» »

Problem tv-a

Problem tv-a

da hype ::

Pozdravljeni.

V četrtek 28.2.2013 se pravi manj kot teden dni nazaj sem kupil pri mediamarket tv. Tv se mi je po treh dne iz neznanega razloga začel ugašati in nazaj prižigati ampak ni se prižigala rdeča lučka kot gori če je tv ugasnen ampak se tv prav izklopi kot bi izvlekel kabel iz vtičnice in nazaj priklopil. To se me nezačne takoj dogajati. Ko je tv npr. 2h ugasnen ga prižgem in po cirka pol ure zažne sam od sebe ugašati in prižigati in za tv se sliši šklocanje.

No tv sem v ponedeljek odpeljal v trgovino kjer je rekel prodajalec da ga bo imel prižganega čez noč in da bo videl kaj je. Drugi dan me kliče in pravi da je z tv vse v najlepšem redu in da ga lahko vzamem. Najprej itak nisem mogel verjeti njegovim izjavami in se odpravil v trgovino kjer sem ga tudi probal gledal in v tem trenutku se pač ni ugašal. Nč spakiram tv in grem dam, pustimda se klimatizira in prižgem tv nakar po pol ure delovanja se tv zopet začne prižigati in ugašati.

KLičem danes vs jezn nazaj v trgovino mi pa prodajalec noče verjeti, da je njemu delal in da je z tv-om vse uredu. Jutr sem zmenjen da ga pripeljem in me zanima kako je z možnostjo da bi dobil denar nazaj, ker trgovina pošilja svoje izdelke na servis v nemčijo in morbit ma kako foro da se izogne kakem našem zakonu o zaščiti potrošnikov.

KAsneje bom dal tudi filmček na y.com če bo koga zanimalo kako to zgleda prižiganje in ugašanje tri dni starega tv-a

Hvala in se opravičujem za dolgi tekst

da hype ::

Evo še posnetka kaj se z tv dogaja

kloko ::

Obstaja tudi možnost, da s tvojo električno ali antensko napeljavo ni vse v redu.

L.p., Kloko

da hype ::

Kako to misls z anteno. Kar se tice elektrike sem ga imel priklopnega tud v drugih prostorih pa je bilo isto

fpbs ::

da hype je izjavil:

Pozdravljeni.
No tv sem v ponedeljek odpeljal v trgovino kjer je rekel prodajalec da ga bo imel prižganega čez noč in da bo videl kaj je.

TV s tako napako ne moreš pustiti nenadzorovano prižganega čez noč. To je bil bolj verjetno izgovor prodajalca, ne pa kakšen namen ugotovitve napake.
Jaz bi TV odpeljal nazaj in zahteval drugega, po možnosti drugo firmo, ali pa vračilo denarja. Nikakor nebi pristal na servisiranje TVeja.

da hype ::

Itak da njegova beseda nemore biti mocnejsa od moje ce pa ze njemu ne crkuje pa naj ga ma:)

DeeJay ::

lahko mate nihanja v električnem omrežju in je TV občutljiv na to.... Prklop ga pri kakmu frendu pa boš takoj vidu. Sam da ne živi v istmu bloku ali hiši :)

fpbs ::

TV zdži nihanja napetosti od 150V (nekateri celo 120V) - 250V.

DeeJay ::

fpbs je izjavil:

TV zdži nihanja napetosti od 150V (nekateri celo 120V) - 250V.

no sam vseeno ne škodi probat zadevo prklopt še v drugi bajti.

TOP ::

Podoben primer pri znancu,ko ga je priklopu na UPS nobenih težav več.Ni rečeno sam probaj za foro pri kakem prijatelju lahko da je krivo nihanje elektrike.

fpbs ::

DeeJay je izjavil:

fpbs je izjavil:

TV zdži nihanja napetosti od 150V (nekateri celo 120V) - 250V.

no sam vseeno ne škodi probat zadevo prklopt še v drugi bajti.

Se strinjam.

francek1 ::

Tudi sam se nagibam na to, da gre za nihanja napetosti ali pa kakšne napetostne sunke. Priklopi ga preko UPS-a.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

da hype ::

Hm čudno da bi sedaj plazma povzročala take probleme z elektriko, sem probaval tv tudi v drugih prostorih, ki imajo druge varovalke kot je v dnevni pa je bilo isto zdej nevem ali bi šel probat pri očetu če bi se isto dogajalo pri njemu. Ker je pa kaj dobr ups vbistvu prej sploh nisem slišal za te zadeve da obstajajo.

Hayabusa ::

Multimeter v roke in preveri stanje v vtičnicah.

DeeJay ::

da hype je izjavil:

Hm čudno da bi sedaj plazma povzročala take probleme z elektriko, sem probaval tv tudi v drugih prostorih, ki imajo druge varovalke kot je v dnevni pa je bilo isto zdej nevem ali bi šel probat pri očetu če bi se isto dogajalo pri njemu. Ker je pa kaj dobr ups vbistvu prej sploh nisem slišal za te zadeve da obstajajo.


sej ni nujno, da je kriva napeljava v tvoji hiši. Lahko je nihanje že v samem omrežju v naselju. Sploh pa najprej probej v drugi hiši, še najboljš v drugem naselju, da vidš, če TV isto dela al ne. Če drugje dela OK, pol pa začni gledat UPSje. Če je pa problem isti, pol pa ni druge kot uveljavlat garancijo.

_geek_ ::

Samo, a ni potem malce čudno, da mu je že 2x po cca 30 minutni uporabi TVja se tole začelo pojavljati. OK coincidence mogoče. Vendar jaz bi še prvo sprobal drugi video input (HDMI 2, DVI,...) če bi se morda tukaj kakšna hardware-ska greška opazila.

Just my 2 cents.

butkomutko ::

8dni od nakupa morajo stvar zamenjat al vrnit denar

hofer celo po 30dneh brez problema vrne denar

ce mu delujejo ostale naprave bi moral tud tv

da hype ::

Javim kaj je bilo, odpelal sem ga nazaj v trgovino.

da hype ::

Klicali me iz trgovine dobim nov tv,ker je zacel tv crkavati tudi pri njih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kondenzator za pobiranje zagonskih tokov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
465575 (3728) mirator
»

Citroen C3 - Stabilizator napetosti?

Oddelek: Na cesti
264729 (4150) b3D_950
»

Garancija-a ni obvezna

Oddelek: Loža
142878 (2241) St235
»

Beko kuhalna plošča - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622793 (17206) int47
»

Nihanje električne napetosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
186244 (5718) Zheegec

Več podobnih tem