na debelem črevesju za 45%, poleg tega za 79% zmanjša nevarnost raka na dojki in 50% manj možnosti za razvoj raka na mehurju.


In sedaj - lastnosti coca cole
1. V mnogih državah zda cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni coca cole, za odstranitev madežev krvi na cestah po prometnih nesrečah.

2. V skledo, napolnjeno s coca colo položite surov zrezek in poglejte žez dva dni - ga ni več!

3. Za čiščenje wc školjke: pločevinko coca cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite z vodo. Citronska kislina v v coca coli bo očistila madeže vodnega kamna.

4. Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila: zmečkano alu-folijo namočite v coca colo in madež zdrgnite.

5. Korozivni madeži na avtomobilskem akumulatorju: pločevinko coca cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.

6. Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v coca colo, ki jo za nekaj minut položite na madež.

7. Kako speči sočno pečenko: v pekač zlijete pločevinko coca cole, pečenko zavijete v alu folijo in pečete. 30 minut pred koncem pečenja odstranite folijo, pečenko prelijete z "sokom" in zlato rujavo zapečete.

8. Odstranjevanje mastnih madežev: s coca colo namočite oblačila, dodate detergent in operete v stroju. Coca cola bo pomagala odstraniti mastne madeže.

9. Če se v avtu rosijo stekla, jih premažete s coca colo.


In sedaj, samo za informacijo.!

1. V coca coli je fosforna kislina - ph 2, 8. Noht raztopi v štirih dneh. Fosforna kislina tudi raztopi kalcij iz kosti ki je glavni povzročitelj osteoporoze.
2. Za koncentrat - sirup coca cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.

3. Distributerji coca cole že 20 let uporabljajo coca colo za čiščenje tovornjakov in motorjev! Še vprašanje:. Bi raje kozarec vode ali coca cole?
  • polepsal: darh ()

Business ::

Jaz sem za H2O! Bil in bom! :))

flipflop ::

Za žejo vedno pijem vodo.

OldSkul ::

Cokta!;)

Trubadur ::

mleko
Berite Thomasa!

BaRtMaN ::

Pivo. Laško.
Voda. Iz pipe.
Sok. Voda s sirupom.

Ne nujno v tem vrstnem redu. :)

OmegaBlue ::

Najraje Coca Cola in derivati če sm pa žejn pa tud vodo pijem :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Sergio ::

strle: to je kup BSja, in to dobro veš :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

moj_nick ::

čak, kokakola ma ph 2,8. Kolk ma pa kislina v želodcu??? ;)

mirage ::

2. Za koncentrat - sirup Coca cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.


Če bi pa prevažali vodo pa cisterna nebi rjavela? :\

frenk ::

voda vsakodnevno za žejo, coca cola pa takrat k v gostilni ni pira, radlerja, vina, soka, radenske al pa še česa druzga:D

McHusch ::

Čeprav vsemu temu ne verjamem najbolje zaradi lastne miselnosti pijem samo vodo. [Razen vročega čaja pozimi, če zbolim ;)]

Sem pa že delal poskus. Mlečni zob sem namočil v kokakolo in štopal. Čez dve uri in pol -- zoba ni več. [A še kdo verjame v zobno miško? ;)]

nikonezna ::

če je tako kokakolo bi lahko uporabljali za uničevanje radiaktivnih odpadkov, sam vanjo bi jo dali, pa čez teden jih ne blo več>:D
Tudi za grožnjo jo lahko uporabiš....te bom dal v kokakolo če ne nehaš...
brez podpisa

ŽirC ::

Zala Life Rulz, res ga je huda, sam bog ve kva ti vse noter zmecejo da je tko dobra! Lp, ZirC

||_^_|| ::

2. V skledo, napolnjeno s coca colo položite surov zrezek in poglejte žez dva dni - ga ni več!!!!

V skledo alkohola položi surov zrezek in poglej čez dva dni - še je tam, alkohol ni škodljiv:D

Voda je itak zakon. Coca-cola pa tudi. Odvisno od razpoloženja.

MadMax ::

In kdo ima cocacolo 2 uri in pol v ustih, ne da bi jo pogoltnil in ne da bi jo razredčil in nevtraliziral z lastno slino?

črtica: U got the point :)

Drugače pa pijem, kar mi paše. Cocacole povprecno do 0.5l/dan.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

IceIceBaby ::

3. Za čiščenje WC školjke: Pločevinko Coca Cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite z vodo. Citronska kislina v v Coca Coli bo očistila madeže vodnega kamna.

Jabolčni kis je tudi odlično čistilo za miljon različnih madežev. Pa je celo zdravilen :)

Druagč pa večinoma pijem vodo. Ponavadi ledeno mrzlo, zutraj ko vstanem si nafilam ene 2, 3 flaše vode v hladilnik (1,5litra :)) da mam za čez dan.
Kokakolo pa tudi občasno pijem, najraje z velik ledu in 0,3 vode notr :)

Aja...če si bil v postonjski jami pol tut veš kaj voda dela :) Tko da ne pit tega.

Zgodovina sprememb…

Nikita H ::

voda še za v čevl ni dobra (rad moj ata pove)

pin29 ::

žeja: H2O , coca cole povprečno nekaj litrov na leto (mogoče 2-3)8-O
drugače pa pivo (iz Laškega, seveda)

Zheegec ::

Velikooo vode, potem pa še Coca-Cola, Ice Tea in pa seveda per :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

voda, itak. s primerno dozo cedevite (tropski sadeži). pa nimam nič proti coca-coli, razen tega, da ni preveč dobra in ne odžeja kaj preveč :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

shock ::

BTW tudi voda škoduje zdravju če preveč popiješ v določenem času. Nekateri so zarad tega tud umrli.

Tomi ::

moj_nick: ja, pa seveda. Šibke kisline se ponavadi zapufrajo in imajo veliko višji pH. Saj se po moje dobi na internetu kje analiza.

Sicer pa obe zadevi imata škodljive in pozitivne učinke. Samo pretiravati ne gre, posebej pa ne verjeti kupu polresnic, ki so v uvodnem postu.
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

Debata o tem ali je kokakola zdrava ali ne je bedarija. :P

Debata o tem ali je voda, ki jo trenutno pijemo zdrava ali ne je pa ze malo bolj na mestu. :)

strle12 ::

Tako je fantje Coca cola je dobra:)) za Bambus :D drugace je tud voda dobra samo odvisno iz kerega vodovoda?? :\ Kaj pa iz plastenke:\ , ki jo kupiš ˝a je tud tista zanesljiva˝8-O 8-O

iso2000 ::

JAz coca cole ne maram. Vodo pa maram! Od gaziranih pijač imam za pitno samo orangino ali stil.
In to je to

the_unborn ::

ma...bom uzel coca colo...ampak doma pijem samo ledeni caj:)

Zheegec ::

Strle12 - Julijana je edina slovenska voda 2. kvaliteta, vse ostale so 3. kvalitete (recimo Zala -- sux).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

men je julijana edina dobra voda....pa se v sluzbi jo mamo :) :)


btw...bambus s colo je ogaben:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Men je edina dobra voda doma iz pipe. ;)

Klemenn ::

hm...če tak gledate glih...na vasko malenkost kak je škodljiva, potem bežite od računalnika, ker buljenje v monitor škoduje očem.

ja0 folk...ne pijete cocacole...zaka pa potem živite? :D

Klemenn ::

aja pa še to..glede na trditve zgoraj...sem jzst že najbrž brez želodca :D

Dr_M ::

ja0 folk...ne pijete cocacole...zaka pa potem živite?

zivim(o) zato da lohk pijemo pivo.


zelodca pa cola ne razre tok hitr, ker je zelo zasciten z raznim sranjem (to bo ksn medicinc povedu
:8) :) )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Coca cola je bila prvotno zdravilo za želodec, tako da kar se tiče tega kar. Če preživiš HCl s PHjem 1, potem boš tudi Coca colo >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

strle12 ::

Tako teče ta zadeva. Nekaj prijateljev se nas je našlo in poizkusilo kako Coca Cola deluje.
Mastno mašino smo polili s Coca Colo in neverjetno čez 1 in pol madež izgine:O :O ˝z malenkostno pomočjo cunje˝ nevem kako hitro reakcijo ima zadeva samo ni za zdravega človeka. Je samo v majhnih količinah vsaj tako smo mi sklenili!!8-)
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Tomi ::

Dr_M: sedaj malo mojega pritoževanja. pH Coca Cole ne more biti nižji od 4, največ 3,5. pH želodca je 1,2 ali pa lahko celo manj. Sploh pa je želodev zaščiten, tako, kot si predvideval, s zelo močno plastjo mukusa. Problem je namreč v tem, da kislina katalizira pretvorbo pepsinogena v pepsin, ki pa je proteaza, in iz proteinov je večina GIT. Ena gazirana pijača ne more škodovati.

Ampak, je na žalost tako, da kofein, acetilsalicilna kislina, nikotin, etanol in stres delujo na želodec tako, da se tvori (ja, HCl, ki je v želodcu, se tam tvori in ne izloča, kako delujejo parietalne celice, pogletje v splošno fizioligijo ali biologijo celice) HCl, ki gre po znani poti. Ko je sluzica poškodovana, se pa lahko naseli Helicobacter pylori (piluris je sfintker med želodcem in duonedumom), ki dosebesedno je mukus. Kot je pa poškovodan, pride do gastritisa, če je ta kroničen, gre v ulkus, zadnja stopnja pa je karcinom želodca.

Vseeno, kljub težkim besedam, človek NI izoliran sistem, kot je madež ali zarjavel stroj. Gazirane pijače v zmernih količinah nam ne škodijo. Sedaj pa si mislite svoje...
metrodusa.blogspot.com

Asgard ::

COCTA to je pijaca moje in tvoje mladosti, snops pa bo pijaca moje starosti :D


jebe se men kaj je bolje kaj je slabse, ceprav mam raje vodo kot coca colo, to pa zato ker od vsake flase cocacole dobi busman nekaj dnara de lahko kugle kupuje in mori po svetu.
fak pa se cocacola.

ma do smrt bomo zvel pa tud ce skale lizemo ;((

||_^_|| ::

Če je tok tvoja pijača pol bi pa loh vedu da se napiše COCKTA:D

strle12 ::

Sej se ni treba kregat. Samo povedano je blo s tem namenom kakšno moč ima Coca cola pri drugih stvared razmaščevanja itd. Bolj zdrava je sigurn voda kot Coca Cola.:))

Drugac se pa tud piru ne odpovem ˝nic ni zdravo˝>:D

Uživejmo življenje DOKLER NAS NE POKOPLJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:D
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

KTr1sk ::

strle12: a kaj to tud velja za vodo iz pipe? Samo tisto vodo, ki lahko kupuš (Zala, Oda,..) ja mora imeti nekaj dodano da zdrži (v plastični flašo) več dni? Ker recimo če daš navadno vodo (iz pipe) v plastično flašo čez par dni potem voda ni dobra! Aja pa ko kupujete sokove gledate kaj na aditive?

||_^_|| ::

Pa kaj naj še gledam? Kje diham al kaj?>:D

_Mortal_ ::

Mene zanima kaj so tisti E-ji na embalaži. npr E330, od enga sem slišu da je ta rakotvoren je to res?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Dr_M ::

E so razni stabilizatorji in konzervansi...so pa precej nevarni ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Mortal_ ::

[Rožice] eni...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

undefined ::

> Če se v avtu rosijo stekla, jih premažete s coca colo.

Je to že kdo sprobal? To bi pa znala bit koristna zadeva. >:D

Drugač pa, mehurčkov ne, vode pa tud ne, če je v bližini kaj drugega. :)

Tic ::

Če vam v H20 hlajenju PCja primankuje vode, dolijte kokakolo! Rezultati so več kot očitni. (?)

Ucasih sem ful te kokakole piu, mislm ful. Tko, pac piu sem jo :)
Zdej pa ze kako leto nisem. Usak dan h20, h20, h20 cooling system.

:)
persona civitas ;>

Valery ::

To bo kar držalo. Slišala sem, da odpadlega zoba, če ga zvečer daš v kozarec, napolnjen s kakrsnokoli colo, zjutraj ni nikjer več. Cola ga dobesedno razžre.

Sergio ::

Si poskusila?(preberi moj podpis ;))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

snow ::

-> 1. V mnogih državah zda cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni coca cole, za odstranitev madežev krvi na cestah po prometnih nesrečah.

:))

Tak smilej tud ostalim traparijam pod cocacolo..

-> 1. V coca coli je fosforna kislina - ph 2, 8. Noht raztopi v štirih dneh. Fosforna kislina tudi raztopi kalcij iz kosti ki je glavni povzročitelj osteoporoze.

Sem malo brskal, pa sem najdel, da naj bi bil pH CocaCole 2,5. Noht raztopi v štirih dneh :))) Pa ja. Fosforna kislina res raztopi kalcij, ampak večji problem osteoporoze je premalo zaužitega kalcija. Kalcij(mleko) za močne kosti!

-> 2. Za koncentrat - sirup coca cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.

Ja, za vodo pa lahko imajo takšne cisterne, ki rjavijo? No pri cocacoli se tisto malo rje nebi poznalo...bi se itak železo raztopilo v cocacoli, pa bi ga spili pol an?:)

-> 3. Distributerji coca cole že 20 let uporabljajo coca colo za čiščenje tovornjakov in motorjev! Še vprašanje:. Bi raje kozarec vode ali coca cole?

Eh...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

Aja, pa v rastlinah je tudi fosfatov... tam nikogar ne skrbi?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623465 (17132) RejZoR
»

Coca Cola Vanilija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111688 (7438) korenje3
»

Cocacola vs. pivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318582 (16097) Smurf
»

CocaCola zanic? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858279 (5660) Furbo
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314988 (11936) Kaličopko

Več podobnih tem