» »

Beko kuhalna plošča - problem

Beko kuhalna plošča - problem

«
1
2

radmannsdorf ::

Imamo kuhalno ploščo Beko, ki je bila kupljena 8 mesecev nazaj v Merkurju. Pred časom se je začelo dogajati, da grelne plošče sploh ne delujejo s tako močjo kot bi morale, recimo hočem skuhat kavo, nastavim na najmočnejšo moč(9), pa začne greti kot bi dal na 3, ali pa sploh ne. Ali pa greje in se vmes predčasno ugaša, ko sploh še ni doseglo kakšne visoke temperature. Če se uporablja vse 4 kuhalne prostore, je sploh problem, delajo in ne delajo, se ugašajo kar po svoje in nazaj spet malo grejejo, malo ne. Čista zmeda.
Klicali smo serviserja, ki je prišel, zamenjal senzor(opis napake na servisnem listu: ne dela senzor/menjava senzorja). Nato pa je rekel če se bo še naprej dogajalo, da naj ga nič ne kličemo več, ampak naj pokličemo električarja, ker je kao z napeljavo potem nekaj narobe.
Pred tem smo 20 let imeli steklokeramično ploščo Candy, ki nikoli ni imela problemov, zdaj pa serviser pravi da je električna napeljava kriva če se bo še ponovilo.
In seveda danes sem hotel skuhat kavo... in je nisem mogel, ker niti najmanjši kuhalnik ni hotel greti, se je kar ugašal in prižigal, pa še to s polovično močjo.
Kaj mislite vi? Meni se zdi da je to napaka Bekota, če ne zmore delat normalno, in ne napaka naše napeljave do kuhinje, sploh pa je že prvič očitno bil senzor zanič, če ne ga serviser nebi menjal.

Invictus ::

In? Nesi na servis ter uveljavljaj garancijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

All ::

Možna je tudi napaka na električni instalaciji, in se ob večji obremenitvi napetost na priključnih sponkah kuhalne plošče "sesede".

radmannsdorf ::

Invictus, zato pa sprašujem tud vas, kaj si mislite o tem da bi bilo omrežje kar naenkrat zanič, prej je blo pa 20 let super, ko je bla druga kuhalna plošča. Servis bo.
All, ampak da se sesuva tudi ob prižganem samo najmanjšem kuhalniku, na katerem kuham kavo? To mi je čudno.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

To, da je električno omrežje zanič, je ponavadi samo izgovor da ni treba nič menjat.

Drugače pa poglej moč varovalke kjer imaš priklopljeno gor ploščo, pa če imaš poleg tega še kaj priklopljeno zraven.

Je bilo pa tudi že nekajkrat rečeno, da je uporaba vseh 4 plošč naenkrat preveč za večino električnih omrežij. Ker to nanese več kot 3KW, kar je nekako standardna varovalka. Poglej specifikacije moči posamezne plošče, pa boš videl.

Ne vem zakaj folk ne kuha na plin ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Plošče imaš itak v parih na posameznih, torej dveh varovalkah.
Električna omrežja imajo limitatorje, ki omejujejo moč, ki se dostavlja uporabniku. Torej če plačuješ za 7 kw, si v nevarnosti, da bo vrglo limitator ven in ga boš šel vklapljat.
Nič od tega nima veze s tem, kako se odloči plošča delovati. Neka okvara je na plošči.

Invictus ::

Večina plošč ima celo možnost za trofazni priklop, če ga imaš v zgradbi.

Ampak večinoma plošče priklopijo samo na eno fazo in posledično eno varovalko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Ampak večinoma plošče priklopijo samo na eno fazo in posledično eno varovalko.
Jaz sem tudi tako imel v stari bajti.

radmannsdorf ::

Kuhalna plošča je tale: http://www.beko-si.com/KUHALNE-PLOSCE/K...

Največja moč kuhališča - spodaj levo 210mm - 2300W
Največja moč kuhališča - spodaj desno 160 mm - 1500W
Največja moč kuhališča - zgoraj levo 140 mm - 1200W
Največja moč kuhališča - zgoraj desno 180mm - 1800W

Meni crkava že samo ob 140mm-1200W. A ni to full čudno? Danes nisem mogel zavreti vodo v džezvici, ker se je kar naprej ugašala. Ostali trije kuhalniki so bili ugasnjeni.

cekr ::

Že v drugi temi sem napisal, da se kuhalna plošča ne kupuje za par dni in da nisi tako bogat, da bi kupoval za te namene "ČUDNO" firmo. In BEKO paše ravno v to skupino firm.

Pa ne poslušat pripombe v stilu: "Meni pa dela odlično." Seveda se ti tako zdi, ker nisi nikoli poskusil kaj boljšega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

FX6300B ::

mi smo imeli problem na nekem whirpool pa je bil že star zej mamo indukcijo je dosti bolša
drugače je pa definitivno problem na plati ker da bi blo v el omrežju ne vrjamm lahk pa probaš pa namst šporgeta daš vtičnico pa en peglezen če bo kj vn metal sam nebi smel ker 1200W to ni nič za šporget

radmannsdorf ::

cekr je izjavil:

Že v drugi temi sem napisal, da se kuhalna plošča ne kupuje za par dni in da nisi tako bogat, da bi kupoval za te namene "ČUDNO" firmo. In BEKO paše ravno v to skupino firm.

Pa ne poslušat pripombe v stilu: "Meni pa dela odlično." Seveda se ti tako zdi, ker nisi nikoli poskusil kaj boljšega.

Plošča je od staršev, ne moja.

radmannsdorf ::

evo spet sem zdaj sprobal vsa 4 kuhališča na full, stopnja 9, pa vsi delajo normalno. a par urc nazaj je eden hecal. bom klical na servis.

FX6300B ::

kaj servis odmontiraj pa nesi direktno v trgovino za šank pa gor na papirju sliko chuck norrisa bojo kuj zamenal :D
ma da zrihtajo al pa zamenjajo to je tko kot ma sploh ne bom reku škoda besed aja dej še povej ker je to zaen serivs

radmannsdorf ::

ravno zato sprašujem, ker sm že hotu ga poklicat in mu povedat svoje. hvala za odgovore, jutri kličem servis in zahtevam serviserja na dom, kaj bo, bom pa tukaj sporočil :)

Utk ::

Džabe ti 5 let garancije, če si v tem času desetkrat na servisu. Tudi če je zastonj. Po šestih letih gre pa itak na odpad.

St235 ::

Utk je izjavil:

Džabe ti 5 let garancije, če si v tem času desetkrat na servisu. Tudi če je zastonj. Po šestih letih gre pa itak na odpad.


Imaš kak vir za svoje trditve, al se preprosto rad bereš in smetiš teme z offtopicom?

Do sedaj še nikjer nisem zasledil, da bi Beko kakorkoli izstopal po številu okvar ali da bi imeli njihovi izdelki krajšo življenjsko dobo od ostalih. Pokvari se pa lahko katerakoli znamka.

telexdell ::

Če imaš kakšne težave z omrežjem najlažje preveriš tako, da vključiš štedilnik in prižgeš luč v prostoru in nato ugasneš štedilnik. Če žarnica (na žarilno nitko!) sveti enako pri vklopljenem kot pri izklopljenem štedilniku potem je z elektriko najverjetneje vse v redu. Če ti vklop štedilnika signalizira kakšna žarnica potem mora ta svetiti enakomerno in brez prekinjanja (ne sme utripati!). Če je tudi temu tako potem pa je z napeljavo 100% vse v redu.

PS- imam doma plinski kotel za centralno in kuhališče s 4. plinskimi kurišči. Najbolje, da se preventivno kar obesim, da se ne bi slučajno zastrupil s plinom ali mi raznese hišo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

St235 je izjavil:

Utk je izjavil:

Džabe ti 5 let garancije, če si v tem času desetkrat na servisu. Tudi če je zastonj. Po šestih letih gre pa itak na odpad.


Imaš kak vir za svoje trditve, al se preprosto rad bereš in smetiš teme z offtopicom?

Do sedaj še nikjer nisem zasledil, da bi Beko kakorkoli izstopal po številu okvar ali da bi imeli njihovi izdelki krajšo življenjsko dobo od ostalih. Pokvari se pa lahko katerakoli znamka.

Nimam drugega kot svoje izkušnje.
In napisal sem itak na splošno, da ti pri nobeni znamki ne pomaga dolga garancija, če imaš stalno probleme.

Bellzmet ::

@invictus: zakaj ne plin? Ker veliko stanovanj nima plina, ker se plošče lažje čistijo, kuhinja je hladnješa (indukcija oddaja manj toplote kot plin), ker se kuha hitreje (npr. voda hitreje zavre na indukciji),...

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:

@invictus: zakaj ne plin? Ker veliko stanovanj nima plina, ker se plošče lažje čistijo, kuhinja je hladnješa (indukcija oddaja manj toplote kot plin), ker se kuha hitreje (npr. voda hitreje zavre na indukciji),...

A tukaj res še nihče ni slišal za plinske jeklenke? Zakaj plačevati priključek za plin samo za kuhanje?

Plinske plošče so danes tudi steklokeramične, tako da se čistijo enako.

Hladna kuhinja? Tega izgovora pa še nisem slišal ... Zaradi indukcije pa ne mislim menjati vse posode ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

orbter ::

Preveri jakost varovalke in priklop plošče in ali rabi 10 ali 16 amperov.

Bellzmet ::

Če je zadeva prej delala verjetno ni težava v napeljavi. Poleg tega je 10 ali 16 amperska varovalka premalo.

energetik ::

O madonca, kakšna napeljava, če mu je pa prejšnja plata normalno delovala. Varovalke tukaj nimajo veze, ker če bi imele bi 1x vrglo ven in bi se vse skupaj ugasnilo.
Glede Bekota pa - imam 4x steklokeramika, že 7 let dela brezhibno. Tako da ne nabijat o znamkah, pri vsaki se lahko kaj pokvari.
In pri OP je pač za uveljavljat garancijo, serviserja pa nekam poslat, če take stresa o napeljavi. Pač se mu ne da odkrit napake. Naj pa zamenjajo za novo, če ne znajo popravt.

Glede plina pa - kar imejte ga. Smo ga uporabljali doma 25 let (bombo in nato zemeljski), potem sem šel na steklokeramiko in je to luksus, indukcija pa sploh. Pri plinu gre pol toplote mimo posode, če nimaš res širokih posod, sploh pri zemeljskem pa traja 100 let da kaj zavre.
Da ne omenjam čiščenja...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Serviser že ve kje je napaka, ampak odgovor mu ne bi bil všeč, pa tudi energetiku in lakotniku ne, niti mu stvari ne more popravit.

orbter ::

Nekatere električne naprave imajo pripravljen priklop na različno jakost varovalk zato naj preveri na nalepki priklop in dejansko stanje. Lahko, da je bila stara plošča že v štartu pripravljeno za nižjo amperažo in je zato delala brez težav.

Glede znamk pa, resno? Znamka določa samo ceno, vsi sestavni deli pa so z vseh vetrov. Jaz imam npr. Blomberg hladilnik z Zanussi kompresorjem.

orbter ::

V slovenskih navodilih ni tega podatka, v tujih pa je. Torej minimalno 16 A na treh fazah oziroma 32 A.

energetik ::

Utk je izjavil:

Serviser že ve kje je napaka, ampak odgovor mu ne bi bil všeč, pa tudi energetiku in lakotniku ne, niti mu stvari ne more popravit.
??
Če ne more popraviti, bo pač dobil novo, ker je v garanciji. Zakaj meni ne bi bil všeč odgovor?

orbter je izjavil:

Nekatere električne naprave imajo pripravljen priklop na različno jakost varovalk zato naj preveri na nalepki priklop in dejansko stanje. Lahko, da je bila stara plošča že v štartu pripravljeno za nižjo amperažo in je zato delala brez težav.
Plate imajo ponavadi na izbiro 1 fazni ali 2fazni priklop. Varovalke so pa tam glede napeljave, ne pa štedilnika. In nima veze kater priklop pri njegovih težavah. Ta mala plata 1200W bi morala normalno delat na 1-faznem priklopu magari preko 1,5mm2 žice.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Katerega serviserja si pa klical? Prosim za info, da ga jaz nikoli ne kličem...

Utk ::

Če ne more popraviti, bo pač dobil novo, ker je v garanciji. Zakaj meni ne bi bil všeč odgovor?
Pred tremi tedni se je v eni temi pojavila beko indukcija. Edina rešitev je bila denar nazaj in nakup druge firme. V tem primeru vprašanje, če bo to šlo, tam je bila stvar stara par dni, v tem primeru se bo pa vlekel po servisih še leta. Ali pa požrl in kupil drugo z drugim denarjem.

Cervantes ::

Ne vem, kaj eni bluzite. Če bi preobremenil instalacijo, bi mu ven metalo varovalke.
1200W pa res lahko priklopiš z 1.5mm2.

orbter ::

Cervantes je izjavil:

Ne vem, kaj eni bluzite. Če bi preobremenil instalacijo, bi mu ven metalo varovalke.
1200W pa res lahko priklopiš z 1.5mm2.

Ni nujno. Iz lastnih izkušenj ti povem, da plošča ne dela kot bi morala, če preobremeni napeljavo. Ali se sama ugasne, ali javi napako ali pa enostavno nastavi nižjo jakost. Imel podoben problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbter ()

Bellzmet ::

Če se preobremeni napeljava vrže ven varovalko in je to to. To ni pipa za vodo kjer nastavljaš koliko naj teče...

No prosim za link, kjer je razloženo, da ima plošča senzor, ki ugotovi, da je napeljava preobremenjena?

orbter ::

Nisem rekel, da ima senzor. Niti ne znam drugače razložit ker nisem električar. Pravim samo, da se je čudno obnašala dokler ni bila priklopljena tako kot so bile zahteve - torej jakost varovalk je bila prešibka. Ni pa varovalke metalo ven. Zdej dela brez težav že 8 let.

St235 ::

Utk je izjavil:

Če ne more popraviti, bo pač dobil novo, ker je v garanciji. Zakaj meni ne bi bil všeč odgovor?
Pred tremi tedni se je v eni temi pojavila beko indukcija. Edina rešitev je bila denar nazaj in nakup druge firme. V tem primeru vprašanje, če bo to šlo, tam je bila stvar stara par dni, v tem primeru se bo pa vlekel po servisih še leta. Ali pa požrl in kupil drugo z drugim denarjem.

Link? Ker sploh tale neumnost, da je menjava ZNAMKE kakorkoli vplivala na situacijo je zanimiva.

energetik ::

orbter je izjavil:

Nisem rekel, da ima senzor. Niti ne znam drugače razložit ker nisem električar. Pravim samo, da se je čudno obnašala dokler ni bila priklopljena tako kot so bile zahteve - torej jakost varovalk je bila prešibka. Ni pa varovalke metalo ven. Zdej dela brez težav že 8 let.
Ojoj, kakšne pišeš. Če varovalke ni metalo ven, NI bila prešibka.

St235 ::

Ni pa izključeno, da ni moglo prit do okvare/poškodb na napeljavi.

fikus_ ::

Nekateri slabo berete, ali pa sloh ne! Pisec teme je pisal, da je imel vklopljene že vse 4 plošče, pa je delalo! V nekem trenutku pa še ta mala plošča ni delala!

Nesi na servis, vmes se pa doma znajdi, kako boš kuhal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Bellzmet ::

@lakotnik29: In kakšna je lahko poškodba na napeljavi, da čez žice kar naenkrat ne gre več dovolj elektrike?

Utk ::

St235 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če ne more popraviti, bo pač dobil novo, ker je v garanciji. Zakaj meni ne bi bil všeč odgovor?
Pred tremi tedni se je v eni temi pojavila beko indukcija. Edina rešitev je bila denar nazaj in nakup druge firme. V tem primeru vprašanje, če bo to šlo, tam je bila stvar stara par dni, v tem primeru se bo pa vlekel po servisih še leta. Ali pa požrl in kupil drugo z drugim denarjem.

Link? Ker sploh tale neumnost, da je menjava ZNAMKE kakorkoli vplivala na situacijo je zanimiva.

https://slo-tech.com/forum/t640936/p478...

Mater, beko ima podobne fane kot apple.

floyd1 ::

orbter je izjavil:

Nisem rekel, da ima senzor. Niti ne znam drugače razložit ker nisem električar. Pravim samo, da se je čudno obnašala dokler ni bila priklopljena tako kot so bile zahteve - torej jakost varovalk je bila prešibka. Ni pa varovalke metalo ven. Zdej dela brez težav že 8 let.

Kak slab stik, posledično pregrevanje, včasih lahko tudi (avtomatska?) varovalka kaj zafrkava (vsaka stvar se lahko pokvari, zakaj se ne bi varovalka). Tako da - to je možno. S samo jakostjo varovalk pa to nima veze - ali dela, ali pa meče ven. Nekih vmesnih "twilight zone" variant tu ne bi smelo biti. Če bi plošča imela v sebi kako "zaščito glede nepravilnega priklopa" pa bi to verjetno že pisalo v navodilih.
Naša kuhinja je začasna in steklokeramika je zato le na eni 16A varovalki, čeprav bi naj bila priklopljena na 2 fazi. Testno sem za 10 minut na njej pognal hkrati 3 kuhališča in in ni bilo nobenih težav, tudi nobenega pregrevanja v omarici. Ob selitvi smo imeli nekaj tednov celo nadstropje (razen toplotne črpalke) na 1 fazi, pa ni 1x vrglo ven, kar me je sicer malo čudilo - glavne varovalke zunaj so 3 x 25A. Večji porabniki? Toplotna črpalka (11.2 kW), ostalo (na eni fazi) pa je bilo: pralni, sušilni, steklokeramika, plazma TV, občasno 1 večji sesalec. Ker se zavedam omejitev nikoli ne uporabljamo več kot 2 kuhališči hkrati.

St235 ::

Poškodba žice, slaba povezava lahko sproži kakšnega od varnostnih senzorjev v plošči. Sicer dvomim v to, nikakor pa ne verjamem, da je nemogoč scenarij, da plošča zazna težave na eni od faz in zato omeji moč.

St235 ::

Utk je izjavil:

St235 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če ne more popraviti, bo pač dobil novo, ker je v garanciji. Zakaj meni ne bi bil všeč odgovor?
Pred tremi tedni se je v eni temi pojavila beko indukcija. Edina rešitev je bila denar nazaj in nakup druge firme. V tem primeru vprašanje, če bo to šlo, tam je bila stvar stara par dni, v tem primeru se bo pa vlekel po servisih še leta. Ali pa požrl in kupil drugo z drugim denarjem.

Link? Ker sploh tale neumnost, da je menjava ZNAMKE kakorkoli vplivala na situacijo je zanimiva.

https://slo-tech.com/forum/t640936/p478...

Mater, beko ima podobne fane kot apple.


Fane? Samo slabo toleranco do polpismenih pametnjakovičev. A si sploh videl naslov teme? A BOSH so po tvojem tudi navadna jajca, ker obstaja primerek, ki se je pokvaril? Imaš posamezne primerke, ki so pokvarjeni. Zato pljuvat po znamki kot taki je pač izraz neumnosti.

floyd1 ::

St235 je izjavil:

Poškodba žice, slaba povezava lahko sproži kakšnega od varnostnih senzorjev v plošči. Sicer dvomim v to, nikakor pa ne verjamem, da je nemogoč scenarij, da plošča zazna težave na eni od faz in zato omeji moč.

Ni nemogoče, ampak bi verjetno v navodilih o tem napisali kak stavek ali dva. Vsaj v poglavju "težave in odpravljanje".

Utk je izjavil:


https://slo-tech.com/forum/t640936/p478...

Edino stvar ki sem jo moral narediti je bilo to, da sem dal gor standarden vtikač za 220 v, ker ma Bosch samo kable ven

Sicer ni nič hudo narobe, a jaz tega ne bi naredil. Ko smo ca. 10 let nazaj kupli pečico in je imela gor vtikač za 230V sem najprej poklical na servis in mi je možakar potrdil, da tudi on pri montaži odreže vtikač in jo raje priklopi direktno. Za steklokeramiko seveda velja isto. Ziher je ziher. Garancije s tem (vsaj pri Gorenju) takrat nisi izgubil.

fpbs ::

orbter je izjavil:

Nisem rekel, da ima senzor. Niti ne znam drugače razložit ker nisem električar. Pravim samo, da se je čudno obnašala dokler ni bila priklopljena tako kot so bile zahteve - torej jakost varovalk je bila prešibka. Ni pa varovalke metalo ven. Zdej dela brez težav že 8 let.

Ni treba razlagat, da nisi električar. Že v tvojem prvem postu mi je bilo jasno, da nimaš najosnovnejšega pojma o elektriki.

Utk ::

Fane? Samo slabo toleranco do polpismenih pametnjakovičev. A si sploh videl naslov teme? A BOSH so po tvojem tudi navadna jajca, ker obstaja primerek, ki se je pokvaril? Imaš posamezne primerke, ki so pokvarjeni. Zato pljuvat po znamki kot taki je pač izraz neumnosti.

Polpismen si ti, ker niti v tej temi, niti v tisti drugi, ne vidiš da Beko indukcija v teh primerih sploh ni pokvarjena, ampak zanič dela iz tovarne, zato je niso niti popravljali, niti ene niti druge, ker tako pač dela. In če kupcu to ni všeč, lahko kupi drugo. Če ima srečo in to opazi po parih dneh, dobi denar nazaj, če pa posluša fanatike po forumih, se jebe po servisih 5 let, ker ima pač garancijo in se "brez veze sekirat".

St235 ::

Zanimivo, kako si prišel do tega povsem zgrešenega sklepa glede na to, da je uporabniku v tej temi plošča normalno delala več kot pol leta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Dobro dobro, bomo videli kako se to to končalo, pa potem pametovali dalje.
Vsakemu je lahko jasno iz odziva serviserja kaj je na stvari. Očitno ve da ni nič popravil, niti ne more popravit, bo pa morda delalo še kdaj po kak mesec. Če bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

floyd1 ::

Človek je vprašal za nasvet, kaj naj naredi sedaj. "Ne kupuj Bekota" pač ni ogovor na njegovo vprašanje.

radmannsdorf: Na tvojem mestu bi najprej preizkusil, če ima serviser mogoče le prav. Sicer se mi ne zdi najbolj verjetno a nikoli ne veš.
Jaz bi steklokeramiko odklopil in jo priklopil nekje drugje (obvezno vsaj 16A varovalka in seveda ne ta, na kateri je plata sedaj). Če tega sam ne znaš, pač prosiš nekoga ki zna. S tem bo plata na drugem kablu in drugi varovalki in si eliminiral že dva možna vzroka, čeprav močno dvomim.
Imate probleme še s kako drugo el. napravo?

Utk ::

Drugi najboljši nasvet (po tem, da ne kupuj Beko), je da naj uradno sešteva dneve ko stvar ne dela in po 45 dneh zahteva novo v isti trgovini od druge firme, ali pa denar nazaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722633 (3891) hafnerurban
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528190 (20039) mat xxl
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017000 (15831) imagodei
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243323 (2843) heero
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645072 (41473) Volk|

Več podobnih tem