» »

Beko kuhalna plošča - problem

Beko kuhalna plošča - problem

1
2
»

St235 ::

Najboljši nasvet je skoplje jamo in kuha na drva, ni šans da se kaj pokvari.

Me pa zanima kakšno osnovo ima da po 45 dneh zahteva drugo znamko ali pa denar nazaj? Me res zanima kje si to potegnil?

Utk ::

Za zahtevat ne rabi nobene osnove.

St235 ::

Torej mu daješ popolnoma brezvezne nasvete za katere ne obstaja pravna podlaga?

Utk ::

Kaj a ti bi mu pa svetoval naj gre na sodišče (ker drugje pravna podlaga ni najpomembnejša stvar)?
Kaj si bo pomagal z novo bekotovo ploščo? S to se naj jebe 5 let po servisih, potem pa še z novo še 5 let? Najbolje da čim prej nabavi drugo. Ali zlepa, da mu trgovina to omogoči čim ceneje, ali pa zgrda, da to fukne v med kosovne odpadke.

St235 ::

Predvsem mu ne bi svetoval neumnosti, ki nimajo nikakršne podlage v realnem svetu. Ima vso pravico zahtevat garancijsko popravilo. Še več ima vso pravico tudi uveljavljat stvarno napako.

Nima pa nikakršne pravice zahtevat novega izdelka druge znamke zaradi 45 dni na garancijskem popravilu. S takim idiotizmom samo čas zgublja in ne reši ničesar.

In ja, za uveljavljanje pravic je zelo pomembna pravna podlaga. Na kakšni osnovi naj bi po tvoje prodajalec upošteval zahtevo po menjavi izdelka z drugo znamko zaradi 45 dnevnega roka popravila? Ker so mu tako svetovali slaboumni uporabniki naključnega foruma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

telexdell ::

Utk je izjavil:

Kaj a ti bi mu pa svetoval naj gre na sodišče (ker drugje pravna podlaga ni najpomembnejša stvar)?
Kaj si bo pomagal z novo bekotovo ploščo? S to se naj jebe 5 let po servisih, potem pa še z novo še 5 let? Najbolje da čim prej nabavi drugo. Ali zlepa, da mu trgovina to omogoči čim ceneje, ali pa zgrda, da to fukne v med kosovne odpadke.

Vsak izdelek, kateri pride na EU tržišče mora izpolnjevati neke minimalne standarde. Torej ni nobene razlike med eno ali drugo znamko glede minimalnih zahtev. Lahko pa nekatere znamke ponujajo več. To več pa pomeni običajno tudi več denarja in takoj poraja vprašanje, ali tisto več za več denarja sploh rabim. Prav tako mi nič ne pove podatek, da imajo pri enem proizvajalcu 5 ppm okvar pri drugem pa 25 ppm. Še posebno, če je med tistimi 5 oz. 25 ppm tudi moj izdelek.
Torej ne obstaja nobena garancija, da morebitna nova plošča Beko bi ali ne bi delala, kot da bi ali ne bi delala plošča katerega koli drugega proizvajalca. Eni pač zadenejo na LOTU dri pač ne ali pa nekdo doživi 100 let, drugi pa premine zelo mlad.

Če torej plošča ne dela kot bi mora se pokliče servis za garancisjko popravilo ali pa se uveljavlja stvarna napaka. Vse drugo nabijanje pa je zgolj mlatenje prazne slame.

PS- senzor za ugotavljanje stanja omrežja je dokaj enostaven (npr. navadni volt meter). Če imamo omrežje zelo slabo (močno obremenjeno transformatorsko postajo ali velika oddaljenost od nje ali..!!!) lahko že zelo nizka dodatna obremenitev pomeni, da bo senzor zaznal nizko napetost in bo prilagodil moč delovanja. Naslednjič pač transformatorska postaja ni toliko obremenjena in bodo delovale vse plošče na polni moči brez problema. Zato pa sem predlagal test z žarnico, saj je znano da pri 5% padcu napetosti žarnica na žarilno nitko sveti za 20% slabše.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

Sej, sej sem napisal, da mu naj popravijo (ampak tega ne morejo) ali pa dajo drugo, če se le da druge znamke.
Če je pa uradni odgovor Beka naj pokliče električarja (če že serviser štedilnikov ne bi znal tega pomerit) potem mu naj še povejo kdo bo plačal tega električarja, če je z elektriko vse v redu.

orbter ::

fpbs je izjavil:

orbter je izjavil:

Nisem rekel, da ima senzor. Niti ne znam drugače razložit ker nisem električar. Pravim samo, da se je čudno obnašala dokler ni bila priklopljena tako kot so bile zahteve - torej jakost varovalk je bila prešibka. Ni pa varovalke metalo ven. Zdej dela brez težav že 8 let.

Ni treba razlagat, da nisi električar. Že v tvojem prvem postu mi je bilo jasno, da nimaš najosnovnejšega pojma o elektriki.

Tega nikoli nisem niti trdil. Potem pa mi, ko si očitno tak strokovnjak, razloži zakaj se plošča, ki ima priključno moč 32 A, čudno obnaša ob uporabi vseh kuhališč na maksimum, ko je priključena na 20 A varovalko? In to samo ko imata obe indukcijski kuhališči (2 sta halogeni) polno pokrito površino - torej, da delata z vso močjo.

radmannsdorf ::

v omarci so 16A varovalke. torej je možno da je problem na omrežju?

fpbs ::

orbter je izjavil:

Tega nikoli nisem niti trdil. Potem pa mi, ko si očitno tak strokovnjak, razloži zakaj se plošča, ki ima priključno moč 32 A, čudno obnaša ob uporabi vseh kuhališč na maksimum, ko je priključena na 20 A varovalko? In to samo ko imata obe indukcijski kuhališči (2 sta halogeni) polno pokrito površino - torej, da delata z vso močjo.

Če priklopiš ploščo preko varovalke 20A, ki ima priklopno moč cca 7kW,in jo nastaviš na polno moč, kar pomeni pri napetosti 220V 32A toka, bi morala varovalka pregoreti.
Ker se to ne zgodi, kar pomeni, da varovalka ne opravlja svoje funkcije, (lahko da je tudi prevezana), pride do sesuvanja napetosti, in do omenjenega čudnega obnašanja, kar lahko povzroči tudi okvaro na plošči ali omrežju.
Zgoraj je bilo že omenjeno, da se lahko to nihanje ugotovi, če priklopiš vzporedno s plato žarnico. Veliko boljše pa je če imaš volt meter in meriš nihanje napetosti.
Če pri polni obremenitvi plošče, ki se "čudno obnaša" ni nobenega padca napetosti na omrežju, potem je zagotovo plošča v okvari.

Invictus ::

fpbs je izjavil:


Če priklopiš ploščo preko varovalke 20A, ki ima priklopno moč cca 7kW,in jo nastaviš na polno moč, kar pomeni pri napetosti 220V 32A toka, bi morala varovalka pregoreti.

7 kW je priključna moč, ne pa moč varovalke. Če bi bila elektro podjetja tako natančna, bi lahko samo ustanovili službo za menjavo pancerk. Glavna varovalka ima še precej rezerve pri tem. Lahko ti pa vrže glavno varovalko ven v omarici. Do katere imaš dostop. Do pancerke je ne bi smel imeti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fpbs ::

Še enkrat prečitaj, kaj sem napisal. 7kW je priključna moč plošče. Vem, da je rezerva pri varovalkah, samo 20A varovalka bi vsekakor morala pregoreti pri tokovni obremenitvi 30A.

Invictus ::

Pancerka najbrž ne.

Drugače bi ljudem ven metalo štrom ko bi vklopili sušilec in kuhali hkrati. Pa jim ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

fpbs je izjavil:

Še enkrat prečitaj, kaj sem napisal. 7kW je priključna moč plošče. Vem, da je rezerva pri varovalkah, samo 20A varovalka bi vsekakor morala pregoreti pri tokovni obremenitvi 30A.
Pa ne takoj. Poglej si t(I) karakteristike za varovalke. Preverjeno avtomatska varovalka 10A tipa B zdrži 17A nekaj minut, kar je 170% nazivnega toka.
Modelu ki z vsemi platmi obremenil 1 fazo se je verjetno sesedla napetost, posledično je bilo tudi toka manj od polne moči, plata je začela ciklati. Če bi vztrajal še kakšno minuto bi mu 16A varovalka odklopla. Sploh če je tipa C je potrebno še več časa da odklopi.
Pancerke so pa sploh druga liga, jo moraš konkretno preobremenit, da pregori v doglednem času.

St235 ::

Dajmo končno nekaj razčistit. Varovalka je tam da ŠČITI napeljavo. PIKA. To ali je izklopilo varovalko ali ne pač nima veze s tem ali je pečica pravilno priklopljena in ali ima dovolj moči za napajanje. Tako ni nič nemogočega, da plošča potegne več kot je sistem sposoben dobavit, pride do nihanja napetosti in senzorji blokirajo ploščo PREDEN je obremenitev zadostna, da bi odklopilo varovalko. In s tem ni popolnoma nič narobe, ker to ne pomeni nikakršne nevarnosti za napeljavo, ki jo ščiti varovalka. Če plošča ne bi imela varovalnih mehanizmov pa bi seveda lahko prišli do situacije kjer bi bi obstajala nevarnost za napeljavo in bi odklopilo varovalko.

Samo glede na opisano včasih plošča dela normalno, včasih pa ne. Če ne obstaja nek določen skupni imenovalec (recimo da takrat foter švasa v garaži ali žena pobesnelo sesa) potem močno dvomim, da je za napako kriva napeljava.

int47 ::

radmannsdorf je izjavil:

Klicali smo serviserja, ki je prišel, zamenjal senzor(opis napake na servisnem listu: ne dela senzor/menjava senzorja). Nato pa je rekel če se bo še naprej dogajalo, da naj ga nič ne kličemo več, ampak naj pokličemo električarja, ker je kao z napeljavo potem nekaj narobe.

Ali je serviser opombo o okvari napeljave tudi napisal na servisni nalog?

Predlagam, da pomeriš napetost na priključnih sponkah plošče v času, ko plošča ne deluje OK.
Če je izmerjena napetost znotraj območja 230V +-10%, je težava v plošči.
Če je napetost blizu, ali nižja od 209V, preveri napetost na dovodu (omarica z varovalkami).
Če je v omarici z varovalkami napetost na isti fazi OK, je problem v instalaciji.

Shrani (skopiraj) vsa dokazila, kdaj si oddal ploščo na servis in kdaj si jo dobil nazaj.
Sem že pri večih trgovcih doživel, da so mi nejevoljno izdali potrdilo z datumom zaključka popravila.
Pa še tisti pildek, kjer je pisalo kaj in kdaj je šlo na servis, so mi hoteli vzet.

radmannsdorf ::

Evo, mal updejta. Danes je mati kuhala na 1 kuhališču, najprej 2 reči, tretjo pa ni mogla več, ker se je enostavno začel izkapljat.
Opažamo pa, da se zadeva skaplja, ko je kuhališče že en čas v uporabi, potem ko se pa shladi, pa spet normalno deluje dalje.
@int47, mam vse papirje doma in tudi nadaljni bodo shranjeni.

energetik ::

radmannsdorf je izjavil:

Evo, mal updejta. Danes je mati kuhala na 1 kuhališču, najprej 2 reči, tretjo pa ni mogla več, ker se je enostavno začel izkapljat.
Opažamo pa, da se zadeva skaplja, ko je kuhališče že en čas v uporabi, potem ko se pa shladi, pa spet normalno deluje dalje.
@int47, mam vse papirje doma in tudi nadaljni bodo shranjeni.
JA potem je več kot očitno, da je problem v plati, ki se pregreva. Ne pa inštalaciji.

Matko ::

Imaš ustrezne odmike in reže za zračenje?

radmannsdorf ::

Kuhinja je stara 20+ let in do sedaj je bila noter candy kuhana plošča, ki nikoli ni delala problemov. Beko paše noter. Če pa rabijo še extra line, naj si pa nekaj vtaknejo svoje izdelke :) Kuhinja je klasična, ni nekej extra zaprta proti drugim, tako da predvidema da je zadaj/spodaj dovolj zračenja.

Bellzmet ::

@matko: reže za zračenje pri "normalnih" ploščah niso potrebne. Itak so pulti v kuhinji vedno "čez vse".

Matko ::

zagotovo zahtevana je reža spredaj, ne v delovni površini (poglej v navodila)
elektronika se pri indukciji (predvidevam, da ima avtor indukcijo) se bolj greje, kot pri steklokeramiki

radmannsdorf ::

ni indukcija. steklokeramična je.

energetik ::

Tudi jaz imam Beko steklokeramiko in ni nikoli niti najmanjšega problema. Očitno imaš slučajno defekten produkt. Spodaj je pač minimalna reža ~5mm, toliko kot pride med vradno pečico in ploščo.

slap2233 ::

Jaz imam indukcijsko ploščo Beko https://www.bfcshop.si/indukcijska-kuha... in moram povedat, da sem super zadovoljna... nobenega pregrevanja ali da bi bila plošča vroča, saj voda za kavo tako hitro zavre, da se plošča nima niti časa segret. Sicer je nekaj časa trajalo, da sem se navadila na to "brzino", ki je neprimerna s steklo keramiko in je ne bi zamenjala a nič na svetu. Imela sem že vse možne variante, samo plin, plin kombincija s steklo keramiko in kombinacija plin-indukcija... Sedaj sem prešaltala na indukcijo in nikoli več nič drugega. Resnično zelo priporočam - hitro, varno in za čiščenje resnično preprosto.

radmannsdorf ::

update: prišla sta dva električarja in še enkrat serviser. prišli smo do zaključka, da je premalo zračenja. spredaj se je odstranilo dve okrasni blendi, pečico začasno spustilo nižje, da ima plošča zdaj res vse odprto spredaj, in zadeva zaenkrat deluje tako kot mora. tudi "gumbi" ki so bili prej včasih tako vroči, da se je komaj dalo pritiskat, so zdaj hladni. očitno je le toliko večja moč plate, da se ful bolj greje kot stara. bomo zrihtali spredaj kovinsko mrežico/blendo, da ne bo zaprto sploh. upam da je zdaj fertik :)

Matko ::

Še enkrat preberi sporočilo iz 15. jun 2015, 14:55 ;)

radmannsdorf ::

vem da si to napisal ja. z mojim postom, samo potrjujem:)
ampak da uradni serviser prvič to ni opazil, je pa tud slaba. šele nek drug električar je dal to idejo.

radmannsdorf ::

update lol!
plata spet serje. baje bo dobropis. do nadaljnega..

Utk ::

Ni panike, če ne moreš kuhat. Glavno da imaš 5 let garancije in stalno serviserje na domu - ki jim še kave ne moreš skuhat.

radmannsdorf ::

Ja, če bi jo jaz kupoval, že nebi vzel te, ampak indukcijo in to od druge firme.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Update: serviser je menjal še steklokeramično ploščo na samem kuhalniku. In seveda nič ni bilo boljše. Nato je plato dokončno odpeljal.
Šlo se je v Merkur, doplačalo 70€, vzelo Bosch steklokeramično. Zadeva dela. Je pa zanimivo, da so vsi od servierja, do prodajalca, še kar priporočali Beko. A majo kaj od tega? Kaj več kot če priporočijo drugo znamko?

Utk ::

Torej je obveljala moja resitev, kljub drugacnim pravnim in fanaticnim mnenjem.

FX6300B ::

hehe , ti nedela in ti serviser priporoča točno to zadevo ki ne funkcionira
May the force be with you!

Utk ::

Serviserji seveda majo od tega, v imenu jim pise od cesa zivijo. Jaz tudi poznam dva ki jim je isti serviser priporocal beko, kako tudi ne, so postali potem kar dobri znanci. Do konca garancije, pol je blo pa konc heca.

Bolj nelogicno je, da ti serviser pove da ne zna in zmore popravit, pa ti tudi na forumu folk se zmeraj dopoveduje, da je beko fajn firma, to pa res ni vec logicno.

FX6300B ::

+1
May the force be with you!

int47 ::

radmannsdorf je izjavil:

Je pa zanimivo, da so vsi od servierja, do prodajalca, še kar priporočali Beko. A majo kaj od tega?


Stranko.
Za Bosch verjetno servisira drug pooblaščeni servis.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722651 (3909) hafnerurban
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528207 (20056) mat xxl
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017018 (15849) imagodei
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243326 (2846) heero
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645093 (41494) Volk|

Več podobnih tem